Mauglí - příběh džungle

• USA Mowgli: Legend of the Jungle (více)

Osiřelý chlapec, kterého vychovala zvířata v džungli, přijme svůj osud, když se musí postavit nebezpečnému nepříteli – a vyrovnat se se svým lidským původem. (Netflix)

korbitch22

Citově odměřená a totálně prázdná sračka od Disneyho vydělá miliardu a tahle pekelně drsná verze Kiplingovi knihy se raději rovnou střelí Netflixu. Opět tvrdím, že tahle doba nemá naději. Podle někoho Serkis selhal jako režisér a mě to přijde jako pravý opak. Drsná a místy až hororová atmosféra mě neskutečně šokovala (scény z paláce opic prostě pro děti nejsou) tři prdele krve, smrtí, démonický Šerchán skvěle nadabovaný Cumberbatchem a jednoznačně nejlepší představitel Mauglího vůbec. Efekty jsou trochu slabší na dnešní dobu, ale není to nic, co by vyloženě rušilo. Všechno nám Serkis servíruje pěkně z ostra, vztahy, emoce, smrt....nejlepší Kniha džunglí vůbec. 90%. ()

Chrustyn

Andy Serkis si natočil svou vlastní a dospělejší podobu disneyovské Knihy džunglí. Knihu džunglí mám moc rád i v její nové hrané verzi. Tato podoba mi ale vůbec nesedla a jediné, kvůli čemu jsem film dokoukal, byly nijak závratné, ale slušné triky. ()

Flego

Táto verzia je dobrá možno tým, že je realistickejšia, drsnejšia a nebojím sa povedať, že to takto myslel aj Kipling. Serkis ako režisér to zvládol na úrovni a natočil slušný príbeh s dôrazom na úctu k prírode. ()

hansel97

Snaha o temnější příběh a vizuál, které dopadá nemastně a neslaně. V mnohém kopíruje Favreau, jenže se jí mnohem hůře podařily vizuální efekty i herecké výkony. (Až na Blanchett, která Johansson strká do kapsy.) Ten příběh je odvážný, ale vlastně dost nepovedený, protože stejně jako nefungoval nový Tarzan, nefunguje nový Mauglí mimo svůj pohádkový svět. Přesun do reality prostě není vždy dobrý. ()

ARI50

Obrovské zklamání, co tohle mělo být jako, příběh je vcelku dobře provedený a snaží se i trochu ukázat dramatický okamžik, ale příroda je místy krásna místy nepovedená. Ale to nejhorší jsou zvířata, koho tohle napadlo, medvěd vypadá jako ožralec, hrozný, anakonda prošla botoxem, další katastrofa a čokly s křížily snad s krysami. Tohle se nepovedlo vůbec to nedomyslely, s tygra nešel vůbec strach spíše byl špatný a to hodně, je to škoda tenhle film mohl být na vysoké úrovni, pár světlých scének zachránilo film před nižším hodnocením. kdyby zvířata a místy příroda nebyly pokažené byla by to pecka. ()

seale

Neokleštěná, nesentimenální verze Mauglího, koukatelná pro dospělého člověka. A za hudbu Nitina Sawhneyho samozřejmě bod navrch. ()

ScarPoul

Pekné. Bohužiaľ nie je to film, ktorý by som si chcel púšťať stále, ale mám rád Kiplingové príbehy. Serkis hlavne zvolil iný prístup k príbehu a celkom sa mu to vyplatilo. Je to iné. Ale nemá to takú hravosť a pamätnosť ako Disneyho verzia. Neviem čím to je ale začína mi predigitalizovaný svet vadiť. A aj tých pár miest, ktoré nie sú digitálne mi prídu umelé. To mi vadilo asi najviac. Inak klasická rozprávka ktorá neurazí. A ponúka aj iný pohľad na Mowgliho ( jedol surové mäso atď.). Sher Khan je v zásade Smaug. Poteší Baghira v podaní Christiana Balea. ()

MoiJe

Slzopudne. Animacia zvierat musela stat hrozne prachy, ale zostalo v nej nieco hrozne rusive. Overall nie zle na jedno pozretie. ()

corpsy

Strhávam jednu hviezdu za to, že je ( v tomto prípade ) Andy Serkis slaboch ( a aj štúdio WB ). To, čo sa mohlo vynímať a trblietať na veľkom plátne ( podporené dobrým 3D ), skončilo na streamovacom kanáli, pretože tvorcovia akosi prišli na myšlienku, že tento príbeh je vo svojej podobe pre kiná komerčne neatraktívny. Zbabelci! Alebo je to dopytom? Takže ľudia, to už fakt nechcete pohnúť zadnými svalmi a vyraziť do atmosférickej kinosály, užiť si ten pravý filmový zážitok? ()

sidzej

Dejovo ma táto Serkinsova temnejšia verzia bavila viac než Favreauova Kniha Džungle no tá mala zase lepšiu hudbu, animáciu a sympatickejšieho predstaviteľa Maugliho. Táto bola bez piesní, zato však s lepšie prekreslenými charaktermi a svižnejším tempom. Obe verzie hodnotím rovnako ale každá z nich má iné kvality. ()

agentmiky

Měl jsem obavy, hodnocení všech kritiků povětšinou filmu podráželo nohy, všude se házely samé negativa. Jenže mně ve výsledku film mile překvapil. Ten dospělejší nádech si mě prostě získal, kdo četl originál od Kiplinga, tak prostě ví, že knížka je v nějakých pasážích skoro až hororová a celkově mě doposud udivuje, jak se pořád příběh Mauglího zaměřuje spíše na tu nejmladší populaci. Serkisovi jsem věřil, sice za sebou nemá moc režisérských zkušeností, ale neboť se film zaměřuje na motion-capture výkony (v kterých se bezesporu řadí mezi krále všech králů), tak jsem hned věděl, že on je tou trefou do černého. Bale z pozice Baghíry nedostižný, jeho hlas fakticky zahřeje v mnoha momentech u srdíčka. I Cumberbatch v roli Šerchána zaválel. Nechápu, co všichni mají proti filmovému vizuálu. Přijde mi, že za ty peníze se jedná o vysoce nadstandartní podívanou, která mě okamžitě uhranula. Dojde i na parádní akční sekvence. Konec luxusní. Kdo i tak pořád neví, co si o filmu myslet, tak ať si pustí záběry z natáčení. Ona ho totiž ta láska k řemeslu a obecně ten entuziazmus herců přesvědčí o tom, že snímek má co nabídnout. Za mě dávám 83 % ()

Vxxx

V knize džunglí teče krev! A je to mnohem lepší, než jsem čekala. Většina zvířátek vypadá dobře, hlasy super a výprava docela zajímavá. Není to žádný zázrak, ale za podívání to stojí. 4* ()

Laxik

Film, zdá se mi, předpokládá, že jste četli předlohu. A že vám nevadí zvířata jak z noční můry ožralého animátora, který se nikdy ani neobtěžoval navštívit zoologickou zahradu. ()

Macejko

Film, aký by dnes natočil Disney. Samozrejme nie ten súčasný, ale ten, ktorému sa medzi nohami ešte stále hrdo hompáľajú gule z čias Levieho kráľa a Zvonára od matky božej. Videné druhý krát a ten film je aj napriek uponáhľanému finále nutné obdivovať. Jednoduchý a plnokrvne vyrozprávaný príbeh (vo viacerých významoch toho slova), ktorý sa nebojí do potenciálneho detského diváka páliť scény o filmárskej intenzite, aká v dnešnej dobe Elsy, Anny a iných tancujúcich ananásov tak veľmi chýba. Štylizácia a trikové prevedenie hovoriacich zvierat sú vzhľadom na finančné okolnosti dokonalé a spolu s hlasovými/mo-cap výkonmi nechávajú prekliaty pomýlený remake Levieho kráľa hlboko zadupaný v prachu. ()

Makky

Mauglí v porovnaní s Disney verziou výrazne prehráva v technickom spracovaní, prerozprávaní a v tempe. Táto temnejšia verzia je však jednoznačne sympatickejšia. Bez piesní a s trochou krvi sa z Knihy džungle stáva temnejší príbeh malého chlapca so sociálnym aspektom, veľmi aktuálnym aj dnes. Odlišnosť, líšiť sa od ostatných, nezapadať v rámci okolia... Serkis nestrhol hneď od začiatku a chvíľu mu trvá, kým si získa diváka, v rukách však má najlepšieho Mauglího vôbec. Malý Rohan Chand je famózny. ()

gegina31

Nevím, jestli tak málo procent mám přičítat síle zvyku uživatelů čsfd dávat filmům od Netflixu nízké hodnocení... Každopádně tohle je mnohem lepší zpracování, než Kniha džunglí z roku 2016. Sice už si nepamatuji, o čem byla, ale pamatuji si, že jsem se celkem nudila a jedniné co mě na tom ohromilo byla vizuální stránka. Tohle bylo oproti tomu celkem napínavé, ač si myslím, že obsah mohl být klidně rozsáhlejší. ()

dom156

Nemohu se ubránit srovnání s nedávným zfilmováním této známé knížky z roku 2016 (Kniha džunglí – tento film mě uchvátil mimochodem). Tato verze od Netflixu je syrovější, drsnější a ne tak uhlazená jako Kniha džunglí. Dle mého také spíše míří na dospělejší publikum, u kterého není nutné mít v paměti ohleduplnost. První polovinu filmu se mi příliš nelíbila, skočili jsem rovným nohama do děje, ve kterém se toho bohužel nic moc velkého neděje a některá zvířata, vypadají jak kdyby každý den vypálila 2 krabky malborek a zahučela do nich lahvinka rumu. Nicméně druhá polovinu dostane tempo, svižnější dějová linka spolu s příběhem mě dokázala zaujmout natolik, že i mé otrávení z první půlky vyprchalo. Dostaneme zde pár vymyšlených postav a upravených jmen, na škodu to určitě není. Po dějové stránce žádné zázračné novoty v již tak často převyprávěném díle není možné udělat a jedná se o solidní průměrný film. ()

kajas

Když Warneři oznámili přípravu filmu, který měl přímo konkurovat hranému remaku klasické Disneyho "Knihy džunglí", nechápavě jsem kroutila hlavou. Hlavou jsem pak kroutila i po oznámení, že snímek nakonec poběží jenom na Netflixu. Bylo to ale asi správné rozhodnutí. Knižní předlohu neznám, a tak nemůžu porovnat, jak moc se jí Serkis a spol. drželi. Výsledek je temnější a brutálnější než verze z roku 2016 a za rodinnou podívanou bych ho rozhodně neoznačila. Děti by totiž z podoby v podstatě všech zvířecích hrdinů mohly mít noční můry. Děj v některých momentech vázne, vizuální zpracování také poněkud pokulhává, takže vítězem přímé konfrontace je každopádně Disney. Pokud si ale chcete vyzkoušet alternativu k animovaným pohádkovým muzikálům, vyloženě zklamáni nebudete. ()

M.i.k.e

krapet drsnější zpracování je fajn,ale jinak to tahle Kniha džunglí prohrává s tou disneyho na celé čáře.I přes přímočařejší přístup a absenci písniček nedokáže Mowgli naplno vtáhnout a korunu všemu nasazuje vizuál,který je...no minimálně zvláštní a některá zvířata jsou vyloženě odpudivá...40% ()

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

02.08.2018

Nejdřív Mauglí, teď Farma zvířat. Streamovací gigant Netflix si v Andy Serkisovi (Válka o planetu opic) pravděpodobně našel nového nejlepšího kamaráda, po odkoupení práv na jeho temnou verzi Knihy… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)