Tyran

USA, (2014–2016), 25 h 42 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvůrci:

Gideon Raff

Adam Rayner, Jennifer Finnigan, Ashraf Barhom, Moran Atias, Noah Silver, Alice Krige, Sibylla Deen, Anne Winters, Fares Fares, Mehdi Dehbi, Justin Kirk (více)

Série(3) / Epizody(32)

Barry Al-Fayeed, který už dvacet let žije a provozuje lékařskou praxi v Kalifornii, se u příležitosti svatby svého synovce vrací s celou rodinou do rodné blízkovýchodní země, odkud v 16 letech utekl před svým tyranským otcem... (TV Prima)

jfaba

Mám v profilu, že seriály hodnotím až na konci. Výjimka potvrzuje pravidlo. Viděl jsem pět dílů. BLBOST! Telenovela a po Homelandu opět stejně hloupé téma. Ne ovšem pro tvůrce. Musíme se s toho vyfilmovat, když nám to v životě nevyšlo a oni se nám tak odvděčili a jsou teď proti nám. Nevím samozřejmě jak to skončí a je mi to jedno, ale dovedu si představit, jak hodný doktor pomáhá budovat nové pořádky v zemi, kde to otec a bratr pokazili. Děkuji nechci. A nebudu se 4 série nudit u TV a čekat na natahování děje jestli potlačit povstání nebo jít na mejdan, či odjet zpět domů. ()

Sakulnikov

Sice mě štvala angličtina a jisté americké pojetí, ale jinak velice povedené blízkovýchodní drama se spoustou drobných detailů, které mě potěšily. Ano je to hodně o rodinných vztazích v kulisách, ale reálie jsou dobré. I když co si pamatuju z přednášek o tom, jak se dělá převrat, pár chyb by se našlo.I když kulisy sestříhané z izraelských a tureckých měst - zvláště Istanbul a Jeruzalém jsou sice pěkné, ale trochu rušivé. ()

cernakus odpad!

Američané opět nezklamali, naznačili, zaujali, navnadili a pak to kvůli supertrooper zvratu na konci v desátém díle pohřbili. Z čtyř hvězd na odpad, to se jen tak nevidí. ()

othoson

Seriál se ve druhé řadě pořádně rozjel, takže zvyšuji ze čtyř na pět... Edit: 3. řada to zase trochu zkazila a navíc seriál předčasně končí, takže s hvězdama dolů... ()

hufnagel

Hnevali ma tie siahodlhé nudné konverzácie a telenovelácky prístup v súvislosti z nereálnym jednaním postáv(napr.3 či 4 dni v púšti bez vody by v skutočnosti znamenalo určitú smrť).Pritom jediným pozitívom bol výber krajiny , ktorá celkom pripomínala Irak aj z ich s bývalým diktátorom. ()

JeffScylla

Jo, je to americký až to bolí, jo místy to smrdí španělským seriálem.... ale Jamall alias Hamlet je postava naprosto dokonalá a velice mne bavila. Je prostě skvělej a hlásí že se člověk fakticky baví. Ale na druhou stranu... v kontextu celého seriálu to není až tak úplně blbý a slabší chvilky vyvažuje "hamlet" opravdu dokonale, včetně gest. :) ()

Vasourek

Vypadá to velmi slibně.. Jen doufám, že to bude méně telenovela a více politické drama.. Hmm, po sedmi dílech je to slušný.. ale bohužel se to spíš rýsuje jako telenovela, co si hraje na velký politický drama.. ()

mentos.

Mám na to takové dva pohledy. První, kdy jsem absolutně nadšený a fakt se mi to líbí. Občas mi ale přijde, že je tu dost tenká hranice mezi dramatickým příběhem "totalitní" země a nějakou arabskou telenovelou a seriál tu hranici občas lehce překročí. Po čtyřech dílech dávám 4*, protože se mi to vážně líbí a doufám, že tu telenovelu to bude připomínat co nejméně. ()

jarmil8

Takový slabší "Dallas" z fiktivní země Blízkého východu. Úroveň bohužel klesá s každým následujícím dílem a teprve ke konci se dějová linka trochu pohne k bohužel trapnému zakončení. Je zde spousta postav, které jsou často nevyužity (Leila a matka) a jindy naprosto zbytečné (především Barryho otravná americká manželka). Seriálu s ohledem na odbytý scénář nepomáhá ani atraktivní prostředí. ()

anaad

Rukopis tvůrců Homelandu je znát, seriál využívá stejné prvky, přesné a psychologicky přesvědčivé zacílení na psychiku hlavního uzavřeného hrdiny, kterého ovlivnily dvě rozdílná kulturní prostředí. Oproti Homelandu je však celý příběh jednodušší a hrdinovo dilema je více čitelné. Seriál po skvělém pilotu nabývá spíš komornější ráz a rezignuje na nějaké výraznější zapojení vedlejších postav, což je zřejmě důsledek malého počtu dílů a omezeného rozpočtu, ale i tak se mi hodně líbí. 4,5* ()

olgab

První řada mě zas až tak moc nenadchla, ikdyž nebyla špatná, ale po zhlédnutí šesti dílů druhé řady jsem docela nadšená a dávám 90%. ()

SONYAGENT

Fantazie! Temna i fascinujici atmosfera blizkeho Vychodu, pribeh, ktery ve Vas prekvapi svou aktualnosti, priblizi Vam konflikty i rozmary v rodinach diktatoru, ukaze valku IS a strhne Vas od zacatku do konce. Umírám hvězdičku za poslední sérii protože to byla telenovela! Škoda ()

Mimi28

Neviem si pomoct ale po strate Brodyho je toto ako naplast na prazdne miesto, velmi vydarene a som zvedava ako to bude pokracovat, zatial velka spokojnost ()

pomada

... po siedmych častiach to vzdávam, postupne od 1 časti to prakticky priamou úmerou smeruje k obyčajnej telenovele....... ()

LUCCKE

Milujem tu tie hodnotenia ludi co videli 1.diel a dokazali by o tom napisat knihu :D Ja mam za sebou 1. seriu a mozem povedat ze je to velke sklamanie, serial sa dobre rozbehol ale postupne zacal stracat na svojej "pritazlivosti". Postavy sa chovaju nelogicky a dej zacina byt postupom casu velmi hlupy. Druha seria ma uz absolutne nezaujima...nemyslim, ze by ma niecim prekvapili. ()

Tylos

Tyrant: Tento seriál, který je poměrně zdařilou ukázkou uměle nalinkovaného arabsko - muslimského diktátu mne minimálně zaujal. Scény, které sice očekáváte, zde působí přesvědčivě. Postavy vykresleny sugestivně: Hlavní hrdina - lékař a zároveň jeden ze synů předešlého diktátora ukrývá v sobě mnoho vnitřních démonů, nový diktátor - bratr hlavního hrdiny, psychopat, který doplatil na krutost režimu, hrdinův strýc - velitel armády a hlavní zloduch...a takto můžeme pokračovat dlouho... Seriál sklouzává místy k selance, ale to u mnoha dílových padesátiminutových šotů musíme očekávat. Výhodou je, že od začátku zůstáváme v napětí, zda skončíme občanskou válkou nebo happyendem. ()

venerea odpad!

Trapné a to velmi..špatné herecké výkony a dialogy to ještě umocňují..s první sérií Homelandu absolutně nesrovnatelné.. ()