Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Don82

Politická satira tady chyběla jako sůl neskutečně dlouho, vlastně od dob České sody si nikdo nedovolil pořádně "říznout do masa". Blaník má sice svoji minimalistickou formu, ale ta úplně stačí k vytvoření prvotřídní zábavy díky promyšlenému stylu dávkování ironických hlášek a skvěle vymyšlené a zahrané postavy Tondy Blaníka. Těším se na další sérii. Všechny epizody 1. série ke shlédnutí zde. ()

vaava

V dnešní opatrné době je tady po dlouhé pauze od konce České sody snad jediná nevybíravá společenská i politická satira jaksepatří. Pořad má to "štěstí" že se nevysílá v televizi, jinak by pravděpodobně nesměl být takový, jaký je. Je to klasická tradiční drsná prdel dotýkající se těch nejintimnějších vředů naší našminkované společnosti. Love it! (P.S.: kdybys někdy zapomněl, sleduj na www.stream.cz) ()

topi80 odpad!

Tak tomu říkám angažovaná tvorba. Zdánlivě se to tváří jako satira, ale šije to samozřejmě jen do těch nesprávných politiků, které by uvědomělý občan neměl volit, samozřejmě si nelze dělat legraci z těch, se kterými kamarádí chlebodárce Stream, potažmo Seznam a kteří tak nějak myslí pokrokově a se kterými můžeme vybudovat tu správnou eurosocialistickou společnost. Zatímco předlistopadovým agitkám typu majora Zemana či Ženy za pultem se lze aspoň smát, tady se člověk jenom diví, čemu jsou schopni se někteří propůjčit. Humor tady nehledejte. ()

MyrnaAlec

Glosy k aktuálnímu politickému dění pro ty, kteří to sledují. Špičatý boty, s...ní s telefonem a buran se třemi telefony. Eurovolby a pan S. parádní ! ačkoliv nechápu, co na tom je tak kontroverzního, aby to nemohla produkovat ČT2. ()

Hawkey15

"Totální průser, celý Parlament vystřízlivěl... ...Ty hovada jsou si schopný navzájem zrušit imunitu a všechny nám je pozavíraj. Já se nechci seznamovat s novýma 200 lidma." ()

nula87

K dokonalosti chybí strašně málo. Marek Daniel s telefonem u ucha předvádí brutální politickou satiru, která se nemaže s nikým a tříská to kolem sebe hlava nehlava. Teď se nad tím zamyslete, něco vymyslíme, od toho tu jsme.... 90% ()

Hawaj

To to trvalo než se naši tvůrci nechali dostatečně vodkojit Kanclem a jinejma sit-com bombama a konečně udělali pořádnou satirickou politickou úderku která šlape jak hodinky. Sice jim to vydá jen na 5 minut, ale aspoň to. Už jsem ani nedoufal, že se tady vůbec vyhrabeme z tý klišé průměrnosti. Teď už to chce jen cizelovat a dobrušovat ať to pořádně zvoní. Tak makejte Žížalové! Pátou hvězdu dostanete za promáknutější výpravu, 100% dechberoucí pacing a za vodladění ne úplně 100% fungujících míst ve scénáři. Zavedením druhých plánů jako třeba soukromých aktivit sekretářky nebo nasazení kravaty Žižalovi se tam už začínáte lehce dostávat. // A pokud si někdo myslí, že takhle nějak podobně by moh vypadat lobista, tak to ho musím vyvést z omylu, voni tak fakt vypadaj a někteří vydaj i za dva Tondy Blaníky. ()

kedu odpad!

používat média k politickému boji je běžné. Je ale otázka, na jaké úrovni a v čí prospěch. ()

angel.CZ odpad!

A to je sakra co? S rychlostí jsem lroletel jeden díl a písnička na ortel vitejme uprchlíky??? Tohle snad nejde myslet ani s humorem... Strasnej paskvil ()

ostravak30

85 %? Národ se nejspíš zbláznil. Poctivě jsem shlédl všechny uveřejněné díly seriálu, abych byl objektivní a hodnotil. Nicméně...pokud mám vzít v potaz, že se má jednat o politickou satiru, bral bych to první tři série. Tam ještě Blaník není vyhraněn. Pak ale začíná něco, co se jmenuje hon na Zemana. Následně se přidává ještě hon na Babiše. Zkrátka, dvě osoby leží tvůrcům v žaludku evidentně opravdu hodně. Za cíl si vybraly primárně tyto dvě přední figury politiky. Zatímco tyto upřednostňují, další opomíjejí. Podle mě by politická satira měla měřit všem stejně, což se zde neděje. Není ani divu, že vulgarismy na úrovni nejhrubšího zrna, které jsou spojeny s připomínkami velkých kauz, mají Češi rádi a hodnotí je takto vysoko. Kultura dané země totiž odráží její morální status. A tohle jsme my. Vulgární, toužící po moci a penězích a s tímto druhem umění spokojení. No...pak nám bohužel stačí málo. K tomu musím přidat naprosto příšernou hudbu. Ale to vše by se dalo pominout. Co se však pominout nedá, jsou hranice, které seriál smazal. Hranice vkusu toho, co se ještě dá vysílat. Mnohdy má divák možnost sledovat naprosto nevkusné, nechutné či dokonce zvrácené věci a to má být jen odrazem charakteru hlavního hrdiny. Opravdu jsem si naivně myslel, že pro to, co může být předkládáno divákům a myšleno vážně hranice existují. Kancelář Blaník je nejprve pomalu posouvala, následně úplně zrušila. Ale ano, má to být komediální seriál a já se opravdu musel pousmát...pousmát nad tím, jak málo stačí umění stačí divákům a jak hluboce jsme jako národ v umění klesli. ()

marek29

Tak to vezmem hezky od podlahy: na víc než 3 to nebude a to přidávám protože seriálová forma této formě sedí o mnoho víc :( politická satira budiž, ale proboha! Už nikdy do filmu prosím.. Pár lidí na tom mohlo vyhodit zbytečné peníze. No já to naštěstí nebyl.. maucta ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky