X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

Domitri

Podle mě o kousek lepší než jednička. Úžasný příběh, lepší než v jedničce, Podle mě i lepší souboje, což byl třeba Wolverinův souboj se Strikerovou pomocnicí. Nové postavy byly taky dobré, což byl třeba Nightcrawler nebo Jason a pak ty postavy z jedničky co už vyspěly, což je třeba, můj oblíbený, Phyro. 100% ()

Skunkiee

Oč jednodušší to má Miloš Zeman. Nemá ve své zemi mutanty, jen postižené. Nemá oválnou pracovnu, jen chalupu na Vysočině. Nemá...A tak by se dalo pokračovat. Méně je někdy je více. Jednička byla o stupínek výš i když i tohle byla solidní komiksová zábava na úrovni. A ostříhejte někdo wolverina!!! :D ()

Wartord

Tentokrát se židovské superhero dostane z vězení vytvořeného z bublinkové fólie pomocí krve. Tedy železa z krevního barviva. Prostě vůbec nevadí, že přitom strážný chcípne, brána k mírumilovnému telepatickému profesorovi na kriplkáře je přesto otevřená a může mu pomoci v plánu pokořit politika, pokřiveného minulostí a chlemtající patos plnými doušky. Ale vznikne problém. Jedna frakce šachové aliance chce posílit mutanty na úkor lidí, druhá tohle odmítá a chce přijmout konečný mír. Ale nic. Děcka se pohádaj a je to zase story o nenapravitelným magnetu, který přitahuje všechny paramagnetické předměty včetně těch, které by se ve skutečnosti vlivem vnějšího pole odpuzovaly. ()

Pythonator

Lepší než jednička, ale stejně mě to pořád tak trochu nudí. Daleko lepší a zábavnější jsou Avengers. A mnohem raději si pustím Hellboye nebo Thora. X-meni nemají koule. Teda až na Wolverina. ()

Danny.cz

U jedničky jsem při některých scénách kroutil hlavou a říkal si: "Na tomhle se snad ten Singer zaučoval!" A on se zaučil... Druhý díl je totiž o celou třídu výše. Psychologie postav je ještě propracovanější než minule, příběh je kvalitnější, trapné scény zmizely a místo nich zde máme geniality jako útěk Magneta z vězení, myšlenkový boj Xaviera či prank na prezidenta. Postavy, které zabíjely předhozí díl (Cyclops), dostaly méně prostoru, naopak ty nevyužité ho dostaly více. Takto by to mělo fungovat. - 83% ()

Zackk

možná nejlepší x-men, obvykle temné prostředí kdy se svět bojí mutantů ale tentokrát začne jednat a x meny rozdělí, aby se sešli v ještě temnějších prostorách X weapon s excelentním koncem ()

soukyd33

Akčnější než předchozí díl. 👍 I zde se představí nový mutanti, a na scénu se vrátí i ti již známí. Prostorový zvuk výborný. Herecké výkony dobré. Herecké obsazení super. Scénář: Chvílemi chaotický. Konec překvapí. Efekty super. Hudba, zvuk, super. Poznámka: Ta v modrém je sexy, i když mrcha. Poznámka: Wolverine zde objeví tajemství své minulosti. Hvězdiček 3 ()

MartinNewman

X-Men 2. Oproti jedničce opulentnější, s větším záběrem na všechny zúčastněné, takže člověk má možnost poznat více i ostatní. Po úspěšné jedničce se Bryan Singer nadechnul a šoupnul nám ještě větší nášup, jaký si my, fanoušci této serie zasloužíme. Postavy se nám rozrostli jak o kladný, tak i záporný tábor a přitom má divák možnost všechny poznat v poklidu, má na to dost času, Singer netlačí na pilu. Objevilo se čisté zlo, které geniálně ztvárnil Brian Cox, který má charizma v každém filmu a je jedno jestli hraje svini, klaďase, nebo charakterní roli, nebo charakterního zmrda :-). Každá z postav má svou dějovou linku více méně se protínajíc se zbytkem osazenstva. Do popředí vystoupila Storm a božská Mystique, která stojí za to. Brian Singer dal filmu svůj nezaměnitelný podpis, stejně jako každé z postav své pevné místo.  Dvojka nabrala jasný vítězný směr ohodnocený z mě strany pěti tučnými body. ()

pubkitch

Přibližně hodinu dlouhé finále odehrávající se v jedné lokaci je prakticky sebevraždou tohoto díla. Stryker je snad nejslabší komiksový padouch vůbec, Rogue a Cyclop jsou ve filmu jen do počtu. Hodnocení tohoto filmu by dnes, podle mého, bylo mnohem nižší a komentáře méně oslavné, než před dvaceti lety. ()

Ripley X

Vetsi, akcnejsi, propracovanejsi, vynikajici herecke vykony! Dokonale pokracovani vytecneho filmu. Pokud to takhle pujde dal.... ()

RPGman

Původní X-men sem neviděl a po shlédnutí dvojky na to nemám ani chuť. Film mě sice nijak moc nenaštval, ale ani mě nepotěšil. Jediné co bylo zajímavě vytvořené byly bitvy. ()

Xtina

Dokonalé postavy, dokonalí herci, dokonalá režie, dokonalý scénář, dokonalé triky. X-Men patří, podle mého, k nejlepším filmovým adaptacím. Jelikož znám komix i animovaný seriál mohu srovnávat. Dvojka X-Menů je ještě o trochu lepší než jednička a to se stává málokdy. Hugh Jackman v roli Wolverina je prostě k nakousnutí. X-Meni předvedli více své schopnosti, nechybí skvělé vizuální efekty, ale i vtipné hlášky. Filmoví veteráni jako Patrick Stewart, Ian McKellen (kterého stále vidím jako Gandalfa) a Brian Cox tomu všemu dodávají šťávu. Nicméně stále mi tam chybí postava mojeho nej X-Mena Gambita. Doufám, že ho tvůrci neopomenou a v některých z dalších pokračování se ho dočkám (ve trojce to nebude). ()

Alexis

Při sledování druhého pokračování osudů profesora Xaviera a jeho mutantské squadry je patrné, že první díl byl pro Briana Singera jen rozcvička, osahání si tématu, filmových triků a stomiliónového rozpočtu. Jednička ve všech směrech zaostává, přesto má dvojka k dokonalosti daleko. Uniká mi v čem spočívá ona údajná psychologická hloubka filmu - X-meni nemají tak hloupé dialogy jako Spiderman, ani tak ploché charaktery jako zbytek současných mainstreamových adaptací známých comicsů, nastolené vztahové problémy jsou ale značně obehrané a jejich řešení v důsledku nedostatku času a v rámci potřebné srozumitelnosti prostinké. Od začátku je patrné, jakým směrem se budou jednotlivé charaktery ubírat, ani milostné vztahy nejsou nijak objevné – především „poměr“ mezi Jane Grey a Wolverinem mi přišel značně vykonstruovaný. Když připočtu dost neuspokojivý konec vychází mi horší 4, ale jako film pro páteční večer v kině to špatné není. ()

Nediro

Když jsem shlédl první díl, měl jsem pocit, že jsem právě viděl nejlepší sci-fi film, který existuje. Myslel jsem si, že dvojka jedničku nepřekoná, není obvyklé aby byl druhý díl lepší. A proto jsem videokazetu X-men 2 vkládal do videa s domněním, že mě čeká 2 hodiny akce, kde se bude střílet, vraždit, souboje každé dvě minuty, prostě řežba ale zapomene se jaksi na příběh. Právě příběh mě totiž na jedničce zaujal ( mimojiné ). Dámy a pánové, mýlil jsem se. V druhém díle je všechno, co si můžete přát. Na své si příjdou milovníci akce i vyznavači inteligentního příběhu a ani charakterizace postav nepřišla nazmar. Zkrátka, X-men 2 překonal X-men 1 a to téměř ve všem. Gratuluji. Rád se podívám někdy v budoucnu na oba díly znovu. ()

marocco

Postavy sú COOL, Singer je GÉNIUS a akcia je jedným slovom NÁŘEZ. Dialógov bolo trochu viac, ako by som v tomto type filmov čakal, napriek tomu 5 hviezdičiek ako aj v prípade jednotky. Škoda že Singer túto sériu neukončil. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)