• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2015, 120 min

Recenze často varovaly před nehereckým nevýkonem dua z Die Antwoord, ale upřímně, Jackmanova postava je taky plochá a to co předvádí Dev Patel, tedy po Newsroomu další plachý ajťák, se herectvím ani nazvat nedá. Ale nepochopil jsem, zda se má jednat o film, nebo dvouhodinovou reklamu na Die Antwoord, když Yo-Landi a Ninja hrají pod stejným jménem a nosí trička své kapely. Kvůli násilí se rozhodně nejedná o film pro děti, ale pro náročnější dospělé je moc jednoduchý, pár nápadů a momentů to nezachrání.(5.5.2015)

Všechny nesympatické postavy mě přestaly zcela zajímat ve chvíli, kdy Sigourney Weaver odmítla zafinancovat vznik UI, a dále když se mladý ambiciózní inženýr spolčil s vraždícím gangem. Totální zhovadilá neuvěřitelnost - s tím, že "je to přeci sci-fi", na mě laskavě nachoďte. Jedinej Copley to šíleně táhne nahoru, i když hraje furt sám sebe i pod tunou CGI plechu. Nejvíc mě ale srala (nic mírnějšího nelze napsat) upištěná Yo-Landi, a tímto přeji vkus znásilňující skupině Die Antwoord pokud možno brzkou smrt.(19.5.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Kovový Chappie mne nebavil ani jako plačící dítě, ani jako gangster se zlatými řetězy na kapotě a ani jako programátor. Stejně tak mne nebavil Taťka, Mamka, Stvořitel a ani Zlý pán, který uřezává ruce. Mne toho prostě bavilo hodně málo a pokud si jednou budu chtít domů pořídit samostatně myslící plechovku, tak to rozhodně bude Johnny pětka a nikoli tento pomatený imbecil.(29.7.2015)

Scifi v přímém přenosu, aneb další eskapáda Blomkampa, milovníka ulítlostí. Zatímco District byl originální a Elysium alespoň technicky opulentní, Chappie nemá pořádně ani jedno, ani druhé. Sice na diváka roztomile a zároveň pěkně nablble pomrkává, ale v zásadě nabídne klišé a průměrné emoce. S hlavním robotím protagonistou budete sympatizovat jen ve chvílích, kdy roztomile říká "fuckmother", potažmo filozofuje se svým neménně roztomilým tatínkem a maminkou. Jinak je to totiž tuctovka která nemá moc co nabídnout. Akce málo, Hugh Jackman v prapodivné roli, která mu nedává moc prostoru a Sharlto Copley, místo toho aby pobíhal na place a házel svoje geniální psycho hlášky a ujeté ksichty, je v plechové bedně.(15.3.2015)

Chappie je takové moje oplechované dvojče. Sice nehořlavé, ale stejně jako já toužící stát se opravdovým klukem. Zatímco já už mám svoji transformaci za sebou a prozřel jsem, že nic není tak růžové jak se zdá, tak on si svět teprve prohlíží nevinnýma očima a netuší, co je dobré či zlé. Nedivím se mu tedy, že se nemá tolik ke svému milionářskému taťkovi z chatrče, když je větší prča s Yo-Landi a Ninjou z (mnou milovaných) Die Antwoord. Gangsta rodiče, kteří vás učí jenom samé sprosťárny, štrádují si to před vámi ve spodním prádle (jinak je snad ani neznám) a učí vás krást auta. Závidím mu, protože mě táta Geppetto maximálně tak řezal, hobloval a posílal do školy ..(2.4.2015)

• - Robot Chappie je skutečný, konstruktéři ze speciálních efektů vytvořili tohoto robota mimo jiné s použitím 3D tiskáren. Řada záběrů tak byla natáčena krok za krokem a obešla se bez počítačových kouzelníků, kteří jen tu a tam přidali nějaký záblesk, dým či výbuch. (Stoka)

• - Protagonisté Sharlto Copley, Brandon Auret a Jose Pablo Cantillo jsou přátelé režiséra a tvůrce filmu Neilla Blomkampa. V jeho filmech nehrají poprvé, společně pracovali i na předchozích Blomkampovech projektech. Copley a Blomkamp jsou dokonce spolužáci ze střední školy a neexistuje jediný film, ve kterém by Blomkamp Copleyho neobsadil. (oje)

• - Tetravaal - název společnosti, která vyrábí robotické policisty, je odkazem na režisérův první krátký film Tetra Vaal (2004). (Charpy)