Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (CinemArt)

carly

Bola to jazda. Zábavná, farebná, explozívna. Bolo v nej veľa srdca, stratégie, logiky a svalov. A hlášok. Bol to návrat do detstva, ktorý sa vydaril. Korytnačí bratia majú každý svoj štýl, povahu and odlišný výzor. April je skvelá. Ako aj Casey. A Tyler Perry ako Baxter Stockman ma fakt bavil. ()

fugazi

Želvy Ninja opět útočí a jsou to pořád ty samí sympaťáci, jako v původním seriálu. Scénář je sice debilní, děravej a smysl moc nedává, finále neoriginální, všichni lidi děsně otravný a scény s nima jen zdržujou. Jakmile ale na scénu nastoupí Ralf, Dony, Leo a Mike, fanoušci kreslené verze se můžou rozpouštět blahem. Akce je tak strašně over the top, že nic zábavnějšího letos v kině nebylo. Dvoumetrový želvy s mečema na krunýřích se po dálnici řítí v popelářskym autě, který střílí poklopy od kanálů a trefuje gang motorkářů kolem sebe! Po chvíli nosorožec a prase vyskočí tankem z letadla a vlítnou do Amazonky. Má to sice fakt hodně chyb, ale i tak to ve všech směrech rozdupává letošní stále trapný Avengers … 6/10 ()

Martrix

Je to blbina od první minuty, až po tu poslední. Jestli byli Transformes pro 12-tiletý, tak Ninjakorytnačky jsou tak pro 8-miletý. Kombinace slaboduché zábavy s Jablonského vykrádačkou své vlastní hudby z Transformerů, z toho navíc dělá spíš špatný vtip. Ale budiž....cílovka je jasná. Děj je otravně nezajímavý, ale to děcka asi neřeší. Co řeší, to jsou zmutovaní týpci jako prase a nosorožec. Takže z kina budou odcházet krásně umaštěný od popcornu a po cestě se budou snažit porazit hlavou nějaký ten sloup, nebo aspoň potrkat rozespalé rodiče. Mise splněna. ()

Juto

Stále je to len previerka trpezlivosti pre kohokoľvek staršieho ako 12 rokov. Korytnačky v tejto najnovšej inkarnácii boli a zostali lesklou, ale hlúpou zábavou pre deti. 5/10 ()

Šimpy

73 procent? Cože? Jednička byla zábavná, mile ujetá jízda. Tady je všeho mnohem víc a o to míň to funguje....Jablonsky už neví, jak se víc vykrást, epická hudba graduje a vyvrcholení žádné? Chvílemi dojem, že sleduju Transformers (nejen hudba, ale Technodrom?!) Srandičky, vtípky, a pak pro změnu vtípky a srandičky. Ano, bylo fajn po prvním záběru identifikovat Rocksteadyho a Bebopa nebo Caseyho Jonese, ale třeba první objevení Kranga bylo úplně zabitý. Trhač jediný hrál vážně a proto se k ostatním vůbec nehodil. A Baxter tmavé pleti? Ale zase krásně přehrával to své vědecké nadšení. Želvy si sice drží charaktery a to včetně rozepří mezi sebou...ale celkově to prostě moc nefunguje. A tak můžu vyzvednout jen tři věci...Bumblebeeho, závěrečné titulky a zničení Kranga...to bylo aspoň trochu epic. ()

URBAN

Zatímco první díl byl téměř nadprůměrny, druhý díl sklouzal prakticky do podprůměru, ale našlo se pár vtipů a scén které mi vykouzlily úsměv na tváři nebo vyvolaly napětí, jenomže jen tak aby film něják udržely. ( 30.8.16/MAC ) ()

Prometheus69

Takhle valím já a TAKHLE SE VÁLÍŠ TY! Prostě geniální infantilní píčovina která si "opět" Z původní předlohou vytírá slušně prdel... Škoda, čekal jsem víc... od příběhové stránky určitě, od postav rozhodně! Všeho všudy přetékající humor a banda speciálních efektů je bohužel vše čeho se dočkáte. Jinak nic jiného ani nečekejte a nebudete zklamáni. 55% ()

stOKYi

vrátenie starých klasík, vrátenie toho čo som mal tak rád keď som hltal kreslený seriál ako decko. A to všetko niekoľko krát znásobené oproti predchádzajúcim filmom o karytnačkách. Bohužiaľ, teraz som už veľký chlapec a naivita príbehu a akčných scén mi nedovolí dať väčšie hodnotenie. A hlavne, malo to humor ako v seriály. ()

panMartin

Mám podobné pocity jako u jedničky, je to zábavné. Díky mutantům Rocksteadymu a Bebopovi je akce hned zajímavější. Efekty jsou opět skvělé, prostě zábava. Trhač je tam zbytečný kdyby byl hned hlavním záporákem Krang bylo by to lepší. Casey Jones má hodně málo prostoru. Nesmí se u toho moc přemýšlet. Megan Fox jako April O'Neil je sexy jako vždy. Od jedničky konečně přibyly původní postavy ze starého seriálu a znělka v konečných titulcích pěkně štípla nostalgické srdíčko. Nebude mi vadit když bude i trojka. ()

Sabrewulf

Je tam Trhač, April, Želvy, Tříska, Rocksteady, Bebob, Krang, Technodrom, Casey Jones... Tak proč to, sakra, vůbec nefunguje? Protože tam není žádná pamětihodná akce, žádná pořádná bitka (jsou to ninjové, proboha!) a dvojka záporných mutantů sice má být z těch hloupějších, jenže tady jsou za úplné blbečky. ()

Doudis19

Z legendárních dětských hrdinů, jsou veleotravná zrcadla dnešní zkažené mládeže. Ikdyž trapnost prvního dílu tady naštěstí chybí, pořád je tenhle mix dětského humoru a stupidity ohromný průser. ()

Jizni Tlapa

Želvácká, o stupeň horší než jednička, frajeřinka, která vyniká dvojkou klasických zaporáků pana Prasete a pana Nosorožce. Bohužel onu horší kvalitu než predchozi dílo má ve scénáři a překrouceném příběhu, ale pořád bavi a smrdí mega digitalem !! Mr. Krank a zaverecnej song jsou mutantně nejvíc!!!! ()

Johnny.ARN

Rovnaký výplach ako jednotka. Mi to prišlo ako remake nejakého uleteného teen výplachu z deväťdesiatok, so šialeným vedcom, zlým padouchom a nasilu komickými situáciami. Tu to len obohatili o rozkol v teame a lepšími efektami. Veľmi veľa by sa tomu dalo vytknúť a už ani Megan to nezachraňuje. Bez súbojov a niečoho zaujímavého. Trojku, nie ďakujem. Slabučké 2 z 5 ()

ecceHOMMO

Rozhodne lepšie ako jednotka, ale zisťujem, že z korytnačiek som definitívne vyrástol a už ma to nedokáže baviť a zabávať. Čo je škoda....hold "staroba je hnusná vec". ()

ivan_drago

Totání a absolutní Guilty Pleasure... Celý film jsem se pousmíval jako blbeček a neskutečně se bavil... Vzpomínal na Akční figurky, s kterejma sme si s bráchama hráli a na animovanej seriál, kterej sme žrali a vůbec na všechno spojený s kvalitním "entrtejnmentem"... ()

Mrkvič

Ano, je to hravé jako původní animovaný seriál. Ále tak nudný, když jde o celovečerák. A prostě po tom, co jsem viděl animované drsnější želvičky z roku 2007, na které jsem se odkazoval už v prvním díle, už jiné prostě nechci. Jediný Raf je tak drsný, že přesahuje celou tu pitomoučkost celého zbytku filmu. ()

Lachtaan

První díl mě v kině mile překvapil a doufal jsem, že se dvojka dostaví hned po roce. Nakonec si tvůrci, snad už jenom z obecného zvyku, dali odmlku o 12 měsíců delší a stejnak jsem se přes prvotní plány ani do kina znovu nepodíval. Vlastně to pro mě ani nebyla taková tragédie, sice jsem se opět těšil na dobře řemeslně zvládnuté 'želváky', na stále krásnou Megan Fox a v neposlední řadě na, pro mě, první filmovou roli Stephena "Arrowa" Amella. Na poklidné sobotní odpoledne byli druzí novodobí Želvy Ninja popcornovým filmem, kterému chyběla jen lepší invence a nápaditost, která mírně skuhrala už v prvním díle. Stále byly ale oba filmy zamýšlené jen jako nenáročné sci-fi komedie, což poměrně splnily. ()

uiu

Všechny moje dětské sny se splnily. Kdo vyrůstal na seriálu s želvíma ninjema, tak pochopí. Akorát mě sžírá ta myšlenka, koho napadlo, že hlavní hrdinové bude čtveřice zmutovaných želv, co ovládají umění ninja, které je naučil jejich otec zmutovaná krysa a bojují proti Japoncovi, který má železné brnění s vysouvacími noži a jeho poskokové jsou zmutovaný nosorožec a prase (kteří parádně hláškují) a všemu tomu dodává korunu mimozemšťan Krang, což je jen mozek, který ovládá robotické tělo, žije v Dimenzi X a vlastní Technodrom, zbraň, která dokáže vyhladit celou planetu. Jako dítě jsem nad tím nikdy moc nepřemýšlela, ale jako dospělá bych chtěla ujíždět na tom, na čem tvůrci původního seriálu a komixů. ()