Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve druhém příběhu z džungle čeká Lexe Barkera coby Tarzana setkání hned s několika domorodými kmeny. Záhadné zmizení nagaské ženy přiměje Tarzana a Jane k pátrání, při němž je Jane unesena. Nagasané s Tarzanem se pokouší únosce dohonit, ale marně. Zjistí alespoň, že nevítaní vetřelci patří k Lioniňanům, záhadnému vzdálenému kmenu uctívajícímu neobvyklá božstva. Tento národ, postižený silně nakažlivou chorobou, unáší v džungli ženy ve snaze zabránit svému vymření. Tarzan vyhledá ve vesnici doktora Campbella, jehož sérum může domorodce uzdravit. Výpravu teď čeká náročná cesta, vedoucí mimo jiné přes území nepřátelských Wadisů, válečníků dokonale maskovaných v keřích, kteří po svých protivnících foukačkami střílí otrávené šipky. (dopitak)

(více)

Recenze (9)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

(Tarzan a otrokyně) je opět ve znamení změn. Brendu Joyce v roli Jane vystřídala Vanesa Brown a nezdá se, že by to bylo poznat. Ale jak se říká, zvyk je železná košile a u diváků to platí dvojnásob. Děj se zdá být o něco dobrodružnější, ale jinak si stále jede svou. Už na začátku například pobaví opilý šimpanz. Výprava opět studiová, tedy nízkorozpočtová, avšak vlivem technických úprav a efektů to zase není tak hrozné. Naopak, určité scény daleko lépe vynikly, obzvlášť v černobílém obraze. Lex Barker si diváky po střídačce za Johnnyho Weissmulera moc zatím nezískal. Dle plánů produkce ale ještě nebyl všem dnům konec. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Lex Barker sa tentoraz vydáva na dobrodružnú sledovaciu výpravu, a práve táto pasáž je najzaujímavejšia z celého filmu, a určite jedna z najzaujímavejších scén dokonca vo všetkých tarzanovkách. Síce netuším, prečo v džungliach vystriedali černochov belochmi a polohavajčanmi, zdá sa, že to mlo fungovať bez vysvetlenia. No neviem. Jane v podobe Vanessy Brown je veľká slabota, naopak plnoštíhnejšia Denise Darcel v roli asistentky je celkom prehnutiahodná. Akcia, humor, nenáročný príbeh - všetko typické pre tarzanovky. Nuda aj vďaka kratšej stopáži rozhodne nehrozí. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejslabších Tarzanů, jaké jsem doposud viděl. Lex Barker je sice fajn, ale založit zápletku na tom, že do Tarzanovy džungle přibude další žena, která akorát přinese problémy, to zrovna nepovažuji za geniální nápad. A ani otroctví, do kterého se žena i s Jane dostanou, tady nějak moc nefunguje. Celkem nuda. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Druhý Barkerov film o Tarzanovi v rámci pôvodnej série nedopadol nejako zle, ale vlastne kráčal v starých dobrých šľapajách celej série, pričom tu boli badateľné aj kladné a aj záporné znaky týchto pôvodných snímkov. Lex Barker ako Tarzan mi viac sedí a aj tie scény sú jemne akčnejšie. A Cheetah proste válí od začiatku do konca. 55 % ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

3,5 Druhý Tarzan s Lexem, bohužel Jane se změnila. V tomto jednom snímku si jí zahrála neznámá Vanessa Brown. Nutno podotknout, že to nebyla nejšťastnější volba. Narozdíl od svých dvou předchůdkyň není nijak zvlášť krásná ani charismatická a už vůbec ne herecky nadaná a vypadá spíš jako nasraná puberťačka (i když jí bylo 22). Zkrátka se z Jane stal pouze někdo, koho musí Tarzan zachránit, takže nepovažuju za žádnou škodu, že je to jediný díl, kde si Vanessa zahrála. No ale jinak je to opět dobrá akční zábava - bílé domorodé kmeny, Tarzan se bojí jehel, Cheeta se zase ožere, zkrátka vše, co od béčkového Tarzana divák očekává :-) ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama