poster

Kniha života

 • USA

  The Book of Life

 • Slovensko

  Kniha života

 • Austrálie

  The Book of Life

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Ze zacatku me film sral, proc to nerict narovinu. Porad jsem premejslel, proc proboha nekdo dela "remake" Coco s o stupen horsi animaci a prakticky stejnym pribehem. Pak jsem zjistil, ze tohle bylo natoceny 3 roky pred Coco, coz trochu zmenilo muj pohled na film. No a pak se dej zacal ubirat trosku jinym smerem a to uz jsem zacal bejt spokojenej. Animace je dost silena, preplacana, ale zaroven naprosto neokoukana a extra stylova. Dej svizne odsejpa, hudba je super, i kdyz textove jsou pisnicky krapet slabsi. Navic film nejak zbytecne nepoucuje a zaroven je napinavej, takze jsem si tu jidzu zacal uzivat, smat se u foru a tohle mi vydrzelo az do konce. Takze nakonec i pres pocatecni rozpaky naprosta spokojenost.(6.5.2019)

 • Ydrosten
  ***

  Výborně udělaná pohádka. Postavičky vyřezané ze dřeva, byly sice dost nepovedené ( hlavně ty křivé, baňaté, a zahnuté nosy ) ale nejde tomu upřít originalitu. Příběh samotný už tady sice byl několikrát, ale určitě ne tak hravě podaný. Celá říše mrtvých - jak vzpomínaných tak zapomenutých - byla udělaná bravúrně. Svíčkař byl sice opětovně prdlá postava, ale to už k těm dětským animákům prostě patří. --- .Docela to přípomínalo Mrtvou nevěstu od Burtona. Kdyby byly postavy více podobné lidem, dal bych hvězdu navíc. Takhle je to za 3 medaile.(14.1.2015)

 • Hees
  ***

  Pekná rozprávka o sile odvahy a lásky a dá sa pozrieť vo dvojici s vašou milovanou osobou ako oddychovka. Animácia je taká ako sa len tak nevidí a je to zaujímavý štýl a občas je dobré vidieť niečo neobvyklé. Príbeh je dosť jednoduchý, ale následne sa tam udeje aspoň jeden zaujímavý zvrat, ale tak kto čaká zlý koniec od rozprávky? asi nikto. V podstate dvaja chlapci chcú jedno dievča a obaja sa vydajú rôznymi cestami a len jedna cesta je správna k odomknutiu jej srdiečka. Netreba zabúdať na hudbu, ktorá je podmanivá a celkom ujde. The Book of Life nie je pre každého a pokiaľ sa niekomu nebude páčiť ani animácia ani hudba a ani príbeh, tak môže túto priemernú do Mexika ladenú rozprávku hodnotiť naozaj dosť zle. Takže táto rozprávka je až príliš o vkuse svojich divákov a keď nie je pre každého mám to považovať za chybu? Ono každý hodnotí dosť subjektívne tak naozaj ťažko povedať čo je správne a nesprávne.(3.11.2016)

 • Ripley
  ***

  Výtvarná stránka je úchvatná a atypická pro americký animák.Důvodem bude mexický animátor,scénárista a režisér Jorge R.Gutierrez.Postavy vypadají jako vyřezané figurky ze dřeva a film působí dojmem spíše Stop Motion animace nežli CGI.Někomu to nesedne,mě to uchvátilo.Horší je to s příběhem,který je průměrný a točí se okolo mexického svátku zesnulých Dia de Muertos.Mexičané budou jistě shovívavější a byl jsem i já,protože originální animace a exotické propriety tento animák posunují o level výše nad šablonkovité průměrné americké animované filmy.Pro zajímavost,producentem byl sám Guillermo del Toro.(9.11.2015)

 • Naganes
  *****

  Jen těžko jsem si dokázal představit, že by se animáku "Jak vycvičit draka 2" přiblížil nějaký další. - A bác, jen začne novej rok a vidím další na stejné úrovni. Hudba hodící se v každém okamžiku, žádná nenudící pasáž a perfektní práce dabérů jsou jen z mála vlastností filmu, který zaujme snad každou věkovou kategorii..(2.1.2015)

 • - Príbeh sa točí okolo Dia de Muertos, mexického sviatku na pamiatku zosnulých, ktorý sa oslavuje od 31. októbra do 2. novembra. (figliar)