Reklama

Reklama

Manolo, María a Joaquin jsou tři kamarádi z jedné vesnice v Mexiku. Oba kluci jsou do Maríi zamilovaní, čehož využijí La Muerte a Xibalba, kteří vládnou dvěma světům zemřelých, a uzavřou sázku týkající se této trojice. La Muerte vládne světu vzpomínaných, kde je veselo, ale Xibalba vládne světu zapomenutých, kde je pusto a velmi smutno. Xibalba navrhuje, že pokud vyhraje sázku, vymění si s La Muerte trůny. La Muerte neumí sázce odolat. Dvojice soutěží o to, koho si María nakonec vezme. La Muerte sází na Manola, který je velmi citlivý a miluje hru na kytaru. Xibalba sází na Joaquina, který se chce stát velkým bojovníkem jako jeho otec. La Muerte v převleku požehná Manolovi, aby měl vždy čisté a upřímné srdce. Xibalba dá svému chlapci medaili, se kterou ho nemůže nikdy nikdo porazit ani zranit. Brzy po této události se María stěhuje do Španělska, protože její otec chce, aby z ní vyrostla dáma. Kluci zůstávají doma a učí se svým řemeslům – z Joaquina bude voják a z Manola má být toreador, aby dodržel rodinnou tradici, ale jemu se tento osud moc nelíbí. Když se María po letech vrátí, je z Joaquina nepřemožitelný hrdina a na Manola čeká první býčí zápas, na který se María přijde podívat, a ocení, že Manolo na konci býka nezabil. Manolův otec je ale opačného názoru a je na syna velmi naštvaný. Ještě tu noc požádá Joaquin Maríu o roku, ale María z toho nadšená není, takže mu neodpoví. Ani Manolo se nevzdává a zve Maríu na tajnou schůzku, kam María nakonec přijde. Dvojice se skoro políbí, ale Maríu uštkne had, kterého na Manola poslal Xibalba. María se zdá mrtvá a všichni z toho obviňují Manola, který pak Xibalbu požádá, aby ho zabil také, jen tak může být opět s Marií. Manolo se po smrti dostává do světa vzpomínaných, kde se setkává s celou rodinou. Manolo hledá Maríu a má mu v tom pomoct La Muerte, ale na jejím trůně sedí Xibalba. Od Xibalby se Manolo dozví, že María nezemřela, takže Manolo zemřel jen proto, aby Xibalba vyhrál sázku. Manolo je naštvaný, že Xibalba podvedl La Muerte, a je odhodlaný se dostat do světa zapomenutých, aby jí vše řekl. Cesta je velmi těžká, ale Manolo ji zvládne a doprovází ho na ní jeho matka a dědeček. Když se nakonec Manolo dostane k La Muertě, je s nimi i muž nazývaný Svíčkař, který dohlíží na rovnováhu v posmrtných světech... (TV Prima)

(více)

Videa (23)

Trailer 2

Recenze (165)

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Pár nevychovaných fakanů přijede na exkurzi do 'dalšího' muzea. Chce to pořádnou kost, která to s děckama umí a temný příběh minimálně o třech vrstvách, aby se fakani uklidnili a začali se zajímat o trochu mexické kultury. Moc to jako animák pro nejmenší nevypadá. Nicméně je to bezpečně nejroztomilejší pocta mexické (latinskoamerické) kultuře. Býčí zápasy, posmrtný život, mariachi. Dokonce i prvky z telenovel (milostný trojúhelník). Tohle všechno bylo náramně poznat, stejně jako vliv Guillerma del Tora. Ten chlapík by se měl vykašlat na všechny Pacific Rimy a přinést třetího Hellboye nebo něco od Lovercrafta, tam by mi jeho vize seděla rozhodně lépe než u přetechnizovaných robotích válek. Doposud vše v pořádku, ale nesmírně mě rušil styl animace. Normálně s tím nemám vůbec žádný problém, ale přeplácanost a strkání nesmírného množství detailů tam, kam už se žádné nevejdou plus animace dvou hlavních soků a Šakala, to mi zážitek o hvězdičku znepříjemňovalo. Co pořád ti Mexikáni mají s tou smrtí? ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Krásně zabalené nic. Těšil jsem se, když jsem se dozvěděl, že Guillermo del Toro produkuje film o mexickém kultu La Muerte, ale nakonec se mi líbila jen ta animace a píseň od Radiohead. Místo makabrózní podívané mi totiž naservírovali selanku pro hloupé americké děti...mexické reálie, anglosaské songy, Ice Cube a jeho afroamerický projev, zápletka z latinskoamerické telenovely... ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

S tímhle filmem mám vyloženě subjektivní estetický problém. Ačkoli je Kniha života všeobecně oceňována za krásnou a kvalitní animaci (což je asi objektivně technicky pravda), pro mě to byl bolestný zážitek. Prostě nechutně přeplácaný bordel. Navíc nechápu, pro koho to bylo točené? Příběhově zajímavé to není, roztomilé a vtipné už vůbec ne. Když si představím, že na tohle vezme někdo děti do kina ... chudáci špunti musí po pár minutách znudeně usnout. Pravděpodobně to cílí na hispánskou minoritu v USA ... ale nevím ... mexický vibe má Kniha života opravdu velmi silný, ale to je tak jediné, co je v ní k nalezení. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $49,289,238Tržby Celosvetovo $91,289,238Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ mám rád ak sa animácie medze nekladú a fantázia sa pustí na uzdu ale toto čo sa momentálne tvorí akosi ide odnikiaľ nikam, príbehovo ploché, postavy povrchné, vôbec to neberie a zopár dobrých záchvevov a pár pesničiek to nevytrhlo, zas sklamanie /40%/ ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ze zacatku me film sral, proc to nerict narovinu. Porad jsem premejslel, proc proboha nekdo dela "remake" Coco s o stupen horsi animaci a prakticky stejnym pribehem. Pak jsem zjistil, ze tohle bylo natoceny 3 roky pred Coco, coz trochu zmenilo muj pohled na film. No a pak se dej zacal ubirat trosku jinym smerem a to uz jsem zacal bejt spokojenej. Animace je dost silena, preplacana, ale zaroven naprosto neokoukana a extra stylova. Dej svizne odsejpa, hudba je super, i kdyz textove jsou pisnicky krapet slabsi. Navic film nejak zbytecne nepoucuje a zaroven je napinavej, takze jsem si tu jidzu zacal uzivat, smat se u foru a tohle mi vydrzelo az do konce. Takze nakonec i pres pocatecni rozpaky naprosta spokojenost. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (5)

  • Príbeh sa točí okolo Dia de Muertos, mexického sviatku na pamiatku zosnulých, ktorý sa oslavuje od 31. októbra do 2. novembra. (figliar)

Související novinky

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem…

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se…

Reklama

Reklama