Reklama

Reklama

Wentworth

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama
Austrálie, (2013–2021), 79 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Lara Radulovich

Hrají:

Danielle Cormack, Kate Atkinson, Celia Ireland, Shareena Clanton, Robbie Magasiva, Katrina Milosevic, Jacqueline Brennan, Nicole da Silva, (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(100)

Obsahy(1)

Strhující drama, jedna z nejlepších ukázek australské dramatické tvorby. Neobyčejně silný a konfrontační Wentworth je moderní adaptací kultovního seriálu Prisoner, který znamenal průlom již před více než třiceti lety.Dějištěm tohoto seriálu je nápravné zařízení Wentworth. Každá epizoda se zaměřuje na jinou postavu a sleduje, jak si vede v ženské věznici, v prostředí, kde delikventky bojují o nadvládu nad spoluvězeňkyněmi. Hlavní role hrají Danielle Cormack jako Bea, Catherine McClements jako ředitelka Jacksonová, Nicole Da Silva jako Franky a Kris McQuade jako Jacs. A v centru toho všeho je Bea Smithová - matka od rodiny z předměstí, která se stala šéfkou obyvatelek věznice Wentworth. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Aky 

všechny recenze uživatele

Výtečný originální seriál z prostředí ženské věznice; filmů z takového prostředí pohříchu není mnoho. Svět uvnitř vězení je světem sám pro sebe, se svými pravidly, prioritami, problémy, který se světem vně nemá nic společného. Všechny kontakty s normálním světem před mřížemi jen zdůrazňují naprostou odlišnost a izolovanost vězeňského vesmíru. Nepocítil jsem jedinou slabinu - herecké výkony jsou naprosto skvělé, scénář je chytrý a vynalézavý, postavy mají svoji plastičnost, jsou zcela uvěřitelné i v těch nejvypjatějších scénách, kdy by i malá chybička vyznění zhatila..., zkrátka mimořádná událost. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle bezvadný seriál z prostředí ženské věznice jsem viděla poprvé a nečekala jsem takové příjemné překvápko. Víc než krimi mně Wentworth připomínal spíš drama, ale to je celkem jedno. Jela jsem jeden díl za druhým a postupně poznávala každou ženskou představitelku (díky tvůrcům za poměrně podrobné vykreslení charakterů hlavních postav), jaký přestupek je přivedl za mříže, ale stejně se do popředí mého zájmu dostala Franky, která se měnila jak chameleon a s přibývajícími díly mně zalezla pod kůži, ani jsem nevěděla jak. Souhlasím s některými uživateli, že výběr Beau v podání Danielle nebyla zrovna trefou do černého, ale to byla jen malá vada na kráse, protože tam šlo ve finále o všechny ty holky jednotlivě, takže vysloveně nějakým velkým rušivým elementem nebyla. Je to seriál, který má páteř, kde vám na konci spadne brada a budete stejně jako já čekat na další sérii, protože má na ní rozhodně našlápnuto. A na skvělý soundtrack bych málem zapomněla. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

I don't eat sausage. I'm a vagitarian. Opravdu výborný seriál, který si mě jako jeden z mála stoprocentně získal ihned a to i přes to, že má (prozatím) jen deset epizod a nevýraznou hlavní hrdinku, která nepobrala charisma ani co by se za nehet vešlo - a většinu scén jen prokouká jako vyplašená laň. K ní směřuje i má jediná zásadní kritika, opravdu nechápu, kdo vybíral právě tuto herečku. Nicméně po druhém díle se ukazuje, že tu hlavní roli zde nemá tak úplně ani jedna postava. Podle mého si ale všechny scény ukradla pro sebe Nicole de Silva (Franky), ta má charismatu za deset. Jinak se mi líbí, že postavy nejsou úplně černobílé a v podstatě je tu garance, že si zamilujete nějakou tu vražedkyni. Sledovat, jak bojují o své místo ve věznici nebo o holý život rozhodně nenudí a těším se, jakým směrem se bude ubírat druhá série. Jinak souhlas s luciasce :) ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Před pár dny jsem si dala maraton Orange Is the New Black, ale prostředí ženského vězení jsem ani tak neměla dost, takže přišel na řadu dlouho odkládaný australský Wentworth. Tyhle dva seriály jsou ale odlišné jako den a noc. Zatímco Orange sází především na černý humor, Wentworth je drsné drama se vším všudy. A jelikož těm dramatům holduji přece jen víc, dokázal si mě tenhle vynikající kousek podmanit ještě rychleji a závislost se objevila v podstatě hned po prvním díle. Oceňuji tu i parádní práci s filtry a celkově vizuálně zajímavé zpracování, prim ale hrají propracované charaktery, ať už vězenkyň, tak dozorců. 1. série - 90% Druhá série je nesmlouvavá stejně jako nová ředitelka věznice, sadistická manipulátorka, která je na hony vzdálená sympatické ředitelce z první série. V té byl ještě aspoň minimální prostor pro nějaké to odlehčení, druhá řada je už čistá beznaděj. 2. série - 90% Sadistická ředitelka věznice ve třetí sérii rozjíždí svůj psycho teror neskutečným způsobem a válka mezi ní a pár vězeňkyněmi nabírá postupně na obrátkách až do působivého finále. Pro mě zatím nejlepší řada, kterou jsem zhltla na posezení a už se nemůžu dočkat další sezóny. 3. série - 100% Čtvrtá řada se od samého začátku s postavami ani diváky nemazlí. Jedna dramatická událost střídá druhou, o zvraty není nouze a my máme oprávněný důvod se bát o všechny postavy. Finále budou jistě někteří rozdýchávat až do premiéry další řady. 4. série - 100% ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

1. série - Rozjezd nic moc. V druhé polovině (fakt mě začal Wentworth bavit až s pátým dílem) seriál nabral slušný spád a napínavou dramatickou linku, kdy vás osud postav opravdu zajímá. Zatímco OiTNB je spíš uvolněnější drama s prvky humoru, tady jde o čistokrevné drama par excellence. Jedna z mála záležitostí, kde dávají zpomalovačky smysl a jen přidají na hustotě následných střetů v aréně zvané vězení. Samotný závěr série S01E10 je absolutní nepředvídatelný nářez, který mě nechal padesát minut zírat s otevřenou hubou. 70% 2. série - Obdobná jako první, zkraje se člověk rozkoukává, ale v polovině už je to opět příběhový masakr s úžasně napsaným vývojem jednotlivých postav. Zatímco v první sérii byla středobodem nepříliš zajímavá hlavní postava Bea Smith, druhá série už se bez vyvyšování jediné postavy stejnou měrou věnuje všem. S druhou sérií se seriál stává doslova epickou záležitostí, kde je divák neustále v napětí a překvapován zvraty, aniž by dění vyvolávalo pocit, že už je to moc, nebo nereálné. Navíc i ze Smithovky se stává s druhou sérií zajímavá, neplochá, postava a stojí za to sledovat její vývoj, kdy se z puťky v první sérii stává prvotřídní, životem zocelená, svině, která si nenechá líbit ani špatnej pohled. A Fergusonová, to je bad ass bitch par excellent, která seriálu dodala opravdový grády. Záporačka nejvyšší kategorie, před níž se může jít zahrabat jak zákeřná Jacs z první série, tak klidně i kdejakej záporák z libovolnýho filmovýho blockbusteru, protože tahle ředitelka je kalibr, před nímž ostatní (a slavnější) hajzlíci působí jako dětičky, ničicí si z nudy bábovičky na pískovišti. 90% 3. série - Nepotřebuje dalších slov, jelikož už první díl sám o sobě působí jako totální námrd na mysl i nervy diváka. Takhle začít, no ani nespočítám kolikrát jsem vypětím z dění na obrazovce slítla z gauče, jak jsem to nervově neustála. Třetí série už má z čeho těžit a poráží předchozí dvě sérky na plné čáře. To už je hotová sága, která vás klidně připraví i o práci a vztah, pokud teda šefik nebo drahá polovička nekoukají právě s váma, nedá se od toho totiž odejít. Jediná šance je výpadek proudu. 100% Jestliže Orange is the new black působí jako odlehčenej výlet do basy, v níž byste si klidně nějakej ten měsíc pro prdel odseděli, pak Wentworth je syrovej jak čerstvě useknutej prst, hotový peklo na zemi, do nějž byste nešli navštívit ani manželku. Ale koukat se na to je sakra pošušňání. PS,edit 3/2019: Po zkouknutí zbývajících sérií konstatuji, že Wentworth má nejpropracovanější příběh, jaký jsem za svůj život viděla a je to bezpochyby TOP mezi vším, co kdy bylo natočeno! S01 70%, S02 90%, S03 100%, S04 100%, S05 100%, S06 70%, S07 70% ()

Galerie (1 241)

Zajímavosti (8)

  • Wentworth Gaol je skutečné vězení v Austrálii (1881-1928), nyní je z něj muzeum. (fraktal)
  • Velkou favoritkou na získání role Bei Smith byla Tammy MacIntosh. Nakonec ji však dostala herečka Danielle Cormack a Tammy MacIntosh byla později obsazena do role Kaz Proctor. (oli009)

Reklama

Reklama