Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

HellFire

Jako fanoušek Útěku do divočiny jsem čekal stejně hlubokou podívanou. Kupodivu jsem se dočkal "jen" krásné kamery a nepochopení ze strany nominací na Oscara. Na hereckých výkonech jsem neshledal nic výjimečného. To už by ho rovnou mohl dostat Emile Hirsch. Nejsilnějším momentem tak pro mě zůstane scéna před koncem s malým klučinou. ()

Thomick

Jean-Marc Vallée po roce opět útočí na city Akademie se snímkem "o chuti do života osudu navzdory" - a mnou přitom zůstává po roce opět zhruba stejně nepochopen. I přes ty mraky flashbacků mi přišel hrdinčin vztah s matkou, a ještě spíš s ex-manželem, poněkud nedostatečně vykreslen, a ve finále na mě mnohem víc zapůsobilo po všech stránkách skromnější putování Robyn Davidson. ()

Janek

Čistá filmařina, Vallée vsadil na civilnější látku, dobře zkomponoval vnitřní běsy herečky s přírodou (a je na co se koukat), a celé to příjemně uteče. Navíc je to méně vlezdoprdelské než Into the wild a řekl bych, že lepší. Překvapení a klidně těch nominací mohlo být více... 80% ()

Xeelee

Když si párkrát sáhnete na dno, dře vás těžkej bágl a znáte ten pocit, kdy vás bolí každý došlápnutí, tak se na tenhle film budete dívat jinak. Divočina je silně emotivní road movie o 4286km procházce napříč státy. O cestě do svýho nitra. Tenhle film chci vidět znovu. ()

hansel97

Geniální film, nejdřív jsem netušil, že v něm budou flashbacky, což mě od jeho zhlédnutí docela odrazovalo. Přeci jen samotná cesta Cheryl by nebyla až tak zajímavá, zvlášť když to vždy vypadalo hrozivě a nakonec z toho přece jen naprosto v pohodě vyvázla. Neuvěřitelně se mi líbilo, jak film dokázal vyjadřovat emoce a nějak ani nejsem schopný zjistit, čím na mě tak působil. Přírodou? Hudbou? Skvěle propracovanými asociacemi přítomnosti a flashbacků? Výkonem Witherspoon? Prostě nevím, ale rozhodně je to neuvěřitelně inspirativní příběh a jsem strašně rád, že Reese dostala tak skvělou příležitost mimo nejčastější komediální role. ()

eraserhead666

Mnohem více než kniha o cílech a pohnutkách než o samotné cestě. Což není úplně špatně a vlastně je to i pochopitelné. Ten film musí zaujmout, do něj se nevcítíte jako do knihy, kterou si mnohem více vizualizujete podle svého a propojujete/sdílíte s vlastními myšlenkami a vizemi. Witherspoon v životní formě. ()

claudel

Film, jenž mě trestuhodně míjel, dokud mi jej Netflix nenaservíroval pod nos. Výborný snímek s působivým střihem, jenž snímku dodává správné grády, žádá divákovu pozornost a postupně odkrývá minulost a příčinu Cherylina rozhodnutí vydat se na tak strastiplnou cestu. Příběh mě od začátku vtáhl do děje. Když se podívám na jméno scénáristy, nemohu se ničemu divit. Můj oblíbený spisovatel, který mě svými romány vždy dokázal strhnout od první strany. Zesnulý režisér Jean-Marc Vallée evidentně rád spolupracoval s Reese a Laurou a tahle spolupráce nesla své ovoce na filmovém i seriálovém poli. Velmi pěkný příběh, jenž mě chytl za srdce a vedl k zamyšlení o svém vlastním životě. Nesmím rovněž opomenout hudbu, ta celý příběh mistrně dokresluje. ()

kajda.l

Film, kterému velké plátno velmi sluší, i když to Reese příliš nesluší. Místy příjemně meditativní s několika zábavnými "blondýnkovskými" frky. 80% ()

ARI50

Tohle kočko není pro tebe snažila ses to zahrát fakt skvěle a příroda byla bomba ale je to slabši tvůj pokus. ()

JASON_X

Těšil jsem se na ženskou verzi Into The Wild, ale tenhle Wild je přeci jen trochu o něčem jiném. Cheryl není Christopher, není svou přirozeností tramp ani hippie, divočina není její vysněný ráj, nevydala se na cestu v touze po splynutí s Přírodou a po návratu ke kořenům, vydala se na cestu přírodu překonat, její cesta napříč Amerikou je v první řadě úniková autoterapie, útěk před sebou, před svou minulostí, před celkovou mizérií svého života, před svými závislostmi, je to snaha sobě i ostatním něco dokázat. Skoro polovinu filmu tvoří flashbacky do Cheryliny minulosti a právě ony mě začaly postupně strašně štvát, protože neustále neurvale narušují hlavní linii filmu, která mě zajímala a bavila nejvíc. Jo, byla to promiskuitní smažka a umřela jí nedávno máma, fajn, na to by mohlo stačit pár záběrů a jde se na Cestu, ale ono ne, ono se to všechno musí omílat až do zblbnutí pořád dokola a navíc frenetickým střihem. Ale ke konci už je to lepší a lepší, cesty je více, jen... zkrátka neoslovilo mě to, nebylo to o mě ani pro mě, na rozdíl od Into The Wild. Ale kdybych žil v Americe, chtěl bych si aspoň jednou v životě projít PCT, to vím jistě. No a zkusím v knihovně mrknout i na knižní předlohu. ()

Morholt

Natočené je to dobře, to se musí nechat a Reese Witherspoon hraje výborně, nicméně na můj vkus jsem se u toho až příliš často nudil. Určitě zaslouží obdiv ten, kdo takovou štreku absolvuje, ale točit film o túře, na které se prakticky nic neděje v krajině, která není nějak dechberoucí, mi přijde zbytečné. Jo, bylo tu ono sebezpytování v podobě flashbacků do minulosti, což byl vlastně hlavní motiv filmu, ale ani to mě, při vší snaze, za srdce příliš nechytlo. Navíc mi neustále v hlavě hlodala myšlenka, že pokud se děvče může vydat na takovouhle trasu, není na tom zase tak špatně. Taky mám za sebou pár zatraceně špatných údobí, ale nikdy jsem si nemohl dovolit to zabalit a vyrazit třeba jen z Putimi do Budějovic. Prostě to nešlo. A i tohle byl jeden z důvodů, že mě Divočina příliš neoslovila. 50% ()

jerry12

40%. Wild se tváří jako silný a hluboký výpravný příběh osudu. Snaží se vyvolat v divákovi pocity lítosti a probudit svědomí, pokoušejíc se být něčím víc. Kromě skvělé Reese Witherspoon tu však chybí naprosto všechno - inteligentní scénář (vyprávěcí styl je zmatený a ztrácí se tak trochu sám v sobě), zajímavá kamera (statické záběry točené z ruky nejsou na této úrovni zrovna košer), působivé scenérie (oproti jinému si Wild asi nebral inspiraci z o třídu lepšího Waltera Mittyho, kterého nápadně připomíná, jen se snaží být o dost pesimističtější a vážnější), motivace hlavní postavy (málo sofistikovaná a zmatkující), odpovídající atmosféra (kterou bývá podobné téma přímo vyživováno). Plánuji druhou projekci, abych se přesvědčil, že jsem jen nebyl v nějakém zvláštním rozpoložení, ale opravdu jediné, co bylo na Wild ke koukální, byla Reese, která v průběhu své dosavafní kariéry definitivně dospěla. Ale to filmu oscarových ambicí nemůže stačit. A nominace pro Lauru Dern? To jako vážně? ()

seale

Jakobych to znala, připadalo mi to povědomé (vyjma teda promiskuity, ta mě míjí). ;) Dnes se bojím máločeho a života si vážím. ()

Handle

Možná to v pár momentech (hlavně na začátku) trochu nudí, ale jako celek funguje Divočina výborně. Je to velmi zvláštní, ale přesto nesmírně uvěřitelný snímek, který Vám vlastně dost poví o životě, umíte-li číst mezi řádky. Velmi sympatické drama. ()

Lacike

Mlada kravka sa vydá na nebezpecnú túru pri ktorej spava v hoteloch a kazdu chvilu si niekde kupi zradlo, aby si nieco dokazala a my sa postupne dozvieme z flashbackov jej dôvody. Zboznujem Reese Witherspoon vdaka ktorej som si tento film pozrel, ale tento typ filmu by pre mna akceptovatelne neutiahla ziadna herecka. Naviac je Reese uz prilis stara na tuto postavu. Mozno to bude pre nejaku mladu kravku s podobnymi problemami inspirativny film, ktory jej zmeni zivot, ale pre mna ako chlapa je to trapny film. ()

Khalesi

Asi si aj viem predstaviť, že by som podobnú cestu podnikla a rozhodne chápem, prečo bolo nutné, aby ju podnikla hlavná hrdinka. Každý by mal raz za čas prekonať svoje limity, vyčistiť si hlavu a zvážiť čo ďalej so svojím životom. Tento sposob je určite lepší než heroin, alebo príležitostný sex i keď Cheryl potrebovala všetky alternatívy ab dokázala spracovať to čo jej život priniesol. Veľmi sa mi páčili zábery divokej prírody. Musím sa priznať, že som jej každú minútu závidela jej cestu za schopnosťou byť šťastná, ja to zrejme nedokážem, ale možno sa raz pokúsim... ()

Dydzej

Kdo někdy vyrazil do nějaké pustiny s batohem na zádech, jistě ve filmu pozná a zasměje se nad spoustou drobných peripetiích, kterými si prošel. Téma feťačky, která se vyrazila očistit na trek do pustiny je prý podle skutečnosti, ale to ve filmu není vůbec podstatné a žádnou přidanou hodnotu tento fakt nemá. Že působí slečna Winterspoon trochu neohrabaně s batohem na zádech snad může být i záměr protože její role feťačky je velmi věrohodná. 7/10 ()

6thSun

Silné ve fragmentech filozofických i režisérských, asi i hereckých (i když já tu herečku s kaprovitou pusou podezírám s akademické vypočítavosti), celkově ale dlouhý jako den po divoký chlastačce. ()

maseer2

tak trochu Into the Wild v ženském provedení.. Wild sice nemá takovou hloubku, poselství ale nese rovněž silné a Reese Witherspoon je zde bez přehánění výborná.. takže za 4* ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)