Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Ombak▼Penari

Nejlepší satira a politický humor od dob České sody. Čtvrtníček má velmi důstojné nástupce. Nejhorší na tom je, když si člověk uvědomí, že takhle podobně to fakt asi funguje. Marel Daniel je naprosto dokonale nesympatický lobbista, který nádherně baví, ale znát někoho takového ve skutečnosti by snad nikdo nechtěl. ()

gombarix

Něco takového tady už dlouho zatraceně chybělo a je příznačné, že "kamenné" televize nám to už nabídnout nedokážou. Je fascinující a svým způsobem děsivé, že Tonda Blaník je paradoxně tak okouzlující figura, že bez ohledu na to, jaký by to měl být vlastně bezskrupulózní hajzl, člověk mu nakonec fandí a těší se, "co zase vymyslí". Mnoho dílů je ozdobeno vděčnými camey známých osobností, které svou skladbou dokreslují nevyslovený, ale celkem patrný politický postoj autorů, takže seriál asi každému stejně vonět nebude, zejména ne alergikům na kávu a sluníčko. Často ostouzená epileptická kamera mě nepobuřovala, ale "amatérská" (zvláště v sepětí se zcela moderní a profi hudbou) není tedy ani zdánlivě - to by výsledek rozhodně neměl takový drajv. ()

panPsax

Jiřina, Krnda a jedeme dál. Pokud si to udrží nastavenou laťku, konečně je tu něco, co stojí za to sledovat pravidelně. ()

Dimo

Zhltnul jsem všechny díly první série jak malinu a nevycházím z údivu. Tohle je fakt zjevení na poli českých seriálů o politice. Docela si dovedu představit, že tak nějak obdobně by lobbing mohl fungovat. Každý díl je úsměvný, každý druhý obsahuje hlášku, která by mohla vstoupit do českých seriálových dějin a když vidím, co se dá do sedmi minut natřískat potenciálu, tak vyzývám ostatní scénáristy, ať vytáhnou prst z nosu a nebo hlavu ze zadku a hledí se inspirovat. *EDIT - Druhá série jde na max. ()

Stíba

Rychle, stručně, výstižně. Některé hlášky Tondy Blaníky, hlavně pak směrem k Žížalovi, jsou k nezaplacení. ()

Schlierkamp

Český internetový komediální seriál, jenž se vyznačuje nebývalým satirickým pohledem na politické temata a aféry v poslední době. Vedoucí Kanceláře Blaník, fiktivní lobbista Tonda Blaník, neustále s telefonem na uchu a s kontakty na všechny důležité politiky v naší zemi, pro ně řeší různé nepříjemné situace a pochopitelně dbá na to, aby nebyl příliš vidět a aby z oněch služeb získal co nejvíc kapitálu. Politického manipulátora, jenž svými zcela zištnými nápady ovlivňuje situaci v celém státu, zahrál dokonale M. Daniel, jehož nyní pokládám za herce nejvyšší úrovně. K jeho spolupracovníkům patří asistent Luboš Havránek (M. Dalecký), zvaný Žížala, mladý a ambiciózní muž, schopný svého šéfa podtrhnout, jakmile k tomu nastane příležitost a atraktivní a vnadná sekretářka Lenka (H. Třešňáková), jež je do svého šéfa zamilovaná. Nejcennější rady a posvěcení jeho politickým aktivit dostává od neznámého přítele lobbisty Libora, s nímž komunikuje pouze telefonicky ze zabezpečeného místa. Brutální, opravdu nevídaná satira se nejvíce opírá do prezidenta Zemana a jeho zálibě v alkoholu a také do ministra financí Babiše, vyzdvihující jeho lakomost a politický amatérismus. Ostrých výpadů nejsou však ušetřeni ani jiní členové sněmovny (Kalousek, Bém, Stropnický) a ostatní známé individua (D. Landa, kamarádi lobbisté Janoušek a Rittig, mluvčí Ovčáček a mnoho jiných). V některých dílech, jež jsou docela krátké, jejich průměrná délka nedosahuje deseti minut, se objevují jako hosté známé osoby, mohu zmínit snad P. Lišku, I. Kubelkovou, B. Hybnera, J. Potměšila, J. Hřebejka, S. Novákovou či T. Matonohu. Musím uznat, že kvalita a vtipnost jednotlivých dílů je dost různorodá, avšak přesto zábava s rostoucími počty sérií neklesá, ba spíš naopak, a povedených dílů je mnoho. Obdivuji režiséra M. Najbrta a jeho tým scénaristů za jejich odvahu, s níž přišli s takto brutálně otevřeným pohledem do zákulisí vysoké politiky a také za jednoduché, téměř šablonovité zpracování dílů, které jsou přesto, nebo snad právě proto tím nejvtipnějším, co jsem na české televizní scéně za poslední dobu viděl. ()

Ozzy2

Nevím, zda má smysl parodovat něco, co je samo o sobě parodie.Spíš by lidi měli vzít klacky a tu sebranku od Hradu až po parlament pořádně seřezat ()

feryk

Skoro dokonalá satira bez cenzury a bez servítek. Občas se objeví slabší díl a nucené přehrávání do absurdna, ale i tak je to asi to nejlepší od dob český sody.... uvidíme, kam až lze zajít... než to někdo zcenzuruje.. :D ()

radeckator

První politická satira vážně vtipná, satirická, vostrá, zábavná, trefná, nebojácná, vulgární, agresivní ale hlavně úžasná. ()

Inozuka

Geniální!!! Politická satira naroubovaná na imaginární lobbistickou kancelář Tondy Blaníka. Od diváka požaduje alespoň základní orientaci na české politické scéně a v kauzách posledních let, přesto částečně funguje i bez toho. Jen spoustu vtipů a narážek pak divák neocení. Marek Daniel je neskutečný masér a má svého Tondu Blaníka najetého opravdu přesně. Všechny dosavadní díly mi ustřelily kecky, ale u Krtečka a kundy jsem se doslova válel po zemi smíchy. Dobré jsou i role herců, hrajících sami sebe.... Nováková, Matonoha, Chýlková... a dělajících si srandu sami ze sebe. Již dlouho mě něco z tuzemské produkce tak nepobavilo. BRAVO!!!! ()

kraval

Dodnes (ne)chápu, proč po tomhle skvostu Česká televize neskočila a vsadila na bezzubého (jak označila právě Kancelář Blaník) a bezesporu dražšího Pečeného sněhuláka, jenž obsahuje nekorektnost pouze coby slovo v informacích o pořadu. ()

markotter

Obrovská prdel spojená s tepáním do všeho, co je v aktuální v naší politice, to je Kancelář Blaník. Celá trojka v čele s Markem Danielem je božská. ()

Likan7

Jediné hluché místo zažil Blaník na začátku druhé série a na konci zatím poslední čtvrté. Jinak i když se najdou slabší díly, které mi až zas tolik neříkají (moc se v politice neorientuji), musím uznat, že drtivá většina dílů je naprostá bomba. Satirická nekompromisní záležitost, která Vám bude trhat bránice. Celé to stojí na dialozích a naprosto skvostným Marku Danielovi, který se pro tuhle roli narodil. I když jsem dlouho Blaník nechtěl, nakonec jsem mu šanci dal a vznikl z toho i pro mne naprostý kult. Na konci mam pocit, že to už hodně ztrácí dech, takže pokud má Blaník ještě přijít a ukázat nám jak se to dělá, musí přijít s něčím trochu novým, ke konci stagnoval...Pátá řada je pocitově nejslabší ze všech, Blaník vykrádá sám sebe a nemá to už takový drajv a nadhled. Poslední díl ale slibuje, že šestka bude zase dobrá, tak snad si to udrží standart posledního dílu... Bude vůbec ale šestka? Tonda slaví 100 je už jen křeč, která je jen stínem brilantních prvních dílů a sérií. ()

DarthFailord

Tohle ja naprostá pecka. Tvrdá, trefná, bez servítek. Snad každá kauza prošla touhle kanceláří. Dokonale vykreslený lobbistův život. Kolikrát člověk neví jestli se smát, brečet, nebo jen zůstat zítat s otevřenou pusou. Na české internetové scéně asi nejlepší internetový seriál. Vyšehrad se tomu dost přibližuje, ale Blaník je prostě Blaník...90% ()

LordMysti

Objevil jsem až před pár dny, ale odkoukal jsem to celé během pár dní, protože je to jedním slovem pecka! Je to totální sranda která vychází opravdu z reality a to je na tom na druhou stranu hodně děsivé... Epizody jsou krátké, ale to je naopak výborné, děj utíká velice rychle, není místo na prázdné scény. K tomu všemu opravdu dynamická kamera (která mi extrémně neposedným chováním mimochodem strašně připomněla kameru ze seriálu Battlestar Galactica). Za mě prostě špička! ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky