Reklama

Reklama

Wentworth

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama
Austrálie, (2013–2021), 79 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Lara Radulovich

Hrají:

Danielle Cormack, Kate Atkinson, Celia Ireland, Shareena Clanton, Robbie Magasiva, Katrina Milosevic, Jacqueline Brennan, Nicole da Silva, Pamela Rabe (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(100)

Obsahy(1)

Strhující drama, jedna z nejlepších ukázek australské dramatické tvorby. Neobyčejně silný a konfrontační Wentworth je moderní adaptací kultovního seriálu Prisoner, který znamenal průlom již před více než třiceti lety.Dějištěm tohoto seriálu je nápravné zařízení Wentworth. Každá epizoda se zaměřuje na jinou postavu a sleduje, jak si vede v ženské věznici, v prostředí, kde delikventky bojují o nadvládu nad spoluvězeňkyněmi. Hlavní role hrají Danielle Cormack jako Bea, Catherine McClements jako ředitelka Jacksonová, Nicole Da Silva jako Franky a Kris McQuade jako Jacs. A v centru toho všeho je Bea Smithová - matka od rodiny z předměstí, která se stala šéfkou obyvatelek věznice Wentworth. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

kocik1 

všechny recenze uživatele

Taková australská reality show z prostředí ženské věznice. Zavřeš dohromady skupinu žen bez možnosti úniku a čekáš, co se bude dít. Má mě ráda, nemá mě ráda? Zabije mě, nezabije? Uteče, neuteče? Seriál jako takový má spád, napětí, dobře se sleduje, ale musíte být připraveni odpouštět čím dál větší díry ve scénáři. Zkrátka a dobře postavy se někdy musí chovat tak, aby to vyšlo. Např. ředitelka Fergusonová, to je hotový superman, Co ta všechno stihne sledovat, to jsem se až divila, že ve finále nedošlo k odhalení, že je vlastně z jednovaječných čtyřčat. Fletch zase chudák vždycky nakluše svého nepřítele seznámit s tím, co všechno ví, aniž by k tomu měl jiný důvod než aby protistrana věděla. No a holky z věznice zase trpí sklerózou, protože i když se snaží celý díl někoho varovat, nakonec mu to zapomenou říct. Přesto jsem vydržela až do konce 3. série, což je v současnosti poslední natočená. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

I don't eat sausage. I'm a vagitarian. Opravdu výborný seriál, který si mě jako jeden z mála stoprocentně získal ihned a to i přes to, že má (prozatím) jen deset epizod a nevýraznou hlavní hrdinku, která nepobrala charisma ani co by se za nehet vešlo - a většinu scén jen prokouká jako vyplašená laň. K ní směřuje i má jediná zásadní kritika, opravdu nechápu, kdo vybíral právě tuto herečku. Nicméně po druhém díle se ukazuje, že tu hlavní roli zde nemá tak úplně ani jedna postava. Podle mého si ale všechny scény ukradla pro sebe Nicole de Silva (Franky), ta má charismatu za deset. Jinak se mi líbí, že postavy nejsou úplně černobílé a v podstatě je tu garance, že si zamilujete nějakou tu vražedkyni. Sledovat, jak bojují o své místo ve věznici nebo o holý život rozhodně nenudí a těším se, jakým směrem se bude ubírat druhá série. Jinak souhlas s luciasce :) ()

Reklama

Ten Druhy 

všechny recenze uživatele

Realisticky stvárnená, miestami drsná, no i vtipne odľahčená dráma z prostredia ženskej väznice. Príbeh dokáže ustavične prekvapovať novými dejovými zvratmi. Zaujme aj precízne vykreslenými charaktermi postáv, ktorým mala dominovať protagonistka Bea Smithová. Sledujeme jej, možno nie práve najpresvedčivejší, prerod z Popolušky na hlavu väzenskej svorky (top dog). Zatieňujú ju iné ženy, najmä Franky, ale to vôbec neprekáža, práve naopak spestruje pozornosť, môžeme vnímať viacero osudov a situácii oveľa zainteresovanejšie. ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Rivalita vězeňkyň v ženské věznici, politické boje mezi personálem i vedením a do toho všeho vstupuje téměř nevinná Bea, která se postupně přizpůsobuje jak prostředí uvnitř, tak i okolnostem venku za zdí. Strhující příběhy jednotlivých postav se postupně setkávají v ženském nápravném zařízení Wentworth. Jedná se o vážnější drama. Rozhodně se nejedná o žádnou pohádku či komediální odlehčení ve stylu OITNB. Představitelkám a představitelům jednotlivých postav, zrovna tak scénáři, nemám rozhodně co vytknout. Pěkná směsice charakterů, které se podle mého docela reálně vyvíjejí, málokdy jsem měla pocit, že něco bylo slabě představeno. Možná je to právě neokoukanými tvářemi, ale moc se mi třeba líbila postava Liz. Dokázala ve mě vyvolat velice sympatický pocit, hned při prvním setkání. To upřímné "love" na konci každé její otázky směřující k lidem, na kterých ji záleželo, mi bude znít v hlavě ještě hodně dlouho. Franky mě zase naopak v první sérii absolutně nezajímala a místama mi dokonce přišla spíše otravná, nežli jako někdo, kdo má mít respekt u ostatních žen. Ale stačilo chvilku počkat a Franky si prošla tak hezky přirozeným a nenuceným vývojem své postavy, že jsem si nakonec při její finální scéně normálně i pobrečela. Dále mi přišla skvělá Vera Bennett, nejdřívě jako šedá myš a poté jako guvernérka celé věznice. Jen jako jedna z mála všech postav si zahrála ve všech sériích a tak jsme měli možnost sledovat její život krok za krokem a dokázat si ji tak postupem času zamilovat, i přesto, že místama mohla působit poněkud nezajímavě. Já ji měla z nějakého důvodu ráda už od samého začatku; o to větší úsměv mi postava Very přinesla právě na samotném konci. Joan Fergusson naopak jako záporák opravdu výborná, tleskám, prostě vynikající herecký výkon. Nedivila bych se, kdyby jistá Pamela Rabe za tuhle roli sklidila nejedno ocenění. Musím přiznat, že mě dlouho seriál takhle nechytl. Sice mi pár dílů trvalo, než jsem si na to nové prostředí zvykla (byla jsem až moc zvyklá na polehčující okolnosti v OITNB, které v této sérii právě naopak chyběly - což jsem ve finále vnímala jen jako velké plus), ale s rozjezdem druhé série, jsem se nakonec nemohla odlepit od obrazovky. - "My name is Sue, but they call me Boomer, because I am always coming back." ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Celkom rýchlo som tento seriál zhltla. Prvá séria bola technicky menej vychytaná, bolo vidieť, že tvorcovia akoby testovali či sa uchytí. Za to druhá a tretia séria nabrala na spáde a aj na akcii a celkovej náročnosti a až do konca si udržala zbesilé tempo aj atmosféru. Jediné čo mi tu vadilo, bol taký ten presladený happyend, ktorý vazenkyne prezentoval, ako dokonalé a obetavé hrdinky, ktoré neváhajú jedna pre druhú nasadiť vlastné životy - čo do reality, dosť nepravdepodobné, ale nesklamalo ma to príliš, pretože aj tak seriál predčil všetky očakávania. Štvrtá séria bola žiaľ ochudená o Frankie, ktorá mi prirástla ku srdcu a vyskytovala sa v nej len veľmi sporadicky a celkove už gradácia deja trochu poľavila. Teším sa však na piatu sériu a dúfam, že sa tvorcovia zmátožia a nasadia laťku tak, aby sa vyrovnala tej druhej. Preto, že sa neobišli bez naznačenia násilia na zvieratách hodnotím len 4*. Škoda, že ešte stále nie je všetkým jasné, že tieto zábery sú filmu a divákovi hlavne nižšej vekovej kategórie viac na škodu, než k prospechu. Inak v celku kvalitnné a napínavé. ()

Galerie (1 247)

Zajímavosti (8)

  • Kresby Bei Smith jsou skutečným dílem herečky Danielle Cormack, které vytvářela ve volných chvílích během natáčení a snažila se tak zahnat nudu. (oli009)
  • Wentworth Gaol je skutečné vězení v Austrálii (1881-1928), nyní je z něj muzeum. (fraktal)

Reklama

Reklama