Úžasňákovi 2

• USA Incredibles 2 (více)

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní. (Falcon)

DA_NO

Problém filmu je, že všichni očekávali pokračování jedničky. A to se jim očividně také dostalo, ale pouze z jednoho pohledu. Z toho druhého se lidem dostal film, který se jedničce podobá velmi málo - například se vlastně už nejedná o příběh o superhrdinské rodině, ale spíš o světě plném superhrdinů. Ale hlavně, zatímco první díl měl naprosto ojedinělý příběhový rámec, dvojka je sice kvalitní, ale neoriginální animák se známým rámcem. To je také příčina toho, že příběh je v některých místech dost předvídatelný - například skrytá identita zaporáka je už od první chvíle jasná. Záporák je také v tomto filmu dost upozaděn a není ani zdaleka tak propracovaný jako v původním filmu - motivace není ani zdaleka tak zajímavá, charakter je téměř nulový, nějaká backstory vůbec neexistuje. Při takovýchto podmínkách byste ale očekávali, že film se bude tedy soustředit na hlavní postavy, na které jste se tak dlouho těšili. Ty ale nedostávají dostatek prostoru, jelikož velkou část dostávají postavy nové - noví superhrdinové atd., kteří se však postavám starým nemůžou ani zdaleka rovnat. Ale i přes toto množství výtek se stále jedná o nadprůměrný animák s množstvím skvělých momentů, dělaný však ve stylu dnešních animáků, a tak se nemůže svému předchůdci, který před 14ti lety ukázal úplně nové možnosti animované tvorby, ani zdaleka rovnat. 76% ()

Streeper

Pokračování Úžasňáků mi přijde srovnatelné s prvním dílem, takže proto dávám stejné hodnocení. Zápletka příběhu je průhledná více méně od začátku, takže proto o jednu hvězdičku méně. Líbilo se mi, že více prostoru dostal Jack-Jack, který si krade největší pozornost a postaral se o nejvtipnější scénky, hlavně s Ednou. Elastička a Úžasňák jsou stále incredible jako v prvním díle. Akce je dostatek, vtipu je nadmíru a oblíbené postavy, stále oblíbené. ()

BarryLyndon

9/10, lepší než jednička? Možná... Propracovanější určitě. Strašně mne bavily vedlejší charaktery, miliardáři, moderátor, superhrdninové, strašně propracovaní. Děsně mne baví tenhle retrofuturistický feeling. Pamatuje někdo na špičkovou vydeohru Freedom Fighters? Strašně mne vadí, že se komiksárny dneška nevydaly i tímto směrem... ()

Rocky88

Pokračování jedné z nejlepších pixarovek mělo za úkol naplnit nemalá očekávání, u mě se mu to povedlo beze zbytku. Dvojka je nápaditě akčnější, o to méně je tam scén přímo mířících na malého diváka. Scény mířící na dospěláky jsou podávány ve stejné porci jako v prvním dílu, opět u nich platí, že jsou tak trefné, jako by je každý z členů štábu prožil na vlastní kůži. Každému to samozřejmě sedne jinak, já si v tuto chvíli stěžovat nemohu. Škoda jen lehce prokouknutelné zápletky, která ovšem snadno odhadnutelná i v "jedničce". ()

dubinak

Podle očekávání dorazili do kina stejní nostalgici jako já a rázem v sále sedělo několik dvacetiletých týpků a děti žádný. Proč asi. Tohle je animák mého dětství, na který jsem se mohla koukat furt a je s podivem, že vznikl druhý díl až za tak dlouhou dobu. Což vůbec nevadí, protože z toho není další rychlokvaška, jaké jsou teď tvůrci zvyklí po každém maličkém úspěchu rychle stvořit. Začátek se na můj vkus sice vlekl trochu pomaleji, ale potěšilo mě zaměření se na Elastičku a taky výskyt nových superhrdinů. O komickou stránku se tu samozřejmě postaral malý Jack-Jack a moje oblíbená Edna. Trochu škoda, že záporák nebyl zrovna nejoriginálnější a každý druhý divák si rychle mohl odhadnout i závratný twist, ovšem akce je dostatek, humoru taky, vedlejší postavy jsou super a vše do sebe na stopáži dlouhé dvě hodiny krásně zapadá. Já jsem dojatá. Skvělá zábava. ()

C0r0ner

Stejně jako u prvního dílu - zpracování bezkonkurenční, v tom je Pixar jednoduše nejlepší na světě, ale příběhově (záporák jasný asi tak po pěti vteřinách) to prostě není úplně ono. Skvělý film jo, ale na špičky typu V hlavě, Coco a tak to prostě nemá. 85% ()

epicek

V Pixaru to prostě pořád umí a tahle rodinka prostě fantasticky baví i napodruhé. Ano, hlavní zápletka je naprosto předvídatelná ale ne natolik, aby to zkazilo celkový požitek z celého filmu. Jack-Jack se dostává se svýma schopnostma do popředí a všechno to prostě šlape tak jak se na pokračování sluší a patří. Za mě rozhodně důstojné a kvalitní navázání na perfektní první díl. A musím ještě smeknout poklonu krátkému filmečku před hlavním chodem, jelikož jsou čímdál víc originálnější a nápaditější. Rodičovství je hrdinský čin, Bobe ()

Sammya

Už jen z nostalgie to prostě stálo za to, ale mě to bavilo. Jack-Jack for the win. U něj jsem se fakt nasmála. Ocenila jsem spoustu věcí, například třeba konzistentní dabing z prvního dílu nebo dobrý a vtipný překlad. Akorát někteří z těch ostatních "supráků" byli divní. ()

campix

Muselo být strašně těžké kvalitně navázat na fenomenální první díl, ale z velké míry se to týmu kolem Brada Birda povedlo. Jednička je samozřejmě lepší, ale uplynul už opravdu velký časový úsek a i osobně jsem trošku jinde, než jsem býval, takže nelze úplně věrně napodobit tehdejší nadšení. Musíme si vystačit s velmi kvalitně provedeným animovaným filmem a důrazem na tlačení moderních témat do popředí. Silná ženská ustřední hrdinka, větší role dětských hrdinů, dřívější macho men jako muž v domácnosti atd. Velkou pozornost na sebe strhává taktéž nejmladší z ústřední rodiny Jack-Jack a je nutno podotknout, že jeho scény patří mezi ty nejlepší a společně s docela monumentální akční stránkou, dokáží zakrýt to, že je děj možná trošku více šablonovitý a předvídatelný než by být musel. Celkově se ovšem jedná o špičku animovaných filmů posledních let a ostuda pro první díl to rozhodně není. ()

Martrix

Pro mě byli první Úžasňákovi v tehdejší konkurenci lepší průměr, takže jsem na jejich pokračování rozhodně nečekal. Ale musím říct, že dvojka je nadočekávání povedená a v té současné konkurenci naopak vyčnívá. Nadupaná akce s dobrým scénářem a vynikajícím hudebním podmazem, který by strčil do kapsy většinu hraných akčňáků. ()

Juto

Paráda ! Pokračovanie, ktoré sa vyrovná prvému dielu. Tak tento animák sa podaril. Akčné scény sú nadupaná. 8/10 ()

necisty

Tak pro děti je to hodně nabušená pohádka, ale ne každého dospěláka odvaří. Spíš žasnu nad zpracováním, ale to už se u Pixaru není čemu divit. ()

pakobylka

Úžasňákovi nezklamali, jejich nové dobrodružství je stejně svěží a kreativní jako pilotní film. A tak jako napoprvé nejde ani tak o originalitu zápletky, kterou by bylo možné v mnoha ohledech zpochybnit, ale o lehkost a hravost a STYL její prezentace. ()

Pajky3

Ani z jedničky jsem nebyl nikdy odvařenej a dvojka je podobná. Navíc v dnešní době pohádka o superhrdinech už není taková, jako před lety, když je Marvel chrlí jak na běžícím páse. Jediná výhoda je, že jde o animák, ale ani tak to nepůsobí moc dětsky, takže vlastně těžko říct, jestli je určený pro děti nebo pro rodiče. ()

animaxis

Na toho pokračování jsem byl opravdu zvědavý, přestože se nedá říct, že bych se na něj nějak extra těšil. Po zhlédnutí musím říct, že se vůbec nejedná o nic převratného, ale přesto jde z mého pohledu o povedený animák. Tématicky je určitě jiný, než první díl. Tady jde mnohem více o politiku a i kvůli tomu jsem si občas říkal, že tenhle díl si asi užijí spíš starší než mladší diváci, natož děti. Akce tu sice je, ale většinu filmu přece jen tvoří dialogy a během nich jsem si říkal, že aspoň polovině výrazům, které v nich padají, nemůže většina dětí rozumět. Asi v polovině filmu jsem si dokonce řekl, že kdyby se nejednalo o animák (nebo aspoň o mládeži přístupný animák) možná se z toho námětu s jistými úpravami především ve druhé polovině mohl vyklubat docela povedený akční politický thriller. A když už jsem u těch polovin... První polovina se mi jednoznačně líbila. Staré známé postavy tu fungují skvěle a opravdu věříte, že od prvního dílu uběhlo jen pár minut. Styl animace je tu kvalitní, ostatně jak se od Pixaru dá čekat. Akce tu vypadá nadmíru dobře a také se mi tu líbila práce s barvami. Nechybí tu humor ani vážnější myšlenky, ať už se týkají zmiňované politiky nebo (jak jinak) rodiny. Jenže druhá polovina u mě minimálně dějově znamenala pokles, především co se záporáka týče. Nejdříve jsem z něj měl opravdu dobrý pocit. Pak přišel relativně odvážný zvrat, který je ale také plný klišé a ten můj dobrý pocit z filmu poněkud zkazil. Celkově ale mohu říct, že se vůbec nejedná o špatný film a svou nadprůměrnost si určitě zachovává. ()

Pixar se vydá cestou originality

23.07.2018

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)