golfoxovox1

Tak tomu říkám opravdu výtečný marketingový tah, děj je popsán v anotaci filmu a tím je vlastně shrnut, akorát bych si nedovolil souhlasit s poslední větou, protože strach z toho opravdu nejde... To ale nepovažuji za nutné, horší je, že mě film nechal naprosto emocionálně chladným, a to tím, že je upřednostňována pohádkovost hrající si na realitu před promyšlenější psychologickou stránkou filmu, která se zde nabízí. Ale on je také cílený pro jinou diváckou kategorii, zasněným holkám a zvrhlým hochům se to bude líbit. Chválím přesvědčivý výkon hlavní představitelky, která hrála uvěřitelně a zároveň byla uvěřitelnější postavou a dále scénu obchodní schůzky k projednání smlouvy. A stručné vyjádření k pointě bez spoileru... Pointou filmu je, že můžeme očekávat další díl :D ()

GodComplex

Chtel jsem zcheknout okolo ceho ze je posledni dobou tak velka hype bublina a podivat se na tohle mi prijde prijatelnejsi forma, nez cist knihu. Natocene to kupodivu neni vubec spatne, napr. lokace jsou fakt pekne, ale mam s tim jeden zasadni problem - cele je to naprosto o nicem, vlastne se tady vubec nic nedeje. Dakota Johnson je navic dost nesympaticka, coz ma ocividne po matce. Nakonec to ale neni takova hruza jak jsem cekal. 3/10 ()

ABLABLABLA

Ano byla jsem na půlnoční premiéře. Vím, že je to trapné, ale tak nemusela jsem platit, tak zas proč bych se nešla zasmát že? Knížky jsem četla... dokonce všechny tři a dokonce mi nepřišly jako odpad, ale dobrá oddechovka... ovšem žádné vzrušení, drastický sex nebo boření hranic se nekonalo. Prostě normální červená knihovna pro naivní patnáctky až dvacítky (podle toho, kdy u nich vymizí puberta) a znuděné 40leté maminy. O to víc jsem byla zvědavá, jak film dopadne... čekala jsem samozřejmě, že to bude tak o polovinu horší než knihy a taky že jo. Pokud to někdo nečetl, tak absolutně nemohl chápat řadu věcí (kousání rtu), skutečností (třeba že podle knížky se neobjevil v tom DIY obchodě ten samý den, co s ním dělala rozhovor). Asi tak prvních 150 stran knihy, které vysvětlují jednotlivosti, shrnuli do 2 minut filmu a pak to taky vypadalo ještě víc naivně a neuvěřitelně. Ve filmu přidali pár vtipných scén, ale jiné zase totálně pomíchali tak, že nedávaly smysl. Erotické scény? Ha ha :D Nechtějte mě rozesmát... asi 5x tam byl záběr na jeho hezký zadek a asi 10x na jeho břišáky a tím to končilo... Párkrát ji tam švihl a hlavně... což bylo už v knize naprosto unbelievable - se pokaždé udělala sotva se jí dotknul včetně jejího poprvé :D Výběr herců? Katastrofální. Herečka mi až na ty oči vůbec nesedla do postavy Anastasie a Jamie do role Grey taky ne... (hlavně bych ho vůbec nepoznala bez vousů... přitom v Out byl tak sexy, ale tady? Nop.) A tu chemii jsem mezi nima teda necítila. Nejvíc mě ovšem bavilo sledovat lidi, co na to šli... Vesměs jsem měla pravdu. Náctileté slečinky se stříbrnými škraboškami na hlavě (wtf was that?????), mladé páry do věku 25 let, kdy pánové šli doprovodit slečnu, ale naskytli se tam i takoví, kdy to bylo naopak. No a pak starší páry kolem 40let (ty byste napočítali na prstech dvou rukou). Ještě nesmím opomenout soundtrack. Ten byl famózní... to bylo opravdu něco, co se vyvedlo na jedničku. Shrnutí na konec? 2* z relativně objektivního hlediska bych si troufla říci a rozhodně marketingově to předčilo i Twilight - tohle, jak píše haribo11 je marketingový tah století /ne desetiletí/. P. S. Furt lepší než Nymfomanka. P.S.S. Teď jsem si vzpomněla, že měla naprosto ošklivé boty, bohužel ale ani na jedné fotce je nemůžu najít.. asi proto, že byly tak hnusné :D ()

KiritoSenpai

Vzhledem k tomu, že jsem po skončení filmu zůstal v kině sedět a bezradně jsem čučel na titulky a přemýšlel, proč byl tento film stvořen. Inu, vzhledem k těm dvěma hodinám by i zatloukání hřebíků bylo zábavnější než 50 odstínů šedi. Film byl o ničem. Dějově se to neposunulo nikam, až ke konci. Je zde vidět krásná propagace filmu v médiích (jednoznačně), ale na druhý díl (pokud bude, bohužel) nepůjdu v žádném případě. ()

harfuska

Toľko filmovej šedi som už dlho nevidela. Tuctový, nepríťažlivý chlap a vychudnutá naivná panna sa plytkými dialógmi dostanú k ukážkam slabého porna. Neustále debaty o tom, čo si nechá strčiť do zadku, alebo čím sa nechá zviazať aj tak nikam nevedú, tak načo…? Z kombinácie - príšerná pesnička + zvíjanie sa nadržanej pipky s kockou ľadu v pupku - sa mi robilo mdlo, takže tento film už nechcem vidieť. ()

Tony.cs

Natočené to je docela pěkně. I obsazení bylo fajn. Ale bože, ten příběh? Scénář se snaží vytěžit, co to dá, ale z tohoto se moc nedá. No, ale vydržet se to dalo, díky těm jebačkám. ()

kaylin

Tohle je opravdu něco strašného. Tak málo uvěřitelné postavy, tak pitomý příběh, který si o sobě myslí, že šokuje, ale ve skutečnosti ani jednou pořádně nezajde do extrémů. Pro mě je tohle jednoduše ubohost, která hraje na city a na touhy divaček/čtenářek a bohužel jí to vychází. Marketingově skvělé, jako filmové dílo strašné. ()

Alementina

Je to kýč, ale na druhou stranu je to stejně blby, jako každá druhá americká romantická "komedie", takže to nakonec není tak hrozný, jak všichni píšou, dívat se na to dá, jen teda fakt nevím, kde je nějaké sex. napětí ... to tam uplne chybelo. No a bohužel Jamie Dornan je pro mě totalně nepřesvědčivej jako dominátor, Dakota jako subinka je perfektní :) ()

gogos

Knihy jsem nečetl a celý Padesátkový kult šel vždy mimo mě. Pod nátlakem jsem film nakonec shlédl a mohu konstatovat, že se jedná o sračku prvotřídního kalibru. Scénář naprosto o ničem, který by byl schopný napsat venkovský prosťáček po lobotomii, postavy nudné, záběry cenzurované a neerotické, hudba nezapmatovatelná. Filmu chybí jakýkoliv smysluplný příběh a pokud mělo jít o přehlídku prosté erotiky a zvráceností, tak cudná Kubrickova Spalující touha rozkopává tuto stupiditu na sračky. A když tomu chybí i odvaha jako v případě Trierovy Nymfomanky, tak je prostě jasné, že z Padesáti odstínů šedi vzejde naprosto nudná šedá myš, která prostě nikoho nemůže zajímat... ()

..Lucas..

Na film jsem šel s tím, že to bude absolutní blbost. A sice to není film roku, ale dokázal udržet moji pozornost, několikrát i rozesmát a překvapit. Takže za mě celkem dobrý. A velké plus za soundtrack!! ()

Rakosnicek77 odpad!

Tak co napsat k takovéhle zhovadilosti, jakou je tenhle trapný pokus o film! Nic jsem od toho naštěstí nečekal, mimo tlupy přihlouplých nanynek a dalších zoufalek, které si alespoň přes plátno přejí vyplnit svoje neukojené sexuální touhy. Realita byla ale trošku jiná i když alespoň na začátku, ve velkém očekávání a nefalšované nadrženosti, bylo vidět obrovské očekávání ve všech obličejích, jak postpubertálních husiček, tak dávno vysušených čarodějnic, které toužili ještě naposledy zvlhnout. Já zvlhnul taky, ale tím že mně polil studený pot, po tom co jsem nevěřícně opouštěl kino, milosrdně vysvobozen závěrečnými titulky! A nutno podotknout, že jsem v podobném stavu neodcházel sám, léč i značná část zmrazených sexuchtivek, které si rázem uvědomovali do jaké marketingové pasti se dobrovolně lapili. Ty co měli dávno odkrouceno, šli asi v zoufalství do DMka pro lubrikanty, ty mladší asi určitě na panáka, protože po téhle sračce by vyschlo i utonulé oběti, co se vrhla hned po shlédnutí této trapnosti v zoufalství do prvního potoka. Děj nula, dialogy děs, pointa...se nekoná, erotika? ...ale no tak :-) On, nefalšovaný klátil a nadsamec s velkým ptákem, tím myslím ten vrtulník, ona husička z venkova se sexuální zkušeností zrovna narozeného kůzlete...a světe div se v herně bez xboxu, se z ní po 2 minutách stává sexuální symbol, bohužel bez špetky sexepealu. Ti co očekávají erotiku, nechť si najdou smysluplnou frontu na čekání, ten kdo jde za filmovým zážitkem, ať investuje finance vynaložené za lístek do chlastu a ožere se, alespoň ho bude bolet hlava a ti co stejně v pominutí mysli a nedbaje veškerých varování na tohle hovno stejně půjdou....tak opravdu upřímnou soustrast! ()

Mikita

Ale jo, pěkně se na to koukalo, skvěle vybraná hudba a prostředí i záběry kamery dokonale imitují Stmívání, takže všechno v pořádku, přesně, jak to autorka zamýšlela. Nenadchne a myslím, že ani nikoho neurazí, i když se to tak snaží tvářit. Podle mě to z divné a nepříjemné předlohy udělalo alespoň něco koukatelného a pochopitelnějšího. ()

Katzenklo

Již i mistr Kyozan si udělal čas na tento ze všech stran a úhlů prodiskutovaný proslulý snímek, nastává tedy čas k bilanci osobních názorů. V záplavě ostatních komentářů se bohužel odmítám orientovat, takže pokud se někomu bude zdát, že mu kradu myšlenky či nápady, předem se pokorně ústy našeho ústavu za veškerá nedorozumění omlouvám. Mé dojmy během sledování filmu, bezprostředně po něm i den poté se dají shrnout pár slovy: nuda, nuda, šeď, šeď, šeď, šeď, šeď, šeď, šeď… ne, fakt to nebudu psát padesátkrát. V této směsi pohyblivých obrázků funguje nanejvýš místy přijatelná režie či vzhledem k charakteru scén poměrně vhodně zvolená hudba, ostatní atributy však kulhají o berlích. Demence některých replik či dialogů může být pro někoho úsměvná, většinou je ovšem spíše k pláči. Rád bych podotkl, že se mi do rukou dostala "zcenzurovaná", pravděpodobně čínská dvouhodinová verze, v níž jsou vtipně sestříhané erotické pasáže. Po srovnání s plnou verzí jsem zjistil, že se bolševickým cenzorům nelíbily akorát záběry na zadečky protagonistů a jejich lechtání bičíkem. Možná to zní zvláštně, ale ono zkracování scén mi přišlo násilnější než Greyovy praktiky a docela mi zkazilo dojem z už tak špatného filmu. O hrudník Dakoty Johnson ovšem připraveni nebudete. Ona stejně žádný nemá; její postava je plochá z fyzického i psychologického hlediska. Svou roli příliš neprožívá a především hlasově mi připadala, že každou chvíli usne. Ostatně, něco podobného hrozí i divákovi při sledování "nejočekávanějšího filmu roku 2015" (hned po Avengers 2, Jurském světě a Star Wars VII). Sequelu "Padesát odstínů šlichty" se pravděpodobně vyhnu. ()

Raketka29

Původně jsem měla v úmyslu zcela objektivně ohodnotit film jako takový bez předsudků a spojitosti s knihou. To ale jednoduše nejde. Vezmu li pouze v potaz to jak se film drží předlohy tak tady musím dát 99%. Vezmu li v potaz film, "au au". Anastázie, která promuje z anglické literatury potká naprosto běžný jev a to je ani ne třicetiletý pohledný milionář s vlastní helikoptérou. Ne, že bych jí to nepřála, ale opravdu študovaná holka potřebuje google na slovo "submisivní"?! Vždyť éra Jane Austenové ve které Anastázie myslí, že žije je plná submisivních natvrdlých děvčátek. Čert vem to, že je panna, i to že je asi slepá a vůbec jí nedojde kolik chlapů kolem ní jí vlastně snaží dostat, ale proč?! Christian je úplně jiné kafe. Bohatý, mladý, krásný a se strašákem ve skříni. Dozajista komplikovaný chlapec. Můžete mi ale vysvětlit o čem je ta smlouva? Tento fakt zcela popírá fakt dominance a submisivity, která má být o důvěře a ne o tom, že se k tomu někdo upsal. Nicméně bych ráda viděla ten okamžik kdy se Christian půjde s Anou soudit za porušení smlouvy! Tenhle celý příběh je naprosto na hlavu a jediné co jsem si z toho odnesla je to, že Ana si ze své, na svou stupiditu, velké nabídky jednoduše vybrala toho nejbohatšího! Co se týká herců, tak u Jamieho naprosto postrádám jakýkoli cit. Jediný co cítím je "bože ta je blbá, že bude snadné ji seřezat". U Dakoty, vyžilé třicítky je to jiné kafe. Zcela přesně vystihla postavu infantilní američanky, která po čtvrt století žila mimo realitu všedního dne! (Kadeřník, makeup ... vážně holka?!) Jedinou hvězdu si tak odnáší fakt, že se filmaři mohli vyřádit na nadmíru sexuálně přitažlivých hercích, ale oni si zvolili normální lidi. Dobrá, to je tak za půl hvězdy. Druhou polovinu hvězdy získává věrné zpracování knihy. A víc ani ťuk! ()

runner85

Tak a konečne mám už aj ja za sebou film, ktorý v našich kinách urobil veľký bum v návštevnosti. Bál som sa toho ale moja topka ma až na pár nežiadúcich výnimok utvrdila v tom, že sa to nakoniec oplatí pozrieť. A oplatilo! Nie je to samozrejme žiaden trhák na spôsob Pýchy a predsudku ale malo to dačo do seba. Princíp postáv mi ale hneď zo začiatku nevoňal. Ona je milá a plachá dievčina. Dokonca je sympatická a dokonale odháňa jedného nápadníka za druhým. Až nakoniec podľahne. Dokonca sa dajako ani moc nebránila. I keď uznávam, že prebudenie po prechalstanej noci v cudzej posteli môže byť do zaista veľmi vzrušujúce ale žeby až natoľko? OK chápem, postaral sa o ňu keď bola na mol. To som sa síce aj ja o svoju kamarátku postaral a hovno z toho :D. Ale je pravda, že žiadnu zmluvu som jej pod nos nedával. Hlavnú hrdinku som nechápal. Ak by bola šťastná tak by som chápal ale nevyzerala tak. A on? Od začiatku mi je jasné, že tam dakde v hĺbke srdca túži po normálnom vzťahu a dačo ho zožiera, a preto sa hrá na pána dominantného. No každopádne aby som si túto tajničku dolúštil bude treba asi aj ďalšie časti. ()

Lucjen

Ako veľmi dokáže obrovská reklama ublížiť. Príbeh sa naťahuje, naťahuje...a to je všetko. Po hodine sa začne sťahovať a ja sa nudím a nudím. Dúfala som, že keď už nič, tak aspoň soundtrack. Nijak extra ma neuchvátil. Neurazil, ani nepotešil. Hercom to spolu celkom funguje, aj keď Dornan má od zaujímavého chlapa ďaleko, Dakota Johnson je najsvetlejší bod filmu. Túžba, živočíšnosť alebo nejaká vášeň ma teda minula veľkým oblúkom, o emóciách ani nehovorím. A nie, nefungovalo ani natlačiť ich do posledných 10 minút. A bez tohoto všetkého je to veľmi slabé aj na žáner béčkovej romantiky. ()

gegina31

Četla jsem knihu, takže jsem čekala, že ten film bude horší. Možná díky žádnému očekávání jsem byla příjemně překvapená. Pár věcí mi tam chybělo, ale jinak to bylo natočený dobře. 4 hvězdičky dám už jen za herecké výkony. Co si budeme povídat, v tomhle bych opravdu hrát nechtěla. Ale opravdu si nemyslím, že si tenhle film zaslouží odpad. Někteří chytráci se na to nejspíš dívali tak, že každých deset minut si zastavili, jen aby těch deset minut mohli totálně rozcupovat. A jiní zase nepochopili, že od tohohle filmu nemají čekat žádný sado maso, ale že to je zcela obyčejný romanťák. Další díl by mohl mít ale víc procent. Předpokládám, že ti chytráci co tomu dali odpad už se na to dívat nebudou. To by přece bylo pod jejich úroveň. ()

FilmFan24

Podobně jako kdysi na 9 a 1/2 týdne kydali kritici hnůj to samé se děje dneska z šedým odstínem...Troufám si říct, že autorku knižní trilogie velice silně inspiroval mnou výše jmenovaný film a hlavně romantická podívaná Pretty Woman, kde obdobně hlavní hrdina uzavře dohodu. "Padesát odstínů šedi" je postavené na vztahu, který je založený přesně definovanou smlouvou plnou sexuálních praktik. Pan Grey (Šedý) to má pevně zmáknuté až do chvíle, kdy pozná mladou studentku Anastasii. Sám se nechce měnit, ale jaksi díky okolnostem nového vztahu začíná ze svých zásad ustupovat...Knihu jsem nečetl a od masivní kampaně propíraného filmu jsem nečekal nic zvláštního. Nakonec dvě příjemně strávené hodiny nejsou zase tak málo! P.S. Pokud nesáhnu po knižní trilogii budu si muset bohužel pár let počkat co za trauma si způsobem svým vlastním léčí Christian Grey. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva