Kniha života

The Book of Life

Kniha života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 95 min

Příjemné animované osvěžení v netradičním stylu i vzhledu. Kniha života vystupuje z davu hlavně svým vizuálem, který může být pro někoho nehezký, ale když se divák opravdu zadívá a přijme vlnu, na které film jede, všechno se hned zdá hezčí. Hlavním pilířem je však zajímavý příběh o lásce s výraznými postavami, který byl okořeněn nemrtvými, mexickými tradicemi, několika dobrými vtípky a pár skvělými písněmi. /75%/(8.5.2015)

krásnej animák,kde nebyl vyloženě nikdo zlej,krásný vyprávění o zvyku jedné země,super animace-už mě Pixar i Disney začíná lézt na nervy a pro mě sympatické postavičky...a vykreslení posmrtného života je vyloženě pecka...jedna z nejhezčích pohádek za poslední léta...100% a podívám se kdykoli ráda znovu(16.1.2015)

Krásně zabalené nic. Těšil jsem se, když jsem se dozvěděl, že Guillermo del Toro produkuje film o mexickém kultu La Muerte, ale nakonec se mi líbila jen ta animace a píseň od Radiohead. Místo makabrózní podívané mi totiž naservírovali selanku pro hloupé americké děti...mexické reálie, anglosaské songy, Ice Cube a jeho afroamerický projev, zápletka z latinskoamerické telenovely...(3.2.2015)

Velice milá pohádka. Zvláštní animace, nezvyklé, ale o to půvabnější, a děj, který zahřeje - prostě krása. Pobavilo mě několik docela milých hlášek, například ta o pravdě: „Ta kniha hlásá mnoho pravd, a některé jsou skutečně pravdivé! “, nebo ta o návratech: „Mnoho lidí se tu zemi pokoušelo překonat, ale nikdo se nikdy nevrátil... alespoň ne v jednom kuse.“. Jako celek se to prostě povedlo, byl to příjemný večer. 4 hvězdičky - 90% a malý povzdech na závěr, tak moderní: „Ty dnešní děti s dlouhými vlasy a tím jejich nezabíjením... “... :-)(26.12.2015)

• Fary

Mám z toho filmu pocit, jako když se poblije malé děcko. Je to roztomilý, ale nechutný. Část je fajn, z části by se člověk taky pozvracel. Český dabing je tomu spíš na škodu (aspoň co se přeložených písniček týká). Jinak zajímavý námět a především neotřepané prostředí, ale příběhově stokrát ohraná hovadina.(16.5.2018)

• - Príbeh sa točí okolo Dia de Muertos, mexického sviatku na pamiatku zosnulých, ktorý sa oslavuje od 31. októbra do 2. novembra. (figliar)