Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (CinemArt)

terunka003

Životní etapa, cestovatelské, čistící, sebemrskačské, pozitivní, dobíjející. Bezvadný snímek o očisťující cestě jedné holky, která měla do svých 26-ti let tak barevný život, že ho musela probrat na cestě přírodou, pěkně sama, jen se svými myšlenkami a silou vzpomínek. Udělané dobře, Reese byla úžasná a strašně jsem jí fandila. Snímek co vás rozhodně povzbudí a dobije vám baterky (jak říká moje maminka). ..hned jak bude tepleji, tak vyrážím, pár kostlivců mám taky ve skříni a potřebuju je vyvětrat.. ()

Mishqo

80% ... Jean-Marc Vallée zase raz natočil prirodzený a dojímavý film. Životná cesta Cheryl Strayed, životná zmena vďaka silnému odhodlaniu prejsť 1000 míľovú túru na západnom pobreží USA od hraníc Mexika až po Kanadu. Krásna príroda, krásna hudba a výborná Reese. ()

Michi88

2,5* Postavit celý film pouze na vynikajícím výkonu Reese Witherspoon opravdu nejde. Začátek nezajímavý, pak přišlo zlepšení, ale i tak mě to nijak nenadchlo. Vyrazit na túru do divočiny může opravdu jen blázen nebo dobrodruh a po shlédnutí Wild to hodně lidí odradí. Nevím jestli by maminka byla pyšná na to, co se s z její dcerky stalo po její smrti a celkem mi tahle její životní etapa i film kazila. Pokud nejste fanouškem Reese, knižní předlohy nebo nechcete vidět její prsa můžete film s klidem vynechat. Dokonce i příroda byla nezajímavá, akorát se mi líbila ta opakující se písnička, která nevím, jak se jmenuje. Na závěr rada pro Reese: Když budeš volat na lišku come back, ona se opravdu nevrátí. ()

Krustyburg

Začátek dobrý, ale aby se to mohlo natáhnout na dvě hodiny, přijdou prasečinky a umělé natahování příběhu.. což je zoufalé, protože to ve finále nemá žádnou poentu.. A Strayedová je prostě takový Forrest Gump, akorát místo běhu zvolila chůzi. ()

!Malak-11!

Na tento film jsem se velmi těšil a to nejsem zrovna příznivcem Reese. Nicméně tady předvedla opravdu výborný herecký výkon. :-) Celý film je o cestě PCT, jedné ženě, která nemá zrovna jednoduchý život a vyzkouší téměř vše. Nakonec se vydá na jednu dlouhou pouť, kde si spoustu věcí uvědomí a to hlavní je, že tu cestu dá. :-) A to je naprosto neuvěřitelné a obohacující. ()

VasaX

Wild je celkem sympatickým putováním, které je založeno na knížce, která je založena na skutečném příběhu. Reese v dané roli poměrně hodně válí a buď jí padne, nebo je opravdu dobrá herečka. Wild je sice poměrně dlouhý, skoro dvě hodiny, ale místy je konejšivě klidný a jediné, co to rozrušuje, je narůstající dikce flashbacků. Dokáži si představit, že by jich mohla být klidně jen polovina, resp v polovičním rozsahu. Ale co už, Wild má příjemnou atmosféru, pár sympatických scén (ta s lamou/alpakou asi vede), má poněkud pomalejší start, ale jak zapadne to tempa, tak se ho poctivě drží. Sympatické je, že Wild jde spíše do charakteru, než aby přinášel nějaké transcendentální skopičiny o životní cestě, pouti, etc. A to je fajn. ()

hroubek

Dostal jsem to co jsem očekával, přesto jsem tajně doufal, že dostanu více. Divočina má hodně společného s Útěkem do divočiny, jen s tím rozdílem, že Útěk do divočiny nenabízí ve svém konci určitou formu vykoupení, kterou hlavní hrdinka hledá, anebo lépe řečeno snaží si jí zasloužit. Režisér Jean-Marc Vallée režíruje, tak jak je potřeba, má pevně uchopený příběh a postupně nám odhaluje víc a víc. Reese Witherspoon je tady hodně moc dobrá a velmi přesvědčivá a neměl jsem problém jí tu postavu věřit a přát jí ať to zvládne. O mnohem větší problém jsem měl s Laura Dern, která mě ve flashbackách vůbec nebavila. Vlastně flashbacky byly pro mně to nejslabší na celém filmu, ze začátku jsou správně dávkované a pomáhají nám pochopit hlavní hrdinku, ale čím blíže jsme konci cesty, tak je těch flashbacků čím dál více a začnou trochu nudit. Trošku mě mrzelo, že si tvůrci nepohráli s tichem a naprostou samotou(samozřejmě, že tam je, ale představoval jsem si jí trochu více do hloubky). Divočina je zajímavý film, který má v sobě dost hodně pozitivní energie, která doslova volá, abychom se taky šli někam projít. ()

uglug

Velké překvapení. O kus lepší než opěvovaný Útěk do divočiny, mnohem lepší než 127 hodin. Silné 4* kterým do té páté chybí jen kousek. ()

sheldonka.

Podobné filmy mě neuvěřitelně dobíjejí energií. Takže na něj myslím prakticky každý den od doby, co jsem ho zhlédla. Reese se mi tu opravdu líbila, což je poprvé. Myslím, že role ji perfektně sedla. A soundtrack? Parádní! ()

Narya89

Tenhle příběh se mi hodně líbil především kvůli svému širšímu meditativnímu kontemplativnímu rámci. Někdy jde v daný moment o to najít odlišnou perspektivu, která nám umožní uzavřít rány z minulosti, pořádně si je prožít, oplakat a posunout se dál. A k tomu, abychom toho dosáhli, volíme každý jiné cesty. Hlavní hrdinka tohoto snímku si potřebovala dát pořádně do těla, uvědomit si své limity, ale i objevit zdroj vnitřní síly a skutečný pud sebezáchovy, který ji nakonec donutil se utkat i s vnitřními démony a osobními problémy. Zvláště bych pak ocenila skvělý hudební doprovod a poetickou stránku filmu. We've all got our miles to go before we sleep. ()

Timak

Překvapivě mě to bavilo. Reese je velmi schopná herečka a tohle jí sedlo. Sice jsem se neubránil srovnáváni s "Into the Wild", kde Emile předvedl přece jen "o něco" lepší výkon a celkově to byl "o něco" lepší film. Ale tahle ženská verze je také dobrá a určitě Vás donutí se zamyslet nad určitými věcmi. Za mě palec nahoru. ()

VanTom

Když se samotná holka vydá na očistnou, sebeurčující túru přes Ameriku (3000 mil po Pacific Crest Trail), něco nelichotivého si o ní pomyslím a dál mne nezajímá. Neokázalé zfilmování její nedramatické pouti, nepřikrášlené reklamními záběry krajinek a pomalu bez hudby, však její pohnutky dostatečně osvětluje (flashbacky sice zpočátku vyprávění rozbíjejí, aby mu posléze dodaly význam - "hloubku" je asi silné slovo). ()

sskrblik

Rys Vítr-lžíce předvádí svůj očistec. Hodnotný film, ovšem terapie v podobě přírody funguje poskrovnu, což je škoda. Těšil jsem se na pořádnou zevlovačku v pěkné přírodě, namísto toho mě neustále rušil tok myšlenek Ryse Vítr-lžíce. Samotná cesta se ve filmovém podání zdála poměrně snadná, vzhledem k tomu, že jsem byl pouze párkrát svědkem vyčerpanosti a sedřenosti. Výbornou terapii přírodou jsem zažil u filmu "Proti přírodě", který shledávám o mnoho zajímavější. Docela mě neseděly neustále chaotické prostřihy a ačkoliv byl výkon Rys Vítr-lžíce dobrý ve filmu, tak kvůli rychlosti děje nedostala až tak moc příležitostí vyždímat ze sebe maximum, což je škoda, poněvadž potenciál byl cítit jako pot upocené tulačky na míle daleko... ()

Castrator odpad!

Nechal jsem se nalákat názvem a žánrem (dobrodružný) a byl jsem zklamán. Dobrodružství a divočiny si člověk moc neužije. Místo toho dostane pseudofilozofické kecy od feťačky a kurvy, co se nechá ojet každým. Kecy, které připomínají rozpravy z otřesného franc. snímku Fuck Me / Baise-moi, ve kterém bylo toho píchání trochu víc a bylo sem tam i něco vidět (kozy, péro, vagína). Rádoby psychologické drama s poselstvím. Pusťte si Hodiny a/nebo Útěk do divočiny, uděláte lépe. Divočina se po všech stránkách nepovedla. ()

zdenny

Každý, kdo tuto trasu projde, si určitě zaslouží obdiv. Na to ale, abych mohl rozumně odargumentovat pouhé dvě hvězdy, mám dlouhý šestiměsíční odstup. Muselo tam být ale něco, co mé hodnocení deklasovalo. Snad feťanda, která přestože poznala sebe sama, stejně stále neuvažuje normálně. Zřejmě mě k tomu vedl fakt, že bývalý manžel, který ji celou její cestu podporoval, pro ni neznamenal nic, protože si našla jiného frajera, i když svého ex měla stále ráda. Asi. ()

Master19

Vynikající road movie o hledání sama sebe. Dostal jsem takovou chuť si to projít, až to hezké není. A hlavně: nežijte ty životy tak, že máte dost času... ()

vyfuk

Tohle vlastně byla 115 minutová reklama na "What does the Fox say"? Muž, který na nás kydal hnůj prostřednictvím Klubu poslední naděje, dostal šanci zrealizovat něco nového. Osobně bych se o filmu nikdy nedozvěděl nebýt názvu a příběhu, která jednoznačně odkazuje na film pana Penna "Into the Wild", což je pro mne něco jako modla, takže odmítnutí nepřipadá v úvahu. No, ale nakonec to byla pro mne spíše klamavá reklama. Nevím jestli to bylo tím, že příběh byl tak nějak asi nezáživný, nebo tím, že do filmu nepřispěl svou úžasností Eddie Vedder, ale tohle prostě nebylo ono. Část filmu chcete spáchat harakiri nad tím, jak na vás Dern a Witherspoon řvou, pak se zas nemůžete dívat na to jak postava furt jen fňuká, pak zase máte intimní chvilku se svou pravačkou (popřípadě levačkou), kdy máte potřebu mastit nad scénkami s touto blondýnkou... úchyláci zvrácení! Film se asi ani tak nesoustředil na onu cestu a její strasti, která mě asi nejvíce zajímalo, jako spíš na otravnost celého konceptu. Celkově vzato to nebylo špatné, ale oproti mému očekávání a k počinu jako Into the Wild, je to jenom kus režisérova a producentského prdu. Každopádně mi věřte, že jsou i horší blbosti. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)