Kniha života

The Book of Life

Kniha života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 95 min

Pekná rozprávka o sile odvahy a lásky a dá sa pozrieť vo dvojici s vašou milovanou osobou ako oddychovka. Animácia je taká ako sa len tak nevidí a je to zaujímavý štýl a občas je dobré vidieť niečo neobvyklé. Príbeh je dosť jednoduchý, ale následne sa tam udeje aspoň jeden zaujímavý zvrat, ale tak kto čaká zlý koniec od rozprávky? asi nikto. V podstate dvaja chlapci chcú jedno dievča a obaja sa vydajú rôznymi cestami a len jedna cesta je správna k odomknutiu jej srdiečka. Netreba zabúdať na hudbu, ktorá je podmanivá a celkom ujde. The Book of Life nie je pre každého a pokiaľ sa niekomu nebude páčiť ani animácia ani hudba a ani príbeh, tak môže túto priemernú do Mexika ladenú rozprávku hodnotiť naozaj dosť zle. Takže táto rozprávka je až príliš o vkuse svojich divákov a keď nie je pre každého mám to považovať za chybu? Ono každý hodnotí dosť subjektívne tak naozaj ťažko povedať čo je správne a nesprávne.(3.11.2016)

Pekný príbeh, aj po scenáristickej stránke naozaj nadpriemerné a s viacerými úctyhodnými posolstvami. Z tohto pohľadu naozaj nadšenie, o tom niet pochýb. Atmosféra mexického mestečka so zakomponovaným bojom o Lásku a vzájomnej rivality hudobníka/toreádora Manola a mestského hrdinu Joaquina ma fakt bavila. Pozdávali sa mi aj pesničky, ktoré sa tu z času na čas objavili. Avšak často tomu chýbal tak žiadúci dôvtip a úsmevné dialógy. Namiesto toho to bolo v mnohých okamihoch až zbytočne presýtené rôznymi akčnými scénami a "nesmrteľnými" banditami. No čo sa mi nepáčilo na celej rozprávke najviac bola tá drevená animácia postáv. Neviem aký bol v tomto zámer, že niektoré postavy vyzerali ako nejaké marionety a netuším prečo niektorí ľudia v dedine mali kadejaké poskrúcané nosy a prasacie rypáky. Fakt neviem načo to bolo dobré...(3.1.2015)

Vtipné, animačně ojedinělé, příběhem neurážející pohádka o lásce a o tom, co vše jste ochotni udělat pro to, abyste v sázce vyhráli. A o rodině, o cestě za svým snem a přáním. A mně se to prostě líbilo. Melodické, hudebně velmi příjemné. A bavilo mě to. Nevím, jestli je to pro děti, ale já si v tom to svoje našel. Děkuji.(3.5.2015)

Příjemné animované osvěžení v netradičním stylu i vzhledu. Kniha života vystupuje z davu hlavně svým vizuálem, který může být pro někoho nehezký, ale když se divák opravdu zadívá a přijme vlnu, na které film jede, všechno se hned zdá hezčí. Hlavním pilířem je však zajímavý příběh o lásce s výraznými postavami, který byl okořeněn nemrtvými, mexickými tradicemi, několika dobrými vtípky a pár skvělými písněmi. /75%/(8.5.2015)

• misulka03

Hudebně jeden z nejlepších animáků, který jsem kdy viděla. Příběhově průměr. Vizuálně pro mě osobně přemrštěné. Dobrý nápad s mexickým prostředím, které je u animáků skutečně neotřepané, ale tohle už byla slátanina, která měla za cíl nacpat do filmu všechno, co jen šlo. A že toho bylo skutečně hodně.(16.5.2015)

• - Príbeh sa točí okolo Dia de Muertos, mexického sviatku na pamiatku zosnulých, ktorý sa oslavuje od 31. októbra do 2. novembra. (figliar)