Reklama

Reklama

Wentworth

(seriál)
Trailer
Austrálie, (2013–2021), 79 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Lara Radulovich

Hrají:

Danielle Cormack, Kate Atkinson, Celia Ireland, Shareena Clanton, Robbie Magasiva, Katrina Milosevic, Jacqueline Brennan, Nicole da Silva, Pamela Rabe (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(100)

Obsahy(1)

Strhující drama, jedna z nejlepších ukázek australské dramatické tvorby. Neobyčejně silný a konfrontační Wentworth je moderní adaptací kultovního seriálu Prisoner, který znamenal průlom již před více než třiceti lety.Dějištěm tohoto seriálu je nápravné zařízení Wentworth. Každá epizoda se zaměřuje na jinou postavu a sleduje, jak si vede v ženské věznici, v prostředí, kde delikventky bojují o nadvládu nad spoluvězeňkyněmi. Hlavní role hrají Danielle Cormack jako Bea, Catherine McClements jako ředitelka Jacksonová, Nicole Da Silva jako Franky a Kris McQuade jako Jacs. A v centru toho všeho je Bea Smithová - matka od rodiny z předměstí, která se stala šéfkou obyvatelek věznice Wentworth. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

Aky 

všechny recenze uživatele

Výtečný originální seriál z prostředí ženské věznice; filmů z takového prostředí pohříchu není mnoho. Svět uvnitř vězení je světem sám pro sebe, se svými pravidly, prioritami, problémy, který se světem vně nemá nic společného. Všechny kontakty s normálním světem před mřížemi jen zdůrazňují naprostou odlišnost a izolovanost vězeňského vesmíru. Nepocítil jsem jedinou slabinu - herecké výkony jsou naprosto skvělé, scénář je chytrý a vynalézavý, postavy mají svoji plastičnost, jsou zcela uvěřitelné i v těch nejvypjatějších scénách, kdy by i malá chybička vyznění zhatila..., zkrátka mimořádná událost. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

1. série - Rozjezd nic moc. V druhé polovině (fakt mě začal Wentworth bavit až s pátým dílem) seriál nabral slušný spád a napínavou dramatickou linku, kdy vás osud postav opravdu zajímá. Zatímco OiTNB je spíš uvolněnější drama s prvky humoru, tady jde o čistokrevné drama par excellence. Jedna z mála záležitostí, kde dávají zpomalovačky smysl a jen přidají na hustotě následných střetů v aréně zvané vězení. Samotný závěr série S01E10 je absolutní nepředvídatelný nářez, který mě nechal padesát minut zírat s otevřenou hubou. 70% 2. série - Obdobná jako první, zkraje se člověk rozkoukává, ale v polovině už je to opět příběhový masakr s úžasně napsaným vývojem jednotlivých postav. Zatímco v první sérii byla středobodem nepříliš zajímavá hlavní postava Bea Smith, druhá série už se bez vyvyšování jediné postavy stejnou měrou věnuje všem. S druhou sérií se seriál stává doslova epickou záležitostí, kde je divák neustále v napětí a překvapován zvraty, aniž by dění vyvolávalo pocit, že už je to moc, nebo nereálné. Navíc i ze Smithovky se stává s druhou sérií zajímavá, neplochá, postava a stojí za to sledovat její vývoj, kdy se z puťky v první sérii stává prvotřídní, životem zocelená, svině, která si nenechá líbit ani špatnej pohled. A Fergusonová, to je bad ass bitch par excellent, která seriálu dodala opravdový grády. Záporačka nejvyšší kategorie, před níž se může jít zahrabat jak zákeřná Jacs z první série, tak klidně i kdejakej záporák z libovolnýho filmovýho blockbusteru, protože tahle ředitelka je kalibr, před nímž ostatní (a slavnější) hajzlíci působí jako dětičky, ničicí si z nudy bábovičky na pískovišti. 90% 3. série - Nepotřebuje dalších slov, jelikož už první díl sám o sobě působí jako totální námrd na mysl i nervy diváka. Takhle začít, no ani nespočítám kolikrát jsem vypětím z dění na obrazovce slítla z gauče, jak jsem to nervově neustála. Třetí série už má z čeho těžit a poráží předchozí dvě sérky na plné čáře. To už je hotová sága, která vás klidně připraví i o práci a vztah, pokud teda šefik nebo drahá polovička nekoukají právě s váma, nedá se od toho totiž odejít. Jediná šance je výpadek proudu. 100% Jestliže Orange is the new black působí jako odlehčenej výlet do basy, v níž byste si klidně nějakej ten měsíc pro prdel odseděli, pak Wentworth je syrovej jak čerstvě useknutej prst, hotový peklo na zemi, do nějž byste nešli navštívit ani manželku. Ale koukat se na to je sakra pošušňání. PS,edit 3/2019: Po zkouknutí zbývajících sérií konstatuji, že Wentworth má nejpropracovanější příběh, jaký jsem za svůj život viděla a je to bezpochyby TOP mezi vším, co kdy bylo natočeno! S01 70%, S02 90%, S03 100%, S04 100%, S05 100%, S06 70%, S07 70% ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Po Orange is the new black jsem potřeboval žensko-vězeňskej nášup a tak jsem šáhnul po tomhle (ve hře byly ještě španělky se svým Locked up, ale to si dám následně).. Musím říct, že jsem rád, že po OITNB, které se zaměřovalo spíše na tu sociální a osobní roviny, se Wentworth soustředí spíše na mocenskou přetahovanou... Na druhou stranu musím přiznat, že 4 rudé (po konci čtvrté série) dávám s odřenýma ušima, jen proto, že jsem u toho občas fakt napnutý.. Jinak je to totiž absolutní absurdita, která má s realitou společné snad jen to, že existují ženské věznice.. Kdyby svět fungoval opravdu tak nesmyslně jako tady fičí scénář, tak celý svět za týden zanikne a ani šváb nepřežije.. Logika, uvěřitelnost, smysluplnost.. to vše zde téměř naprosto absentuje.. Tohle prostě divák musí skousnout, nebo v lepším případě dobrovolně přistoupit na tyhle pravidla hry.. Když se mu to podaří, užije si parádní jízdu plnou zástupů výstavních psychopatů, kulervoucích zvratů, nekonečných frustrací a hezky prokreslených charakterů (mě připadá i ta neoblíbená Bea jako trefa do černého)... Wentworth se nebojí ničeho a jako hrušky zde padají i postavy které by všude jinde měly automaticky status nedotknutelnosti... Až je to vlastně ve výsledku dlouhodobě únavné a vyčerpávající. Docela bych ocenil nějakou výraznější intervenci zdravého rozumu aby měl divák aspoň občas pocit, že postavy kterým fandí mají šanci nejen náhodou přežít sérii, ale třeba i si pro sebe urvat kousek spravedlnosti... Edit po 5. 6. a 7. sérii.. Každý kdo v souvislosti s tímhle seriálem užije slovo hyperrealistický, je u mě automaticky retard :D .. Absurdita se drží na levelu extrém, ale koho to sere, když je to ve výsledku taková wtf švanda.. ()

KajusaK 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem váhala, zda se na seriál vůbec začnu dívat. Vzhledem k tomu, že jsem big fan OITNB, tak mi to přijde trošku zrada :D) ale nelituji, že jsem se dívala. Je to úplně něco jiného. OITNB má stále navrch. Ve Wentworthu jsem se snad ani jednou nezasmála ale naopak je zde hodně dramatických situací a dobré herecké výkony. 1. Série - 5*. 2. série - 5*, 3. série - 5* Oblíbené postavy od nejlepší: Franky, Boomer, Bea, Max ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Australané předvedli Wentworth, nacož amíci po pár měsících reagovali s Orange Is the New Black. Wentworth, narozdíl od Orange není komedie, ale vězeňské drama. Atmosféra je fajn, příběh ujde, herci taky a už jsem zvědav na druhou sérii. 2. série - nastupuje nová sadistická ředitelka, která se s nikým nemazlí. Díky jejím činu jsi jdou po krku i sami vězenkyně a rozhodně nikoho nešetří. Drsnější a temnější než první série. 3. série - Bea, královnou věznice. Ředitelka řádí nejen mezi vězenkyněma, ale dojde i na dozorce. Celá série vyeskaluje v perfektním finále, kde se nám na konci představí nový "záporák" pro Beu. Hodně povedená série. Sem zvědav, zda se dočkáme i čtvrté série. ()

Galerie (1 251)

Zajímavosti (8)

  • Kresby Bei Smith jsou skutečným dílem herečky Danielle Cormack, které vytvářela ve volných chvílích během natáčení a snažila se tak zahnat nudu. (oli009)
  • Jak přezdívku Bridget (Gidget), tak přezdívku dozorkyně Miles (Smiles) vymyslela Nicole da Silva (Franky Doyle). (oli009)
  • Wentworth se pod různými názvy dočkal i evropských remaků, a to konkrétně v Německu, Nizozemsku a Belgii. (oli009)

Reklama

Reklama