Kniha života

The Book of Life

Kniha života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 95 min

Krásně zabalené nic. Těšil jsem se, když jsem se dozvěděl, že Guillermo del Toro produkuje film o mexickém kultu La Muerte, ale nakonec se mi líbila jen ta animace a píseň od Radiohead. Místo makabrózní podívané mi totiž naservírovali selanku pro hloupé americké děti...mexické reálie, anglosaské songy, Ice Cube a jeho afroamerický projev, zápletka z latinskoamerické telenovely...(3.2.2015)

• Hapretor

Dá se říci že nevtipné. Jen laciné pokusy, opravdu infantilní. Jako že ani dětem to nemusí připadat vtipné - navíc jednotlivé postavičky jsou dost hnusné - na pohled. Vykradení vizuálu Mrtvé nevěsty od Tima Burtona je neodpustitelné. Kdo si sakra myslí, že počítačem udělané "loutky" (a to nehezké) budou něčím novým a poutavým. Jestli na poli filmu může naše mrňavá zemička konkurovat filmovému "kýčovitému" kolosovi USA, je to v animovaném, loutkovém filmu. Ti hamburgeržrouti nemají ani nejmenší tušení, co to je kvalitní loutkový film, kde je vše vyrobeno neuvěřitelně zručnými českými ručičkami. Toto se mi nelíbilo. I přes opět skvěle provedenou animaci. Ovšem nápadem prázdné. Takové "blbé".(7.1.2015)

Naprosto skvělá animovaná pohádka. Ta hudba mě tak dostala, že kdybych si ji nenašla na youtube, tak mi asi pukne hlava. Když jsem se před shlédnutím dívala na galerii čsfd, tak mě trochu odradila neobvyklá animace, ale při sledování jsem se bavila od začátku do konce. Nejde ani tak o vtip jako o krásný příběh. A že jsem se tady někde dočetla, že film není pro děti, protože tam umřeli něčí rodiče? No tak Karkulka, Jeníček a Mařenka nebo pohádka o koblížkovi je teda větší masakr.(4.3.2015)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $49,289,238Tržby Celosvetovo $91,289,238Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ mám rád ak sa animácie medze nekladú a fantázia sa pustí na uzdu ale toto čo sa momentálne tvorí akosi ide odnikiaľ nikam, príbehovo ploché, postavy povrchné, vôbec to neberie a zopár dobrých záchvevov a pár pesničiek to nevytrhlo, zas sklamanie /40%/(2.1.2015)

Komentáře už jsem dlouho líný psát, ale vzhledem k rozporuplnosti názorů a k tomu, že jsem, maje tři dcery, nucen vidět každý nový animák x-krát, nemohu neudělat si dojem i přidám svou trošku do recenzní mlýnice. Osobně se mi ujetá, "loutková" animace líbí a celý ten nápad s mexickou tématikou a Svátkem zesnulých mi sedl, zrovna tak jako španělkové covery známých songů (Radiohead!). Za mě velmi příjemně střelené a hravé!(6.2.2015)

• - Príbeh sa točí okolo Dia de Muertos, mexického sviatku na pamiatku zosnulých, ktorý sa oslavuje od 31. októbra do 2. novembra. (figliar)