• Austrálie

• Kanada

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Jihoafrická republika, 2015, 120 min

Není to vyloženě špatný film, vlastně jsem se chvílemi dobře bavila, jenže už dlouho se mi nestalo, že by mě v jednom filmu tak vytáčeli všechny postavy a herci. Veškeré vykreslení hlavních postav, jejich vývoj, motivy a vztahy mezi nimi působí, jako by to psal student prvního ročníku FAMU, který navíc příliš nesleduje filmy a postavy jsou pro něho nedůležité aspekty filmu. Celou dobu jsem si říkala, že větší bandu idiotů na tak malém prostoru jsem dlouho neviděla, myslím zejména postavy lidské, Chappie alespoň baví. Věřím, že Hugha Jackmana v blbější roli už nikdy neuvidíme. Někteří jistě ocení, že je to tak trochu "jiný film", už ten nápad dát postavu, kterou běžně vídáme v dětských filmech do krvavého akčňáku hovoří za vše. Nudit se u filmu pravděpodobně nebudete, nejsem si však jistá, zda to tentokrát stačí.(19.3.2015)

Nom,vypadá to,že Elysium byl velký přešlap a N-Blomp je zpátky. Novodobé (a velice dospělé) Číslo pět žije s mírně přepálenym koncem ... ale sper to hajzl, důležité je to, že Blomkamp je frajer, který prostě, spolu s Weta Digital (tihle borci opět ukazují, jak si s ILM těžce vytírají prdel) umí vytvořit naprosto "nedigitální" svět, jenž se člověku zaryje pod kůži a ždíme vás jak indiánka trencle u Stříbrného jezera ! Zase jsem si v duchu zanaříkal, jak skvělé by to HALO bylo ... ale čeká náš Alien, a já se už teď nemůžu dočkat !(15.3.2015)

• Fr

„MĚ NEJVÍCE ZAJÍMÁ „UI“ NA VYSOKÉ ÚROVNI. OPRAVDOVÁ INTELIGENCE. STROJ, KTERÝ UMÍ MYSLET A CÍTIT…“ /// Krávovina pro náctiletý, která má velký plus – nezdržuje kecama (bohužel je ale pěkně blbá). Sledovat, jak tři retardi a jeden génius šaškujou kolem robota, kterej svým ftipem pobaví a roztleská rozmanitý pubertální publikum, je utrpením (možná i pro toho robotka). A pak ten nevynalézavej, vohranej příběhovej motiv! Hračky jsou to moc pěkný, to jo, točit taky Blomkamp umí, ale na tohle su už starej. P.S. Odzkoušeno na huberťácích – hodnoceno starcem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět robota shánět „babský ucho“. 2.) Těším se na dobu, ve který roboti budou programovat lidi. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(6.6.2015)

District 9 byl fajn a Elysium sem snad nakonec ani pořádně nedokoukal, ale tohle se mi od Blomkampa líbilo hodně. Je to roztomilý, dojemný, vtipný i drsný a přesně vyvážený. Chappie byl skvělej a třeba když se učil chovat jako drsnej gangsta se schovanou barbínou za zády nebo kradl auta, tak sem se v kině hlasitě musel smát a herecké duo z Die Antwoord možná nesedne každýmu a já si taky chvíli zvykal, ale pak sem si je oblíbil. Skvělej byl i Hugh Jackman jako záporák a musel sem se mu gebit jak tam furt pobíhal s agresivnim ksichtem v kraťasech, hned bych ho obsadil do nějaký komedie. Po tomhle Blomkampovi s Vetřelcem věřim.(24.3.2015)

• genetique

Blomkampov najosobitejší film, v ktorom je najvýraznejšie cítiť jeho odkaz a vstýčený prostredník konvenciám hollywoodskeho mainstreamu. Je škoda, že jeho štýl sa v tomto prípade neprekrýva s tým mojím, pretože toto bol podľa môjho názoru výrazne film, ktorý si Neill natočil ako splnený sen, viac-menej sám pre seba, s totálnou stávkou na rebéliu a alternatívu po každej stránke - či už vizuálnej, hudobnej, hereckej, či scenáristickej. Ťažko sa mi komentuje film, ktorý priniesol niečo úplne iné ako sľuboval, navyše scenár si z nás a logiky robí "dobrý deň" a miestami je to až infantilne debilné. Ja som hlavne rád, že sa film podarilo v kinách zaplatiť a tak sa nemusíme báť o Blomkampovu budúcnosť. Snáď príde znova s ničím osobitým, ale bude točiť pre divákov, nielen pre seba.50%.(26.5.2015)

• - Když se natáčela část filmu, ve které se Chappie začíná chovat více jako gangster, protože ti jej adoptovali a snaží se jej naučit, jak se má chovat správný drsňák, tak si herec Sharlto Copley, který Chappiho skutečně hrál, navlékl kraťasy stažené skoro pod zadek, aby se pohyboval patřičným způsobem. Samozřejmě nic z toho pro potřeby motion capture nemusel dělat, ale on se snažil chovat co nejrealističtěji, chtěl, aby mu takové věci fyzicky pomáhaly vdechnout postavě život. (Posheidon)

• - Postava robota Chappieho byla natočena technikou motion capture a hrál ji tedy skutečný herec Sharlto Copley. Při použití této techniky musel mít herec během natáčení tmavě šedou kombinézu, veškeré jeho pohyby byly zaznamenávány a následně převedeny na počítačově vytvořenou postavu robota. (Posheidon)

• - Tetravaal - název společnosti, která vyrábí robotické policisty, je odkazem na režisérův první krátký film Tetra Vaal (2004). (Charpy)