Gappa

• Japonsko Daikjódžu Gappa (více)

Vědecká expedice objeví na jednom z tropických ostrovů v jižním Pacifiku ještěra, kterého místní domorodci uctívají jako božstvo. Zemětřesení jednoho dne odkryje sluj a v ní ještěří mláďata. Domorodci varují vetřelce, aby je nechali tam, kde jsou. Ti však nedbají rad a odvážejí je do zoo v Japonsku. Rozzuřená matka mláďat se vydá hledat své potomky a ničí při tom vše, co jí stojí v cestě... (Levné knihy)

djbarrel

Bohužel u mě nostalgie nefunguje, v době natočení jsem ještě na světě nebyl. Je tedy zřejmé že film natočený v roce 1967 shlédnutý ale až o 42 let později ve mě nevyvolá nic. Jen nudu. Pravda moc jsem nečekal, ale ani to málo se mi nedostalo, triky jsou opravdu předpotopní, klasický japonský přehrávání je stářím ještě znásobené a celkově utahané a nudné. Ne maníci navlečení v gumových skafandrech, bořící papírová města mě neberou. Tohle mě přišlo jako pohádka, ne horor. Bohužel. 30 % ()

SaiHuri

S Gappou jsem vyrostl, ne, že bych vyrůstal v sedmdesátých letech, ale v našem lokálním kině (teď již nefunkčním) Gappu v ranných 90tých promítali. Pro vášnivého 7mi letého dinosauristu to byl svátek! Gappu jsem viděl po dlouhé době vloni a jak to tak bývá, už to taková pecka není, ale nostalgie na mě přec dýchla :) ()

axik

Jeden z prvních filmů, které si pamatuji z dob svého mládí. Ačkoli jde o velmi naivní film s mizernými hereckými výkony, nulovým napětím a trapnými kulisami, přesto z nostalgie musím udělit 3/5. ()

harycek

Když jsme to viděli jako malí kluci tak jsme z toho byli unešený!!Nyní po letech shledávám s nostalgií , že to je katastrofický film z řady v té době "masově" produkovaných snímků made in Japan i USA!!! ()

Nikolas__

Akční scény na ten rok parádní, čtvrtá hvězda především za atmosféru na ostrově, v těch částech je film doslova parádní, efekty celkem jedinečné a přišlo mi to scénáristicky sice předvídatelné a jednoduché, nicméně pár upřímně cute (nebo spíše kawaii?) momentů to mělo, na postavy nemá moc cenu hledět, herci mě neštvali. No, hold je to prostě akční dobrodružný horůrek s obřími létajícími monstry, hlavně že se to dobře sleduje. ()

J.Mayen

Gappu jsem měl možnosti vidět ještě jako malej pidisvišť za hluboké totality. Tenkrát byla pro nás Gappa a původní King Kong o čem se vyprávělo mezi kamarády a dokonce jsme si na ně i hráli. Když jsem jí nedávno viděl, tak mi samozřejmě cukaly koutky,ale tak z nostalgie. ()

veverysiak

Ďalšia legenda ľahla popolom, pamätám si na moje iskričkovské časy, kedy sme tento film žrali s otvorenými papuľkami, teraz sa mi vidí hrozne smiešny, orientálne teatrálny, dialógovo prostučký a trikovo tragikomický, tie hviezdy sú len vyjadrením nostalgickej spomienky na detstvo, takže 35%. ()

Salvator

Taková milá slátanina o přerostlých ještěrkách. Snad by ani nevadila prostoduchost příběhu, jako naprosto tragická podoba trikových scén. ()

spawnxp

Další "sci-fi" mýho dětství - dodneška jsem si zapamatoval ty kašírovaný palmy na tajemným ostrově - ale dobře, nostalgie je nostalgie. ()

brasek

V 80. rokoch v kine to bola bomba za 5* a ani som si neuvedomil, že to je hodne starý film. Dnes ma z neho bolia oči. Čo je škoda. ()

Jan XXIII

Za komoušů jsem byl z toho nadšen, a ani mi nevadilo a nepřišlo, že jsou to chlápci co chodí mezi krabicemi a boří jakoby města.To mi bylo ale 8.Dnes je to k smíchu. ()

jiziczek

Je to vyloženě krásně nedokonalý, a to snad ve všech ohledech... Co se technické stránky týká, sem tam je vidět špatný stín, Gappa létá bez jakéhokoli pohybu a nic jí nemůže nikterak ublížit, pod vodou chybí bublinky, tanky odskakují jako angličáky, apod. A na konci pár dojemných proslovů včetně jednoho antifeministického. Budete se při tom určitě bavit a uvidíte, jak se objímají "ještěrky" :) ()

SakyLand

Na tomto filmu jsem byl v kině jako kluk. Přestože nedisponije žádnými úchatnými efekty, tenkrtá ve mě dokázal vyvolat pocit strachu. Dnes spíše k pousmání. ()

mikisi

Čista nostalgie..... jako dítě jsem to hltal a myslel si že to je ten nejlepší film s nejlepšími triky..... a kdo v té době ne? ()

e-pilot

Pamatuji si, že na návštěvu kina jsem byl zlákán dokonalým plakátem Vratislava Hlavatého. Dlužno dodat - plakát je na tomto filmu to nejlepší. I z pohledu dětského diváka mi připadaly triky podprůměrné, děj nezajímavý a ten konec až moc srdceryvný. A po letech nebudu na svém hodnocení vůbec nic měnit. ()

jerrik7

Mohlo by to být 5* stejně jako 1*. Záleží na úhlu a hlavně letopočtu pohledu. V době svého vzniku byl takový film v podstatě raritou a proto velmi ceněný, i když i na tehdejší dobu americky naivní. ()