Upřímně, tohle je jeden z nejlepších komiksových filmů, které jsem viděl (společně s TDK a Watchmeny). Na rozdíl od prvního dílu si X2 mnohem víc dovoluje takřka ve všem, má lepší příběh, několik úžasných, takřka nezapomenutelných scén (Magnetův útěk z vězení!!!) a prostě celkově je to vynikající podívaná. 9/10(25.9.2009)

Muselo být od začátku zřejmé, že trumfnout první díl nebude snadné. Elegantně představil hodné i zlé z marvelovské galerie. První dva díly série nicméně jasně ukázaly, že angažovat Bryana Singera bylo velmi dobrým tahem. Samozřejmě potěšil nespočtem triků, ale na nich jeho dítka rozhodně nestojí. Sází na vztahovou a psychologickou linii příběhu, těší fanoušky comicsu i diváky, kteří úplně netouží po postavách, které ovládají magnetické pole, z očí jim vyzařuje ničivý paprsek nebo mají na rukou vysunovací břitvy. Boj za svobodu nicméně pokračuje, na řadu se znovu dostává láska i střípkovitá minulost. Je to sice svižná zábava, která má hlavně vydělat dolary, ale zároveň i zajímavý svět s netriviálními pravidly. Sice neskáču tři metry vysoko, nicméně výsledek je znovu výpravný, stylový, dynamický i příjemně staromódní.(18.6.2018)

Tak s tímhle snímkem Singer jen potvrdil, že má talentu na rozdávání. Už první díl považuji za prakticky bezchybný, ale že se to dá ještě takhle zlepšit? To jsem nečekal. S druhým dílem s X v názvu totiž přichází další, ještě větší smršť psychologie a akce, obojí tak fantasticky namixované, že z toho vyplívá, alespoň pro mě, naprosto nejlepší komiksová adaptace, jakou jsem dosud viděl. Osvěžení starého týmu nováčky jako Pyro a Iceman bylo skvělým nápadem a osobně se pro mě tihle dva stávají naprosto skvělými postavami. Wolverine, jakožto můj favorit opět nezklamal a díky Singerovi a scénáristům opět táhne celý film a že mu to jde od ruky (nebo od drápů?). Triky excelentní, atmosféra famózní, hudba konečně taková jak má být a to úderná, výrazná podporující příběh na plátně. Tentokrát už dávám plných 5* a kdyby to šlo dostal by X2 i víc. Jen tak dál Bryane !!!(14.6.2006)

Komiksové filmy o superhrdinech nejde jinak, než se jimi opájet do zblbnutí. Jsem vděčný za takové pojetí X-Menů. Tenkrát v té době nešlo jinak, než to mít za nejlepší film všech dob. Mohli tam hrát jiní herci, mohlo to být podobnější kreslené verzi, ale nevím, jestli bych to tak chtěl. Druhý díl je klasicky naditější, ale to my fandové chceme.(23.4.2011)

Vynikající pokračování, které nejenže se vyrovnává už tak téměř dokonalé jedničce, ale v lecčem jí i částečně předčí. Mnoho lidí tvrdí, že je druhý díl upovídanější. Mě se tomu nezdálo a přišlo mi, že je akčnější než jednička, ale i kdyby to byla pravda, mám to považovat za zápor? Bryan Singer pochopil, že i když jde o filmové zpracování comicsu, neznamená to, že postavy nemohou mít hloubku. Skvělý scénář, ohromující speciální efekty a výtečné herecké výkony. Prostě a jednoduše mě nenapadá jediný zápor.(4.5.2003)

• - Mnoho venkovních záběrů sídla Xaviera bylo použito z prvního dílu, jelikož se nedostávalo peněz. (HellFire)

• - Když Jean a Storm hledají v kostele Nightcrawlera, Jean má vestu s fénixem - ve třetím díle a v komiksu se totiž stane fénixem. (fannah)

• - Ve scéně, kde Mystique listuje mezi jmény dozorců Magnetova vězení se objeví i Bryan Singer, Tom DeSanto (producent), Michael Dougherty (scénárista), Lauren Donner (producentka), Rob Young (zvukař) a Dan Harris (scénárista). (fannah)