Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Jordan

ale no tak - prenesmierne nadhodnotené... je to veľmi fajn oddyhovka, nič výnimočné, nič extra, pekná mustrička, veľmi neskrývané a okukané klišé (aj keď vo väčšine prípadov fungujúce, no niekedy len čisto pre efekt alebo skrátka preto, že "tam majú byť"), a rozhodne o pol hodinu dlhšie, než by súdny gentleman strihač a dramaturg pripustil... akčná scéna v kostole je, samozrejme, vrchol, poteší dire straits v úvode a firth, strong a hlavne jackson užívajúci si inak ploché, no komixovo zábavné role... ale sú to také ničím výnimočné, relaxačné poctivé tri ()

Anderton

Niekedy po tridsiatke ma z nejakého záhadného dôvodu prestali baviť akčné filmy. Mal som dlho strach, že sa zo mňa stal snob. Ale možno je problém niekde inde, možno sa všetko snaží pôsobiť príliš rýchlo a zbesilo a strašne vážne. Kingsman mi vieru v zábavnosť akcie prinavrátil a tak mu odpustím aj zopár logických lapsusov, po ktorých som stále nevedel, ako budem film na konci hodnotiť. Má to britskú eleganciu, prekvapivé zvraty, brutálnu (doslova) akciu a spád jedna radosť. No a keď Samuel hovorí švédskej princeznej so svojim šušlavým hlasom Bíts, zoškrabuje tak všetkých bond záporákov poslednej doby z podlahy. ()

Frajer42

Luxusní zábavička. Legrace bylo sice poskrovnu, ale nejde neocenit hrozně kůl scénář, anglické gentlemany a šišlajícího negra. Colin je bezva v každém filmu. Dokonce i v té přehodnocené sračce s Renée Zellweger. Nehodlám tu ovšem kritizovat Renée Zellweger, protože je to škaredá paní a s tímto snímkem nijak nesouvisí. Jinak nevím, co bych tak zmínil. Napadá mě snad pouze ten slušně provedený barevný ohňostroj, když si bohatší procento planety z nepochopitelných důvodů nechalo našít pod kůži čip, který se dá pár řádky kódu z libovolného kompjůtru odpálit. Tohle je ovšem přesně ten typ filmu, kdy musí jít rozum zákonitě stranou. Potom se jedná o hrozně jednoduchoučkou, ale zatraceně efektní záležitost, u které jsem se nenudil ani celou minutku, což je třeba ocenit. Slabších 5! ()

Kothy

Tak tohle byla totální pecka! Matthew Vaughn je vážně borec. Tahle komixová adaptace od Marka Millara se mu zase povedla. Nenapadlo by mě, že spojení bondovky a komixu může fungovat, ale očividně tomu tak je. Lepší film už jsem v kině dlouho neviděl. S čím začít? No tak asi s herci. Jejich výběr je úžasný. Ať už vynikající Colin Firth jako agent Galahad, Michael Cane jako Artuš nebo Samuel L. Jackson jako hlavní záporák Valentine. Ten byl opravdu vynikající, ať už svým šišláním, negerským přízvukem, chůzí, či vystupováním. Taky měl strach z krve. Je to jeden z těch záporáků, kteří si myslí, že konají dobro. Taky byla skvělá jeho pomocnice Gazelle s ostrýma nohama. Teď k ději. Mladého Eggsyho kontaktuje Harry Hart, aby se přidal do tajné mezinárodní organizace Kingsman. Jeho otec tam totiž taky pracoval. Ten tedy souhlasí. Musí ale projít tvrdým výcvikem. Tím si neprojde sám. Poté už se snaží jenom zastavit šílený Valentinův plán na zničení lidstva. Dlouho jsem se v kině takhle nezasmál. Perfektně to si to utahuje z britského konzervatismu nebo z předsudků ohledně původu a vzdělání. Taky to klade důraz na gentlemenství. Těch vtipných scén bylo vážně hodně. Ať už začátek s whisky, úžasné mlátičky v kostele a hospodě nebo šílený závěr s vybuchujícími hlavami. Občas mi to dost připomínalo Kick-Ass. Opravdu mě dostala scéna s Mekáčem. A to všechno podtrhává vynikající hudba Henryho Jackmana. :) "Jestli zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku." :D ()

MikeCool

Bravůrní bondovská parodie z Velké Británie, plná skvělého britského humoru přenesená do špionážní mise. Závěr je opravdu jedna velká komediální perla. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

boshke

Čekal jsem podle galerie, že to bude špatné, hodně špatné. Více jsem se snad ani mýlit nemohl. Skvělý Firth, skvělý Strong, skvělý Jackson, kterým zdatně sekunduje Caine, skvělý soundtrack, skvělá zábava. Prostě miluju filmy, které se neberou vážně... 100% ()

AppleCore

Film postavenej na nadsázce, hrající si se vším, co známe z bondovek, šišlající Samuel L. Jackson, brutalita, nahláškovanost, geniální Colin Firth a vrcholná akce v kostele. Normálně bych asi sypal čtyři hvězdy (s dobrou náladou), mě ale z nějakýho důvodu nezaujala žádná jednotlivá složka filmu. Ta nadsázka je kupodivu minimální (čekal jsem podobnou parodickou palbu jako Kick-Ass) a z brutality v podobnejch filmech mám obvykle radost, tady mi bylo úplně jedno, jak moc se krájí, nebo kolik duhy cáká z vybuchujících hlav. A ačkoliv jsem vždycky rád, když má film alespoň dvě hodiny, tu bylo třicet minut navíc. To všechno pohnojený strašnym soundtrackem. Možná jsem udělal chybu, že jsem na to nešel do kina, viděl bych to dřív, než Šílenýho Maxe a třeba by mi to teď nepřišlo tak debilní a nudný. Tři hvězdy dává Kingsman v pohodě, na víc nemá nárok. ()

Dzeyna

Naprosto vynikající!! Nemám slov. Opravdu. Už dlouho jsem se takhle nebavila u filmu a nebyla do něj tak zažraná. Navíc herecké obsazení je výborné a Taron Egerton je taková sladká třešnička na dortu. Je tam vtip, přemíra akce, napětí, inteligence a styl. Nic tomu nechybí! ()

DwayneJohnson

Originální a svěží podívaná, co už tady dlouho nebyla. Jako vážný film rozhodně neuspěje, ale žánr komedie a velké plátno, to je přesně ten dílek, který dělá z tohoto filmu poctivou, čtyřkovou podívanou. Sice s trošku klišovitým koncem, ale na to dlabu. Ostatní faktory, včetně perfektní akce a rozkošně šišlajícího S.L. Jackosona mi to vynahradily víc, než dost. ()

Dalda

Tento film mě bohužel i přes své úsilí pobavit zanechává chladným. Colin Firth sice do špiónského obleku padne skvěle, ale onen mladý hlavní hrdina, který se měl v očích mé generace stát borcem, si mé sympatie nezískal. Většina vtipných scén, které se film na diváka snaží chrlit, mi zkrátka vůbec "nesedla". Jinak doporučuji přečíst komentář uživatele Matty - nelze s ním než souhlasit. ()

nascendi

Niekoľko sekvencií z filmu som už videl pred časom. Dnes ma zaujalo, že film je označený aj ako komédia, tak som dúfal, že sa aspoň zasmejem. Bohužiaľ nemal som sa na čom, pretože to, čo bolo mienené ako komické som vnímal iba ako trápne. Súdiac podľa obľúbenosti si myslím, že peniaze utratené na výrobu tohto nepodareného Jamesa Bonda 21. storočia mohli byť rozumnejšie minuté na vznik klubov filmového diváka, aby sa zvýšila rozlišovacia schopnosť mladých divákov. ()

Ratemus

Tak takhle jsem se už dlouho nebavil, Colin mě mile překvapil, ztvárnit takovou roli bych do něj ani v nejmenším neřekl, no a o Samueli, coby pořádnej gangsta nigga šéf a manipulátor, ani nemluvím, jeho role byla mistrovsky zahrána, ale to každá jeho role. Je v tom akce, kterou jste neviděli, anglický humor, který jste neviděli a celkově je to perfektně zmáklé řemeslo, myslím, že Bloud Velbloud, teda Bond James Bond se může jít zahrabat. ()

silentname

Kingsman bola pre mňa absolútne fantastický, trikovo aj herecky dobre zvládnutý film ala James Bond, ktorý však mal vďaka svojej dobrej komédii úplne inú chuť. Colin Firh, Taron Egerton i Samuel L. Jackson sú absolútne skvelí, je ich radosť sledovať a dávajú filmu absolútne výbornú chuť. Rovnako zaujímavý je aj Eggsyho tréning, či plán, ktorý chce Valentine dosiahnuť. Jediné čo môžem povedať, čeknite si tento film, nebudete ľutovať. A za svojim plným skóre si stojím. ()

nash.

Konečně vím, kam se z bondovek vytratila elegance, nadsázka, geniální hračky, šílení padouši plánující zkázu světa, hrdina nad věcí, který se nebere tak úplně vážně i všechno ostatní, co je dělalo bondovkami. Odhozené kdesi ve filmové škarpě je našel Kingsman. Jen tu teen krejčovskou generaci si klidně mohli odpustit, protože tahouny filmu byli stejně veteráni Samuel a Colin. Zejména ten druhý, protože pokaždé, když se objevil, tak index elegance, nadsázky, tempa i humoru vylétl nahoru jako raketa. Což se bohužel u Egertona říci nedá. Akční i humorné, v obou ohledech kouzelně rozpustilé, zábavně nekorektní a občas narážející na mantinely, za kterými leží říše parodie. Skvělé. A doufám, že Colin brzy dostane další akční šanci. ()

Yoshitsune

Tohle vezmu zkrátka, protože můžu. Herci, efekty, kamera, příběh a akce nemá chybu, je to perfektní a nelze tomu nic vytknout, humor je tuze Britský a značně suchý jako to Martiny, co se pije kolem té třetí. Jediný problém tkví v jedné akční scéně, akce je až do půlky úplně v pohodě, hezky se ni ně kouká a je zábavná, pak přichází zlomový okamžik. Zlomový okamžik je kostel, plný bohulibých křesťanů (kteří by i bez těch čipů, zmagořili) a od určité chvíle se promění v peklo, takže kostel je akční námrd. A to co je po kostele, je prostě nudný, nechápejte mně zle, je to dobrý, napínavý a finální bitka je dynamická, ale když to porovnáte s kostelem, tak je to prostě nudný, nezajímavé a předem jasné, jak to skončí. Zatímco Raid 2, Mad Max: Fury Road, Hardcore Henry, Crank a SPL 2: A Time for Consequences svoji akci levelují, tak Kingsman prostě po akční stránce končí v polovině, což je prostě škoda. ()

Slarque

Velice zábavná hra na půdorysu klasické bondovky. Matthew Vaughn opět srší nápady, nekorektním humorem a pomrkáváním na diváky. Colin Firth v kostele se rozhodně zařadí mezi památné scény, Taron Egerton v hlavní roli obstál se ctí, chybí snad jen jakákoliv výraznější ženská role, takže si pánové zřejmě zapamatují pouze Hannu Alström a její královskou nabídku (90%). ()

eLeR

Tak sme si dali s dcérou túto divočinku v kine ako meninový darček. Celkom dobrá voľba. Zabavili sme sa, nenudili sme sa a niektoré momenty a scény naozaj super ... herci presvedčiví, hudba výborná ... mňa najviac bavil Samuel a to jeho šušľanie a dcéru najviac bavil Taron ... vraj fešák. Slušná zábava. ()

Vitason

Je to jako by Matthew Vaughn klečel před starými Bondovkami, držel je za ruce, zhluboka se jim díval do očí, aby je během vteřiny popadl, ohnul přes koleno a pořádně jim naplácal na holou. Ale obojí dělá s láskou a na výsledku je to sakra znát. Kingsman je parádní jízda, plná šílené akce, fiflajícího Samuela L. Jacksona a zadku švédské princezny, které slabší triky naopak sluší, než by jí ubíraly na příjemném béčkovém vzhledu. Takhle vypadá čistá láska. ()

Happens

Taková trochu modernější bondovka. Akorát jen k tomu ději, ve výsledku jsou Ti zlí Kingsmani, když chtějí překazit plán někomu, kdo chce vlastně zachránit planetu a nevadí jim, že to má i vědecky podložené. ... Ale k filmu jako takovému: anglický humor, bondovka v teamu lidí, akční a stylový... ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě