Můj pes Buddy

Scénografie:

Elizabeth Wilcox

Kostýmy:

Jana Stern

V dětství jsem na tento film docela často čuměl, rozhodl jsem si, že si ho po dlouhé době opět zopáknu, bohužel jsem byl spíše zklamán, záplatka je opravdu kýčovitá, film působí spíše trapně než cokoliv jiného a tu závěrečnou scénu u soudu mohli vypustit a dopadlo by to asi i lépe. Co se musí nechat je, že tento film má docela dobrý soundtrack, také hodnotím tak vysoko, protože má pro mě tento film nostalgickou hodnotu, spíše ho ale nedoporučuji, existují lepší filmy nad kterými zabít hodinu a půl času. 65%(30.5.2017)

Příjemná rodinná komedie do nepohody, kde je krásně znázorněno přátelství člověka a psa. Co mě na tomto filmu nejvíce fascinuje, i přesto, že tento film zrovna ne každý má rád, je rozhodně to, že je to moje obrovská a velice cenná vzpomínka na dětství. Roztomilý malý Kevin Zegers byl tenkrát můj velký oblíbenec. Jako malá jsem bývala blázen do psů v tom smyslu, že jsem opravdu znala každou rasu na světě a každá encyklopedie o psech musela být moje. Takže jakmile jsem tenkrát dostala možnost si tento film zakoupit na originální nostalgické VHS kazetě, byla jsem v sedmém nebi. Nutno podotknout, že tento snímek má také velice příjemnou hudbu hrajíci na pozadí. - "Good boy. Just like we always do."(20.7.2017)

Film byl natočený na základě schopnosti zlaťáčka jednoho ze členů filmového štábu. Bohužel tento pes zemřel na tuším nádor nedlouho po natáčení. Tak jsem šla do plného letňáku s mojí malou dcerkou a protože jsme sami měli doma nádherného zlaťáčka, já, z dosud mě nezjištěných debilních příčin, jsem prozradila, že pejsek už zemřel. Takže, celé kino se smálo, uprostřed moje zoufale brečící dcerka a já spustila kvůli ní taky. Z rodinného filmu jsem odcházela s pocitem, že I na krásné oddychovce můžete ze sebe udělat úplnýho idiota a dítěti způsobit trauma, pozor na to! Jinak byl zlaťáček báječný.(7.6.2018)

Soundtrack Brahm Wenger: 1. Clown And A Hound ,2. Remembering Dad (Josh'sTheme) ,3. The Secret Court ,4. Clair - Gilbert O'Sullivan ,5. Buddy & Josh: Together At First ,6. Splish Splash - Jimmy Z ,7. Buddy 'The Destroyer'/Posters ,8. Painting The Court ,9. The Paper Thief ,10. Buddy Makes A Basket ,11. Destroying The Gym ,12. Invisible Ball/Half Time Show ,13. From The Heart (Air Bud's Theme) ,14. Snively Takes Buddy Away ,15. Rescuing Buddy ,16. Josh Sets Buddy Free ,17. Buddy's Back ,18. The Final Shot ,19. Buddy & Josh: Together At Last/End Credits(5.5.2011)

Typický rodinný film, kde máme novo nasťahovanú rodinu so synom jedináčikom, hľadajúcim priateľa na celý život. Priateľa predstavuje hafan, spoločnou rečou je basketbal a spoločným nepriateľom bývalý majiteľ, ktorý sa o hafana začne zaujímať čo len ukáže svoje nadanie. Film je nevinný, miestami vtipný a najmä určený publiku do 12 rokov, ktorému sa bude zaručene páčiť. Pre dospelého diváka samozrejme zlo, ktoré graduje s rozširovaním aktivít, kde spoznáme psa futbalistu, volejbalistu, hokejistu a kto vie, možno raz aj golfistu či oštepára.(6.4.2015)