Gappa

• Japonsko Daikjódžu Gappa (více)

Vědecká expedice objeví na jednom z tropických ostrovů v jižním Pacifiku ještěra, kterého místní domorodci uctívají jako božstvo. Zemětřesení jednoho dne odkryje sluj a v ní ještěří mláďata. Domorodci varují vetřelce, aby je nechali tam, kde jsou. Ti však nedbají rad a odvážejí je do zoo v Japonsku. Rozzuřená matka mláďat se vydá hledat své potomky a ničí při tom vše, co jí stojí v cestě... (Levné knihy)

Čiban

Tento film mi příjde jako udělaný trochu podle filmu Godzzila.Akorát je to v jiném státě :D Nic moc mi tento film nedal,nepředvedl ani nepobavil. 3/5 ()

vZeč

Něco, jako když jste tříletý fakani a hrajete si s autíčkama, který rozbíjej dinosauři a žerou pak lidi, pak rozbijete vláček z lega a vaše oči suplují naprosto boží kameru. Tak tohle je stejný, akorát nejsou vidět ruce, co s těma tankama jezděj a lítaj a tak podobně. ()

Amadeo

Jeden z u nás videných japonských monster-filmov. Málo známa sestrička Godzilly, Motry či Gaosa. Nie je síce najlepšia ale pobaví. ()

pepino

Ve své době určitě průbojnej film s velice moderníma efektama a naprosto realistickou příšerou. Dnes už je to ale všechno jinak. Na mě Gappa působí spíš vtipně. Možná je to škoda. Ale co se dá dělat. Triková stránka a vůbec digitální technika a efekty jdou rychle dopředu a tyhle filmy se bohužel stávají děděčky, jestli ne dokonce pradědečky dnešních nestvůr a monster. ()

imarvin

Pro mě doslova srdcová záležitost. První film, na který jsem kdy byl v kině (mimo nedělní promítání pro děti). A tehdy jsem z toho byl doslova unešen. Je fakt, že triky i na tehdejší dobu nic moc, dějově taky slabší… ale tenhle film jsem prostě ve své filmotéce mít musel. ()

selekce

Kde jsou ty časy, kdy jsem jako děcko byla na tomfle filmu v kině. Spolu s E.T. to byl jeden z mála sci-fi, který se u nás dal vidět. 4 hvězdy nejen z nostalgie :o) ()

Bigfuckman

Viděl jsem to již v útlém dětství a tehdy mi to přišlo velmi strašidelné a dobrodružné. No asi po 20leté repríze to u mě vyvolávalo spíše pocity, které servíruje dobrá komedie. Ať už kvůli efektům, tam jsem se opravdu neudržel a musím říci, že i původní King kong vypadal uvěřitelněji, než tihle přerostlí ptáci co uměj žít pod vodou, však plavat ne. I létat dovedou ale máchání křídel je asi nuda. Motají se po zemi a plivou oheň. Ještě do toho klasické japonské hluché dialogy a jeden přebarvený japonský kloučík. To je Gappa. Ale já snad z jisté nostalgie, či obohacen dávkou (asi nechtěného) humoru musím dát hvězdy 3, protože to stálo za to vidět. ()

Stejšn

Když Gappu viděl můj dvouletý syn, ukázal prstem na obrazovku a řekl: KYKYRYKÝ! Kdysi dávno jsem na tom byl se svým tátou v kině. Tenkrát to bylo něco nezvyklého, příšerácká sci-fi a ještě z Japonska, takže jsme s bráchou Gappu žrali. Dnes ji mám z nostalgie na DVD a musím říct, že je to skutečně stupidní film, blbý dokonce i na rok 67. ()

zrx

Jak tohle ohodnotit? Příběh o ničem, výkony herců, kteří se usmívají když není čemu atd. jsou naprosto tragické, dialogy naprosto o ničem a kolikrát postrádající smysl, efekty žádné. Snad jen ta písnička co hraje na začátku a na konci filmu si tu hvězdičku zaslouží, jinak nevím za co jiného bych jí měl dát. ()

Havala

Můj první film v kině a to letním!!! Moc si toho nevzpomínám, jen že tam nebylo kde si sednout a musel jsem sedět na zábradlí. Určitě sem se ale bavil. ()

Gallienus

Viděno v dětských letech a již tehdy se mi ti efekty moc nezdáli, nebudu soudit herecký výkon hlavních protagonistů, ale tento film je nostalgie. Vždy mě dostane závěrečná scéna, jak si rodiče přijdou pro svého potomka a ten chudáček nemůže odletět, ale nakonec se mu to podaří - jedno oko nezůstalo suché, bylo to tak prostoduché, přesto kouzelné... ()

mrclTV

Konečne som po sérii sklamaní zhliadol relatívne solídny dobrodružný monster film. Kde celkom dobrý pocit z filmu kazia hlavne slabo nadizajnované hlavné monštrá. Inak pohodové pozeranie. Prvá polovica celkom zaujme, druhá skôr sklame, pretože ide o tradičnú prehliadku strieľajúcich tankov, lietadiel, výbuchov a ničenia hradov. Už vidím, kde sa Jurský park mohol inšpirovať ("maminka se zlobí"). A na koniec dojemne-gýčový resp. gýčovo-dojemný záver. Priemer ako sa patrí. ()

Pitryx

Tak jako malý a pak mladý jsem to nikdy neviděl, až nyní. Je jasné, že film z té doby nebude mít precizní efekty, ale přesto jsem se u toho bavil jako dítě. Tedy, já to bral celé jako komedii, strach v dnešní době z toho rozhodně nejde. Co mne rozčilovalo, že se obludy většinou pohybovaly ve tmě, a účast dětských herců. Hodnotím v nižším průměru. ()

petrik11

Kedysi dávno v kine. Gapa zlobit.... Áno, dejovo plytké, áno efekty slabulinké. Ale napriek tomu sa dá u filmu skvele baviť. ()

mac000

Takový předchůdce Jurského světa (o čtyřicet let mladší) s trikovými záběry odpovídajícími své době. Přesto však pro tehdejšího diváka přijatelné a oblíbené. A že těch japonských příšerek bylo... ()

Milivoj

Z kina si už tenhle film moc nepamatuji, byl jsem tehdy ještě malé robě. Nostalgie tedy v tomto případě nenastoupila, nicméně jsem neodolal, tuhle "klasiku" v Levných knihách zakoupil a znovu shlédl. Kromě toho že forma DVD plně koresponduje s provedením filmu (obojí neuvěřitelně amatérské), dostavil se prazážitek když se šťastná rodinka rozletěla ku domovu. Vzpomněl jsem si, jak jsem se kdysi v tom kině rozplakal dojetím a kupodivu ani dnes jsem neměl k tomu daleko. Provedení je úděsné, ale něco na tom filmu přece jenom bude. Asi si to DVD přece jenom nechám. ()

Bilky

Nie som znalec japonskej kinematografie ale som si istý, že GAPPA bola aj ftých časoch v tomto žánri len podpriemerný film. A točilo sa ich dosť! Nepriek tomu to bol môj 1.zážitok z kina. Museli ma vyviesť von lebo som plakal. Nie od smiechu ako by si teraz fšetci mysleli, ale z ľútosti nad mláďatkom a fakt som myslel, že tie stíhačky oboch rodičov dostanú! Jáááááááááááj, zabudol som dodať že som mal 7rokov(!) a dodnes nechápem ako ma tam krstná mama za brutálsocíku prepašovala. :) Teraz to dostanete na DVD za 39sk a treba si to kúpiť. Dialógy a kulisy a najmä tanky ktoré nahrejete ledlampou a zvädnú im hlavne - no nekup to, když je to tak levný! ;) BTW: tu vidíte, že aj celé mesto môže ľahnúť popolom ak sa sliepkam dá prílišná voľnosť... :) ()