Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

AloeB

Ono to vlastně nutí k zamyšlení... bohužel jen nad tím, kterou ze dvou pomyslných částí si diváci nebo divačky užívají více... ()

Razzor_82

"My jsme tě zabili!" Celkem důstojné pokračování ve kterém opět neschází surovost a brutalita. Oproti předchozímu dílu je zde méně napětí a více nelogických situací. Stejný je šablonovitý příběh i motiv krvavé pomsty.  Sarah Butler mi připadala v předchozím díle přirozenější. 5/10 ()

Vabr

Překvapivě lepší než jednička, která měla super nápad, ale byla jen napůl dotažená. Zde oceňuju snahu režiséra, který nejede podle stejné šablony a dává nám do příběhy upgrady, poupravuje ho a dá nám tam nemálo plot twistů a zajímavých záběrů a dost lepšího gore. Prostě dvojka fungovala pro mě o dost víc než jednička. Nechci moc vyzrazovat, ale zde proběhl ve zkratce větší filmovej zážitek. Vyhodnocení: Revenge až na kost! ()

zberatel

ESte lepsie nez remake-ovana jednotka. Co do brutality tak dialogov kde sa vsetko pekne vracia odosielatelovi aj s urokmi. Uz sa tesim na V-e-r-b-a-l-o-v koment. 5 stars unika len kvoli tomu koncu ktory nebol podla mojich predstav. Ako sa pise v jednej knihe - oko za oko, zub za zub, alebo VENGEANCE IS MINE. ()

Chuckitos odpad!

Zatímco první díl byl až neskutečným způsobem odporný a proto si zasloužil můj odstřel, tohle je odpad v jeho nejčistší "kvalitativní" formě. Zdejší pětihvězdníci to asi nemají v hlavě v pořádku. ()

Polnoch

Najprv to vyzeralo dosť dobre. Potom sa ale bohužiaľ dej premiestnil do Bulharska a objavili sa nezmysly typické pre horory odohrávajúce sa v krajinách kde sa nehovorí anglicky (napríklad- ľudia sa delia na 2 skupiny - buď rozprávajú perfektne anglicky, skutočne bez jednej chyby, no až s prehnane silným prízvukom a potom druhá skupina ľudí, ktorí nerozumejú ani slovo po anglicky, pochopiteľne ani HELP ME!. Nič medzitým v takýchto filmoch neexistuje. Ďalší nezmysel, ktorý ma vždy dostane, boli konverzácie 2 Bulharov medzi sebou v súkromí po anglicky.) ()

Wann

Určitě tohle pokračování neni ztráta času ale... je to naprosto stejný jako první díl. Tohle je naprostá kopie prvního dílu, zasazená do jinýho prostředí, s jinejma (horšíma) hercema. Řemeslně je to zvládnuté stejně dobře jako první díl, kamera je stejně příjemná ale určité pasáže vyloženě nudí. Navíc většina scén postrádá jakoukoli logiku. Prostě mi přijde, že se najednou naskytne věc, která je jaksi nemožná, ale mistr režisér to jen tak hodí za hlavu a dělá jakoby nic. Já bych neřekl, kdyby to bylo třeba jen u jedný nebo dvou scén. Ale ta neuvěřitelná absence logiky se vyskytovala (hlavně v duhý části) pořád. Například ve scéně, když Ivan přijde do sklepa, vidí puštěnej gramofon a objeví díru v zemi. Tak mi prosímvás vysvětlete jak je možný, že se v další scéně už objeví pod tou dírou? To tam tou dírou dolů skočil? Nebo najednou nějakým zázrakem věděl, že se tam dá dostat přes kostel? No a tohle mě teda dost vytáčelo, takže bohužel musim dát o polovinu nižší hodnocení než u prvního dílu. ()

kwaicheng odpad!

Nutno zdůraznit, že nejsem žádný průměrný divák, jak píšou zdejší honibrci, stejně tak se mi nepříčí násilí, jak píšou opět zdejší honibrci, ovšem jaksi nechápu smysl takovéto podívané. Respektive dokážu jí pochopit, ale kurwa nerozumím tomu, proč z toho tady všeci uslintávají, proč vůbec vznikl celý ten pošahaný žánr, o kterém tu všichni ty vytaspérové mrmlaj. Fakt nechápu. Hnus. ()

bakeero

Oproti solidní jedničce docela sešup. Hlavní hrdinka řve opravdu nesnesitelně, banda záporáků je taková nečitelná, revenge killy nic moc - až na vejce na podlaze, zkrátka taková zbytečnost. ()

ANTYCHRYST

Ty vole tak koukám, že značka Spit on Your Grave, začíná bejt zárukou naprosto syrové jízdy nejhrubšího zrna. Tohle rozhodně není film pro drahé polovičky a slabší, citlivé povahy. Ještě teď mě při pomyšlení na závěrečnou scénu brní koule..Brrrr. V pokračování první předělávky se s tím nikdo nemaže a Bulharská, psychoušská rodinka dostane co proto. Neskutečně silnej, agresivní, přímej, hrubej, zvrácenej, film o pomstě, kterej Vás pohltí temnou, tíživou a v prvé řadě - silně intenzivní realistickou atmosférou. Hlavní hrdinka dostává v první části filmu silnej kouř a není to příjemnej pohled čím vším si projde. Pak už následuje zmrtvýchvstání a čas odplaty, kdy se křehká dívenka změní na dravou zvěř, která si vše dobře pamatuje a nezná slitování. 99 % Tohle dílo nasadilo laťku hodně vysoko a spousta lidí to po shlédnutí bude nějakej čas rozdejchávat. Dlouho jsem nezažil takovejhle pocit po dokoukání filmu....... Pro mě rozhodně v rámci žánru...překvapení roku. ()

.killer.

Stejně stupidní jako díl první. A je to proto, že dvojka se od jedničky prakticky neliší a nepřináší nic nového. Pokud měl původní film ze sedmdesátých let nějaký smysl, tak asi ten, že se snažil na něco upozornit a zároveň diváka šokovat. Novodobé pokračování ale tuto hypotézu vyvrací a dělá z toho další nesmyslnou a lacinou vyvražďovačku, kterých tu už je hromada. Co se týče technické stránky, drží si druhý díl kvalitativní úroveň dílu prvního a ničím nepřekvapí. ()

dannyd14

Prekvapivo lepšie ako predchodca. Síce neoriginálne a ťaží z prvkov svojho mladšieho bračeka, ale je to jednak nepredvídateľné a jednak zaujímavé. Hrdinka sa tentokrát ocitáva nechcene v mestskej časti Bulharska, kde je mučená, ponižovaná a po vizuálnej aj hudobnej stránke je to dosť drastické (oveľa drastickejšie ako prvý diel). Pomsta je opäť sladká a vraždy morbídne a niektoré aj inovatívne. Postavy sú pôsobia uveriteľne a sú na znesiteľnej úrovni. Film podráža mierne pochmúrna scéna v kostole (vrátane dialógu policajta a kňaza), kedy sa akoby odohrávala zmena fázy na drámu, čo trošku vyvoláva menšiu strnulosť, ale inak som nadmerne spokojný a kategorizujem to ako jeden z horror movies of the year 2013. ()

Kozy9

Od pokračovania remakeu sa nedá nikdy očakávať veľa, no I Spit on Your Grave 2 je od začiatku do konca zlatým prekvapením nesúcim si všetko, čo by film tohto žánru mohol a zároveň musel mať. ISoYG 2 je snímok, ktorý si pozriete až po zhliadnutí predchádzajúcej časti a už vopred viete, že dvojka bude mierne pozmenená jednotka, s odlišnými hercami a možno iným prostredím. No toto pokračovanie siahlo na dno svojich síl a napriek predvídateľnému obsahu prinieslo kvalitný film, atmosférický, plný krvy, brutálny a bezcitný a čo je hlavné, preplnený sladkou pomstou. Zatiaľ čo jednotka sa viazala na klasiku (les, zrub či chata...), dvojka preberá velenie v Bulharsku, čo nie len osviežilo námet, ale taktiež pritvrdilo na už aj tak poriadne hustej a desivej atmosfére. Atmosféra je tak drsná, že divák nemá šancu zamerať svoje zmysli na dačo iné ako je hudba (ktorej sa nedá nič vytknúť) alebo farebnosť scén, či práca kameri. Pri tak dlhej stopáži, je nadmieru ťažké udržť si rozjazd, spád a vyvrcholenie deja, no v tomto prípade sa autorom podarilo všetko na jednotku. Od hektického NY, až po hnusom a skazenosťou prerytú Európu časti filmu do seba pekne zapadajú, dej je plynulý a všetko, čo vidíte od začiatku do konca má určitý zmyseľ v rámci dejovej línie. Najviac som ale ocenil naturalisticky poňaté scény mučenia, primerané a až na psychiku pôsobiace výkony, možno mierne fantazjné a nadsadené udalosti, no o to zaujímavejšie a pútavejšie časti príbehu a mnoho ďalšieho. No nič nebolo také uspokojujúce ako postupné vykonávanie pomsty zneužitého dievčaťa. Niečo tak drsné, sa hľadá len ťažko (čo sa týka bežnej filmovej scény, na HK horory s Wongom to samozrejme nemá ani z ďaleka). Pri dlhšej úvahe a zamyslení sa si uvedomujem, že som prišiel iba na maličké nedostatky, ktoré mi nenarušili celkový dojem, práve naopak, pomohli mi byť o trošku viac uvolneným. VERDIKT: I Spit on Your Grave je nielen podareným pokračovaním, vo veľa veciach prekonáva aj predchádzajúcu časť, a možno nie je dokonalý, ale aspoň sa tak tvári. Za dlhú dobu opäť kvalitný horor. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Napriek vysokému hodnoteniu ani moc nie. Tento snímok totiž nie je legendou, je skôr takým výnimočným smrteľníkom a mínať naňho peniaze je vhodné iba za predpokladu, že by stál pár kaček v trafike. CELKOVÉ HODNOTENIE: 90%. ()

Knor

Jak moc jsem byl nadšený z prvního dílu (remake 2010), tak tak moc jsem se těšil na toto. Herečka celkem ušla a v první polovině jí ty svině provádějí fakt hnusný věci. Funguje to skvěle, nevinná holka a banda zvrácených zmrdů, který nenávidíte už na první pohled......tak by to mělo fungovat, takže dobrý. Mě ta holka sice úplně sympatická nebyla už od začátku, ale těšil jsem se na její pomstu a hrozně moc jí fandil ať to rozjede na ''plný koule'' :-). Nakonec ale jsem byl krapátko zklamanej, protože ty hajzlové přece jen podle mě nedostali tolik co by si zasloužili. Samozřejmě neříkám, že by se s nima nějak mazlila, ale čekal jsem, že ta holčina předvede krutej masakr po tom co všechno vytrpěla. V porovnání s prvním dílem (2010), který byl drsný, krutý a naprosto odzbrojující tenhle druhý díl vyšumí za chvíli a spíš si vzpomenu na předchozí film. Každopádně zlo bylo po zásluze velmi solidně a krutě potrestáno a hlavní hrdinka si zaslouží potlesk za vykonání pomsty a vyloženě hmatatelný vztek z jejího pomstychtivého výrazu. ()

Miagy

V podstate s ISOYG1 to nemalo nič spoločné - iba námet. Film sa na rozdiel od jednotky odohráva v Bulharsku, hlavná hrdinka - neúspešná modelka, padne do rúk šialenej rodine, ktorá v podzemí svojho domu týra mladé ženy. PLUS: výkon hlavnej hrdinky, MINUS: zdĺhavý úvod k filmu, zo začiatku je film pomalý, rozvláčny, koniec rýchlo ubehne. Chýbali mi aspoň nejaké informácie o hrdinke. ()

Crazynka

Mnohem brutálnější a perverznější než jednička. Neskutečně hustá atmosféra už od začátku filmu. Plný počet, ale víckrát na to už koukat nebudu. Masakr. ()

Alouette

Po téměř dokonalé jedničce jsem konečně zkouknul i dvojku a musím říct, že jsem se dobře bavil. Ale... Dle mého skromného názoru by mohla být trochu jinak postavená, protože až na jinou lokaci to je prostě kopie jedničky. Už víte na začátku, že holka dostane řádně naklepáno od bandy úchyláků a následně je téměř stejně úchylným způsobem odpraví. Je teda úplně jedno, jestli první uvidíte jedničku nebo dvojku Nicméně, jestli jste ještě neměli tu možnost film vidět, vřele doporučuji. ()

masekjc

Jednička byla drsná a syrová zatímco dvojka se snaží být ještě víc drsnější, perverznější a úchylnější. A daří se jí to opravdu skvěle, takže alespoň v tomto ohledu se zdá být druhý díl lepším.Tak trochu ale mám pocit, že z tohoto námětu se už dalo vymačkat úplně všechno co se dá, takže se budu stejně jako hlavní hrdinka ve filmu, modlit aby nepřišel nějaký masochista a nerozhodl se udělat další díl....to by mohlo dopadnout hodně špatně. Abych ale jen nechválil, některé scény působily dost uměle a pokus o umělecký střih v některých pasážích měl spíše rušivý efekt....4 hvězdy jsou málo ale 5 je moc! ()

Tormentor665

Trochu málo invenční, Jemma je trochu moc nucená koza a není tak sexy jako "prostší" Sára z jedničky. Také ty postupy nejsou moc zajímavé, ta kulisa barbarské (jiho)východní Evropy (copak ví průměrný Američan, kde to je?), se vytratila stejně rychle, jako zaujala. Nicméně za finální rozklepnutá vejce přidám dvě hvězdičky nahoru:-) ()

TSZ

Děj si domyslí asi každý, kdo viděl některý z předchozích snímků, jen zpracování je o dost horší, nicméně odpovídá obvyklé kvalitě pokračování zbytečného filmu (bulharská koprodukce tomu body navíc rozhodně nepřidá). Jinak není příliš co hodnotit, 106 minut je na takovýhle paskvil poměrně dost. Nezajímavé ve všech ohledech. ()