Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Aky

Akční drama o tom, jak Američané opět zachránili svět. Technicky dokonalé, obsah stokrát ohraný, pointa ohraná tisíckrát. Nakonec jsem se ke komentáři vrátil a přidal ještě jednu hvězdičku - za onen skrytý humor, který se neprojevuje při samotném sledování filmu, ale člověk si jej uvědomuje až zpětně, když se mu jednotlivé scény vracejí. ()

Cappuccino

3tí Vaughnov film, ktorý ma mimoriadne pobavil a pop-cornovo uspokojil. A princezná bola naozaj zaslúžená, čo si budeme hovoriť. ()

Foox

Vše co Vaughn natočil je žánrově úplně jinde a přitom si tak blízko. Jeden z nejlepších režisérů současnosti zase servíruje s neuvěřitelnou drzostí brutální nápaditou akci, trošku nekorektní hlášky, sympatické hrdiny a vše v rytmu, jenž dokáže udávat jen on sám. Zároveň s tím vzdává poctu bondovkách, komiksům, pohádkám,.. čemu jen chce. 90% ()

S.Quentin QUALE

S mírným odstupem, což není u Vaughnových filmů zas až tak neobvyklé, se přikláním k pěkné čtyřce. Vyprdnu-li se, jelikož jde o, tfuj, akční film, na objektivní puntičkaření, mám dva důvody, proč nejdu na plnej. Prvním je neoriginální (byť poměrně originálně zpracovaná) zápletka, načež se s otazníkem v xichtě táži, o čem proboha byla ta knížka, druhým jest pak fakt, že podobně jako u Nolanova Interstellaru je tento kousek o něco slabším oproti předešlé režisérově tvorbě. Hned ale dodávám, že v rámci akční, tfuj, kategorie je zábava zaručena, takže kdo má rád stylově načančanou fašírku, bude vyloženě potěšen v krvi utopeným bodycountem, což u těchto filmů v takovéto podobě zvykem nebývá. Pamětihodné nikolivěk, zábavné na 85% ()

vteco

Matthew Vaughn dokázal opravdu překvapit a naservíroval všem maniakům pořádnou nálož, která tu dlouho nebyla. Samotný příběh, jakožto náborový film lehce parodující Bondovky, je jen taková podpěra pro výborný humor, který je místy až extrémní, stejně tak skvělé efekty podporovány velice originální a svižnou kamerou. Po přidání padnoucího hereckého obsazení, nabídne Kingsman opravdu legendární scény a záběry, které se brzy stanou kultovní. /90%/ (Kino / 4. ČSFD FV) ()

Mi Nü-Chai

Asi mě začínají štvát kulturní odkazy servírované po tunách. Naštěstí chovám upřímnou nechuť k bondovkám, ergo jsem tady pochytala mnohem méně, než bylo zamýšleno, což je moc dobře, neb i tak toho bylo příliš. A bylo to dlouhé, netuším, proč musí mít i nenáročná akční komedie přes dvě hodiny, nejedné scéně by by prospělo zkrácení. Také mne překvapuje, že film, který si potrpí na vypiplané detaily obsahuje tolik různých logických lapsů a Čechovova puška nad každým krbem by též viset nemusela. Fascinující ovšem je, že i přesto zvládá být Kingsman relativně svižný a zábavný (npř. bitka v kostele ňuňu) i pro mne, tedy diváka, který surfování na retrovlně, z nějž film těží nejvíce, v lásce skutečně nemá. ()

HAL

Je trochu divné označit něco za nejlepší film roku už na jeho samotném začátku, ale fuck it, Kingsman je tak kulervoucí nářez, že si to zaslouží - a fakt si nedokážu představit že letos se do kin dostane ještě něco zábavnějšího, některé scény jsou tu instantní kultovky. Je to konceptem v podstatě to samé co Kick-Ass, jen tady Vaughn místo superhrdinského filmu redefinuje a pozvedá na vyšší level Bondovky, takže místo jedenáctileté holky co porcuje lidi katanama, je tady distingovaný anglický gentleman co dokáže vyhladit armádu nepřátel třeba pilníkem na nehty. Hlavně ale ten neuvěřitelný cynismus zůstal, chrochtal jsem blahem, útlocitní diváci budou chcípat v bolestech. Britské herecké smetánce role agentů nádherně sednou, oproti nim si Samuel L. Jackson opakuje dokonalou záporáckou roli z Vyvoleného, a vůbec celkově to vypadá, jako by se někdo rozhodl natočit celovečerní film podle hry No One Lives Forever. 9/10 ()

misterz

Politikárčenie a špionážne filmy kde sa to hemží agentami nie je práve moja šálka kávy, Kingsman je však v tomto smere kávička priam cibetková. Výborná zábava s množstvom vtipných momentov a britského humoru. Divák je pod sústavnou paľbou scénok, ktoré na prvý pohľad vyznievajú síce absurdne a smiešne, avšak majú svoj skrytý význam. Najviac som sa pobavil, keď prišiel Harry na večeru k Valentinovi a dostal Happy Meal z Mekáča, to nemalo chybu. Ani záverečna scéna s princeznou nebol zlá :). Skrátka super zábava a príjemne strávený čas pri filme, ktorý zabaví, poteší svojou formou a sympatickým hereckým osadenstvom a v neposlednom radí nakŕmi diváka aj po duševnej stránke. 85/100 ()

Vančura

Tohle se mi hodně trefilo do vkusu a bavilo mě to. Tudíž mi ani nevadilo, že to má přes dvě hodiny - děj odsejpá velice svižně, občasné překvapivé zvraty narušují náběhy k předvídatelnosti (které děj místy vykazuje), a celé to má super soundtrack, lokace i kameru. A některé nápady, které se tam objeví, jsou prostě dokonalé - jako například ohňostroj z vybuchujících hlav, haha. Asi jediné, co mi zde moc nesedlo, bylo obsazení - Colin Firth mi pro svou roli přišel už krapet starý, stejně tak Samuel L. Jackson. Ani jejich mladší protějšky mě příliš nenadchly - Sophie Cookson je nesnesitelně fádní a tuctová, a Taron Egerton je pro změnu herecky dost hrozný. Přesto za mě velká spokojenost - ten film má prostě švih a štávu a povedl se. ()

mzss1

|70%| Shlédnuto v kině díky CSFD projekci. Tak, rozhodně jsem neplánoval návštěvu kina na tento film. Ale, byla projekce v rozumnou dobu, kdy jsem měl čas, tak proč sedět doma. Po skončení snímku jsem byl rád, že jsem nakonec do kina šel. Trailer mě moc nezaujal. Myslel jsem si, že to bude ujetá blbost a to s mladým a pravděpodobně nesnesitelným hlavním hrdinou. Já totiž filmy s mladými pubertálními (ne)herci nemusím, občas se najde nějaká výjimka, to jo. Třeba v tomto případě mi jako celek sednul film, takže mě hlavní mladý herec moc nezajímal. Nebyl vyloženě nesnesitelný, určitý vztah jsem si k němu asi našel, prostě ušel. Pár sprostých hlášek mě pobavilo od něj. Celkově byl film hodně o hláškách a pár vtipných scénách. Zpracování a režie – to vše bylo v pořádku, akční scény byly digitální, takže to šlo, nejlepší scéna byla ta v kostele. Takový vyvražďovací hromadný masakr jsem nečekal, bylo to teda dost úsměvné, ale o to právě šlo. Ostatní herci byli v pohodě. Colin Firth mě dost bavil. Nejlepší byl ale Samuel L.Jackson, který ze sebe opravdu udělal cvoka. Ty jeho růžové kšilty a hadry – a k tomu ty jeho hlášky – to mě dostalo. Hudba byla sice taková spíš dětská, připomněla hudební motivy Jamese Bonda, ale nevadí. Finále bylo také zajímavé, pár slušných akčních nápadů se zde našlo. No, nikdo v tom nesmí vidět akční film, je to prostě netypická ujetá komedie, která mě zaujala a jsem překvapen, že mě to chytlo. Pár záporů se zde najde, ale to není třeba řešit. Tu 4* jsem nakonec dal, příjemné překvapení a já se aspon odreagoval a pobavil. Občas to chce podobnou blbůstku na odreagování. ()

liskam

Čerstvý vítr zavál do temných koutů filmových agentů nulanulasedmiček,leftrighthandů a BourneSmisů. Za mě 80% ()

Omnibus

Eggsy, Eggsy, ty nejsi gentleman! Pravý gentleman přece chce klasiku, Bondovu mužně chlupatou romantiku. Sex v misionářské poloze, tváří v tvář své sličné odměně a ne takhle perverzně, do zadku! Byť prdelky urozené, ideálně tvarované a iniciativně nabídnuté za záchranu světa. Ostatně, jakápak záchrana? Genocida se nekonala a lidstvo zůstalo přemnožené, jak importovaní králíci v Austrálii. Planetě bude dál stoupat horečka, dokud nezahyne, nebo dokud ona sama nezabije dvounohý virus. Aktivisté Geenpeace budou dál troškařit a tahat z pláže uvázlé velryby a obézní dámy zpátky do moře, místo aby na ulici masově rozdávali SIM karty s protipopulačním software, díky němuž jsem se pak tetelil blahem při naprosto božském masakru v kostele aka Utržený ze řetězu si užívá Světovou válku Z. Film tady mohl klidně skončit, na 100% vražednou pohodu. Při závěrečných titulcích by pak běžely letecké záběry na postapo ruiny Londýna, kde na Trafalgarském náměstí hrstka přeživších z vděčnosti za záchranu planety postavila pomník R. Valentinovi. Seděl by obkročmo na velrybě a mával davu jednou ze svých příšerných kšiltovek. Nicméně i pokračování po masakru v kostele stálo za to.  Máma ve vražedném rauši se sekáčkem, pak s dcerkou v náručí: "Maminka by ti nikdy neublížila, miláčku! To ta zlá SIM karta v mobilu." Moc pěkná feťácká výmluva. Mr. Vaughn, good job! ()

DJ Obelix

Mám pro Matthewa Vaughna slabost. Alespoň tedy pro jeho režijní styl. Žádnému z jeho pěti filmů jsem nedal pod čtyři hvězdičky a tento rozhodně nebude výjimkou. Vlastně se v mém osobním žebříčku vyšplhal těsně pod Kick-Ass, který mi přišel ještě o něco bližší a šílenější (Hit-Girl byla jazýčkem na vahách). Každopádně tato dvouhodinová jízda je zřejmě nejvypiplanějším Vaughnovým dílem a vysněným projektem. Neskutečná spousta odkazů na špiónské filmy, opět libový soundtrack (možná ještě lepší než v Kick-Ass) a dokonalý Colin Firth. Uvidíme, zda se ještě někdy dočkáme pokračování, ale rozhodně bych se nezlobil. Pokud by tedy nedošlo ke změně na režijní stoličce. ()

kingik

V gentlemanských rukou mistrovského Matthewa Vaughna, ve kterých se i z Jamese Bonda stává krvelačná bestie. Jít v comicsech jiným směrem, to si řekl režisér Matthew Vaughn a ukázal, že i to, co se jeví jako neobjevná látka a smrdí jen polstrovanou nudou, může být přiměřeně bombastické, kardinálně a s citem natočené a nakopat prdel povrchním comics sračkám, protože tohle mělo DUŠI! Jděte už do prdele se všemi Iron Many, Avengery a dalšími povrchními záležitostmi, ve kterých jde jen o schematickou zábavu, co se tváří sofistikovaně. Pak se to odbude nějakým namakaným posilkovým seladonem v titulní roli, ric pic akčními scénami a nějakou mega ultra sexy štětulí s napěchovaným dekoltem, co se přidá na vrch rozbředlé kopečkové zmrzliny, která se kydne do kino sedadel, aby divák lízal rychle, než ta nekvalita roztaje. Vaughn už toho měl dost a přišel s naprosto osvěžujícím konceptem pro ty, kteří jsou unaveni ohraným comicsovým žánrem a chtějí vidět normální herce, zapamatovatelné akční scény stavějící na neotřelém pojetí a přejí si, aby si režisér zachoval nadhled. A v žádném případě nechtějí vidět po boku ústředního hrdiny mega ultra štětuli s s napěchovaným dekoltem. To všechno Kingsman má. A dovoluji si upozornit, že má ve svém obsahu i dost toho, co překvapí. A přiznám se, že prvních deset minut filmu nijak nenasvědčovalo tomu, že filmu udělím známky nejvyšší. Nepříliš zajímavý úvod za doprovodu kapely Dire Straits ve mně působil znepokojivě. Jenže pak se to rozplynulo. Vaughn mě důkladně profackoval, polil mě kýblem vody a sdělil mně, abych se díval a zdržel se kritických poznámek na adresu nepříliš strhujících úvodních sekvencí. A následně přede mě vrhl vedle známých hereckých tváří i zcela neznámý talent jménem Taron Egerton, kterému ve filmu nikdo neřekne jinak než Eggsy. Drž hubu a dívej se! Zahřímal asi po čtvrthodině režisér. To už jsem měl za sebou akční scénu s Colinem Firthem v knajpě, kde elegantně v nažehleném obleku a s deštníčkem nonšalantně vybouchal místní bandu zmrdů. A režisér dál vršil jeden excelentní nápad za druhým, každá scéna měla svoji celistvost a nezaměnitelný půvab, akční scény fungovaly a disponovaly dynamickým nábojem a celek souzněl ve vynikající divácký zážitek. A obešlo se to i bez mega ultra štětulí, ačkoliv ženský prvek má ve filmu své pevné zastoupení, ale nejedná se o plakátové krasavice, které zachrání film, který stál za hovno, jak se obvykle stává nepsaným pravidlem. Vaughn utvořil dovednostní scenáristický tým (částečně stojící za nepříliš známou předlohou s prostým názvem "Tajná služba"), se kterým natočil sympatický námrd v ostrých proporcích parodie nevyhýbajících se i zdravé brutalitě a zachovávající si kodex, kdy je myšleno na diváka, ne jenom na prachy. Přidal se vynikající soundtrack jako bonus. Už jsem lámal svoji ztopořenou hůl nad liknavou comicsovou tvorbou. Ejhle, Vaughn mně poslal Comicsmax a péro přes dvě hodiny, co film trval, nešlo dolů. 100% ()

Snorlax

Tak nějak nevím, v čem se to vlastně liší od Bondů. Oceňuji jeden velmi zdařilý nápad se závěrečným ohňostrojem, tak se má zacházet se současnými elitami. Jinak je to roštomilounká komedie pro náctileté, při níž zapomenou na své všední starosti s uhrovatou pletí. Omlouvám se, ale takhle parodie skutečně nevypadá. ()

Aknah

ANO! Můj oblíbený režisér nezklamal a přišel znovu s neotřelým nápadem a natřel to všem! Bomba věc tohleto, Firth tomu dodává trochu dospělosti a elegance, zato mladý herec zas svěží talent a vtip. Velmi chytlavé, svižné, zajímavé. Všechno to mělo. Pecka pecek. ()

InJo

Vaughn po Kick-Assu (a vlastně i po Hvězdném prachu) opět plní filmové sny sobě i stejně naladěným fanouškům. Kingsman není nic menšího než ultimativní parodie/pocta/parafráze přepálených velkolepých bondovek (takže hlavně "moorovek" a "brosnanovek"). A stejně jako v Kick-Assu se ani tady Vaughn s ničím moc nemaže a chvílemi tak na plátně rozpoutává takřka čistou anarchii, z níž vám spadne brada až někam do sklepa (scéna "Colin Firth v kostele" je horký adept na titul "šílenství roku"), aby vzápětí velmi chytře a elegantně z diváků ždímal (na žánr překvapivě silné) emoce. Vaughnovi se tudíž znovu daří vyrážet dech nejen kulervoucími akčními scénami (Jacksonovu beznohou bodyguardku chci domu - z vícero důvodů!), ale i pořádně drsnými dějovými zvraty, parádně ujetými nápady (ohňostroje), sympatickými odkazy a narážkami (o bondovkách se tu samozřejmě i mluví)... A vlastně i tím nezanedbatelným důrazem na postavy, z nichž každá tu má své pevné místo (a všichni herci jsou ve svých rolích bezchybní!). ___ Tenhle film je unikát. Ale už během jeho sledování mi bylo jasné, že tohle prostě spousta lidí nedocení a nerozdýchá. Ale takový osud už holt výjimečné filmy mívají... ;-) 90 % ()

IQ Tiqe

Možná někde lehce víc crazy, ale jinak fajn bondovská jízda, notně podpořená soundtrackem jak vystřiženým z Avengers, místy říznutý Bondem. # příběh *** | hudba **** | humor * | akce * | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

HoneyBunny

Tak takhle si dámy Colina Firtha v kostele asi nepředstavují... Nevím, kde začít se superlativy a podat to tak, aby to neznělo jako klišé. Vaughn natočil nejlepší čistokrevnou bondovku za posledních několik desetiletí (a to nic nemám proti Graigovým filmům). Jen si to vemte: zajímavý padouch, plán na ovládnutí světa, ulítlé gadgety, padouchův sidekick, který odvádí špinavou práci... A přitom Kingsman tohle všechno sebevědomě podrývá i vylepšuje (třeba onen sidekick je hodně cool slečna s meči místo nohou). Všechno klape na sto procent a i když se na plátně odehrávají šílené věci, Vaugh to všechno suveréně a s úžasným britským humorem ukočíruje. Zvládá ještě dodat sociální komentář, přihodit Marka Hamilla (je to onen profesor ze začátku filmu, pokud byste ho hned nepoznali), nějaké to roztomilé štěňátko... Nevím, co vytknout. Snad jen, že oněch Kingsmanů jsme mohli vidět víc - jestli jsou všichni jako Colin Firth, Mark Strong nebo Jack Davenport... hmmm. PS: Mám pocit, že Švédi z tohohle filmu moc nadšení nebudou, to, jak na konci zredukovali švédskou princeznu na (ano, ten) vtip, mi nepřišel úplně povedený. A všimněte si, že tu mluvím o humoru a ne o sexuálních praktikách. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě