poster

Wentworth (TV seriál)

 • Austrálie

  Wentworth

 • Velká Británie

  Wentworth Prison

Krimi / Drama

Austrálie, 2013 - 2019, 61 h 15 min (Minutáž: 44–52 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  *****

  Tak tenhle bezvadný seriál z prostředí ženské věznice jsem viděla poprvé a nečekala jsem takové příjemné překvápko. Víc než krimi mně Wentworth připomínal spíš drama, ale to je celkem jedno. Jela jsem jeden díl za druhým a postupně poznávala každou ženskou představitelku (díky tvůrcům za poměrně podrobné vykreslení charakterů hlavních postav), jaký přestupek je přivedl za mříže, ale stejně se do popředí mého zájmu dostala Franky, která se měnila jak chameleon a s přibývajícími díly mně zalezla pod kůži, ani jsem nevěděla jak. Souhlasím s některými uživateli, že výběr Beau v podání Danielle nebyla zrovna trefou do černého, ale to byla jen malá vada na kráse, protože tam šlo ve finále o všechny ty holky jednotlivě, takže vysloveně nějakým velkým rušivým elementem nebyla. Je to seriál, který má páteř, kde vám na konci spadne brada a budete stejně jako já čekat na další sérii, protože má na ní rozhodně našlápnuto. A na skvělý soundtrack bych málem zapomněla.(28.3.2014)

 • hellstruck
  *****

  I don't eat sausage. I'm a vagitarian. Opravdu výborný seriál, který si mě jako jeden z mála stoprocentně získal ihned a to i přes to, že má (prozatím) jen deset epizod a nevýraznou hlavní hrdinku, která nepobrala charisma ani co by se za nehet vešlo - a většinu scén jen prokouká jako vyplašená laň. K ní směřuje i má jediná zásadní kritika, opravdu nechápu, kdo vybíral právě tuto herečku. Nicméně po druhém díle se ukazuje, že tu hlavní roli zde nemá tak úplně ani jedna postava. Podle mého si ale všechny scény ukradla pro sebe Nicole de Silva (Franky), ta má charismatu za deset. Jinak se mi líbí, že postavy nejsou úplně černobílé a v podstatě je tu garance, že si zamilujete nějakou tu vražedkyni. Sledovat, jak bojují o své místo ve věznici nebo o holý život rozhodně nenudí a těším se, jakým směrem se bude ubírat druhá série. Jinak souhlas s luciasce :)(3.1.2014)

 • kocik1
  ***

  Taková australská reality show z prostředí ženské věznice. Zavřeš dohromady skupinu žen bez možnosti úniku a čekáš, co se bude dít. Má mě ráda, nemá mě ráda? Zabije mě, nezabije? Uteče, neuteče? Seriál jako takový má spád, napětí, dobře se sleduje, ale musíte být připraveni odpouštět čím dál větší díry ve scénáři. Zkrátka a dobře postavy se někdy musí chovat tak, aby to vyšlo. Např. ředitelka Fergusonová, to je hotový superman, Co ta všechno stihne sledovat, to jsem se až divila, že ve finále nedošlo k odhalení, že je vlastně z jednovaječných čtyřčat. Fletch zase chudák vždycky nakluše svého nepřítele seznámit s tím, co všechno ví, aniž by k tomu měl jiný důvod než aby protistrana věděla. No a holky z věznice zase trpí sklerózou, protože i když se snaží celý díl někoho varovat, nakonec mu to zapomenou říct. Přesto jsem vydržela až do konce 3. série, což je v současnosti poslední natočená.(13.8.2015)

 • Ten Druhy
  *****

  Realisticky stvárnená, miestami drsná, no i vtipne odľahčená dráma z prostredia ženskej väznice. Príbeh dokáže ustavične prekvapovať novými dejovými zvratmi. Zaujme aj precízne vykreslenými charaktermi postáv, ktorým mala dominovať protagonistka Bea Smithová. Sledujeme jej, možno nie práve najpresvedčivejší, prerod z Popolušky na hlavu väzenskej svorky (top dog). Zatieňujú ju iné ženy, najmä Franky, ale to vôbec neprekáža, práve naopak spestruje pozornosť, môžeme vnímať viacero osudov a situácii oveľa zainteresovanejšie.(17.8.2015)

 • KajusaK
  *****

  Dlouho jsem váhala, zda se na seriál vůbec začnu dívat. Vzhledem k tomu, že jsem big fan OITNB, tak mi to přijde trošku zrada :D) ale nelituji, že jsem se dívala. Je to úplně něco jiného. OITNB má stále navrch. Ve Wentworthu jsem se snad ani jednou nezasmála ale naopak je zde hodně dramatických situací a dobré herecké výkony. 1. Série - 5*. 2. série - 5*, 3. série - 5* Oblíbené postavy od nejlepší: Franky, Boomer, Bea, Max(24.4.2016)

 • - Velkou favoritkou na získání role Bei Smith byla Tammy MacIntosh. Nakonec ji však dostala herečka Danielle Cormack a Tammy MacIntosh byla později obsazena do role Kaz Proctor. (oli009)

 • - Kresby Bei Smith jsou skutečným dílem herečky Danielle Cormack, které vytvářela ve volných chvílích během natáčení a snažila se tak zahnat nudu. (oli009)

 • - Wentworth se pod různými názvy dočkal i evropských remaků, a to konkrétně v Německu, Nizozemsku a Belgii. (oli009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace