Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

cariada

Velké překvapení, měl jsem z toho docela strach, neboť ta pohádka je sama dost ponurá, ale Alice Nellis si s tím poradila velice dobře a místo ponurosti je tu i dost humoru, který není nucený. Jen ta Issová proč? Neříkám , že hraje špatně to né, ale proč tam nedali aspoň nějakou hezkou herečku. V celé pohádce až na jednu služku ani jedna pěkná ženská. jinak proti pohádce nic nemám a líbí se mě. ()

Nach

Temná jednička byla Alicí Nellis překonána světlejším remakem. Přičemž nemůžu přesně určit jaká ze zmíněných verzí je lepší. Sedmero krkavců z 1993 je temnou podívanou, která mě napíná i mnoho let po svém uvedení v kinech. Tuto atmosféru nová verze postrádá. Ovšem nahrazuje jí jistý smysl pro humor, větší dějový prostor pro Krkavce a vcelku inteligentně směřující děj. To je na českou pohádku docela dost pozitiv, než abych je nechal bez odezvy. 75% ()

Attta

Marta mi zde byla neskutečně sympatická a strašně mi tu pasovala. Porovnávat starou verzi a tuhle nebudu, nemá to cenu. Co bylo bylo. Na dnešní dobu velice sympatická a neumělá pohádka. Občas mi vadily slabé herecké výkony záporáků, ale nic co by to celé pohřbilo. Za mě příjemný předvánoční večer. Pohádky se snažím nehodnotit, ale myslím že to zdejší hodnocení si určitě zaslouží. ()

bourec

Zdá se ,že Nellis nám roste před očima.Pohádka solidní úrovně,samozřejmě ty menší bude stěží získávat,ale pro dospělejší dobrý řemeslo.A hlavně tam nikdo neblije za zvuků kolosálně ohavný hudby,jako ve třech teplejch bratřích.70%. ()

pakobylka

Navenek maličko obhroublá poetika by se snad dala přirovnat k ledově chladným, leč až neskutečně průzračným vodám prudké horské bystřiny - nebo k čistě umetenému nebi za jasného slunečného dne ... s mlhavým stínem černočerných křídel sedmera krkavců. Není dokonalá, ale citlivě pracuje s námětem, když staví most mezi tradičním a moderním pojetím a úspěšně tak oživuje zašlou slávu klasických českých pohádek. ()

zette

Pekny pribeh a po technicke strance temer dokonala pohadka. Skoda, ze jsem ji videl ve slovenskem zneni, coz je pro Cecha u ceskych hercu vzdy trochu problem. Nastesti toho hlavni postava moc nenamluvi:-). Jinak Issova podala poctivy vykon, Remundova je cela mama a Bydzovske v roli bosorky to sluselo, jako uz radu let ne. Prikazky jako princ trochu prestarly, ale postavu vytvoril sympatickou. Z ceskych pohadek zacinam mit posledni dobou zase dobry pocit. ()

Martrix

Že se zrovna Alici Nellis povede udělat po dlouhé době normální pohádku, to bych nečekal. A že se podaří udržet Issovou na "špagátě", aby moc netlačila na pilu, to už vůbec ne. Hezké lokality, přiměřeně vtipu i pohádkovosti...dobrý...ve srovnání s tím ostatním letošním šrotem, dokonce výborný. ()

Kolikokoli

No, je to velmi vtipná a povedená adaptace, ALE oproti klasice Sedmero havranů z roku 1993 tady strašně harpuje "herectví" a vůbec celkově je to o dost míň dramatické a ten konec byl takový suchý. Takže u mě pořád vede ta verze s děsivou Chýlkovou (nicméně +1 hvězdička za opravdu sexy bratry - ty dospělý, samozřejmě) ()

forsythia

Když někdo ovládá kouzla, ještě to z něj nedělá čarodějnici. Skutečná čarodějnice a macecha v jedné osobě je zlo v dokonalém provedení, a tomu se nelze bránit slovy. Nakonec Bohdanka je ukecaná i beze slov. Vysvobodí nejen své bratry, ale také své rodiče a je schopna tomu obětovat úplně všechno. Jednou bych si přála, aby sourozenecká láska mých dětí dosahovala tohoto levelu. Asi existuje způsob, jak toho dosáhnout. Tuto myšlenku se ovšem bojím nadále rozvíjet. Přání totiž může být silnější než kouzla. A ten hřeben by se mi občas zatraceně hodil. ()

majo25

Pekné prírodné scenérie, veľmi ľúbivá kamera, ktorej exteriér svedčal viac ako interiér (v našich pomeroch menšinová záležitosť) a klasický Dobšinsého rozprávkový príbeh, ktorý som si, priznám sa, otrepal po viac ako dvadsiatich rokoch. Keď pominieme niekoľko pár špeciánych efektov (je ich fakt poskromne) a štipku humoru (mohlo ho byť oveľa viac), ktoré nesú znaky terajšej kinematografie, nič nové či dokonca prevratné som neuvidel. Bohužiaľ, ale to, čo vo filmovej rozprávke stačilo pred 40 rokmi, nestačí dnes. Ale najhorším článkom boli herecké výkony, a je jedno, či išlo o postavy hlavné alebo vedľajšie, slovenské či české. Nepoznám režisérske meno Allice Nellis, ale ak jej toto herecké málo stačilo, tak je buď slepá alebo sa remeslu nerozumie. Postynchrón radšej ani nebudem rozvádzať...akoby som sa vrátil o 30 rokov dozadu. A keď som uvidel v záverečných titulkách to množstvo tvorcov ako v nejakom holywoodskom veľkofilme, ktorí sa na tejto rozpávke podielali, tak iba konštatujem, že to boli zbytočne vyhodené peniaze a film postupne zapadne do zabudnutia. Čakal som viac ako iba ľahký nadpriemer. Námet jednoducho nestačí. ()

dr.fish

Martha Issová je herečka jedné role a ta se do pohádky o krkavcích nehodí. Do pohádek patří pěkná čeština a ne čeština hovorová, pražská. Pohádka by měla mít dobovou anebo alespoň tajemnou atmosféru. Herci, kteří role hrají, by svými rolemi měli žít, měli by těmi postavami být. Hudba by ve filmu neměla nahrazovat děj a už vůbec ne suplovat jeho spád. Hezké obrázky nedělají dobrý film. Alice Nellis to opět naprosto nezvládla. Urputná nuda. 50% ()

kocik1

Myslela jsem, že už se spokojenosti po zhlédnutí nové české pohádky nejspíš ani nedožiju. A ono jo. Sedmeru krkavců se podařila nevídaná věc. Přitáhli mě do kina a přiměli mě nechat zavřenou pusu s připravenými nadávkami, co že se to zase nevyvedlo. Sedmero krkavců je povedený příběh, který v sobě skrývá životnost, napětí i humor a ani jednoho nedosahuje ptivořením či parodováním sebe sama. Pár vad na kráse by se samozřejmě našlo. Pro mě to byla asi Bohdanka, kterou měla Marta Issová hrát o 10-15 let dřív. Dlouho jsem se nemohla smířit s tím, že Bohdanka je očividně starší než by se na pohádku slušelo. Na druhou stranu si ale myslím, že právě Marta Issová dala své postavě takovou životnost, lidskost a komiku, takže člověk na její relativní "stáří" nakonec i zapomněl. :-)) ()

Prometheus69

Totálně zabité dílo již totálně zabitého toho předešlého... Upřímně, jediná světlá stránka... tohoto snímku je naprosto dokonalá role Marthy Issové.. která se vskutku famózně zhostila role ukecané mimky... Jinak je to děs na pěst! Královna mě vysloveně srala, nevím jestli to bylo rolí nebo hereckými kvalitami tohohle kopyta... ale takřka jsem se modlil aby tu krůtu v závěru natáhli na skřipec a z milimetrem za hodinu stáhli z kůže! Naprosto nesympatická řízek... ani jedna postava, mi nějak zvlášť nepřírosla k srdci o ději samotném se raději ani rozepisovat nebudu... takovou kokotinu jsem už vážně dlouho neviděl. Kdyby na konci pochcípali všichni ani bych nehnul brbou. Tvorcům se sice podařilo tak nějak v rámci inovace vyhnout tomu poustevnickému kliše... Ale nahradilo ho ještě podivuhodnější a otravnější formou Flashbacků. Jako že ten humor jsem ještě tak do poloviny filmu chápal... ale pak už to bylo vážně trapný. Takže snad že bych mohl aspoň na závěr pochválit aspoň tu vizuální stránku snímku, kdy se třeba bratři proměňují ve stylu "Jestřábí ženy" jako že je to spíš okamžik než nějaké vizuální orgie. Za mě prostě ne... Absolutní zklamání. Zrovna od Alice bych čekal trochu víc... než jen lacinou patlanici kterou už před tím někdo spatlal... O to víc že jsem se na tuto "ehm.. pohádku tolik těšil, o to víc... skřípu zubama nad tím Ovčím hodnocením. Jako VÁŽNĚ? O_O ()

WinnJets

Předně musím říci, že to rozhodně není úplně špatné. Příběh se alespoň částečně drží předlohy a na pohádku je zde k vidění velice slušná výprava, krásná příroda, úžasné dobové dřevěnky i pravý pohádkový hrad. Na druhou stranu mne Trošičku mrzí některé scény, které by si zasloužily daleko větší napětí a gradaci. Hlavní kámen úrazu pro mne však představuje Martha Issová, jelikož rozhodně není (ve svých 34letech) mou favoritkou na tyhle pohádkové role. Jen stěží si dovedu představit, že by se do ní byl schopen (zdali vůbec), takhle rychle někdo zamilovat. Tohle prostě není fyzicky přitažlivá baba, která by normálního chlapa, natož prince dokázala okouzlit, pobláznit a především pak probudit v něm city. Mnohem raději bych na jejím místě viděl třeba její služku Kristínu Svarinskou, to je samozřejmě, ale jen můj problém. Přinejmenším zvláštní je také obsazení Bohdančiných bratrů, mezi kterými jsou naprosto nepochopitelně romové, přitom otec ani matka Bohdanky romové nejsou a jak to teď mám vysvětlit svým dětem. ( že by snad v tom mohl mít prsty pocestný :). Tak jen doufám, že v příštích pohádkách nebudou hlavní protagonisté na příkaz EU třeba současní migranti, kteří nás zde přichází multikulturně obohatit... Za mě musím říci, že verze s Michalem dlouhým jednoznačně lepší. ()

misulka03

Nepopírám, že jsem milovnicí pohádek a s napětím čekám na nové kousky. Sedmero krkavců je pohádka, která mě v dětství děsila, a přesto jsem ji milovala. O to víc nervózně jsem čekala na tento kousek a dopředu jsem mu nedávala moc šancí na úspěch. Nicméně opět jsem se mýlila. Ačkoli jsem zklamaná závěrem, který byl víc ukecaný než dramatický. Ačkoli mám své výhrady ke scénáři, kdy některé dialogy jsou na pohádku nepatřičné. Tak jsem nadšená, že se v České republice (Slovensku) natočila pohádka, která je skutečně pohádkou, má šmrnc, příjemné obsazení a co je zásadní, tak má nádhernou atmosféru, kameru a dokonalé záběry. Zmíněné mnou vnímané chyby sice sesadily Sedmero krkavců z trůnu dokonalosti, přesto tuto podívanou považuji za jednu z nejlepších novodobých českých pohádek. Alice Nellis mě velice příjemně překvapila. ()

Sabrewulf

Co to, proboha, bylo?! Ta Nellis si jako myslí, že když bude mít ve filmu královnu, prince a nějaká kouzla, že z toho automaticky udělá pohádku? Ta je přece i o přístupu a formě. Samozřejmě to neznamená, že se všichni musí pitvořit jak u Trošky, ale tady byly scény dospělého a moderního ražení, že zůstával rozum stát (příjezd princů do vesnice - konkrétně dialogy těch vesničanek, či společná večeře u královského stolu - tohle nevidělo atmosféru pohádky ani z rychlíku). V průběhu filmu se navíc objevovaly DIVNÉ, pár sekundové pasáže a situace, do filmu se zoufale nehodící. Prostě vážně a dospěle se tvářící film a do toho prásk! Bohdanka imbecilně poskakuje v dešti, jako by si tvůrci na chvíli něčeho šlehli. Uprostřed filmu se vůbec nic nedělo, jako děcko bych nejspíš hodně trpěl. Skoro všechny ženské strašně škaredé, Issová v hlavní roli pohádky totálně mimo. Flashbacky WTF. Humor téměř žádný. Abych nekřivdil, ona už samotná pohádka v originále je divná a nezajímavá. Jedna hvězda za vizuál a výpravu. A změna v havrana byla taky pěkná. To je ale na dobrou pohádku málo. ()

octopuska

Po dlouhé době zase pěkná pohádka na kterou se dá koukat, myslela jsem že už to ani nejde a ono jde, když se chce. Hlavně to není uřvaný, kýčovitý a nelítají tam infantilní zakrslí čerti, což je u téhle pohádky velké plus,protože na ty Troškovy sračky, který nám televize rve vrchem spodem se nedá dívat. Ani se nemusí moc mluvit a je to fajn. Nellis moc šikovná,povedlo se. ()

otík

Alice Nellis se pochlapila a natočila pohádku skutečně řemeslně dokonalou a podařilo se jí poradit si celkem slušně i s některými scénami, které jsou moc pohádkové a ne příliš logické (např. závěrečné scény s vysvětlováním, česáním a upalováním). Martha Issová nemohla tři čtvrtě filmu mluvit, což paradoxně pomohlo jejímu hereckému výkonu, který je skvělý. Také ostatní herci včetně Remundové si odehráli svoje. Prostě vznikla pohádka, která si zaslouží plné hodnocení pro svou upřímnost, řemeslnost a velkorysou skromnost. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)