Můj pes Buddy

Air Bud

Lietajúci Bud

Rodinný / Komedie / Drama / Sportovní

USA / Kanada, 1997, 98 min

Typický rodinný film, kde máme novo nasťahovanú rodinu so synom jedináčikom, hľadajúcim priateľa na celý život. Priateľa predstavuje hafan, spoločnou rečou je basketbal a spoločným nepriateľom bývalý majiteľ, ktorý sa o hafana začne zaujímať čo len ukáže svoje nadanie. Film je nevinný, miestami vtipný a najmä určený publiku do 12 rokov, ktorému sa bude zaručene páčiť. Pre dospelého diváka samozrejme zlo, ktoré graduje s rozširovaním aktivít, kde spoznáme psa futbalistu, volejbalistu, hokejistu a kto vie, možno raz aj golfistu ... (USA rating: PG)(6.4.2015)

V dětství jsem na tento film docela často čuměl, rozhodl jsem si, že si ho po dlouhé době opět zopáknu, bohužel jsem byl spíše zklamán, záplatka je opravdu kýčovitá, film působí spíše trapně než cokoliv jiného a tu závěrečnou scénu u soudu mohli vypustit a dopadlo by to asi i lépe. Co se musí nechat je, že tento film má docela dobrý soundtrack, také hodnotím tak vysoko, protože má pro mě tento film nostalgickou hodnotu, spíše ho ale nedoporučuji, existují lepší filmy nad kterými zabít hodinu a půl času. 65%(30.5.2017)

Nemůžu si pomoci, ale mně se to velmi líbilo. Ten hafan je moc pěkný a musí si každého diváka, který má psi rád, podmanit. A herecky to taky není zas tak zlé. Jako rodinná komedie pro nedělní odpoledne naprosto výborné a neškodné. Jen ten český název je hodně zavádějící - na VHS to mají ve videopůjčovnách pod názvem Můj pes Buddy.(9.12.2003)

Můj první film se psem Buddym(kolik že těch dílů je? 8?). A také jsem to viděl nikdy v 9 letech to jsem to žral. Nicméně pohádka je to pěkná dobře se naní kouká. Je samozřejmost že nemůžeme čekat nijaký hmatatelný scénář ani dobré herce. Ale to je prakticky jedno tohle je film pro děti a i dospělý se budou bavit.(14.8.2010)

Soundtrack Brahm Wenger: 1. Clown And A Hound ,2. Remembering Dad (Josh'sTheme) ,3. The Secret Court ,4. Clair - Gilbert O'Sullivan ,5. Buddy & Josh: Together At First ,6. Splish Splash - Jimmy Z ,7. Buddy 'The Destroyer'/Posters ,8. Painting The Court ,9. The Paper Thief ,10. Buddy Makes A Basket ,11. Destroying The Gym ,12. Invisible Ball/Half Time Show ,13. From The Heart (Air Bud's Theme) ,14. Snively Takes Buddy Away ,15. Rescuing Buddy ,16. Josh Sets Buddy Free ,17. Buddy's Back ,18. The Final Shot ,19. Buddy & Josh: Together At Last/End Credits(5.5.2011)