poster

Chappie

 • USA

  Chappie

 • Slovensko

  Chappie

 • Austrálie

  Chappie

 • Kanada

  Chappie

 • Velká Británie

  Chappie

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2015, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  *

  Peklo na zemi. Odporné postavy (kladné aj záporné), nechutní herci (hlavne Yo-Landi a Ninja, ale aj Jackman a Weaver sa snažia), neznesiteľný robot a už ani typicky blomkampovská "špinavá" vizuálna stránka ma po Districe 9 (kde bola bombová) a Elysiu (kde už nebola bombová, ale stále to bolo "niečo iné") začína mierne iritovať a ak je to to jediné, čo Neil vie, možno by nebolo od veci skončiť s režírovaním. Blbý scenár (v ktorom je najpozitívnejšou postavou vyložene hlúpy robot ubližujúci bezbranným civilom, ktorí mu nikdy nič neurobili) je už len smutnou (a hnilou) čerešničkou na tejto torte, ktorá vôbec nedrží pohromade.(14.11.2016)

 • larelay
  *****

  rodinka cool Joburg gangstas made my day. a soundtrack, wow, pridem z kina a okamzite sosnem, lebo toto je hudbicka ako stvorena do mojej 7rocnej fabie combi, ked budem prechadzat drsnym bratislavskym ghettom :) PS: Ninja, Yolandi a zvysok Die Antwoord uz tento rok /2015/ u nas v Trencine na Pohode.(7.3.2015)

 • M.a.t.t.
  ***

  Chapie je svojim spôsobom jedinečná záležitosť. Blomkamp mieša viacero odlišných prístupov, ktoré spolu vôbec neladia, skratkovito a nelogicky kombinuje Číslo 5 žije, Robocopa, Ja, robot, či Ghost in the Shell a miesto skutočných hercov tlačí do popredia spevácke duo Die Antwoord. Vďaka vynikajúcemu Zimmerovmu soundtracku, zábavnému Hughovi Jackmanovi a obstojnému finále sú síce celkové dojmy pozitívnejšie, ako som pôvodne čakal, ale na viac ako guilty pleassure to rozhodne nestačí.(17.5.2015)

 • Dudek
  *

  Obsazení populární skupiny Die Antwoord dává dokonalý smysl. Snímek jakoby šel v jejich stopách. Z minutu na minutu mění nálady, vypadá ne jako úplně vyvážený mix všeho možného a přesto jakoby zrovna tohle nebyl jeho největší problém. Celá ta zápletka obtočená kolem robota, který je odsouzen k záhubě je totiž neskonale otravná. Čest tvůrcům, že na konci nezvolili jako cestu k úspěchu pláč, ale přiklonili s k podivnému happy endu. Jen díky tomu se Chappie nepřiřadí k nejodpornějším slzopudným dramatům o různých nemocech, umírajících zvířátkách či postižených dětech.(20.7.2015)

 • Enšpígl
  ****

  Konečně si Neill uklidnil kameramana a přestal z filmu dělat houpacího koně, protože za ty jeho předchozí filmy by si z hlediska houpací kamery zasloužil sešít koule dohromady a udělat z nich boxovací pytel pro kachny. Jenže když odstraníš plíseň ještě to samo o sobě neznamená vůni. Naštěstí má v sobě film složku, která mě chytla a to byl vývoj povah hlavních postav a jednoho roztomilýho pikslíka. Ty proměny byly udělány s naprostou lehkostí a ani trošku nepůsobily uměle a v podstatě udávaly tempo celýho příběhu a nudu poslaly na dovolenou. Závěrečná akční scéna byla natočená na efekt, což moc nemám rád, ale sem skvěle zapadla a více stranou přestřelku jsem si pro její přehlednost vysloveně užíval. Další plusko dodala finalová pointa, protože v sobě měla pozitivní emoce, které vždy umím ocenit. Celkově bych řekl, že se jedná spíš o takovou zábavně akčnější pohádku, která má v sobě až nečekaně velký srdce.(10.3.2015)

 • - Watkin Tudor Jones neboli Ninja je velkým fanouškem Neilla Blomkampa a jeho práce. Nápis District 9, který odkazuje na režisérův stejnojmenný film District 9 (2009),  má vytetovaný na vnitřním rtu. (DEXTER099)

 • - Postava robota Chappieho byla natočena technikou motion capture a hrál ji tedy skutečný herec Sharlto Copley. Při použití této techniky musel mít herec během natáčení tmavě šedou kombinézu, veškeré jeho pohyby byly zaznamenávány a následně převedeny na počítačově vytvořenou postavu robota. (Posheidon)

 • - Film sa odohráva v JAR, odkiaľ pochádza aj skupina Die Antwoord. Hudobníci Ninja a Yolandi Visser z tejto skupiny hrajú ústredné postavy gangstrov a ich hudba znie počas celého filmu. Zároveň je vo filme veľa odkazov (hviezdice, ružová zbraň, squat, grafika, biely potkan) inšpirovaných samotnou skupinou a ich životným štýlom ZEF. (cure)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace