Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

waska

Fantazie !! Dívat se na tento film byl pro mě balzám na oči. Co se techniky a provedený triků na zvířatech, nic lepšího jsem neviděl. ()

pulDag

Příběh postrádá časové měřítko a díky tomu působí uspěchaně. Jeho zpracování cílí pouze na děti a starším krom perfektního vizuálu a Walkena nemá co nabídnout. ()

haWranka

Vizuálně nádherná záležitost, u které mě mrzí, že jsem si ji nedala v kině ve 3D. Příběh je prosťoučký (přeci jen adaptace Disneyho animáku), ale to nijak neubírá na zážitku. Užila jsem si každý záběr, dětský hrdina nebyl otravný jako ve většině filmů a zvířecí hrdinové měly opravdu charakter (Balú je sympaťák). ()

MilesTeg

Koukalo se na to moc pěkně, písničky si mohli odpustit, ale hlavně to bylo pouze na motivy, tedy vyškrabali co se jim hodilo a uvařili opulentní oběd, kdy se napřed serviroval hlavní chod, pak předkrm, potom zákusek a nakonec polévka. Kde jsou aspoň dakšinští psi? A co kruci Ká, Mauglího přítel a učitel jako Baghíra, a co Balů, parodie na medvěda ze Za plotem? O Akélovi ani nemluvím. Ještě že Mauglí byl konečně hraný malým Indem a Šér Chán byl důstojný záporák. Není to ovšem film, ke kterému se někdy vrátím, kniha je prostě kniha. ()

junglewar

Jelikož, jsem nikdy neviděl film o knize džunglí a příběh byl pro mě úplně nová epizoda mého života, musím uznat, že se mi to dost líbilo. V posledních letech mě všechni ty děti z Hollywoodu dost serou, takže bylo celkem fajn vidět někoho vcelku v pohodě. Dabing slabší ovšem grafický nemám co vytknout. A samozřejmě odkaz na apocalypse now super!! Teď si ještě doplnit a zjistit o čem je Tarzan a můžu vycestovat do pralesů. (King Konga a Bear Grylla už totiž znám) ()

bearmeedek

Stále jsem čekal na dobu, kdy budu mít na tento film "chuť". A zjistil jsem, že čekání je v tomto případě zbytečné, protože ta chuť přijde sama už v prvních minutách filmu. Příběh notoricky známý a klasika. Ale to současné podání. Neuvěřitelná a dokonalá animace, doplněná přesně padnoucí hudbou. Toto podání není vůbec jenom pro děti. Je to plnohodnotný, zážitkový film i pro dospěláky. Místy se tváří jako dobrodružný film s napínavou scénou, místy pro děti i horrorovou. I když ty dnes snesou víc než dospělí. Takže krásný zážitek, nemám co dál dodat. Jo, medvěd mě potěšil, byl mi trochu podobný. ()

danny_21

Sakra velké digitální překvapení ... opět další ukázka toho, co se s pořádně nadupaným procesorem dá udělat ve zvířecí říši. Známý příběh není potřeba rozepisovat, nenudil jsem se, bavilo mě, Mauglí byl hjustej a i přes nějaké ty nedostatky jsem byl fakt spokojenej - 80 % ()

RajAthen

Disney jede už nějaký pátek na "živých" remacích svých klasik. Tenhle originál znám poměrně dobře, přijde mi, že tímto formátem byl spíše odkouzlen. Obecná poučka, že dětský hlavní protagonista rovná se průšvih sice úplně neplatí, ale sympatický mi klučina nějak nebyl. Hlavní predátoři filmu však ano, ostatně měli hvězdné obsazení, což vyšlo. Původní Kniha džunglí není nějaké hlubokomyslné dílko, což se nějak hraným formátem více ukazuje. O Mauglího jsem se rovněž nikdy nebál, jakkoli z pohledu dítěte některé scény strašidelné asi trochu byly. Medvěd ale zajistil čtverku, zvládne ji Bill Murray vykouzlit i u Vás? ()

E lan

Krásně natočený příběh plný nádherných trikových sekvencí a hereckých výkonů. Je radost se na to dívat. Ani mluvící zvířata nebyla nijak rušící, ba dokonce přirozená. Skvělé... ()

Nix

Tohle bylo fantastický zpracování. Grafika byla moc hezká a celé mne to chytlo za srdce a vrátilo zpátky do džungle, kde už člověk byl tolikrát, ale v takovým zpracování by tam chtěl opravdu zůstat. Moc hezký počin. ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra. Skvelá a podarená prerábka klasickej rozprávky. Pôvodnú rozprávku som videl až raz aj to tak dávno, že už nwm o čom vlastne je a ani ako vyzerá. Každopádne film sa podaril parádne. Skvelý príbeh, skvelá kamera a veľmi pekne zábery. Je to vtipné milé a s dobrým koncom. Celkom ma prekvapili aj záverečné titulky. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

rublik05

K filmovým adaptacím slavných disneyovek jsem lehce skeptický, takže jsem dlouho váhal, zda si Knihu džunglí vůbec pustit. Zvědavost mě nakonec přemohla, nic lepšího v telce stejně nedávali, očekával jsem ale zklamání. Zpočátku jsem měl lehce rozpačité pocity, postupem času si mě však snímek získal na svou stranu, vtáhl mě do děje, užíval jsem si každou scénu, až mě ve finále trochu zamrzelo, že už je konec. Na první dobrou zaujme vizuál, ten se tvůrcům opravdu povedl, džungle je přímo nádherná, zvířata zrovna tak, neustále je na co koukat. Příběh obsahuje plno zajímavých momentů, není nouze o napětí, akci, humor i emoce, nebýt několika drobností, byla by to takřka ideální podívaná. Knihou džunglí si u mě Disney napravil reputaci, děkuji tvůrcům za senzační zážitek. 8/10. ()

neo93

Hezky povedená disneyovka, na motivy úspěšné dětské knížky Kniha džunglí od R. Kiplinga. Tak nějak takto bych očekával zpracování této knížky. Milé a vtipné, ale i dost napínavé a  dobrodružné. Příběh sice ničím moc nepřekvapí, ale film slušně odcípá a člověk se příliš nenudí. Zvířecí hrdinové jsou docela podaření a na obrazovce vypadají relativně dobře. Nejvíce asi  vynikne medvěd Balů a jeho nenasytná touha po medu a odpočinku, resp. spánku, pomstivý tygr Šer Chán, který jde mladému Mauglímu po krku, tak i obrovitý orangután, král Louie,  jenž touží po moci a bohatství. Naopak trochu v pozadí je jedna z hlavních postav, černý panther Baghíra, jenž našla Maugliho jako úplně malého, nebo vlk Akéla, který ho vzal pod svá ochranná křídla do své smečky. Celkově ale podařená pohádka, jež potěší především dětské publikum, ale neurazí ani to dospělé osazenstvo, které se bude dívat. ()

RAFT

Kniha Džunglí .Co k tomuto filmu jenom napsat ,nejprve sem si myslel že ,film bude nějakou dosti nudnou podívanou.Ale opak byl zcela jiný.Příběh je pěkně zpracován ,režisér po iron manovi a dalších filmech natočil něco jiného .A že,mu to teda pěkně jde.Ve filmu digitálně propracovaná zvířata jako živé ,tak to bylo něco.Parádní dobrodružný film .A slyšet hlasy různých herců ve filmu ,taky není k zahození.Docela rád bych se nebránil pokračování ,jestli za pár roků bude.Ale se alespon kdyby ,pokračování natočil stejný režisér se stejným hereckým obsazením.Soundtrack dobrý na poslech.Viděno 10.4. předpremiéra v Ostravě.Uvidíme jak si za pár měsíců povede Tarzan.80% ()

Taffey

Film jsem ještě neviděl, jen ukázky, ale už teď vím, že jestli mě něco bude pěkně srát, tak ta nehorázná muzika. Nechápu vůbec, proč, pro takový film, používají takovou nabubřelou muziku. Co je vhodné pro Piráty z Karibicu, to Knihu džunglí totálně zabije. Pro mě je hudba rovnocenná součást fimu s obrazem a dějem a pokud nejsou tyto tři složky v rovnováze, nikdy není film dle mých představ. Je to nabubřelé jako cirkusové kulisy. Film technicky skvělý, to je vidět, ale mrzí mě, že se do Holywoodu zase vracejí padesátá léta, kdy byla podobná hudba nasraná do každého filmu. Osobně bych volil komornější a každopádně temnější hudbu. ()

Marty7CZ

A zase je tady tolik odbornejch kritiků, že se mi točej bulvy!!! V kině ve 3D luxusní zážitek v ůžasný výpravě s nejlepší digitální havětí, co jsem kdy viděl!!!!!! Favreau TĚŽCE zabodoval a tohle se rozhodně na 3d bluray hodí do sbírky! 90% ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)