The Flash - Season 5 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018–2019, 15 h 23 min (Minutáž: 41–42 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Tom Cavanagh, Daniel Cudmore, Jessica Parker Kennedy, Chris Klein, Keiynan Lonsdale, Jesse L. Martin, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Hartley Sawyer, Carlos Valdes, Patrick Sabongui, Erin Cummings, Matty Finochio, Susan Walters, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Liam McIntyre, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Michelle Harrison, John Wesley Shipp, Teddy Sears, Tony Todd, Stephen Amell, Tyler Hoechlin, Melissa Benoist, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Britne Oldford, Andre Tricoteux, Mark Sweatman, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Morena Baccarin, Kimberly Williams-Paisley, Paul McGillion, Damion Poitier, Audrey Marie Anderson, Dan Payne, David Hayter, Zibby Allen, Sarah Carter, Everick Golding, Anna Louise Sargeant, Emily Kinney, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields, Kareem Malcolm

Judalina Neira

Chris Peppe

Kostýmy:

Kate Main

Zřejmě seriálu dochází dech, protože aby to všecko táhl Tom Cavanagh už pomalu přestává stačit. První verze Cicady fungovala celkem obstojně, ale když nastoupí nová timeline, tak odchází nejenom logika, ale i schopnost mě jako diváka zaujmout. Ke konci série se už úplně rezignuje na jakoukoliv snahu uvést všecko to cestování časem do alespoň trochu pořádku. Navíc Cisco hledá jednu výmluvu za druhou, proč se zrovna v dané epizodě neobjeví a kdoví jestli se s Vibem nerozloučíme úplně. Postava Nory mi v otravnosti začala konkurovat s Iris, takže pokud se nedoslechnu o slibovaným velkým návratu Reverse Flashe, tak se možná už ani k další sérii nedostanu.(27.5.2019)

Najhoršia séria. Stručne povedané. Teraz, prečo tomu tak je? Zanecháme epizódnych záporákov, ktorí stoja za pendrek, s výnimkou Rag Dolla, ktorého sme si ale užili len v dvoch epizódach a aj v tých mal málo priestoru. Zo začiatku mi to prišlo, ako keby do každej epizódy natrepali veľa dejových liniek a ani jedna nebola poriadne rozvinutá. Máme tu Caitlininho otca (pri tejto linke som mal pocit, že po epizóde The Icicle Cometh na ňu autori zabudli a spomenuli si na ňu až o trinásť epizód neskôr), máme tu Ralpha Dibnyho, ktorý 80% série len dakde postáva a nerobí nič. Až v posledných epizódach sa ukáže jeho užitočnosť. Potom je tu Nora, celkom sympatická holčina, ku ktorej neviem, čo viac napísať. Bola fajn. A nakoniec tu máme Cicadu. Tento záporák tromfol Savitara a dostal sa na miesto najhoršieho záporáka seriálu Flash. Nahnevaný chlap s dýkou, ktorá vysáva schopnosti a neznáša metahumanov, lebo má na to dobrý dôvod, vyzeral zo začiatku celkom nádejne. Ukázal sa na ňom ale problém roztiahnutia záporáka na celú sériu. Dočkali sme sa niekoľkých, mozog zabíjajúcich, momentov, kedy tím Flash zrazí Cicadu na zem, stoja nad ním a tešia sa, Cicada sa postaví a odletí preč, zatiaľ, čo hrdinovia na neho pozerajú. Tí sa potom vrátia na základňu s tým, že ho satelity nevedia vypátrať. A teraz k SPOILERU: Už to vyzeralo, že dôjde k výmene hlavných záporákov, ako v siedmej sérií Arrowa, a aj došlo, ale namiesto Cicadu sme dostali ženského Cicadu, ktorá bola len silnejšia a šialenejšia. A tiež sa opakovalo to, čo s prvým, takže to bolo celkom zbytočné. Och, a nesmieme zabudnúť na Reverse-Flasha u ktorého som sa reálne bál, že z neho CW spraví klaďasa ako z Deathstrokea. Našťastie sa nestalo a nechali ho ako manipulatívneho hajzlíka, za čo som rád, lebo ináč by som bol z tejto série viac otrávený ako som). KONIEC SPOILERU. Dúfam, že šiesta séria sa vráti k predchádzajúcim kvalitám.(16.5.2019)

• Si.Mon

Som sklamany, vobec to nedokaze prekvapit(26.6.2019)

Obsahuje spoilery: Tuhle sérii ovládla Flashova dcera Nora. Dostala snad více prostoru než Flash sám. "Napravím to, Gracie...Všichni metalidé zemřou!" Cicada aneb metalidský Jack Rozparovač. Sériový vrah, který vznikl v den osvěty. Už jen jeho outfit byl k smíchu. Nejlepší tu byl asi jen Sherlock Holmes. - 50%.(10.10.2019)

Když se podíváte na můj profil LachtanShows, kde jsem na většinu epizod prozatím poslední Flashovy odysey vskutku mírný, budete kroutit hlavou, proč poprvé sázím na sezónu jednoho z mých nejoblíbenějších seriálů pouhý průměr. Shrnu to tak, že za všechno může Jessica Parker Kennedy. V ŽIVOTĚ mě žádný charakter společně s výkonem jeho představitele/představitelky tak neiritoval. O to víc mi nejde do hlavy, že je tahle neherečka ve skutečnosti starší než Grant Gustin.(1.7.2019)