Atlantis

• Slovensko Atlantída
Velká Británie, (2013–2015), 19 h 50 min (Minutáž: 45–90 min)

Mark Addy, Jack Donnelly, Robert Emms, Aiysha Hart, Sarah Parish, Jemima Rooper, Juliet Stevenson, Amy Manson, Ken Bones, Peter De Jersey, Alexander Siddig (více)

Série(2) / Epizody(25)

Jason sa vyberie hľadať svojho otca, ktorý sa stratil na jednej zo svojich výprav. Keď sa ponorí hlboko pod morskú hladinu, stane sa čosi zvláštne, dostane sa do vodného víru a vyplaví sa na pobreží akejsi starovekej krajiny. Prenasledujú ho vojaci, no zachráni ho okoloidúci, mladý matematik Pythagoras, ktorý býva v dome s bývalým hrdinom Herkulesom. Zistí, že miesto, kde sa ocitol, je antické mesto Atlantída, kde sa narodil a veštba mu predpovedá, že je predurčený stať sa jeho záchrancom. (STV)

vlajad

Mám rád řecké báje a pověsti a mám rád různé teorie kolem Atlantidy. Tady se obojí nevím proč spojilo. Šel jsem do seriálu s tím, že nestačí vidět první díl, protože obvykle i skvělým seriálům trvá několik dílů, než se chytí. Tady ale ani u dévátého dílu žádné zlepšení nevidím. Co mi ale na seriálu vadí nejvíc je ta otřesná hudba. Hraje tam v podstatě pořád nějaký ambient, semtam v "bojových scénách", což ej taky jen imitace, trochu zesílí, ale jinak hraje naprosto neadekvátně ke scénám. Odpad to vyloženě není, ale je to slabé. ()

Milsa

Pôvodne som dal 5 hviezdičiek, ale koniec 2. série ostal taký otvorený, že bolo očividné, že seriál bol zrušený na poslednú chvíľu. V podstate na konci seriálu boli ešte upútavky na začiatok 3. série, ktorá ale natočená nebola. Škoda seriálu. Pôvodné ohodnotenie 5 hviezdičkami mením na 4. Viac si to nezaslúži. Takto nezvládnuté ukončenie seriálu som ešte nevidel. Neznášam, ak seriál neskončí a zrušia ho. Ak ho ale zrušia tak, že pokazia dojem z celého seriálu, tak to ma vytočí ešte viac. ()

Shelma

Je zvláštní, že se v průběhu celého seriálu zcela zapomnělo na to, že všechno začínalo v současnosti - ve 20. století. Tak nějak jsem čekala, že sem tam prokmitne vazba na "začátek" . Minimálně alespoň na konci 2. serie, kterou tvůrci tak zoufale uťali celý seriál (že by jim došly finance?... protože zájem diváků zas tak špatný nebyl) a nechali tak doslova a do písmene otevřený konec. Jinak ale to byla příjemná oddychová podívaná a jelikož mám slabost pro tématiku řeckých bájí, dávám 4 *. ()