Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Mikino00

První série skvělá, perfektně cílená satira na konkrétní politické skandály s ironizujícím nádechem. Tonda Blaník je ikonická postava. Po třetí série dávám plné hodnocení, lepší politická satira a komedie se u nás nevyskytuje. Fantastická reflexe současného nejen politického dění. ()

cesky_hrac

V seriálu Kancelář Blaník vídáme Tondu Blaníka, který řeší se svými asistenty problémy politiků ve své kanceláři. Každý jednotlivý díl má svůj děj.. První moje setkání s tímto seriálem probíhalo takhle: Byl jsem u počítače a zrovna jsem otevřel stránku Stream.cz. Podívat se co na ní nového. Uviděl jsem ikonku seriálu K.B ( Jsem líny pokaždé sem psát celý název seriálu. Snad bude tato zkratka stačit. Kdo tu zkratku ještě nepochopil: K.B= Kancelář Blaník.) Dotkl jsem se silně svým prsem levé ruky pravé části myši. Video začalo.. ,, Co to je? Na to se nebudu koukat!! Je to sprostý a kamera se klepe!!" Tohle byli mé první dojmy. Po pár letech jsem dal tomuto seriálu šanci.. a předtím jsem se mýlil. Tento seriál mě dokázal rozesmát a nikdy mě ,,nedonutil" říci: ,, To je NUDA." Protože jsem již o pár řádků výše jsem psal, že každý díl má jiný děj. Z toho vyplývá že se neopakuje, což je jedině dobře. A tento seriál je výborný také díky samotnému Marku Danielovi ( Tonda Blaník), který tomuto seriálu dodává značnou šťávu. Tento těm, kteří mají rádi politický humor.. Celkové moje hodnocení: 92% Kamera: 8/10- Vypadá amatérsky(vzbuzen dojem autenticity) a to je jedině dobře... Scénář: 10/10 Obsazení: 9/10 Efekty: 8/10 ( Nevzpomínám si jestli v seriálu nějaké byli.. TO JE JEDNO!!!) ()

Oralfabet

Viděl jsem sice jen dva díly, ale myslím si, že víc ani vidět nepotřebuji. Občasné chytré nápady jsou pro mě pohřbeny nuceností a prvoplánovitostí vtipů. Hraní hlavních hrdinů mi přijde dosti... minimalistické. Taky se moc nezajímám o politiku, což mohlo mít na mé hodnocení značný vliv. ()

Johny303

Když už je naše skutečná politická scéna zřejmě definitivně ztracená, tak proč alespoň neupozorňovat na ta svinstva v politickém zákulisí prostřednictvím kvalitního černého humoru? Kancelář Blaník je skvělý a hlavně naprosto jedinečný seriál, který v ,,připosrané" televizi nikdy neuvidíme. Svým způsobem je to i takový studijní materiál pro naivky, které by se ještě dnes domnívaly, že politika není až tak prohnilá, jak všichni říkají... Je. Marek Daniel v hlavní roli exceluje! ()

Carodej_pes

Nevyrovnanost, šílená kamera, tendenční obsah, který stárne stejně rychle, jako předloha. To jsou naprosto nezasloužené výtky. Seriál je plodem své (internetové) doby; fascinujícím stylem zrcadlí politické dění v ČR. Výsledný odraz je sice zkreslenou podobou skutečnosti, avšak nemá vyložené chyby – není uměleckým dílem, je satirou. A to satirou ostrou, padnoucí, dosud neviděnou; satirou, která sama sebe považuje za přesně takovou, jakou si národ zaslouží. Je ventilem pro ty, kteří se v českém politickém výkalu nechtějí šťourat. Zkuste si sami sebe představit na židli tvůrců: Může práce s odpudivým materiálem přinést vyrovnanost, nádhernou formu a nesmrtelný obsah? Možná ano, já jsem ale velice rád, že Kancelář Blaník přesně toto nepřináší. ()

Copcorn

Geniální český seriál! Nejprve mne vůbec,ale vůbec neuchvátil a po pár dílech jsem to vzdal. Nyní se však jedná o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na streamu, který vyniká osobitým stylem, perfektní satirou na současné dění a opravdu vynikajícím scénářem. O hereckých schopnostech Marka Daniela ani nemluvě. ()

Flagg

"Ty vole, co maj za bordel v tý Africe? Ten chlap může normálně v lochu telefonovat...." Nejlepší politická satira od dob České sody! ()

sirien

Excelentní satira české politiky a společnosti... bohužel založená na schopnosti diváka smát se věcem, za které by se v cilivizované společnosti mělo spíš střílet. ADD: a bohužel tak nějak další ukázka toho, že i dobré nápady s dobrou realizací by měly vědět, kdy je čas skončit. ()

Bozvav

Naprosto skvělá satira, ze života jednoho lobisty. Některé díly lepší, jiné horší, ale jako celek velmi dobré. na mne moc vulgární, ale Češi to takto rádi, takže za mne bezva. 75%. ()

Luk Skywalker

Po dvou dílech dávám 4 hvězdy za jednoho superlobbistu, kde mobil hraje hlavní roli. Po dvou řadách hodnocení zůstává. 3. i 4.řada má stejnou úroveň jako předchozí řady. Tento pořad je vhodné sledovat, hned jak vyjde protože odkazuje k právě probíraným politickým kauzám. ()

Zaitsev

Úvod do druhé série: "Já jsem taková svině...ale mám se dobře"! No a přesně TAKHLE tahle politická satira vyplňuje prázdný mediální prostor. Bájný Tonda Blaník nám bude ukazovat cestu! ()

rekkky

Věc, která obsahuje nejenom satiru, ironii, sarkasmus, pohrdání současné politické scény, což má za následek, že mnohdy jsou scénky k popukání a nízko nákladové natáčení s důrazem na scénář je trefné. Kancelář Blaník je zvláštní v tom, jak se strefuje do potřeb českého diváka a tím nabízí zaručenou zábavu. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky