Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

JohnnyD

Spolu s prvými Transformermi jediný dobrý film ságy. Polovičný budget oproti regulérnym dielom série tomu výdatne pomohol. O to väčší dôraz sa kládol na scenár, ktorý je fantastickou nostalgickou jazdou popkultúrou osemdesiatych rokov. Hailee Steinfeld je sympaťáčka, ale akčné finále je nezaujímavé. Bol by z toho skvelý sitcom o dospievajúcej dievčine a jej kamošovi transformerovi. A soundtrack je úplne parádny! ()

sheen

Příjemná retro oddechovka s velmi sympatickým Beem, která je lepší než dva předešlé plnohodnotné TF díly. ()

Cappuccino

Rodinne poňatá transformerovka s naozaj jemnou prísadou romantiky. Neohúri, ale ani neurazí. Hailee Steinfeld navyše rola padla naozaj skvelo. ()

HAL

Kdo by to byl řekl, že Čmelák bude nejlepší film Michaela Baye za posledních deset let. Oh wait, Bay vlastně točil jen ty špatná pokračování v sérii, a před tímhle příjemným dobrodružným teen akčňákem od ní utekl, tak tedy nic. 7/10 ()

mzss1

(83%) Viděno v kině v CZ dabingu. Celá série Transformers mě neskutečně baví. Je to taková digi výbušná oddychovka, kdy člověk bezpečně může vypnout mozek a užívat si barevné obrazce plné výbuchů, střelby, efektů atd. Tento samostatný film o Transformerovi BUMBLEBEE byl tak trochu pojat dětsky. Což mi rozhodně nevadilo. Úvod mě trochu zarazil, protože to vypadalo moc digitálně až animovaně, nevím proč, ale poté už mi to tak nepřipadalo, pak ještě závěr už nebyl až tak perfektní, jinak jsem byl po celý čas filmu nesmírně spokojen. Sedla mi i hlavní hrdinka. Transformer byl roztomilý, učil se veškeré lidské zvyky a mělo to i dost vtipných a roztomilých momentů, takže si myslím, že není co dodávat. K maximální spokojenosti bych něco vylepšil, ale i tak mě to bavilo a těším se na další shlédnutí. ()

liskam

Hrozně předvídatelné a šablonovité. Přestože má film jako jeden z mála hlavu a patu. Takže slabší průměr. ()

kingik

Spin-off bojující s únavou, opotřebováním i obnovou materiálu. A na restart se jde přes zasazení příběhu do osmdesátých let minulého století a dojemné přátelství zpruzené osmnáctky a hodného autobota. Že už to tady bylo nejednou a v mnoha mutacích, produkující Steven Spielberg by mohl vyprávět, o tom netřeba ztrácet slov. Ve filmu není absolutně nic nadstandardního, dějová osnova je sice natočená přehledně a technicky solidně, ovšem celé je to obřím způsobem předvídatelné a dětinské až hrůza. Akčnost šla první hodinu poměrně stranou, k vidění je jen několik kratičkých akčnějších sekvencí, ale žádná ze scén není zrovna obdařena velkolepým rozměrem. A velkolepost jsem postrádal i ve finiši. O poměrně kladném přijetí rozhodlo herecké obsazení, kdy Hailee Steinfed je kadetkou na podobné typy rolí, dále je to důsledně dodržovaný syžet osmdesátkových bijáků a jeho následná aplikace na sérii, což bylo zvládnuto geniálně, a další klady už si nevybavím, neb film mně přišel po půlce už zdlouhavý a na necelé dvě hodiny stopáže ne až tak poutavý pro dospělé publikum. Určitě si lze vybavit drobné detaily a nuance, kterak autobot B 127 ke svému jménu přišel a kterak John Cena potlačil své tendence být zápornou postavou, nicméně pořád mně to nestačí, abych film hodnotil vysoko. Pravda, poslední Bayův sériový výplod byl otřesný, načež je tímto počinem reputace do jisté míry napravena, režie málo propagovaného Travise Knighta je však místy příliš úsporná, ovšem častokrát i zručná, a scénář Christiny Hodson nese značné televizní prvky a na dnešní dobu nepřekvapivé postupy. Takže pokud ještě někoho rajcují robotí hrátky s retro dívčinou, co jim dává pac, klasické kované hity, kterými je film prošpikován a příslušné technické i vizuální zázemí, může být nadšen a dostane vrchovatou porci zábavného hlenu, který se vydatně produkoval napříč osmdesátými léty a Michael Bay jej vykašlal i dnes. 6/10 ()

InJo

První Transformers v těžkotonážním 80's hávu (podobnost s filmy jako E.T., Číslo 5 žije, Želený obr a mnoha dalšími se vyloženě nabízí), s 5x menším měřítkem (tady se na konci žádná půlhodinová destrukce velkoměsta nekoná) a hlavně bez Bayova kontroverzního rukopisu. Nikoliv epický velkofilm, ale (rozto)milá dobrodružná komedie. A s jedničkou teprve druhý díl, který mě ničím neštval a jenž se alespoň pokouší předstírat, že má nějaké srdíčko (ta snaha dojímat na mě až tak úplně nefungovala, ale rozhodně ji tvůrcům nevyčítám). Pravděpodobně tam není nic, co bych předtím neviděl už (mnohokrát) jinde (možná s výjimkou nečekaně dobře natočeného robotího kung-fu), ale asi holt dám občas přednost souboru zručně a sympaticky sešitých klišé před nefunkční osobitostí... Tohle “zklidnění” ta série potřebovala jak Čmelák rádio (a John Cena lekce herectví). Pro mě velmi feel good oddechovka, která sice neoslní, ale rozhodně baví a především neotravuje (pár bodíků k dobru za akurátní stopáž) a nelobotomizuje. 70 % ()

IQ Tiqe

Atmosférou vzdáleně připomíná Číslo 5 žije. Víc než akční sci-fi to je rodinná komedie s určitou nadsázkou, která k nim patří. Což je ale škoda, nic proti "hravému" Bumblebeemu, ten mě bavil, ale rodinnej zbytek byl až moc cílenej na děti. ()

Kudly4

Já mám pro Transformers strašnou slabost už od prvního dílu. Bumblebee je tady víc roztomilejší, než kočka či pes. Užíval jsem si to, akční scény parádní. Jen místo Hailee Steinfeld, mohla být jiná, moc mi tu neseděla a celkově se mi na ní moc dobře nedívalo. Naopak mě potěšila Pamela Adlon z mého oblíbeného seriálu Lucky Louie a opět si zahrála zdravotní sestřičku. ()

Anderton

Návrat do osemdesiatok má trochu kolísavé tempo a možno je aj zbytočne dlhý. Prvá polovica poteší asi viac, spoznávanie nového kamaráta, skrývanie sa, vzťahy s okolím a tak podobne. Ako sa stáva zvykom, tak finále je opäť slušné blockbusterové sklamanie. Tmavé, naťahované, kvázi bombastické a nie príliš prehľadné, proste to tam byť musí a je jedno, že ak by to tam nebolo, mohlo to byť lepšie. Hity svojej doby začínajú a prestávajú hrať ako sa im zachce, v lepšom prípade prostredníctvom nich Bumblebee prehovára. Napriek všetkému po prvých Transformeroch najlepší film z tohto infantilného univerza. Predovšetkým preto, že nemáme pocit repetetívnosti z Bayovej pentalógie. ()

Frajer42

Kočičku Megan Fox vystřídala odporná zrůdička Hailee Steinfeld a snímek si bohužel přetransformoval tak, aby co nejvíce seděl mladé zaostalé teen generaci bez špetky vkusu. Výsledek je tedy z mého pohledu velmi žalostný, protože jsem na obdobné teen sračky, kde 15letá píča zachraňuje svět, prudce alergický. Celý snímek je v podstatě jednou masivní koláží všemožných filmových klišé. Jednotlivé postavy jsou vybrány naprosto šablonovitě, aby si soudobá popkornová generace přišla na své. Až na obstojné efekty a několik lehce úsměvných momentů, je to bohužel bída a utrpení. Více mi rozhodně sedla původní verze. Naštěstí jsem tak nějak sračku očekával a moje očekávání byla takřka nulová, tudíž nejsem nijak zklamán. Velmi slabé dva kousky. ()

Socrates

No vida, jak to jde, když se Bay drží jen producentský židle. Neviděl jsem se svědomitou pozorností zdaleka všechny dosavadní Autoboty, ale tohle byl určitě nejpovedenější kus s nejsympatičtějšími hlavními hrdiny a slušnou osmdesátkovou atmoškou, včetně pár dekorativních skvostů. Chtělo by se mi přihodit ještě hvězdičku za outfity Charlie a dobovej soundtrack (hlavně jeho použití ve scénách), ale na pět hvězd to zase fakt není, takže brzdím. ()

Kothy

První transformeří spin-off nerežírovaný Michaelem Bayem celkem ušel. Děj se odehrává v roce 1987 v okolí San Francisca. Vůbec to není tak megalomanské, jako jiní Transformesr. Je to komornější a je tam míň akce. Mladá holka Charlie se po nalezení Bumblebeeho v podobě Brouka dostane do problémů. Jde po něm totiž nejen armáda, ale i Decepticoni. Nezbývá než se vydat na útěk a boj zároveň. Nejde o nic závratného. Příjemná oddechovka. "On není stroj!" ()

silentname

Je to možné? Je konečne možné, aby sme sa dočkali filmu do série Transformerov, ktorý bude skutočne dobrý? "Bumblebee" ma presvedčil, že áno. Je to asi spôsobené tým, že sa do režisérskej stoličky tentokrát posadil Travis Knight, ktorý naposledy priniesol najlepší Laika film "Kubo And The Two Strings". A vyhodili sme všetok mizerný humor, ktorý sme nahradili vtipnými a milými momentkami. Osobne mi film najviac asi pripomenul starý film "Short Circuit". Tento film som si užil presne pre tie isté dôvody, pre ktorý som si užil aj tento. Veľmi dobré postavy, dobré vzťahy medzi nimi, vtipné situácie a srdce na správnom mieste. Hailee Steinfeld je vynikajúca ako naša hlavná hrdinka. Veľmi dobre jej rozumiem, ukáže sa ako schopná postava a musím povedať, že jej priateľstvo s Bumblebeem ma skutočne dokázalo dostať do dobrej nálady. A pristihol som sa často, ako som sa pri tom usmieval. A v tom tkvie to, čo tento film tak skvele posúva dopredu. Dokonca si myslím, že aj John Cena je skvelou postavou a v závere sa ukáže, že nie je len čiernobiely človek, ktorý chce všetko zlikvidovať, ale vie nájsť aj v sebe moment prekvapenia a uvedomiť si, že možno sú veci trošku iné, ako sa môžu na prvý pohľad zdať. Akcia vo filme je na konci vynikajúca. Nepôsobilo to tak lacno a tak bezducho ako v posledných dvoch filmoch, no celkovo to pôsobilo dobre zvládnuto. Ak budú Transformeri pokračovať, tak si myslím, že toto je cesta. Nedávajte viac režisérske miesto Michaelovi Bayovi. Ako producent je dobrý, no ako režisér už totálne pohorel. Toto je cesta. A pokračujte v nej. Hodnotenie: A- ()

Yoshitsune

Né tohle určitě neni, další Transformers od Michaela Baye, byť jistá podobnost, by se zde však najít dala. Ať už jde o tupý a však v jádru hodný zelený mozek, který všechno neznámé, chce rozstřílet, komického souseda od naproti a rodinku která se nebojí riskovat svoje životy, při záchraně dcery. Ale zase tady žádný Autobot, nikoho nepochcal, takže aspoň v tomhle směru je film lepší. Trapný humor, si autoři určitě odpustit mohli, ale i tak je tu dost vtipných scén, které působí přirozeně. Největším plusem na filmu je, že se film primárně soustředí na Bumblebeeho a Charlie snaží se mezi nimi vytvořit pouto, v tom to směru se to filmu daří celkem dobře. Herečka Hailee Steinfeld, je určitě ve všech směrech lepší, než hlavní hrdinové z předchozích filmů. Z jednoho prostého důvodu, postavy v předchozích filmech, byli prostě buď nudný a nebo ultra drsný. Charlie taková neni, je to holka z předměstí, má svoje starosti a svoje problémy a když se na ni válí problémy, tak pro ni neni jednoduchý je zvládnout. Po akční stránce, je to taky fajn, je jí tu méně, ale působí od dost lépe a přehledněji, ke konci je to i dobře napínavé. Navíc se drží dost při zemi, nepadají tady mrakodrapy, které pak vybuchují a ty výbuchy, pak způsobují další výbuchy atd, nic takového zde, za což sem rád. No perfektní to sice neni, ale určitě je to správný krok, jakým by se měli tyhle filmy ubírat. ()

PetrPan

Po trojce nabírají Transformers spád zejména v popírání předchozích dějových linií. Tady se dozvíme, že Bumblebee se dostal na Zemi až v osmdesátkách. Nicméně v Posledním rytíři bojoval za lidi třeba už v druhé světové válce.. Ale tak čert to vem, děckám jsou prej souvislosti úplně jedno, hlavně, že budou slintat blahem a nemusej dělat domácí úkoly..   Pro mě byl tenhle moderní dětský film vcelku utrpením, předchozí infantilitu Bay alespoň vyvažoval svým smyslem pro lacinost, místy až lascivnost. Respektive nikdy bych neřekl, že se mi bude stýskat po Megan Fox nebo Huntingtonovic botoxu, ale tady už těžce zapracoval "snowflake trend", kde ti krásní jsou obvykle i tupí a ti hnusní jsou ti nejlepší, nejchytřejší a cool, a tak jsem se nějak nedokázal u téhle prepubertální taškařice odvázat.  To si raději vždycky pustím Číslo 5 žije. ()

Arsenal83

Transformers 6 potvrdzuje veľký úpadok, hlavne na poli ženských herečiek. Kým to bolo pozerateľné bola tam aspoň Megan Fox, teraz tam už dávajú nevýraznú Steinfeldku, keď to tak pôjde ďalej, najbližšie budú angažovať Babu Jagu alebo Halinu Pawlovskú. ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)