poster

Babylon (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2014, 6 h 5 min (Minutáž: 45–78 min)

 • Thomick
  ****

  "I will verbally dominate you, alright?!" --- Vskutku vyčerpávající jeden den na policejní stanici i v terénu. Závěrečný dialogy jako by do primárně bavícího celku tak uplně nezapadaly, nicméně byly to teprve ony, co mě správně nažhavilo na pokračování...(12.10.2014)

 • Raziel_cz
  ****

  Pilot vykopnul hodně vysoko... a zbytek dílů už se nechytil. Komedii nahradilo drama a – jo, pořád je to luxusní policejní seriál, který jsem s chutí dokoukal. Jenom tomu ta absurdní komedie, již to následně přeformulovalo pouze v komické hláškování, sedla líp. Takhle to zapadlo mezi mnohem lepšími tematickými věcmi. A nejspíš právoplatně.(6.10.2017)

 • Splasher
  ****

  Channel 4 rád odměňuje své zasloužilé tvůrce. A tak dostalo duo Armstrong Bain k pilotu Babylonu velmi štědrou stopáž, na režisérskou sesli zasedl Danny Boyle, "hlavní tváře" (opravdu ne role) obstarali matador Nesbitt s nadějnou Brit Marlingovou a o zábavu se staralo hlavně trio Deacon, Kaluuya, Sweet. Podobně jako ve Čtyřech lvech se nevážně řeší závažné téma (ostřelovač v londýnských ulicích) a vedle něj i "klasické problémy " u Metropolitní policie - byrokracie, neschopnost nadřízených, úniky informací do médií a co je a není PC term. Pilot za 3+ s tím, že povedenější je druhá půlka. ___ První sezóna navazuje tam, kde skončil pilot. A to i ve stylu. Poslední dva díly jsou vyšroubované na maximum. Člověku v hlavě rezonují nedávné události ve Fergusonu smíchané s londýnskými nepokoji v roce 2011. ___ PS: Kdo mohl tušit, co se přihodí v St. Louis ani ne 24 hodin od dopsaní mého komentáře.(7.10.2014)