Komentáře uživatelů k filmu (128)

 • gegina31
  *****

  Na tak dlouhý film to odsejpalo celkem rychle. Takže to je hlavní plus. Zajímavý příběh a připomínka toho, jaká byla Amerika rasistická země. Samozřejmě Německu v tomhle nešahala ani po kotníky. Ale tenkrát ještě nemohli vědět jak je Německo k lidem kruté a stejně se snažili bojkotovat účast na Olympiádě, ač se sami chovali k černochům jako největšímu póvlu. Nehledě na to, že nedokázali ocenit takovou osobnost, jakou byl Jesse Owens.(27.5.2016)

 • Hanys_
  ***

  Zajímavý život měl ten Jesse Owens. Tenhle film přibližuje to jeho nejslavnější období vrcholící na olympiádě v Berlíně, ale dělá to tak nějak polovičatě, protože fakta si tvůrci upravují, jak se jim to hodí, a navíc to imho nejzajímavější, vyrovnávání se s rasovou segregací, je tady docela odbyto.(27.12.2016)

 • Michelle75
  ****

  Myslím, že vše,co tam mělo být, tam bylo. Životopisné drama, ve kterém působí téměř všechno přirizeně a nenásilně. Jesse Owens byl talent a sympaťák. A vidět zase Jeremy Ironse mě vždy víc, než potěší.(31.3.2017)

 • joshula
  ****

  Tak jak už jsem psal několikrát. Životopisný film má vždy nejlepší scénář...(28.7.2017)

 • Mitin
  *****

  Atletika je sport, který není až tak často zfilmován, proto jsem rád pokaždé, když nám svět filmu nabídne něco nového. Race nám nabídně pohled na atletiku ve 40. letech a zároveň skvělé drama o situaci černochů v USA, Německu a Olympijských her 1936 v Berlíně. Na své si právě přijdou fandové atletiky, a i ten, koho atletika tolik nezajímá, protože dávka atletiky i drama je poměrně vyvážená. Ve filmu je moc dobrých hereckých výkonů, že bych je nevyjmenoval - Stephan James, Sudeikis, Jeremy Irons, Metschurat, který hrál Goebbelse a rád jsem ve filmu viděl i Carice van Houten.(18.5.2016)

 • lucijelucije
  ****

  Kvalita tohoto snímku mě nepřekvapila, čekala jsem něco takového a mile ráda, mohu říct, že Race splnil mé očekávání. Je to životopisný příběh, už je tohle je pro mě dostatečným hnacím motorem, a pak ta autentičnost S. Jamese. Závěr mě dojal, upřímně, vzdušně a o to víc, mě přesvědčil nedočkaný Happy End, realita totiž žádné dobré konce nemá. 7,5*.(13.8.2016)

 • peetriss
  ****

  Zajímavý životopisný příběh Jesseho Owense nemohl zklamat, jeho zpracování nezklamalo taktéž především díky tomu, že se nepouštělo do zbytečných experimentů a drží se v osvědčených mantinelech svého žánru. Herecké obsazení je povedené, Stephan James je skvělý, překvapil Jason Sudeikis, který mi ukázal, že zvládne i vážnější polohy. Stephen Hopkins dokázal zúročit své zkušenosti a pravděpodobně natočil svůj nejkvalitnější film. Abych ale jen nechválil, občasné digitální "příkrasy" byly zbytečné a vypadají lacině. Na filmové ceny Race určitě není, ale ty více než dvě hodiny určitě nejsou zbytečně promrhaným časem. Stavění rasismu nacistického Německa a Spojených států třicátých let vedle sebe v jednom filmu působí nevšedně.(24.9.2016)

 • iXtr3m3
  ****

  Ak je toto fakt podľa skutočných udalostí, tak fakt že pecka. Super zahrané, super dobové, správne napínavé aj dramatické. Američani športové drámy fakt vedia.(1.1.2017)

 • netahlo
  odpad!

  Tezko rict kdy lidstvu konecne dojde, ze tahle obracena propaganda, kdy jsou negri, zidi, bukvice a spol zobrazovani jako ztelesneni dobra, neni o nic lepsi nez propaganda nacisticka.(26.3.2017)

 • WinstonS
  ***

  Příběh o tom, jak to černošský sprinter parádně natřel náckům na olympiádě v jejich zemi, si o zpracování logicky říká a je fajn, že k tomu došlo. V podstatě standardně odvyprávěný sportovní film, který ovšem sráží poněkud rozporuplný casting (beru, že Goebbels a spol. byli nebetyčné zrůdy, ale fakt je musí hrát herci tak, že vypadají a působí jako dementi? Naopak z umělecké prostitutky Riefenstahlové autoři udělali náckům vzdorující sympaťačku) a šablonovitý styl vyprávění, který některá velmi zajímavá témata opomíjí (podlézavost Brundageho vůči nacistům) a jiná zbytečně zveličuje (rodinný život Jesseho). Nicméně za shlédnutí RACE určitě stojí.(22.4.2017)

 • dafidsch
  ****

  Chladnosť a bezočivosť ľudskej duše, ktorá sa aj teraz opakuje. Je smutné to vôbec vidieť opäť okolo nás. Nech znova nejaký Jesse Owens a Luz Long ukážu čo je to ľudskosť (75%).(5.7.2016)

 • Rehooo
  *****

  Pěkně zpracovaný sníme o diskriminaci afroamerických atletů na olympijských hrách v roce 1936 v nacistickém Německu. Někdy prostě člověku zůstane rozum stát, co všechno se dělo na úkor sportu. Film podle skutečné události mě prostě vždycky dostanou. Když se k tomu navíc přidá sportovní tématika, nemám co řešit.(22.4.2017)

 • lubospoti
  *****

  Nebudu tady pitvat klady a zápory filmu ( i když těch záporů moc nebylo, spíš jen takové drobné vady na kráse). Pro mě prostě jeden z nejlepších filmových zážitků (minimálně letošního roku).(30.6.2016)

 • Hapretor
  ***

  Dobré, poučné, emotivní, uvěřitelné, ... má to srdce i hlavu. U mě fakt dobrý.(18.6.2016)

 • dawe787
  ****

  Nádherný sportovní, historický, životopisný strhující příběh o mladém černochovi, který se díky svému běžeckému talentu účastnil Olympijských her v Berlíně v roce 1936 a ukázal náckům, že nejsou se svou arijskou rasou nejlepší. Každopádně je ve filmu zobrazeno mnoho tehdejších prvků, jako hospodářská krize, velký pokrytecký rasismus v USA, sportovní vytrvalost, odhodlání a píle, dále okázalé dobové faktory předválečného Berlína a také slavná osobní Hitlerova kameramanka Leni Riefenstahl (díky ní jsou skutečně zachované krásné dobové filmy z Olympiády 1936) nebo na pozadí Joseph Goebbels, kvůli jehož hereckému obsazení dávám nakonec 4 hvězdy, na tom si na můj vkus nedali tvůrci záležet a je to opravdu škoda. Závěr filmu je velmi výstižný a ukazuje jednu věc - kdyby se v USA dostali k moci nacisté, bylo by to přinejmenším stejné ne-li horší. Vše je jen o lidech. Byli prostě zlí i hodní Němci.(16.11.2016)

 • martinkaziki
  *****

  Za hudbu a emoce, které jsem cítila při olympijských hrách a hlavně za skutečného Jesse Owense prostě musím dát plný počet.(9.10.2016)

 • filipvrbik
  *****

  Jako věrný fanoušek atletiky, a současně stále aktivní - i když mizerný - atlet, jsem si tento film nemohl nechat ujít. Je docela poznat, že nejde o made in USA, protože se film striktně drží dobových reálií a nevymýšlí si,jak je u amerických snímků zvykem. Jesse Owens opravdu skočil 8,13m, 7,94m a 8,06m a opravdu zaběhl ve finále v Berlíně časy 10,3s na 100m a 20,7s na 200m. Film má gradaci a logicky nechybí ani politické téma,kterého je tu ovšem trochu přespříliš a příběh Jesseho upozaďuje. Tak a teď k negativům - nikde není ukázáno, že byl Jesse silný kuřák, Adolf Hitler se ve filmu takřka neobjeví, a samotný Jesse Owens se měl po čtyřech triumfech hůř finančně než předtím - což je naštěstí nastíněno v poslední scéně... i tak hodnotím film jak jinak , než pěti hvězdičkami a už se těším na další trenink :-)(25.5.2016)

 • Torpid
  **

  Asi dost zajímavej námět narvali do brutálně patetický šablony, která je u sportovních filmů běžná. Jenže tady to mnohem víc bolí, protože se hraje na hodně vážnou notu. Nekonečně natahovanej příběh, v kterým se furt dokola řeční jak je nutný přesprintovat Hitlera a přeskočit Goebbelse. No a nakonec amerika jásá a mě posledních 30 minut fyzicky bolelo.(29.5.2016)

 • Methodix
  ****

  Kvalitný športovo-životopisný film, ktorý patrične zachycuje danú dobu a tým pádom viac prehlbuje daný okamih a príbeh v nej zasadený. Navyše, keď sa pozrieme kedy naposledy niečo Stephen Hopkins natočil, tak je až zázrak, čo sa mu z toho podarilo vytrieskať (napriek tomu, že je to pomerne slušný režisér). Možno trochu strnulý úvod so zabednencom Sudeikisom, ale od príchodu do Berlína veľké potešenie s výborným Jamesom. Tým by sme mali spracovaný príbeh skvelého atléta a môžme ísť ďalej. Race rozhodne neuškodil.(28.6.2017)

 • prazakj
  *****

  Až díky tomuto filmu jsem si uvědomil, jak hodně byla Amerika rasistickou zemí. Ačkoli v porovnání s Německem tam byl stále velký rozdíl. Film o rasové nesnášenlivosti a sportovním duchu, tentokrát v atletickém duchu. Krásně zfilmovaný, herci zahráli své role perfektně. Skvěle jednotlivé postavy (trebér, Leni, Lutz...) především zahráli rozdíl mezi tím, když sport byl víc než rasa. Když sportovní duch a zápal se vzepřou určitým politickým ideálůma myšlenkám. Skvěle jsi jimto ukázal, Jesse. Škoda, že sesjen nenarodil ještě jako Žid, to bys to fašismu vrátil v plné parádě.(27.5.2016)

 • Lkn
  *****

  Viiiiiic takových filmu!(4.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace