Gappa

• Japonsko Daikjódžu Gappa (více)

Vědecká expedice objeví na jednom z tropických ostrovů v jižním Pacifiku ještěra, kterého místní domorodci uctívají jako božstvo. Zemětřesení jednoho dne odkryje sluj a v ní ještěří mláďata. Domorodci varují vetřelce, aby je nechali tam, kde jsou. Ti však nedbají rad a odvážejí je do zoo v Japonsku. Rozzuřená matka mláďat se vydá hledat své potomky a ničí při tom vše, co jí stojí v cestě... (Levné knihy)

gonzo

Byl toto můj první kinofilm, pokud nepočítám pásma (ruských) animáků pro děti? Asi ano. Strašně jsem se bál, když se Gappa nořila tajemně z vody. Táta mě z vedlejšího sedadla uklidňoval "neboj se, nebo jdeme domů". ()

Producer

Radyo ma pravdu, nicmene puvabu zaverecne trikove sekvence (kdyz velke Gappy uci letat malou Gappu a pak odletaji vstric zapadajicimu slunci) se nevyrovna nic z toho co dnes delaji v ILM (technicky bravurni, ale stejne tomu nic neverite). Realisticka Godzila a jine dinosauri potvory jsou sice desuplne, ale nikdy s nimy nebudete soucitit jako s hlavnimi hrdiny - na rozdil od male Gappicky. ()

misa kulicka

Film, který jsem prvně viděl, když mi bylo asi 12 let. Teď si tenhle film občas pustím na DVD a na to, jak je ten film starý, je trikově dokonalý. Děj je poměrně jednoduchý, ale jste do něj vtaženi. Kdo má rád fantasy, určitě si ten film nenechá ujít. ()

MéďaSV

Můj první filmový zážitek. Pamatuju si, že jsem byl tenkrát na cestě z kina úplně v transu a připadalo mi to úplně dokonalý :-) Dneska už je to k smíchu a mojí nostalgii asi nikdo kdo to neviděl když mu bylo 6 let nepochopí... ()

KITTbx

První film tohoto žánru, který jsem viděl. Rodinná návštěva kina byla v tomto případě super. Jen podotýkám, bylo to v době, kdy nikdo nečekal, že přijde změna… DVD jsem zakoupil hned jak jsem na něj narazil. ()

Mac._

Ta jedna hvězdička je za to, jak jsem na to kdysi v kině zíral jako malý chlapeček s vykulenýma očima. Jinak ale neskutečná slátanina s příšernými efekty, která soudného člověka dožene k slzám. Smíchu, ovšem. :))) ()

Namefar

Byl jsem na to kdysi jako dítě v kině vesnickém. Zážitek to byl neskutečný, že i po cca 30 letech nemám problém vzpomenout jak se to jmenovalo. ()