Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

Callie

Chyba asi byla, že jsem napřed četla knížku. Film podle mě nějak nevystihl tu zvrácenost a krutost pachatelů, Z knížky mě mrazilo a plíživá deprese nad nesmyslným zabíjením a týráním kohokoliv - i zvířat , byla všudypřítomná. Ve filmu mě to nějak minulo . Je jasné, že film musí všechno zjednodušit a zkrátit, ale tady mi to nějak přišlo nepovedené. ()

hony23

I druhý případ detektivů z oddělení Q splnil má očekávání. Syrová severská krimi, jak má být. Filmovému zpracování se nedá nic vytknout, kniha však byla ještě o něco působivější. ()

Gregor_Samsa

Major Kalaš z Dánska a jako arabský brácha mluvící francouzsky podruhé a stejně tak dobře jako poprvé. Ano, mohlo to být trošku kratší a příběh takový je přeci jen lehce televizní, ale má to tah na bránu, stále se něco děje, flashbacky se (ne)milosrdně střídají s ukusováním současného příběhu a borci, co to měli kdysi na háku, začínají mít docela starosti. Když vidím takovýto příběh, s lehkým úsměvem si vždycky vzpomenu na Honzu Hřebejka. Honzo, zkus další stejný nudný nezajímavý upachtěný lehce úsměvně český zapomenutelný film do stoupy nudnosti! [80%; 2016-07-12 Home sweet home] ()

ivanek.b

Jako velký fanda knih od Jussi Adler-Olsena, který přečetl všechny díly o Oddělení Q, jsem se rozhodl pro zkouknutí všech tří zatím zfilmovaných dílů. Oproti Ženě v kleci je tento film o něco lepší, trochu víc se věnuje úštřední dvojici, navíc do týmu přibyla Rose, tak se možná postupně dočkáme většího rozvoje postav. Pořád si ale myslím, že to hlavní, co mě poutalo ke knize, tj. vztah mezi Carlem a Asadem, jejich popichování, humor a Asadova záhadnost tu nesmírně chybí. Potěšil mě prostor, jaký získala postava Kimmie. Jinak je to pořád průměrná, možná lehce nadprůměrná detektivka ze severu, která nepřekvapí a ani nezarmoutí. Kdyby to šlo, dám 3 a 1/2 hvězdičky, jenže to nejde, takže z toho jsou tři a podle mě tak 60 - 65%. Naděje na čtyřhvězdičkové hodnocení vkládám do Vzkazu v lahvi. ()

veverysiak

Taký ordinárny stredoeurópsky ľudko by si pomyslel, že na tom studenom severe všetkým elitným vikingským domorodcom poriadne zadiera ložiská a vyrastajú z nich vzoroví pošahanci a úchyláci, teda ak by sme personifikovali charakterové vlastnosti tých divnejších hrdinov zo slávnych škandinávskych krimošiek, niežeby ich postavy a prostredie nemali svoje zvláštne čaro, ale všetkého veľa škodí a v určitom momente dôjde k nasýteniu trhu a aj sebalepšie nápady zaniknú v nezáujme, toto ešte zatiaľ funguje, ale už neohúri a ja by som doporučoval načas využívať iné žánre, takže 55%. ()

Fjera

Temné, poutavé a napínavé až do konce. Dvojice z oddělení Q nezklame. A líbí se mi i nový ženský element v podobě jejich nové asistentky. Opravdu dobré. ()

rigby

Z celé dosavadní trilogie mi toto přišlo jako nejslabší. Je to možná propracovanější než Žena v kleci, ale zase tomu na druhou stranu chybí atmosféra a napětí obou zbývajících filmů. I tak se stále jedná o perfektně odvedenou práci, která se vymyká běžnému průměru. Jen podruhé už bych se na tento film nepodíval, možná asi ani tématicky mě nezaujal tolik, jako ostatní od stejného autora. ()

Julius

Vyšetrovanie ďalšieho prípadu z oddelenia Q nesklamalo a môžeme sa tešiť na dobrú dávku detektívky. Znovu presvedčivý Carl a Assad vyšetrujú vraždy z minulosti, ktoré sa tentokrát odohrávajú na internátnej škole, kde si partia zbohatlíkov myslí, že im všetko prejde a aj prešlo. Čas ich ale dobehne, keď vyšetrovatelia nájdu nahrávku hovoru na policajnú stanicu. Záver filmu mi nestačil, čakal som lepší koniec. ()

májovec13

Ten konec je hodně mimo, ale zbytek filmu podobně jako u "jedničky" - skvělí herci, atmosféra, hudba...jsem zvědavý, jak se vybarví Rose v dalším díle. ()

Kozlowski8

Detektivové z oddělení Q řeší starou sérii znásilnění a vražd. Stopa je zavádí k dívce, která má být hlavním svědkem událostí, týkajících se dnes vysoce postavených osob... Volné pokračování snímku Žena v kleci, opět dva staří známí sympaťáci (i když Carl je čím dál větší morous a cholerik), opět zajímavý a strhující příběh. Tentokrát je ale ještě víc propracovaný, vrstevnatější a poutavější. Doufám, že zpracování dalšího případu oddělení Q bude pokračováním i v kvalitě a já s radostí udělím pět hvězd. Těším se na Vzkaz v láhvi. 80%. ()

Goumen

Stále velmi dobrý thriller s ponurou ale pohlcující atmosférou a už dobře známou dvojící z oddělení Q. Líbí se mi, že se v těhlch severských krimi filmech neobjevují přehnané scény jako v US produkci, ale vše působí dost uvěřitelně a o to víc se do toho člověk dokáže vžít. ()

BarGoldstein

Na Dánech se mi líbí, jak zvostra si umějí navzájem vydělat krupon! Naopak je ujeblý jak musejí do každýho filmu nacpat aspoň jednoho čistokrevnýho Dána s hubou černou jak anální otvor sociálních pracovnic z Kinshasy. ()

brasek

Moje druhé stretnutie s oddelením Q. Kriminálny thriller priemernej kvality čo sa týka príbehu a ten zvyšok je o niečo horší. Celkovo mi tieto severské krimi nesedia. ()

bonovox

Je to lepšie ako Žena v klietke, hlavní hrdinovia sú tu lepšie charakterovo zobrazení a taktiež príbeh 20 rokov starej série vrážd je tiež zaujímavý a dostatočne dobre gradovaný. Oddelenie Q definitívne získava u mňa sympatie a už sa teším na ďalšie pokračovania. ()

Franki69

SPOILER WARNING!! Kromě zázračného přesunu hlavní podezřelé z vězení v centru Kodaně na pomoc detektivům, svázaným ve stájích o několik kilometrů jinde…protože je potřeba jim pomoct…to byla fakt pěkná krimi. Přesto ale, ze serie oddělení Q díky tomuto lapsu nejslabší. A přitom se stačilo držet knihy…Dávám 60%. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People