Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil. (Cinemart)

PAVLIS

Režie, kamera a hudba šlapou jako kdysi, ale scénáři chybí silnější zápletka a hlavně zatímco dříve byl scénář o krok předemnou a tím si držel moji pozornost, nyní se karta obrátila a ke konci jsem se už chvílema nudil. ()

Moiseiwitsch

Slabé jako čaj. Málo akce. Žádná zajímavá zápletka. V podstatě zlodějina všeho předešlého. Já se teda většinu filmu nudil. Už se raději na další díly vykašlete... Další béčkový akční film z USA. ()

Guran

Jason Bourne už opravdu v ničem nevyniká. Scénář je stokrát omletý. Zvraty jsou předvídatelné a celkově film působí dojmem, že je celý zbytečný. Herci hráli a příběh ikdyž je moc nepřekvapí, dokázal zaujmout a film i v celku pobaví. Nečekal jsem žádnou pecku, tak ani nejsem zklamaný. Prostě typický průměr. ()

J.Cobra

Naprosto zbytečné pokračování, které se snaží na celistvost původní trilogie nabalastit co nejvíce rádoby důležitých a překombinovaných událostí a informací. To, co před 14 lety působilo jako svěží vítr a do dnes působí čistě, akčně a účelně a před devíti lety ještě dávalo smysl, dnes již nefunguje, nudí a nutí vás obracet oči v sloup. Chvílemi jako Rychle a zběsile, ale bez nadsázky a humoru. ()

BoB.2

Už to tam není ,to co bylo cejtit v prvních dílech zbyla jen nastavovaná kaše. EDIT:Po dokoukání filmu uberu ještě jednu * ta finalová honička v autech byla jak z hodně špatnýho sci-fi filmu. ()

Bobris

To co vždy šperkoval Bourna tu je také, jenom slabší, pomalejší a hloupější. Celý ten film se nacházel těsně pod tou hranicí, kterou sem od něho chtěl, ale nikdy jí nepřekročil. Doufám že příští díl už to celé důstojně ukončí, přeju Bournovi klid, zaslouží si ho a my také. 80% ()

Solverino

adrenalinová jízda poněkud nataženého charakteru... časem lehce nudnější... Alicia je fakt prima kus, ale bohužel vypadá tak na 13 a je spíš k smíchu :) (a už vůbec si jí nedokážu představit jako Tomb Raiderku, to bude teprve prdel.... (možná) ()

ratpile

Zklamání. Akce pro akci, kterou žene dopředu zběsilý střih, hudba a neustálý pohyb postav i kamery. Jenže všechno už tu bylo a recyklovaný Jason Bourne nijak zvlášť nefunguje ani po dramatické stránce, tudíž se jeho boj proti systému stává poněkud unylým. Technicky je to samozřejmě brilantní, davové scény jsou úžasné, jen látka se v této hyper-technologicko-mětské akční podobně, zdá se, vyčerpala. Šoupněte přístě Bournea někam do Nepálu. Daleko od monitorů, flashek a kamerových systémů. ()

vieriX

Poctivý Bourne tak jako ho známe špionáž skrývaní se a útěk před různými agenty a pak akce která je špičková jak už jsme zvyklí. Aktuální téma děje možná špionáž nás všech podle CIA. Všechno tu krásně zapadalo člověk neměl moc času na oddych. Jestli bude další díl jdu okamžitě do toho. ()

stone

Z hlediska děje je to slabý odvar předchozích Jasonů. Ale v současném trendu povrchních scénářů nic neobvyklého. Své diváky si jistě najde. ()

sniperjozef

Chtěl, doopravdy jsem moc chtěl dát méně jak 5*. Ovšem nejde to. Jsem rád, že se po strašlivém Boernovo odkazu vrací na scénu Matt s Paulem. Akcí to rozhodně nemá na předchozí díly, ale pořád je to akcemi napěchovaný film v porovnání s "konkurenty". Příběh už začíná trochu pokulhávat, přeci jen už těch staříků co Jasonovi zničili život moc nezbylo, ale i tak z toho Paul vyždímal hodně. Plus do akce vstupují i hacker akce, takže to dostalo hned inovátorský nádech. Za mě super svižná, soubojemi napěchovaná střílečka. ()

HEED

Zdá se, že Greengrassovi se začínají buď to třepat dosti ruce, nebo prostě jeho pero začíná dělat kaňky. Už tam není takový ten drive, improvizace či zkrátka něco, nad čím by jste zůstali s otevřenou pusou hledět. To že se Bourne už nepohybuje jak za mlada mi ani tak nevadí. Co mi vadilo více bylo, že držel po celou dobu filmu hubu. Skoro jako by to už nebyl ani člověk, spíše taková troska. Ale vydržel jsem u toho. Pořád se tam něco děje a film nemá snad ani hluchá místa. Ty dvě hoďky vám utečou jak nic. Třetím Bournem to pro mě skončilo, jako asi pro většinu fanoušků. Tyhle nadstavby už moc nemusím. Určitě ne takhle servírované. ()

MaxForValue

Jediná vec, ktorá mi na novom Bournovi vadí je to, že sa Greengrass tak zúfalo drží žánrových mantinelov a s výnimkou možno dvoch momentov ma vlastne ničím neprekvapil. Ale stále je to vysoko oktánová, testostéronom našľahaná jazda, ktorá vtiahne a nepustí. Chýba tomu šarm jedničky i zaujímavejšie momenty neskorších dielov, motivácia Bourna je čoraz menej nejasná, ale stále, má to "gule". Nie je to práve najodbornejší termín, ale na niečo veda nestačí. ()

BardDeLune

Co mi osobně hrozně vadilo byl sénář, prostě jsem se přes tu tupost, kteru měl čitelně vepsanou i Bourne a všechna ta slepá místa zbytečných linií. Bylo to hrozně okaté, skvělá hudba, i ta kinematografie byla super. Nenudí, ale ani zdaleka nenadchne. ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

08.02.2019

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (více)