Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Toxic

Čtyři nemůžu dát kvůli nesnesitelné kameře... opravdu, proč si nechávají takovým blbečkem, co si snad myslí, že je to umění, tolik kazit práci? ()

Flippy

(behem prehravani odposlechu Nagyove) "Kurva, co to je? Takhle s ni prece mluvim ja!" ..."A vona takhle mluvi s premierem." "Ty vole, tohle jsme prehnali.."...."Libore, von na ni proste nema - ja ji vzdycky serezal, ale ten Necas je fakt jina natura..." po dilu "Janule a Petule" musim dat 4*, slusny narez : D ()

andk

Kancelář Blaník má velkou výhodu, že přichází v době, kdy v Česku takřka chybí jakákoli politická satira a právě Blaník dokázal tuto mezeru alespoň částečně zaplnit. I proto je možná v současné době seriál poněkud přeceňován. Satira není nikterak hluboká, jako například v britských Jistě pane ministře/premiére, ale na webseriál těžko můžeme klást takto vysoké nároky. Scénář je v podstatě jednoduchý: vzít jedno aktuální téma a napasovat jej tak, že v tom má prsty Tonda Blaník. Díky dobrým hercům a krátké stopáži jde o příjemnou oddychovku. ()

kodwin

Konečně politická satira, která zasahuje srdce problémů. Navíc opravdu třeskutě vtipná. Některé díly jsou možná slabší, ale většina stojí za shlédnutí, i několikeré. A ten krátký formát mi nesmírně vyhovuje. Marek Daniel je fakt výborný, stejně jako některé vtípky, které jdou občas i za hranu. Jsem zvědav, který politik to jako první neustojí a kancelář Blaník zažaluje. "Andreji, říkej rychle čapí ..." / Po shlédnutí dalších dílů dávám plný počet. Má to koule. A to se musí podporovat. ()

Alvin

Zakázat kameramanovi zoom a bude to takřka dokonalé. btw. Pokud by snad někdy někdo chtěl v Česku točit remake Kanclu, tak doufám, že hlavní roli vezme Marek Daniel. ()

teckax

Pozitivně hodnotím stopáž, která je dostačující a ve většině případů nezačne nudit. Jsem pro satiru všeho druhu a tuhletu pakáž, co se nazývá politiky a lobbisty ze srdce nenávidím! Doufám, že pánové koukaj a hledí pravdě do očí... Na druhou stranu úplně vidím ty křiváky jak říkaj "jojo, takhle nějak to bylo a my jsme pořád tu a chlastáme a chrápem v práci za VAŠE prachy!". Tonda Blaník, Lenka a Žížala 4ever! ()

Trescha

Zuřivá masturbace Marka Daniela na téma česká politika... Myslím že jeho kariéru lze zařadit do pořadu Zašlapané projekty... ()

zuzrik

Jeden z nejzajímavějších projektů na Streamu, který nám umožňuje "nahlédnout" za oponu politiky. Satirickým způsobem zobrazuje hybatele celého porevolučního vývoje ČR. Takto vypadá Lobbista a spin doctor. Skvělá hudba a kratší stopáž rovněž přispívá k celkovému pozitivnímu dojmu. ()

KraLuban

Hodnocení odpovídá přesně úrovni - jsou pětihvězdové díly, kde každý vtip sedne jako p*del na hrnec a jednohvězdové díly, kde Blaník vůbec není vtipný. Není nic mezi tím. Celkově tedy průměr, ač má Blaník opravdu hvězdné momenty...hvězdně-děsivé, protože si myslím, že u nás lobbing přesně takhle funguje. Super obsazení hlavních postav! ()

PeterVonKV

Ahoj Andreji, jak se Babiš. Člověk si při sledování Tondy Blaníka občas musí říct, jestli to ve skutečnosti není pravda. 5* ()

Hombre8

Jasně, je to jen sitcom, ještě k tomu pro omezený okruh publika, ale možná právě proto je to bezesporu nejlepší politická satira posledních dvou dekád a kdo ví, zda není i vůbec nejlepší natočená v českých zemích. Nejlepší myslím z titulu syrovosti a údernosti. ()

X-256

Jak říkal už Vladimír Železný, politická satira je jeden z nejtěžších zábavních žánrů vůbec. Proto jsem rád, že se u nás po mnohaletém útlumu konečně někdo vytasil s pořadem, který stojí za to! Díly Nadsobotka nebo Blanka patří k naprosté špičce. Úroveň pořadu nicméně sráží všudypřítomný product placement. Nejde ani tak o značku mobilu nebo používané výrobky, jako spíš o reklamu na lidi -> konkrétně v posledním díle na T. Matonohu, kdy smyslem epizody není legrace z politiků, ale Matonohova exhibice. (Přijít za nima do kanceláře nějakej "no name", vyzněl by příběh daleko líp) Pořad nicméně má potenciál a já držím tvůrcům palce, ať mají dost nápadů i do budoucna. ()

beregond

Mám moc rád filmy Marka Najbrta , tohle je ale podle mě bohužel promarněná šance. Natočené, zrežírované a zahrané je to dobře, problém je podle mě ve scénáři... Ono to moc nefunguje jako satira, ale spíš jako komentář k politice který vás napadne při sledování zpráv nebo nad politickou reklamou. Občas se objeví docela dobrý vtip, ale občas dojde i na debilní pointu typu "na Krym a do Krymu" a tu by neuhrál ani Felix Holzman. ()

Brisingr

Zjevení. Zářná fata morgana v nekonečné mrtvé poušti českých sitkomů. Můj nejoblíbenější díl je Prohibice. "Všichni v parlamentu vystřízlivěli! Mirek běhá po chodbě a křičí, že pozavírá všechny zloděje. Kníže se vzbudil! Ty vole jestli vystřízlivý i komunisti, tak jsme úplně v prdeli....." ()

benji66

Těžko hledám, co tomuhle projektu vytknout... Tady člověk až bytostně cítí tu rezonanci mezi scénářem, režií a provedením. Člověk by se s chutí válel smíchy po zemi. Dokud mu nedojde, že to není sranda. Ale realita... Za mně plná palba. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky