Nezvěstní

Drama / Krimi / Mysteriózní
USA / Velká Británie, (2014–2016), 15 h 40 min (Minutáž: 56–60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall (více)

Série(2) / Epizody(16)

Keď sa päť ročný syn Oliver stratil počas dovolenky vo Francúzsku, nikoho vtedy ani nenapadlo, že prípad bude trvať ešte mnoho rokov. Seriál Stratený, je citlivý príbeh zobrazený prostredníctvom otca rodiny, ktorý sa nevie zmieriť so stratou svojho syna a aj po rokoch sa vracia na miesto činu a hľadá minimálnu nádej na jeho nájdenie. Príbeh je vyrozprávaný striedaním dvoch časových ôs. Jedna spätne rekonštruuje dobu, kedy Oliver zmizol a druhá sleduje príbeh Oliverovho otca Tonyho, ktorý stále, aj po ôsmych rokoch, nestráca nádej a neúnavne pátra po svojom synovi. Spolu s pomocou detektíva Juliena, chce dostať povolenie na znovuotvorenie prípadu. Je to mrazivý, srdcervúci príbeh o strate, živený nádejou a presvedčením, že na konci všetkého príde úľava. (STV)

Recenze uživatele oasismanik k tomuto seriálu (2)

Nezvěstní (2014)

1 Séria: Podľa komentárov som čakal úplnu megapecku na škandinávsky spôsob, ale tú som nedostal. Tažívá a dusná atmosféra nie je ani zdaleka taká ako pri podobných seriáloch /napríklad aj podobne ladená česká Pustina je minimálne o level lepšia v každom smere /. Prvá séria Missing je, bohužial pre mna, viac dráma ako krimi. Ale je to natočené šikovne, bohužial rozdelenie deja na minulost a prítomnost je po čase viac na škodu ako na úžitok, dej sa celkom zbytočne tiahne a fakt sa často absolútne nič nedeje. Také pekné, slabšie 4, keby to malo menej časti a menej vaty, mohla to byť jedna z najlepších serii v danom žánri, teším sa na dvojku. !!!SPOILER!!! k prvej sérií: čo tu melete o otvorenom konci? Ten záver z Ruska nám skrátka mal ukázať, že sa Tony hladania svojho mrtveho syna nevzdal, aj keď pravdu už vedel, len si ju nechcel priznať, že sa skrátka k akému-takému životu už nikdy nevrátil, narozdiel od jeho bývalej ženy. 2.Séria: Lepšie ako prvá, ale zasa to je niečo úplne iné, iný príbeh, iné postavy /okrem Babista/ a v podstate aj úplne iný žáner. Perfektne premyslené a postupne servírované. Také pekné silné 4. edit: Po opatovnom zvážení dvihnem na 5, pretože som celkom prekvapený ako tu je málo komentárov a že vlastne tento seriál skoro nikto nepozná, ani z môjho okolia, pritom ide o fakt kvalitnú prácu. A Baptiste mi dost utkvel v mysli, zaujímavá, charizmatická postava, ktorú by som prirovnal k dalšiemu krívajucemu, staršiemu pánovi zo seriálov. A má tu najlepšiu ženu na svete :) ()

Série 2 (2016) (S02)

Skvele premyslené a postuplne podávané nedočkavému divákovi, dvihnime to tu trošku, lebo Missing ma rozhodne čo ponuknut mainstreamovemu publiku. ()