Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

cheyene

Svižná akční podívaná, které nechybí příjemný příběh se sympatickými postavami a spousta zdařilé akce od soubojů po přestřelky. Komediální ladění snímek odlehčuje a tak poměrně vkusně působí i různé odkazy na klasiky špionážního žánru, např. bondovky či Jasona Bournea. Z herců potěší určitě Colin Firth, Michael Caine (přijde mi, že poslední roky je značně vytěžovaným hercem), Samuel L. Jackson, ale rovněž neurazí Taron Egerton či Mark Strong a Sophie Cookson. ()

MISSha

„Způsoby dělají člověka. Víte co to znamená? Pak vám tedy uštědřím lekci.“ Kick-Ass v bondovském hávu. Matthew Vaughn přidrzle ale zato s gracií sobě vlastní, vytvořil dílko které podle mě silně aspiruje na filmovou událost roku. Precizní a vysoce kvalitní film po všech stránkách, s originální a nesmírně dravou akcí. Šišlajícího padoucha Samuela L. Jacksona, frajerského agenta Colina Firtha či sympaťáka Tarona Egertona si zamilujete. Scéna v kostele je něco neskutečného, pokud ji viděl sám mr. Tarantino tak musel chrochtat blahem. /90%/ ()

Fiftis

Kingsman sú novodobá bondovka staršieho kalibru. Ak by z Kingsmanov mala byť celá séria, toto nemohol byť lepší štart. Navyše je okamžite kombinovaná s paródiou celého žánru. Vtipy sa prebíjajú už od úvodných tituliek, tie sa formujú z padajúcich skál. Excelentné sú jednotlivé hlášky, dialógy i monológy na výcviku. Zábavný i napínavý je tréning a jednotlivé akcie. Režisér Matthew Vaughn pozná agenta 007 dokonale, takže vie unikátne priniesť jednu novú bondovku a súčasne paródiu na ňu. Ale pozor. Pracuje so žánrom tak, že vás v jednotlivých momentoch prekvapí. 130 minút je využitých skvostne, nie je tu moment naviac. A akčné scény doručia všetko očakávané. Majú ideálnu dĺžku, množstvo nápadov, výborné charaktery, hudbu. Na plné hodnotenie ťahajú film navyše výborne zvolení herci. Colin Firth, Samuel L. Jackson či Michael Caine sú výborní. Prekvapenie roka. ()

Shakers

Z Matthewa Vaughna sa stáva nový komiksový boh! Či je to Kick-Ass, X-Men alebo Kingsman to je úplne jedno. Matthew Vaughn v každom! z práve vymenovaných filmov predvádza neuveriteľný nadhľad (a prehlad) v štýlovej akcii, nechýbajú mu nápady, ale predovšetkým nezabúda na príbeh. Rovnako dobre (a po tretí raz) aj Henry Jackman búcha na hudobné nástroje, tam kde má. Kingsman: The Secret Servis má síce podobne vystavanú dejovú kostru ako jeho predošlý film, ale po akčnej stránke vytiahol neskutočne tromfy. A z druhého rukávu zas perfektné (prevažne anglické a elegantné) herecké esa. Oblúbený soundtrack: To Become A Kingsman, Skydiving. 90% - 5* ()

DJ_bart

"Jsem katolický buzerant, který chodí a užívá si sexu s černochem, židovským přítelem, který pracuje v armádě na potratové klinice. Takže haleluja, ať žije Satan a přeji pěkné odpoledne madam." ()

lamps

Nevím ještě, zda bychom se s ohledem na budoucí trendy měli radovat či spíše smutnit z toho, jak se po dlouhou dobu nedotknutelná filmová nátura Velké Británie čím dál výrazněji mísí s hollywoodským entuziasmem, ale pokud by byl výsledek vždy alespoň z poloviny tak nonšalantní v přesně odměřených hereckých výkonech a zároveň ďábelský v neodolatelně zábavné akci jako v případě Kingsmanna, není se absolutně čeho obávat. Matthew Vaughn ví moc dobře, co dělá, ví, kam chce diváka dostat, a celý příběh i se všemi vtipy má vystavěn tak, aby vyhověl jak té části publika, která očekává čistokrevnou parodii na formálně rozmanitou, ale pouze britskými studii zaštítěnou kariéru jistého Jamese Bonda (Colin Firth v dokonale padnoucím obleku a v karate-póze by ostatně mohl Daniela Craiga ve slavné roli z fleku vystřídat), tak i té zbývající části, která lační po šílených a zároveň nadsazených nejen detailech a jednotlivých akčních pasáží, ale i celém konceptu zločineckého spiknutí, jehož hlavoun je prachatý negr se slabostí pro hamburgery, který nejde pro fuck daleko (a je to samozřejmě Američan - konkrétně ten, který hraje negra snad všude)... A všechno to náramně dobře funguje, první polovina pravda nepřináší nic nového a originalita stagnuje, ale závěr korunovaný suverénně nejvtipnější likvidací padouchů od dob Hot Fuzz za zvuků Give It Up od KC&Sunshine Band mě přivedl do stavu hotové divácké extáze. Kromě Firtha a Jacksona pak palce nahoru i pro sympatického Egertona a Marka Stronga, který jakoby zde z oka vypadl Stanley Tuccimu.. A samozřejmě ten největší pro Matthew Vaughna... 80% ()

filmfanouch

Vaughn točit Bonda nepotřebuje a tak si natočil vlastní 129 minut trvající špiónskou show která ani vteřinu nenudí a je to tak skvělě natočené, že člověk chvilku přemýšlí jestli Vaughn není z jiné planety. A navíc tu Colin Firth hraje něco co nikdy v životě nehrál. No to si nejde nezamilovat. Navíc je to strašná prdel a kostelová scéna je jedna z nejlepších ačních scén posledních let ;-) ()

Pepinec

Koukám, že někteří tu k hodnocení Kingsmana přistupují zodpovědněji a vědečtěji, než k obhajobě doktorátu v oboru kvantové fyziky. Takhle já bych neuměl rozebrat ani Lego... Mně je docela jedno, kdo čím chtěl co říct, co s čím souvisí, co na co odkazuje nebo jestli něco něco překonává, či naopak něco za něčím zaostává. Mně stačí, že jsem se bavil a že mi Kingsman zvednul náladu, což je to jediné, v co doufám pokaždé, když v kině odcházím od pokladny. P.S: Taky vám to vypnuli po záběru na krásnou švédskou prdýlku? Hajzli... ()

KlárkaS

Britský gentleman, anální sex, mozkovej ohňostroj, Luke Skywalker a masakr v kostele. Absurdní a úžasný zároveň, takže za mě za 5. ()

Big Bear

Bondovky se poslední dobou berou moc vážně. Neříkám že mi to vadí a neříkám, že poslední představitel Bonda - Craig je špatný. První Bondové byli spíše sranda, dnes je Bond člověk jako my, kterého po akci kde dostal při záchraně světa nějakou nakládačku občas něco zabolí... Kingsman navazuje na ty starší kousky. Vše bere s nadsázkou, britským humorem ale s gustem využívá nejmodernější možnosti natáčení včetně digitálních efektů. Na Bonda tam najdeme odkazů víc, včetně závěru s nějakou kočičkou... Nikdy nešel ale tak daleko jako Kingsman se švédskou princeznou čímž jsme zase u té nadsázky. Jackson byl hodně dobrej zloun a moc se mi tu líbil i můj oblíbenec Colin. Tohle je akcí nadupaná jízda, místy lehce nekorektní, která těží ze svého vzoru. Nevykrádá jej však a sama se nebere nijak vážně. Snad proto je Kingsman zábavnou záležitostí i přes svoji delší stopáž. Dávám 4 na míru šité obleky. * * * * ()

JohnnyD

"Hail Satan!" Oceňujem, že v prvej polovici to má vlastný štýl a nie je to preplácaná postmoderná pocta na každom kroku. A oceňujem aj to, že záver je bondovskejší ako bondovky samotné (tie papundeklové kulisy!!!). Je to nabúchané skvelými hláškami, grandióznym násilím, takú britskú angličtinu som ešte v mainstreamovom americkom filme nepočul, má to skvelý casting, nadupaný soundtrack a Vaughn opäť potvrdil, že hneď po Nolanovi je najlepším súčasným režisérom. Ale mám dojem, že scenáru by neuškodilo ešte trochu práce (hlavne motivácia evil-super planu je až príliš oldschool jednoduchá). Aj tak 90+%. PS: Čo na to švédska kráľovská rodina? ()

Madsbender

Kick-Ass: First Class. Vaughn opäť nesklamal, ale po línii troch meisterwerkov, ktoré ma rad za radom nadchli prišiel očakávaný prepad pod extrémne vysoko nastavenú latku. Po rozprávkovom Stardust, ktoré sa odohrávalo v rozmedzí dvoch koherentných realít a siahlo do detskej duše v nás, výbušnej operete Kick-Ass, ktorá predvádzala štylizovaný stret komiksového nerda s realitou (meniacou sa v komiks) a retro špionážnom X-Men: First Class, ktoré alternovalo (nielen) americkú históriu prichádza s filmom, v ktorom je všetkého až príliš. Je to zároveň moja najväčšia výčitka, no i klad, pretože Kingsman je hrou s významom a až altruistický film vo vzťahu k pokladaniu základných kameňov interpretácií._____Príkladom môže byť táto analýza, ktorá sa pohráva s konšpiračným podtextom, seriózne ho odkrýva, zároveň z nej však cítiť na istých miestach silnú dávku irónie. Tento model využíva i samotný film a ostatne je jedným z dlhodobých princípov včlenených do Vaughnovho rukopisu. Mladá generácia je vždy tou, ktorá je vyvolená nahradiť starú a prevziať velenie; tá stará má však know-how a vie, že zmena figúrok v popredí želanej revolúcie nikdy nedosiahne. Konzervativizmus sa strieda s liberalizmom, starosvetské hodnoty so životným štýlom s nálepkou new-age. Borenie konvencií sa preplieta s klišé, rafinované postmoderné hry s nepredvídateľným vyústením s plytkými a unylými odkazmi. Gentlemanstvo si razí cestu aroganciou a staromódny britský tradicionalizmus si podáva ruku s americkým progresívnym kapitalizmom (scéna "happymealovej" večere Harta a Valentina). Večný kompromis medzi britskými koreňmi, ktoré Vaughn vnáša do každého svojho filmu, a americkými vzormi, ktorých formy preberá. Hranica medzi akčným filmom, komédiou a drámou so (skôr len naznačeným) sociálnym rozmerom. Premenlivý a vo výsledku laxný vzťah k genderu. Vždy tu zostáva voľné miesto, sloboda pre domnienky, ktorá strana prevažuje a čím film v skutočnosti je._____Toto neustále pohrávanie sa tiež vedie k príkladnému napĺňaniu vnútorných túžob nielen diváka, ale i samotných tvorcov a všetkých zúčastnených. Veď predsa Schiller hovorí: „...človek sa hrá len vtedy, keď je v plnom význame človekom a je úplne človekom len tam, kde sa hrá.“ A Vaughn sa hrá veľmi rád, ako večný pubertiak, ktorý nechce dospieť._____Mohli by sme tu v rozličných kontextoch hovoriť o nadviazaní na uvedomelé paródie, ktoré sú v súčasnosti v kurze, alebo reflexii plytkej reality postmoderného veku, v ktorom sa násilie, škandály, aféry a pikantnosti stávajú komoditou. Nesporne interesantné sú lingvistické gagy na báze šušľajúceho Jacksona, rozdieloch v britskom a americkom slovníku a z toho vyplývajúcich nedorozumení. Alebo o redizajnovaní choreografie a úchvatnej kinetike kamery, ktorá robí spolu s plnokrvným grafickým vyvedením akčných scén z Kingsman, vznášajúcich sa na krídlach nadsádzky, okázalú operetu, balet guliek a špiónskych hračiek. Či prípadne o paradoxnej procedúre redukovania vplyvných (motivácií, pozadia, vzťahov) a zdôrazňovania redunantných (stereotypných postáv a rolí) prvkov, čím vytvára zvláštnu, avšak stále zábavnú asymetriu, ukazujúcu prstom samú na seba. Alebo napokon o (ne)prítomnosti samoúčelnosti. Záver by však zostal rovnaký - je to hra. Otázkou je, či na ňu pristúpite. Ja som tak učinil a bavil som sa._____Podobne, ako v prípade ostatku režisérovej filmografie však zostávam nielen primárne potešený, ale i optimistický, čo sa vyhliadok do budúcnosti týka. Matthew Vaughn má totiž na mňa podobný efekt, ako napríklad Quentin Tarantino - jeho diela kryštalizujú pomaly, overuje ich čas a s každým ďalším opakovaním na mňa pôsobia lepším dojmom. Čiže dúfam, že nabudúce to bude za päť. 85% () (méně) (více)

Indiana

Upřímně mi pět let od Kick-Ass žádnej snímek neudělal větší radost a Matthew Vaugnn potvrdil, že je můj nejoblíbenější režisér současnosti. Zbožňuju, jak do diváka dokáže cpát dokonalý akční scény nebo skvělý vtipný hlášky, aby pak ve vteřině přepnul na emociálně vypjatou strunu a člověk jen vykuleně čučel, co se právě stalo, a to vše samozřejmě podepřeno výborným soundtrackem. Po několika letech film, po jehož skončení sem si řekl, že na něj chci zajít znovu a prostě se nemůžu dočkat až ho uvidím podruhý. ()

sheen

Svěží mix retro bondovky a moderního špionážního filmu. To co nefungovalo v posledních Expendables, spojení mladé a staré generace Vaughn dokázal na výbornou. Letos je to zatím to nejlepší co jsem viděl. Pecka! - překonáno Mad Maxem a MI5 :) Týjo, na blurayku vystřihli tu hlášku s análem co prohodila švédská princezna :( ()

Pilda17

James Bond v humorném podání, nebo parodie na Jamese Bonda? I tak by se Kingsmanovi dalo říct a já se od první minuty bavil. Jak už je známé, Britové mají vskutku originální humor a Kingsman je toho důkazem. Akce i humor na velmi silné úrovni, přesto se nezbavím pocitu, že některé scény mohly být lepší. K úplnému štěstí něco málo chybí, i přesto obrovská spokojenost .. 8/10 = 88% ()

salahadin odpad!

Ok, má-li toto být moderní zábavný film, tak se dobře bavte, já půjdu o dům dál. Ne fakt, blbost může být velmi zábavná, ale tohle je blbost, co zábavná není. Nadhled to možná má, ale v tomto případě by mu více prospěl průhled do prázdnoty, jež byla zfilmována. Dobový vkus se mění, dřív se lidé bavili krkolomnými příhodami Lauera a Hardyho, dnes se baví masakrem v kostele a narážkami na anální sex. Takže všem, kterým se to líbilo, vzkazuji jediné - dobře se bavte, já jdu o dům dál. Bye. ()

Disk

Neskutečná stylovka, kupodivu mi Kingsman sedl více než Kick-Ass. Správně švihlé, vtipné a hlavně totálně BRITSKÉ. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Akce 9/10/// PLUS: tam kde to má být vtipné a zábavné, tam se budete bavit, v akčních scénách budete příjemně překvapeni akcí, zpomalovačky a zrychlovačky jsou tam kde mají být a neruší, Colin Firth je v akční úloze nečekaně věrohodný, Samule L. Jackson ač mě už začíná pomalu vadit že je všude, tady jeho role byla perfektní a jeho plán geniální, po 30ti letech jsem viděl Marka Hamilla ve filmu a poznal jsem ho, Michael Caine potěší, a pan režisér Vaughn opět nezklamal, právem se stává u mě TOP1 MÍNUS: čekal jsem to ještě zábavnější a víc parodičtější, spíš se to ale bere vážně, trailery taky slibovali svižnější jízdu, no asi bych měl přestat koukat na trailery./// Shrnutí: Čekal jsem o fous víc. Nicméně i tak je to skoro až dokonalý film, hlavně v detailech. A myslím si že po právu se na něj jen tak nezapomene. Časem se asi stane stylovou podívanou, kterou si budeme rádi častěji připomínat./// Celkem 86%/// ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě