Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

kacaabba

V současné době je asi nerealistické očekávat snahu natočení příběhů Mauglího podle knihy. Už to tedy neřeším, vzdávám to... Jako blboučký naprosto nereálný filmeček moc fajn ;-) ()

AloeB

Velké překvapení. Očekával jsem „hrané“ ztvárnění původní disneyovské animované kravinky a vlastně jsem ho dostal, zároveň však nedostal. Přestože si film bere spíše z filmové předlohy než knižní, atmosféra zde spíše připomíná Kiplingovu knihu než ulehčenou parodii z roku 1967. Pryč je zbytečné dehonestování charakterů slonů, nebo samotného Šér Chána a pokud je někde oproti knižní předloze změněn charakter postavy, není to tak bolestně vidět jako v animáčku. A přestože děj filmu s tím knižním není úplně sjednocený, je vystavěn tak skvěle, že to vlastně ani není na škodu, nehledě pak na celé to technické zpracování příběhu, které je prostě dokonalé. Co filmu dost ubírá je naprosté potlačení charakteru Ká, který/á zde ale dostává malou ale podstatnou roli, takže i zde jen skousnu to, že z něj/ní udělali řadového záporáka. Kdyby ještě ubrali zbytečnou píseň opičího krále a ubrali trochu toho kýče, šlo by o skvělý film. Na pravou knihu džunglí si budeme muset ještě počkat, tento film zatím bohatě vystačí. A navíc jde o první mnou viděný Mauglího film, kde oheň konečně není ohněm, ale rudým květem. Balú zde po vzoru Neda Starka vyhrožuje že zima se blíží (kdo ví ale, jak je toto v českém originále) a Rákša zde konečně není Níšou, jakou se mi zdálo že byla v animáčku. Že se na konci stala vůdkyní smečky beru jako lehký závan ideologií, vcelku to ale není podstatné a film je tak pěkný a zábavný, že to klidně odpustím a doufám, že se do této Indie z Hollywoodských ateliérů ještě někdy vrátím. ()

geek.ondra

Skvělá blockbusterová podívaná která má vyvážené tempo, špičkový vizuál ale i sympatické postavy. Fevreau ví kdy přesně diváka ohromit nějakou akčnější pasáží ale taky kdy nechat diváka jenom v klidu vyválet v nostalgické omáčce. Film navíc disponuje vynikajícím hlasovým obsazením které z každé postavy vytříská maximum (Především z démonického Šer Chána díky božímu Elbovi) Velice příjemná zábava.  7,5/10 ()

pepa3rd

Moc hezký návrat do dětství v dospělém kabátku. Má to kouzlo původní animované pohádky a současně je to uvěřitelné. 80 % ()

ViktorS

Naozaj veľmi pekné spracovanie, príbeh, hudba, všetko. Je úžasné na akej úrovni môžu byť dnešné filmy. Ale rád by som podotkol, že táto Disney verzia nie je úplne založená na predlohe od Rudyarda Kiplinga ako napríklad Mauglí - príbeh džungle. To však tomuto filmu neuberá na kvalite. ()

Likan7

Celý život jsem se Knize džunglí vyhýbal, tak nějak mě to nikdy nelákalo, abych se k tomu dostal, takže nemohu hodnotit s předlohou nebo staršími filmy. Jedna věc se nedá upřít, Kniha džunglí má nádherný vizuál. Džungle je krásně živá a skoro každý zvíře, co se objeví na plátně, je zajímavý a nebo má alespoň vtipnou hlášku (dikobraz!). Co mě ale dostalo, byla smečka vlků. Jsou opravdu nádherně udělaný, je z nich cítit moudrost a život. Loučení Mauglího s maminkou je dojemné a krásné zároveň. Koneckonců ale sledujeme pohádku, na kterou půjdou rodiny s dětmi, takže nemůžeme čekat nějaké větší zvraty nebo temnější scény. Šer Chán s hlasem Vašuta (mimochodem moc pěkně namluvený) je sice dost hrozivý, ale všechno jede v zajetých kolejích. Někdy okolo hodiny jsem se trochu nudil, blbnutí medvěda Balúa mě moc nezajímalo (až na vymýšlení, jak sundat med) a pasáž u opic jakbysmet. Finále by mohlo být i trochu údernější, ale jak říkám, je to koneckonců pro děti. Ve výsledku se jedná o povedený film s mnoha silnými, několika slabšími momenty, a nádherným vizuálem, který mohu jen doporučit v Imaxu, osobně 8. řada. ()

Khalia

90%; Viděno v originále, 2D; Vizuál za hranou dokonalosti, příběh směřován nikoliv na děti, jak se tu mockrát píše, ale na dospělé a děti teda případně hodně odrostlé. Je mi líto, že Ká nedostal - nedostala - víc prostoru. Škoda. :) Ale vše plní svůj účel a už se moc těším, až se podívám znovu. ()

Mouchal

Nejnovější adaptace už kultovního Mauglího příběhu se nese v duchu krásně zpracovaných scenérií a zvířátek. Každá srst je do chloupečku vypiplaná a je to nejspíše největší přednost filmu. Co se týče příběhu, je to pouze to, co už bylo zpracováno nesčetněkrát (co taky čekat?) a tak šlo pouze o to, toto klasické dobrodružství představit i novým divákům. Což se tvůrcům podle mého podařilo, ale naneštěstí já nejsem ani desetiletý smrad, a ani člen kino-pedofilního spolku s fetišistickým zápalem pro krvavě rudé "nasrávačky". Jistě ale nebudu Knihu džunglí ochuzovat o své kvality, které rozhodně má (vizuálně krásné, hudebně rovněž, herecky příjemné překvapení a namluvení postav věřím tomu je taky brilantní, ale já se bohužel dostal k dabingové verzi, takže nemohu soudit). Ve výčtu svých dojmů ale nemohu opomenout ani chyby či mírné nešvary. Občas až dětsky naivní pasáže se sem tam nesou ruku v ruce s ušitrhajícím hrdelním polozpěvem (no dobře, zas taková hrůza to nebyla, ale neužíval jsem si to), nevyužití některých zajímavých postav (had opravdu jen pro překlenutí příběhu, jinak zbytečná 5 minutová jednohubka), a naprosto klišoidní závěr, který snad i sám o sobě dokáže vyléčit trvale i tu nejtěžší cukrovku. Je to holt takový film, na který rádi zajdete s rodinou a nějakým prckem a neurazí. Stejně tak Vás ale ani nenadchne. 65% ()

Tamten

Nejprve ty dobré věci - animace je pěkná a hudba též stojí za to. Tím to však končí. Proč všichni mají pocit, že když dělají pohádku pro děti, musí v ní 70 % tvořit šílené akční scény? Proč je třeba z moudrého a váženého medvěda udělat idiota, který má co nejvíce připomínat osla ze Shreka? Jako by to vypadala, že o normální neakční pohádky dneska už nikdo nemá zájem. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Je to fajn podivana. Jen pokud znate dobre predlohu (ja ano), koukate na film, kde vite co se bude dit.. 4/5* ()

Kotsour

Ve všech směrech geniální snímek a já odcházím z kina plný krásného zážitku! Vizuální stránka je dokonalá a že to musela být piplačka. Co mě velmi mile překvapilo, je dětský herec Mauglího, což je po dlouhý době dítě, který nehraje křečovitě a neleze divákovi na nervy. Film je svižný, má odzbrojující tempo a atmosféru a je celkem věrný knižní předloze. Jelikož jsou zvířata mnohem více lidmi, než my lidé, tak zde můžeme vidět všechny možné charaktery - milující matku, charismatické vůdce, lstivé zákeřňáky i mocichtivé egocentriky. A že se to tvůrcům povedlo! Nic není přitažené za vlasy, všechno bylo tak akorát a Mauglí putoval džunglí, zatímco poznával různé nové postavy, které s ním měly všeliké úmysly a já spolu s ním se nechával unést tou dechberoucí smrští příhod během zápasu o život a o místo mezi zvířaty. Na tenhle film navíc můžete vzít i děti, je to rozhodně schopné oslovit kohokoli. A já se na to kdykoli rád podívám znovu. ()

bono22vox

Nové zpracování knih Rudyarda Kiplinga je okouzlující, realistické, dojemné a zábavné. Ideální pozvánka na rodinnou výpravu do kina... Protože hlavně v kině si tento snímek opravdu užijete. A nemusíte se vůbec bát českého dabingu. Je výborný. Stejně tak soundtrack. Co je ale špičkové, to je vizuál. Vizuální stránka Knihy džunglí je opravdu nádherná. Tvůrci opět o něco posunuli hranice CGI. Vznikl velmi realistický snímek. Přestože „živé“ jsou na plátně pouze části dekorací, bez kterých by se film jen velmi obtížně natáčel. Kompletní džungle, včetně zvířat vznikly v počítači. ()

Rincewind

Před spuštěním skepse, po dokoukání nadšení. Místy skvěle odlehčené a vtipné, místy skvěle napínavé. Ta hudba, ale především ty triky! Jo, i bez zachraňování měst, zemí nebo planet a megavýbuchů Vám vizuální stránka může vyrazit dech. Oslava krásy divoké přírody bez patosu. Pro mě rozhodně zatím překvapení roku. ()

Acrobat

PC posúva vnímanie nového žánru filmu. Neel Sethi je osamotený a hodený do zvieracích zákonov. Musí ich omieľať dookola. Že ide o vymývanie mozgu vysvetlí ťažkotonážny medveď, ktorý nemôže nebaviť. Anarchista s užívaním si života je famóznou ukážkou získania si sympatií už len svojimi pár vetami a činmi. Celkovo je príbeh priamočiary a príjemne jednoduchý. Veď je to deťom pre nich. Dobrý, zlý. Samozrejme je nemožné na to hľadieť z pozície zvieraťa. Človek, si pán zeme! To bolo povedané. Ale panuj múdro ! To bolo vysvetlené, no malé vysvetlivky nikto nečíta(l). Hovorím o Biblii nie o Kiplingovi. Ten sa slonom klania snáď doteraz. Ale ako jediné zviera uctieva predkov. Niečo ako 01.november. Masaker. Čo by ste si priali pán Merisi po tejto BD technickej demo prezentácii nového druhu filmu ? Lístok do Tigerlandu... (videné 02.09.2016) ()

Oonika

Po dlouhé době plný počet. Od začátku do konce famózní podívaná, humor, napětí i dojáček... Co víc si přát 😉 ()

Shaleman

Jednu ubírám za zpívajícího Ludvíka. Oni prostě to muzikálové číslo nemohou odpustit. Jinak je to takový mainstreamový standart, jen parádně natočený a skvěle ozvučený. Sosám soundtrack. ()

HonzaMag

Příjemné překvapení, a to nejen pro děti. Vizuálně dokonalé; zvířátka už živější snad být ani nemohla (animace fakt pokročila); malý Sagvánek Toffiů se také povedl - skutečně smekám před animátory, jak ho dokázali omladit, ale stejně jsem ho bezpečně poznal... :-) ()

Demonic189

Keď 105 minút opakujete do nekonečna jedno slovo, a tým je slovo "WOW", tak sa asi jedná o dobrý snímok. Dych vyrážajúce triky sú na Oskara, chlapec sympatický (všimnite si tie detaily - špina, jazvy), zvieratá a príroda super (Balúúúú!!!) a až na trocha moc bombastický a neuveriteľný koniec (jeden starý a poloslepý tiger tam len tak vyseká pol džungle...eehm - ok, je to iba rozprávka) je to stále špičková záležitosť. ()

ER

Srdeční záležitost (asi 30x přečtená kniha) se vcelku povedla i ve 3D. A byť příběhu chybí jeho jeden podstatný atribut (vesničané vs Mauglí),nevadí to,jelikož vše ostatní tu je a dovoluje legendárnímu příběhu plynout bez jakýchkoliv zádrhelů k filmovému zážitku. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)