Daredevil - Season 2

(série)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2016, 11 h 54 min (Minutáž: 49–61 min)

Epizody(13)

V Hell's Kitchen zase řádí temné síly, ale tentokrát si Daredevil musí zvolit mezi ochranou města a svých přátel. (Netflix)

Deyw

Nejlepsi serie aneb kdyz vedlejsi postava valcuje tu hlavni..zrod nejlepsiho punishera co je - brutalita, ktera je v jeho scenach je neskutecna a scenu u soudu si poustim do ted jako motivacni :D plus ta rezba ve vezeni atdatd..takze daredevil je tu uplne k hovnu a ostatni taky ale punisher sype jak krava! ()

DragonnCZ

9/10. - Tady se už perfektně ukázalo jak Daredevil opravdu umí být zábavný a fungovat jako skvělý seriál. Zakomponování Punishera se výborně hodilo do krámu a tohoto drsnýho božana hraný Jonem Bernthalem opravdu miluju. Klan "The Hand" taky opravdu skvělá zápletka, která se mísila i s Elektrou, kterou opravdu miluju jako postavu, a jak se tvůrci rozhodli ji pojmout. Mám rád tu dynamiku mezi ní a Mattem. Oba to jsou staří známí a mají společnou minulost skrze Sticka. Akce je zde opravdu špičková a netřeba rozvádět. Série je dramatičtější a napínavější a dovolím si tvrdit, že mě bavila ze všech nejvíc. ()

Lachtaan

Nejostřílenější právník se vrátil se svou bohužel nejnudnější linkou, kdy se na úkor jeho předchozího řádění seriál snažil na sílu věnovat postavě Elektry a hlavně Bernthalova Punishera. Ten jej sice ztvárnil skvěle, čekal jsem od akčního seriálu ale úplně jiný vývoj. Navzdory tomu se ale dostavilo mnoho silných epizod a konečný průměr byl zase zahnán. [viděno na Netflixu] ()

Zek

Doufám, že Punisher dostane vlastní seriál jeho příběh zůstal dost otevřen a hlavně mně bavil daleko víc než příběh Daredevila. ()

MikyAff

Co se týče linky s Punsiherem, jsem nadmíru spokojená. Spojení drsňáka s někdy až příliš kladným Daredevilem byla zábava sledovat. Čím už u mě tahle série už tolik nebodovala, byla Electra a Stick. Jednoduše mi celá tahle kauza nesedla. Takže kvalitou je tahle sezóna zhruba na stejné úrovni jako první, ale dle mých pocitů a počtu dílů, které mi bavily, je o tu hvězdu slabší. ()

Timak

Souhlasím, KarelR to vystihnul přesně. První série slabších 5*, stejně jako Batman Begins. Druhá série už je super koncert ve stylu Temného rytíř. Až na ten konec - to trochu drhne .. ()

hroubek

Vrchol komiksové tvorby a to ať už jde o seriálové projekty, nebo filmové.(Smazal se mi dlouhý komentář a já nemám teď sílu psát ho znovu, takže ho za pár dní napíši a doplním, ale první věta by Vám měla bohatě stačit, abyste věděli, že to musíte vidět). PS: Už to nenapíšu, ale i tak první věta i po dvou letech stále platí. ()

VanTom

Bez pořádného záporáka to nejde - no a v druhé sezóně de facto žádný není, nelítostného Punishera, vražednou Elektru ani své cíle sledujícího Sticka počítat nemůžeme. První dva zmínění se zde důkladně představují, samotný Daredevil tak zpočátku kromě zástupů anonymních gangsterů / motorkářů / nindžů nemá proti komu bojovat. On stejně tráví víc času v civilu v soudní síni nebo rozpolcený mezi dvěma ženami. Proto skutečnou jiskru příběh (na chvíli) získá až poté, co na pár dílů z vězení zahostuje starý špatný Wilson. Nevím, po tom všem hypu jsem asi čekal víc, ale tenhle "příliš mnoho zajíců honící" komiks, mj. jen okrajově o prastarém zlu a jeho služebnících z Ruky, mě přes veškerou chválu a řemeslné kvality nepřesvědčil. 70% ()

Kali4

Klíčová otázka: posouvá druhá série Daredevila někam dál? Odpověď: jednoznačně ano. Pokud se ptáte na padoucha, tak ne, nikdo tak monumentální jako Wilson Fisk tu není, on zde totiž hlavní padouch po většinu epizod chybí, načež je odhalen až ke konci. Druhá série ale představuje Daredevila jako osobnost, kterou čeká spousta osobních zkoušek. V tomto směru jej Fisk zcela prověřit nemohl. V první sérii se tedy zrodil hrdina, ale kdo je vlastně onen hrdina? Zatímco Punisher "testuje" Daredevila, Elektra "testuje" Matta. Kdo jsi, kdo nejsi, kam kráčíš, co jsi ochotný udělat, co už ne, proč to děláš. Daredevil je skvělá postava. Aby proto mohl být řádně otestován, musíte proti němu postavit charaktery neméně skvělé (Bernthal nikdy nehrál tak dobrou postavu a tak dobře). Postavy jsou nyní nejsilnější stránkou seriálu, jsou tak dobře napsané, že 13 dílů je zatraceně málo, a vy víte, že Vám scénáristé nedopřáli tolik času s postavami, kolik měli. Hloubku tudíž vystřídaly dějové zkratky (nemám jim to za zlé, ale někdy je přílišná hloubka, jak se zdá, na škodu). Daredevil si postavil nesmírně bytelné základy, a to nejprve v podobě atmosférického, dynamického světa, který následně v druhé sérii zaplnil živoucími postavami provázanými složitým vztahovým spletencem. Na těchto záviděníhodných základech může v další sérii rozehrát hru nolanovského kalibru, takovou, jakou komiksový svět ještě neviděl. ()

vyfuk

Kdybych měl nějak popsat druhou sérii jedním slovem, tak to bude zřejmě "katastrofa". Čekal jsem, že tvůrci se trochu nakopnou a vytvoří něco, co jsem nějak celou dobu doufal, že vytvoří. Místo toho byla tahle série ještě horší než ta první. Především, se nijak nezměnil postup. Místo toho, aby seriál disponoval nějakou akcií, tak se zde nejvíc řeší právnické kličky a diplomatická řešení. Což by nebylo špatně, pokud bych nekoukal na Daredebila, ale na Matlocka a nebo Better Call Saul. Ani tam se tolik právničina neřeší (a pokud už, tak v celku zajímavou a zábavnou formou) a to je seriál přímo o právníkovi. Děj nemá žádný spád a charaktery jsou bez nějakého inteligentního promyšlení. Jediné díly, které měly dle mého pointu byly ty se Stickem, jelikož ten jediný umí nějak racionálně uvažovat. Nemluvím o tom, že jakmile zabijí v jedný sérii jednoho nudnýho černocha, tak do další hoděj rovnou další dva. Největší stupidita mi přijde Elektra. Postava, která vlhne při rozmrdávání skleniček o zem a místo toho, aby Mattovi nějak pomohla, když před ní krvácí, tak se ho zeptá jestli si myslí, že je sexy. Tak jako cože? Nemluvím o tom, že máme v seriálu nějakého Punishera, který měl být nějakou novou gradací v ději a přitom za celý seriál punishne asi jenom tři lidi. A jen jeden z nich je správnej nebo tak. Prostě je pro mne tento seriál zklamáním. Obě série to byly lehce o ničem. Proto asi udělám zásadní věc a to tu, že pokud třetí série bude hned v prvním díle katastrofa, tak se na to rovnou vykašlu. Nějak na to nemám nervy, na rozdíl od TWD, kde ještě nevím kde ty nervy na to beru. ()

Jaro.Krafcik

Daredevilovska druha séria bola o niečo slabšia ako prvá, ako už je zvykom. Vracajú sa staré známe tvare a dokonca aj nové ako Murdockova ex priateľka Elektra ktorá mu tentokrát pomôže s yakuzou. Zaujímavé bolo aj prepojenie s ďalším seriálom od marvelu a to punisherom. Pre niekoho skvost pre mna len priemerný seriál ktorý mal ale posledné časti poriadne akčné a naozaj vydarené. Uvidíme čo pre nás majú tvorcovia na druhu sériu ktorá sa chystá a samozrejme aj na tretiu daredevila ktorý je zatiaľ o dosť lepší ako punisher. 4* ()

Styxos

Elektra a Punisher úžasný. Celkově dokud to staví na konfliktu dvou likvidátorů zločinců, tak je to perfektní. Pak ale nastoupí dlouhá výplň, snaha napojit se na zbytek seriálovýho univerza, a věci kolem Ruky... drsný, temný a nekompromisní to je, ale ve výsledku toho chce ten seriál na můj vkus obsáhnout moc ()

P1tr

Takhle má vypadát správná druhá série! Tvůrci se poučili z chyb první části a napodruhé nám servírují dokonalé dobrodružství, které je mnohem nabitější. Příběh je zajímavější a soustředí se na více postav a Elektra a Punisher dodávají seriálu novou, hutnější dynamiku. Akční scény jsou ještě propracovanější, než minule a to by se dalo říci o celé druhé řadě. Daredevil je zpátky v nejlepší možné formě a po celou dobu jsem s úžasem sledoval, co se na mě valí za komiksové blaho. Nezbývá, než tvůrcům zatleskat, neboť se jim povedlo něco neuvěřitelného a příběh i jeho staré i nové postavy vás absolutně pohltí. ()

herr_carter

2.série už je ve svém závěru dosti přehnaná, ale nebýt té dějové linie o hledání nesmrtelnosti, pak bych asi zase uděloval plné hodnocení..Suma sumárum je ale Daredevil parádní záležitostí a nezbývá , než se těšit na třetí pokračování.............. moje hodnocení = 8 z 10. ()

kenkaku

Druhá řada je malinko jiná. Více akce a méně tlachání... To v první řadě. Co je ale mnohem zásadnější je nástup nových postav. Hlavně Frank Castle aka The Punisher. Ten komplet Daredevilovi celou sérii sebral :). Tak moc, že si z toho vysloužil vlastní spin-off :). ()

Rudinsky

Ďalšia komixová adaptácia, roztiahnutá na seriál? Precedes v podobe vlažných Agentov S.H.I.E.L.D. zobral Netflix veľmi vážne a po neistej prvej sérii do nás servíruje odvážne kastingové lahôdky. D'Onorfiova kreácia KingPina je možno najlepší komixový zloduch od čias Jokera a Bernthal dodal Punisherovi gule, o ktorých môže snívať väčšia seriálov z "normálneho" prostredia. Veľká paráda, pri ktorej vyzerá ako dôstojný súper hádam už iba Nolanov počin. Navyše, celé je to delikátne brutálne a motivácie postáv dávajú zmysel. ()

Punisher dostal vlastní seriál

Punisher dostal vlastní seriál

30.04.2016

Marvelácký uberdrsňák má za sebou tři celovečerní filmy, nejvíc ale zabodoval letos ve druhé sérii Daredevila. Jak jste možná postřehli, fanoušci ihned začali volat po tom, aby se Punisher s tváří… (více)