Nezvěstní

Drama / Krimi / Mysteriózní
USA / Velká Británie, (2014–2016), 15 h 40 min (Minutáž: 56–60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall (více)

Série(2) / Epizody(16)

Keď sa päť ročný syn Oliver stratil počas dovolenky vo Francúzsku, nikoho vtedy ani nenapadlo, že prípad bude trvať ešte mnoho rokov. Seriál Stratený, je citlivý príbeh zobrazený prostredníctvom otca rodiny, ktorý sa nevie zmieriť so stratou svojho syna a aj po rokoch sa vracia na miesto činu a hľadá minimálnu nádej na jeho nájdenie. Príbeh je vyrozprávaný striedaním dvoch časových ôs. Jedna spätne rekonštruuje dobu, kedy Oliver zmizol a druhá sleduje príbeh Oliverovho otca Tonyho, ktorý stále, aj po ôsmych rokoch, nestráca nádej a neúnavne pátra po svojom synovi. Spolu s pomocou detektíva Juliena, chce dostať povolenie na znovuotvorenie prípadu. Je to mrazivý, srdcervúci príbeh o strate, živený nádejou a presvedčením, že na konci všetkého príde úľava. (STV)

Recenze uživatele WugWugs k tomuto seriálu (3)

Nezvěstní (2014)

Keď vás ako mňa prvá séria skôr sklamala, dajte šancu druhej, pretože netrpí rušivými neduhmi Tonyho Nesbitta a patrí k špičke žánru. ()

Série 1 (2014) (S01)

Dalo mi zabrať 8 hodín sledovať dementný Tonyho výraz tváre, z ktorého nie je jasné, či sa najbližších 10 sekúnd rozplače, alebo niekoho prebodne. Chápem, že TAK to zamýšľali, po pár hodinách mi to už však bolo na smiech. Ako 4-dielna mini séria by The Missing obstál, žiaľ takto sú časti 2-7 jednoTvárne (doslova!) naťahovaná stále opakovaná nuda. Zápletka sama má na to udržať pozornosť do konca, preto nemôžem dať menej. ()

Série 2 (2016) (S02)

Prvá séria ma akurát poriadne štvala neustálym krúžením okolo hysterického Tonyho charakteru. Zato Dvojka patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v krimi žánri dá vidieť. Herecké výkony nie sú vždy najlepšie, no súčin troch časových línií tak, že divák vždy vie niečo viac ako vyšetrovatelia, a napriek tomu každá epizóda uspokojivo prekvapí - je nevídaný. Prvé štyri časti som pozrel s otvorenými ústami. ()