Na tak dlouhý film to odsejpalo celkem rychle. Takže to je hlavní plus. Zajímavý příběh a připomínka toho, jaká byla Amerika rasistická země. Samozřejmě Německu v tomhle nešahala ani po kotníky. Ale tenkrát ještě nemohli vědět jak je Německo k lidem kruté a stejně se snažili bojkotovat účast na Olympiádě, ač se sami chovali k černochům jako největšímu póvlu. Nehledě na to, že nedokázali ocenit takovou osobnost, jakou byl Jesse Owens.(27.5.2016)

Zajímavý život měl ten Jesse Owens. Tenhle film přibližuje to jeho nejslavnější období vrcholící na olympiádě v Berlíně, ale dělá to tak nějak polovičatě, protože fakta si tvůrci upravují, jak se jim to hodí, a navíc to imho nejzajímavější, vyrovnávání se s rasovou segregací, je tady docela odbyto.(27.12.2016)

Myslím, že vše,co tam mělo být, tam bylo. Životopisné drama, ve kterém působí téměř všechno přirizeně a nenásilně. Jesse Owens byl talent a sympaťák. A vidět zase Jeremy Ironse mě vždy víc, než potěší.(31.3.2017)

Tak jak už jsem psal několikrát. Životopisný film má vždy nejlepší scénář...(28.7.2017)

Atletika je sport, který není až tak často zfilmován, proto jsem rád pokaždé, když nám svět filmu nabídne něco nového. Race nám nabídně pohled na atletiku ve 40. letech a zároveň skvělé drama o situaci černochů v USA, Německu a Olympijských her 1936 v Berlíně. Na své si právě přijdou fandové atletiky, a i ten, koho atletika tolik nezajímá, protože dávka atletiky i drama je poměrně vyvážená. Ve filmu je moc dobrých hereckých výkonů, že bych je nevyjmenoval - Stephan James, Sudeikis, Jeremy Irons, Metschurat, který hrál Goebbelse a rád jsem ve filmu viděl i Carice van Houten.(18.5.2016)

Kvalita tohoto snímku mě nepřekvapila, čekala jsem něco takového a mile ráda, mohu říct, že Race splnil mé očekávání. Je to životopisný příběh, už je tohle je pro mě dostatečným hnacím motorem, a pak ta autentičnost S. Jamese. Závěr mě dojal, upřímně, vzdušně a o to víc, mě přesvědčil nedočkaný Happy End, realita totiž žádné dobré konce nemá. 7,5*.(13.8.2016)

Zajímavý životopisný příběh Jesseho Owense nemohl zklamat, jeho zpracování nezklamalo taktéž především díky tomu, že se nepouštělo do zbytečných experimentů a drží se v osvědčených mantinelech svého žánru. Herecké obsazení je povedené, Stephan James je skvělý, překvapil Jason Sudeikis, který mi ukázal, že zvládne i vážnější polohy. Stephen Hopkins dokázal zúročit své zkušenosti a pravděpodobně natočil svůj nejkvalitnější film. Abych ale jen nechválil, občasné digitální "příkrasy" byly zbytečné a vypadají lacině. Na filmové ceny Race určitě není, ale ty více než dvě hodiny určitě nejsou zbytečně promrhaným časem. Stavění rasismu nacistického Německa a Spojených států třicátých let vedle sebe v jednom filmu působí nevšedně.(24.9.2016)

Ak je toto fakt podľa skutočných udalostí, tak fakt že pecka. Super zahrané, super dobové, správne napínavé aj dramatické. Američani športové drámy fakt vedia.(1.1.2017)

• netahlo

Tezko rict kdy lidstvu konecne dojde, ze tahle obracena propaganda, kdy jsou negri, zidi, bukvice a spol zobrazovani jako ztelesneni dobra, neni o nic lepsi nez propaganda nacisticka.(26.3.2017)

Příběh o tom, jak to černošský sprinter parádně natřel náckům na olympiádě v jejich zemi, si o zpracování logicky říká a je fajn, že k tomu došlo. V podstatě standardně odvyprávěný sportovní film, který ovšem sráží poněkud rozporuplný casting (beru, že Goebbels a spol. byli nebetyčné zrůdy, ale fakt je musí hrát herci tak, že vypadají a působí jako dementi? Naopak z umělecké prostitutky Riefenstahlové autoři udělali náckům vzdorující sympaťačku) a šablonovitý styl vyprávění, který některá velmi zajímavá témata opomíjí (podlézavost Brundageho vůči nacistům) a jiná zbytečně zveličuje (rodinný život Jesseho). Nicméně za shlédnutí RACE určitě stojí.(22.4.2017)

Chladnosť a bezočivosť ľudskej duše, ktorá sa aj teraz opakuje. Je smutné to vôbec vidieť opäť okolo nás. Nech znova nejaký Jesse Owens a Luz Long ukážu čo je to ľudskosť (75%).(5.7.2016)

Pěkně zpracovaný sníme o diskriminaci afroamerických atletů na olympijských hrách v roce 1936 v nacistickém Německu. Někdy prostě člověku zůstane rozum stát, co všechno se dělo na úkor sportu. Film podle skutečné události mě prostě vždycky dostanou. Když se k tomu navíc přidá sportovní tématika, nemám co řešit.(22.4.2017)

Nebudu tady pitvat klady a zápory filmu ( i když těch záporů moc nebylo, spíš jen takové drobné vady na kráse). Pro mě prostě jeden z nejlepších filmových zážitků (minimálně letošního roku).(30.6.2016)

Dobré, poučné, emotivní, uvěřitelné, ... má to srdce i hlavu. U mě fakt dobrý.(18.6.2016)

Nádherný sportovní, historický, životopisný strhující příběh o mladém černochovi, který se díky svému běžeckému talentu účastnil Olympijských her v Berlíně v roce 1936 a ukázal náckům, že nejsou se svou arijskou rasou nejlepší. Každopádně je ve filmu zobrazeno mnoho tehdejších prvků, jako hospodářská krize, velký pokrytecký rasismus v USA, sportovní vytrvalost, odhodlání a píle, dále okázalé dobové faktory předválečného Berlína a také slavná osobní Hitlerova kameramanka Leni Riefenstahl (díky ní jsou skutečně zachované krásné dobové filmy z Olympiády 1936) nebo na pozadí Joseph Goebbels, kvůli jehož hereckému obsazení dávám nakonec 4 hvězdy, na tom si na můj vkus nedali tvůrci záležet a je to opravdu škoda. Závěr filmu je velmi výstižný a ukazuje jednu věc - kdyby se v USA dostali k moci nacisté, bylo by to přinejmenším stejné ne-li horší. Vše je jen o lidech. Byli prostě zlí i hodní Němci.(16.11.2016)

Za hudbu a emoce, které jsem cítila při olympijských hrách a hlavně za skutečného Jesse Owense prostě musím dát plný počet.(9.10.2016)

Jako věrný fanoušek atletiky, a současně stále aktivní - i když mizerný - atlet, jsem si tento film nemohl nechat ujít. Je docela poznat, že nejde o made in USA, protože se film striktně drží dobových reálií a nevymýšlí si,jak je u amerických snímků zvykem. Jesse Owens opravdu skočil 8,13m, 7,94m a 8,06m a opravdu zaběhl ve finále v Berlíně časy 10,3s na 100m a 20,7s na 200m. Film má gradaci a logicky nechybí ani politické téma,kterého je tu ovšem trochu přespříliš a příběh Jesseho upozaďuje. Tak a teď k negativům - nikde není ukázáno, že byl Jesse silný kuřák, Adolf Hitler se ve filmu takřka neobjeví, a samotný Jesse Owens se měl po čtyřech triumfech hůř finančně než předtím - což je naštěstí nastíněno v poslední scéně... i tak hodnotím film jak jinak , než pěti hvězdičkami a už se těším na další trenink :-)(25.5.2016)

• Torpid

Asi dost zajímavej námět narvali do brutálně patetický šablony, která je u sportovních filmů běžná. Jenže tady to mnohem víc bolí, protože se hraje na hodně vážnou notu. Nekonečně natahovanej příběh, v kterým se furt dokola řeční jak je nutný přesprintovat Hitlera a přeskočit Goebbelse. No a nakonec amerika jásá a mě posledních 30 minut fyzicky bolelo.(29.5.2016)

Kvalitný športovo-životopisný film, ktorý patrične zachycuje danú dobu a tým pádom viac prehlbuje daný okamih a príbeh v nej zasadený. Navyše, keď sa pozrieme kedy naposledy niečo Stephen Hopkins natočil, tak je až zázrak, čo sa mu z toho podarilo vytrieskať (napriek tomu, že je to pomerne slušný režisér). Možno trochu strnulý úvod so zabednencom Sudeikisom, ale od príchodu do Berlína veľké potešenie s výborným Jamesom. Tým by sme mali spracovaný príbeh skvelého atléta a môžme ísť ďalej. Race rozhodne neuškodil.(28.6.2017)

Až díky tomuto filmu jsem si uvědomil, jak hodně byla Amerika rasistickou zemí. Ačkoli v porovnání s Německem tam byl stále velký rozdíl. Film o rasové nesnášenlivosti a sportovním duchu, tentokrát v atletickém duchu. Krásně zfilmovaný, herci zahráli své role perfektně. Skvěle jednotlivé postavy (trebér, Leni, Lutz...) především zahráli rozdíl mezi tím, když sport byl víc než rasa. Když sportovní duch a zápal se vzepřou určitým politickým ideálůma myšlenkám. Skvěle jsi jimto ukázal, Jesse. Škoda, že sesjen nenarodil ještě jako Žid, to bys to fašismu vrátil v plné parádě.(27.5.2016)

Viiiiiic takových filmu!(4.6.2016)