bubun

"It is behind this door." "What is?" "My playroom." "Like your xbox and stuff?" / Upřímně? Čekala jsem to horší. Už jsem viděla o hodně horší romantické filmy. Protože to je třeba; je třeba si uvědomit, že je to prostě jen romantický film. Nevím, co někteří uživatelé čekali - že to bude BDSM se vším všudy? To by i ten trailer vypadal poněkud jinak, a nestály by se na to před dvěma lety fronty v kinech, kde jedou mainstream (lépe to obrátit: stály by se na to fronty možná tak v pornokinech). Naopak, kdyby romantické filmy vypadaly takhle, dalo by se na ně mnohem lépe koukat. Tento měl aspoň celkem nosné téma i zápletku - bohužel z toho tvůrci nevytřískali víc. Ještě jedna poznámka: ten mladík byl sice milionář, ale, podobně jako v jiných filmech "ze života", ho téměř nevidíme pracovat a vlastně člověk ani neví, co dělá (krom toho, že pilotuje helikoptéru a hraje smutné balady na klavír)... ()

LadyPupu odpad!

Knihu jsem nečetla, film viděla až teď. Celé to na mě působilo jako hodně nepovedený zpracování Rosamunde Pilcher, akorát že tady byl navíc nějakej ten sex. Jo, možná kdyby si ti dva tam prohodili role a ona si povodila jeho, tak bych jednu hvězdu přihodila... Ba ne, dělám si legraci. Pro mě je to Padesát odstínů nudy. ()

Ryuuhei

Nedávám nízké hodnocení proto, že bych se mermomocí chtěl připojit k většině - naopak jsem hodně doufal, že film předčí má očekávání, což se bohužel nestalo. Zřejmě v sobě jen nemám dostatečně velkou ženskou stránku, abych pochopil hromadu na první pohled nelogických myšlenkových pochodů. Hlavní hrdinka se ocitá v neustálé nejistotě, zda chce, či nechce daný „vztah“ udržet, aby se nakonec rozmyslela, že tohle vůbec nechce, i když víceméně věděla, do čeho jde a i se jí to občas líbilo? Zakončení ovšem nečekané. Přehršel erotických scén netřeba zmiňovat - stačilo trochu ujet kamerou a už by nešlo o drama, ale film pro dospělé. Zkrátka... tohle si podruhé určitě nepustím, byl to podivný zážitek, u kterého jsem nevěděl, co si myslet a co si na něm mám vlastně užívat? Ve smyslu požitku z filmu, který většinou mívám. Asi jen nejsem cílová skupina. ()

hanagi

Nefér hra, která musí nutně urážet ty takzvaně "normální" i ty s vyhraněnou sexualitou. Splácat všechno dohromady, bez logiky a bez smyslu - a vše zahalit do romantického oparu - to chce vážně odvahu. Vlastně o nic nejde, jen přibudou další mraky pipin s prapodivnou představou, co je to vlastně láska. ()

Pajkenzi

Hodně negativity a hodně záporných komentářů co to tak čtu, nemyslím si že ten film je až zas takový odpad jak si někteří myslí, naopak měl ten film něco do sebe... Knížky sem přečetla všechny i GREY pohled jeho očima ta se týkala jen prvního dílu. Ano samozřejmě kniha je lepší jak film ve filmu nebylo dost věci jak je v knize možná malinko i děj se v knize víc upíná na pocity, lásku city touhy dominance sem v knize vyvíjí daleko jinak jak ve filmu.. Takže ano chápu některé že je film moc nezaujal... Za mě jsem žena a ženy tyhle filmy mají v oblibě zvlášť kde je romantika láska sex emoce atd... Christian Grey mě fascinoval jak povahou tak jeho dominancí tak jeho 50 odstínů podělaného života jak ve filmu řekl..zaujal mě jak se k věcem stavěl, měl peníze byl velmi bohatý tak se taky tak choval líbilo se mi že měl pořád vážný a dominantní výraz.. Za mě je to kus chlapa... Anastasie Steelová obyčejná holka která vůbec nemá páru o sexuálním životě ani páru o tom co jsou peníze a jak dokážou být lidí bohatí, je velmi skromná romantička která čeká růže kino rande obejmutí atd.... prostě vážný milostný vztah... ()

noriaki

"My penis just yawned" John Oliver. Po všech těch kritických recenzích jsem ani nedoufal že by mě Fifty Shades of Grey mohlo rozechvět či uhranout. Po závěrečných titulcích můžu říct, že jsem už viděl druhoválečné dokumenty ve kterých bylo víc erotického napětí, než v téhle vykastrované romanci. To pravé BDSM jsem zažil jen při úvodní písničce - její poslech je vážně utrpení. Ne nadarmo Francouzi prohlásili, že na tomhle filmu není nic co by mohlo kohokoliv šokovat a pustili na něho do kina dvanáctileté děti bez doprovodu rodičů. Přitom nějaké milostné scény nabídne a i Dakota Johnson - jediný světlý bod na celém tomhle spektáklu (a herectvím to fakt není) - se celá odhalí. Bohužel nějakého génia napadlo, že bude nejlepší když všechny tyhle záběry na nahá těla podbarví hudbou jakou můžete slyšet v telefonu když voláte na úřad a zrovna mají všechny linky obsazené. Není nad to, když vám zamýšleně palčivě vzrušující okamžiky evokují nudné pracovní dopoledne. Náladě pochopitelně neprospělo že jsou dialogy a "silné, srdce rozbušící scény" zoufale křečovité a tak trochu trapné. A když o tom tak přemýšlím, tak i nekompletní. Jakoby v ději chybělo spoustu pasáží, bez nichž sice děj logicky dává smysl, ale pocitově zase tak moc ne. Člověk by čekal, že si scenárista najde prostor na každodenní starosti hlavní hrdinky, na jejích pochyby o něm a na postupné krůčky směrem ke vztahu. Ale ono ne. Pan Grey v jejím životě nejdřív není a potom už v něm je jenom on. Je vidět, že se produkce snažil do filmu nacpat co nejvíc oblíbených pasáží knížky, bez ohledu na to, jak za sebou budou působit na plátně. Jestli chcete vidět výborný a netradiční romantický film o dominantním muži a submisivní ženě, pusťte si Sekretářku od Shainberga. Pak uvidíte jak to vypadá když má chlap charisma a jak zničující může být zakázaná vášeň. ()

MikyAff

I přes nízké hodnocení jsem do tohoto filmu šla bez jakýchkoliv předsudků. Ještě že tak, kdybych totiž předem si říkala, jaká to bude otrava, určitě by to tak bylo. Ono to totiž nebylo nijak světoborný, jak jsem si původně myslela ve zrodu tohoto filmu. Asi jsem byla jedna z mála, co si slibovala červené hodnocení a byla překvapena, že tomu je naopak. Inu stane se. Film začínal celkem příjemně. Provázely ho hezké písničky a soundtracky. I přes to všechno mi tam avšak něco chybělo a přebývalo. Třeba hlavní postava mi chvílemi štvala. To neúnavné kousání do rtu. Ano, je to její hlavní součást, ale po chvíli z toho už šly zraky kolem. K tomu ještě že z jakéhokoliv malého doteku už vzdychala, až to bylo tak hrozně nepřirozený. A ani se mi nějak nepodařilo to celý pochopit, co se jedná té smlouvy a toho jak by to vlastně mezi těma dvěma mělo být, ale to připisuji mému myšlenkovému pochodu. Rozhodně jsem od tohoto filmu čekala víc, a co mi totálně rozhodilo, byl jeho konec. Člověk se u něj chytá za hlavu a chce se mu křičet Proč? Je mi jasný, že tím chtěj diváka nalákat na další díl a upozornit, že se nějaký takový chystá, ale střihnout to takhle blbě, že člověka ani nenapadne, že je konec a čeká na další scénu. To mi svezlo asi nejvíc. Btw. Knížku jsem nečetla, kdyby ano - hodnocení by bylo nejspíš jiné. ()

Phietros

Průměrný film, který nepotěší ale ani neurazí. Na délku stopáže velice málo intimních sado scén! Spíše si film zakládá na romantice boháče k jedné dívce, díky které mění své nároky, v sexuálních choutkách a poprvé se zamiluje. 50% ()

Pavlínka9

Neznám knihu a kdybych ji znala, tak bych to stejně nesrovnávala :D :D Je to s podivem, ale já jsem se 75% celého filmu smála na celé kolo :D Jak to bylo trapné a směšné :D :D Moje pocity jsou z celého filmu rozporuplné, ale ne v pozitivním slova smyslu jako pro ostatní ženy a dívky, které jsou po shlédnutí filmu celé vlhké :D :D Dakota a Jamie jako totálně nesourodý pár, tak i příšerní herci, kdy její "hraní" je tak hrozné, že i "štěk" Rity Ory byl lepší :D :D Mé dojmy : Téměř celou dobu jsem se smála, jsou tam tak strohé věty, tak jednoduché dialogy :D Do toho její neustálé otázky: "Co? Cože???" :D Máš tam XBOX nebo tak? :D :D Najdi si anální pěst :D :D Vyškrtnout :D Vyškrtnout i vaginální pěst :D :D Jsi si jistá? :D Co jsou anální zátky? :D :D Chci tě píchat až se z Tebe bude kouřit :D :D No tak jasný - taky jsem v některých chvílích napjatě čekala, co se tam bude dít, ale spíš jsem čekala, že se mi rozteče smíchy řasenka :D Ty herecké výkony jsou tak příšerně strnulé :D Grey chodí pořád jen sem a tam...a to dost uměle :D Takže za mě jasný propadák, ale erotické scény super ;) To jako opravdu neodflákly ;) ()

venison

Tak dlouho jsem se bránila, až jsem se neubránila.. Jelikož jsem četla knihu, tak se žádný překvápko ani směrem nahoru ani dolů nekonalo.. Zkuste z porna vystřihnout nahotu.. Nebo do laciné telenovely přidat sex.. Tak asi nějak podobně funguje tento film.. Asi nejvíc brak, co jsem kdy viděla.. Hercům jsem nevěřila ani jejich jména.. Jedna * za super mix dobré muziky ;-) ()

terunka003

Barevný × slabý, dějově o ničem, přehrávané, neromantické, nesympatické. Já vím, že to má hodně lidí rádo, jako tuten film a tamty knížky. Ale za mě ne. Dějově je to naprosto o ničem, čekala jsem pořád tu zápletku, ten zvrat a místo toho šly závěrečný titulky. To byla pohádka pro naivní holčičky, já se vám, holky, omlouvám. Herci mi nepřišli moc zajímavý, hlavně Dakotka mi teda pila krvičku, její kousání se do rtu a jakoby lekání mi dost vadilo. Kamera je dobrá, scény jsou čisté. Amerika prostě. A jak napsal Pepinec - "..že by možná neškodilo nejdřív vědět, co to ten sex vlastně je, než půjdete do kina.." ..když ona o tom furt kendá Maruna v práci, tak jsem se na to musela podívat, proč je kolem toho taková hysterie.. ()

Timak

Jednoduše - dobrá knížka, špatný film. Zásadní věci ve filmu chybí a to mu dost uškodilo. Za mě teda zklamání. Ovšem Jamie Dornan překvapil. Nečekal jsem moc, ale on mi tam opravdu sednul. Akorát jeho hlas někdy zní dost podivně - jako kdyby měl rýmu a potřeboval se vysmrkat. To je trochu rušivé. Dakota byla ok. Přečtěte si knihu a uděláte líp. ()

Kicune

Z brakové literatury se nikdy nepodařilo vykřesat něco lepšího než je originál. A ani v tomhle případě se zázrak nekonal. Kniha, kterou jsem, přiznám se, zkoušela číst, zůstala přesně u toho pokusu, protože stejně jako u Twilightu mě spíše zajímalo, o čem to sakra všichni mluví. Po odumření několika tisíc mých mozkových buněk jsem se toho nápadu pro jistotu vzdala (stejně jako u Twilightu) a nechala brak braku. Rok a něco po knižním boomu je tu film. Bohužel. Protože stejně jako u upírské ságy jsem se na to musela podívat, abych věděla, o čem se baví půlka internetu. Vzdychající média jsou ale nejspíš placení marketingem filmu, který musí vydělat na další dvě (?) pokračování této bezduché myšlenky. Film, jak se dalo očekávat, neděla velkou vědu, představuje dvojící hrdinů bez minimální jiskry v oku, kteří po sobě hází nesmyslné dialogy a gesta. První půlka snímku je natolik zkratkovitá, až se člověku z té debility chce mlátit hlavou o zeď. Plusem je ovšem občasný humor, který se úplně ztrácí v druhé polovině filmu a místo toho nastupuje jakási dramatičnost. Anastasiya se svými neustálými otázkami typu „Christiane, proč se mnou nechceš spát v jedné posteli?“ začíná být čím dál tím víc otravná, na druhou stranu Christian se svými „jsem prostě takový“ jako beran si stojí za svým. Jakoby oba dva hlavní protagonisté někde nechali mozky a svoje vzájemné rozhovory absolutně nevnímali. Totální nelogičnost, minimum vášně, pozlátek a pohádkovost snad jen pro náctileté, kteří jsou pod hranici přístupnosti. ()

hroubek

Pokusím se napsat tento komentář objektivně a poměrně krátce. Hned ze začátku uvedu, že jsem knihu četl, takže moc dobře vím co je v knize a co ve filmu chybí a včem je hlavní síla knihy. Líbilo se mi jakým způsobem je film technicky udělaný. Kamera, hudba, luxusní prostředí, atmosféra deštěm zmítaného Seattlu či lehké satirické narážky a pomrknutí na čtenář. Tady dobrý, zbytek je na tom mnohem hůř. Sam Taylor-Johnson se ukázala jako špatná volba, jelikož se jí nedaří prodat postavy, dialogy, napětí a vlastně ani erotiku. Byl bych ochotný jí tohle všechno odpustit, kdy byl film zábavný, ale on je z devadesáti procent nudný. Všechny zajímavé věci z knížky jsou zbytečně ořezané a celkově ztrácejí význam(večeře s rodinou, plán na cvičení, návštěva matky) nebo úplně chybí. Většina postav ve filmu přijde a řekne pár vět a odejde a nijak zásadně nezasáhne do děje jako například v knize. Dakota Johnson mě nevadila, ale ve spoustě momentech jsem se více spál, než abych s ní soucítil nebo plně pochopil co jí k jejímu jednání vede. Jamie Dornan je velký castingový omyl a v jeho podání je Grey doslova nudný a nezajímavý. Při sledování jsem si jen říkal jak by to vypadalo, kdyby film točil někdo s větším autorským rukopisem a bez zábran. Padesát odstínu šedi není úplně nejhorší, ale rozhodně to není film, který si mě někdy získá. PS: Film jsem sledoval s něžnějším pohlavím, které si také stěžovalo, že tam nic moc nebylo, natož jsem jí jako správný gentleman pustil pár scén z Nymfomanky, aby viděla jak vypadá otevřené zobrazování něčích úchylek, na což mě odpověděla, že to musí být porno. Když to, vypadá romanticky tak je to OK a jakmile to vypadá drsně a až moc realisticky, tak je NG(not good). ()

Napp

Padesát odstínů šedi je porno bez porna. To myslím zcela vážně. Scénář se prostě nevyvedl. Možná nejsem daleko od pravdy a tvůrci čerpali inspirace na pornostránkách, jejichž videa mají textově pravděpodobně daleko větší hloubku, než to, co se ze sebe (nebo i do sebe) snaží věčně vzrušená, a do rtu se kousající Anastasia vysoukat. Přiznávám, že první díl jsem v anglickém vydání četl hned jak vyšel, a už tehdy jsem si říkal, jak se vůbec může stát, že knížka nepochytila nic "z autora", který ji napsal. Doufal jsem, že filmové zpracování tohle spraví, ale i tady jsem byl úplně mimo, pravděpodobně jako výběr hlavní herečky Dakoty Johnson, na jejíž zakopnutí v prvních pár minutách jen tak nezapomenu. Babovřesky právě vedou 1:0. Aby toho nebylo málo, tak se do vysněného dream teamu hudebně přidala i ukňouraná Ellie Goulding, které bych ty záchvaty orgasmů věřil možná i víc. V polovině filmu jsem ale začal přemýšlet, že to vlastně možná i jde, konec mě přinutil zpátky k opačnému názoru. Konečná Christianova fráze tohle veledílo, kde se vlastně o BDSM dozvíte maximálně to, že vibrátor a dildo jsou dvě úplně jiné věci (které mimojiné Ana schvaluje), shrnuje naprosto přesně: "fifty shades of fucked-up". ()

Eleanor05 odpad!

Logika děje: (možné SPOILERY!) Na začátku ukáže pan Grey Anastasii celou svou "hernu" s důtkami, bičíky a vším. Dá jí podepsat smlouvu, kde dopodrobna popisuje, co s ní bude dělat. I desetiletému dítěti už by po tomhle všem došlo, že si tedy Grey libuje v sado maso hrátkách a co to obnáší. Anastasia je ale po několika víceméně romantických číslech s ním, přesto zděšená, co to s ní vlastně prováděl a ptá se ho, proč to celé dělá. :D V tu chvíli si už musí každý alespoň průměrně uvažující divák klepat na čelo... A to se ani nezmiňuju o neskutečně nezajímavých představitelích hlavních rolí, kteří ani jeden neumějí hrát a o tom, že je Padesát odstínů jenom další naivní romantická slátanina přitažená za vlasy, tvářící se, jako, že otevírá něco tabuizovaného. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva