The Flash - Season 5 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018–2019, 15 h 23 min (Minutáž: 41–42 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Tom Cavanagh, Daniel Cudmore, Jessica Parker Kennedy, Chris Klein, Keiynan Lonsdale, Jesse L. Martin, Danielle Nicolet, Danielle Panabaker, Hartley Sawyer, Carlos Valdes, Patrick Sabongui, Erin Cummings, Matty Finochio, Susan Walters, Elizabeth Tulloch, Kiana Madeira, Kyle Secor, Phil LaMarr, Judith Maxie, Cassandra Ebner, Reina Hardesty, Liam McIntyre, Julianne Christie, Natalie Gibson, Helenna Santos, LaMonica Garrett, Michelle Harrison, John Wesley Shipp, Teddy Sears, Tony Todd, Stephen Amell, Tyler Hoechlin, Melissa Benoist, Ruby Rose, Paul Lazenby, Benita Ha, Ashley Ross, Gabrielle Walsh, Charlene Amoia, Britne Oldford, Andre Tricoteux, Mark Sweatman, Victoria Park, Islie Hirvonen, Karin Inghammar, Robert Picardo, Morena Baccarin, Kimberly Williams-Paisley, Paul McGillion, Damion Poitier, Audrey Marie Anderson, Dan Payne, David Hayter, Zibby Allen, Sarah Carter, Everick Golding, Anna Louise Sargeant, Emily Kinney, Troy James, Eric Schweig, Kathryn Gallagher, BD Wong, Garry Garneau, Catherine Lough Haggquist, Chris Shields

Judalina Neira

Chris Peppe

Kostýmy:

Kate Main

Najhoršia séria. Stručne povedané. Teraz, prečo tomu tak je? Zanecháme epizódnych záporákov, ktorí stoja za pendrek, s výnimkou Rag Dolla, ktorého sme si ale užili len v dvoch epizódach a aj v tých mal málo priestoru. Zo začiatku mi to prišlo, ako keby do každej epizódy natrepali veľa dejových liniek a ani jedna nebola poriadne rozvinutá. Máme tu Caitlininho otca (pri tejto linke som mal pocit, že po epizóde The Icicle Cometh na ňu autori zabudli a spomenuli si na ňu až o trinásť epizód neskôr), máme tu Ralpha Dibnyho, ktorý 80% série len dakde postáva a nerobí nič. Až v posledných epizódach sa ukáže jeho užitočnosť. Potom je tu Nora, celkom sympatická holčina, ku ktorej neviem, čo viac napísať. Bola fajn. A nakoniec tu máme Cicadu. Tento záporák tromfol Savitara a dostal sa na miesto najhoršieho záporáka seriálu Flash. Nahnevaný chlap s dýkou, ktorá vysáva schopnosti a neznáša metahumanov, lebo má na to dobrý dôvod, vyzeral zo začiatku celkom nádejne. Ukázal sa na ňom ale problém roztiahnutia záporáka na celú sériu. Dočkali sme sa niekoľkých, mozog zabíjajúcich, momentov, kedy tím Flash zrazí Cicadu na zem, stoja nad ním a tešia sa, Cicada sa postaví a odletí preč, zatiaľ, čo hrdinovia na neho pozerajú. Tí sa potom vrátia na základňu s tým, že ho satelity nevedia vypátrať. A teraz k SPOILERU: Už to vyzeralo, že dôjde k výmene hlavných záporákov, ako v siedmej sérií Arrowa, a aj došlo, ale namiesto Cicadu sme dostali ženského Cicadu, ktorá bola len silnejšia a šialenejšia. A tiež sa opakovalo to, čo s prvým, takže to bolo celkom zbytočné. Och, a nesmieme zabudnúť na Reverse-Flasha u ktorého som sa reálne bál, že z neho CW spraví klaďasa ako z Deathstrokea. Našťastie sa nestalo a nechali ho ako manipulatívneho hajzlíka, za čo som rád, lebo ináč by som bol z tejto série viac otrávený ako som). KONIEC SPOILERU. Dúfam, že šiesta séria sa vráti k predchádzajúcim kvalitám.(16.5.2019)