„A nevyskúšal si NEBYŤ mutant?“ Strhujúce pokračovanie výbornej jednotky, ktorému zostal verný Singer a tým pádom tiež IQ. Akcia už v origináli bola poňato zaujímavo, „umelecký“ režisér do nej vniesol "to svoje", no až tentokrát nasadil ostré tempo už z úvodu vo výborne zrežírovanej scéne z Bieleho domu. Vrchol akcie dosiahol v scéne, pred ktorou vystríhal mentorský Profesor X (Patrick Stewart) vo vzrušujúcom závere prvej časti. „Boh ich chráň, ak prídu do mojej školy“. Prišli - a je to mäso. Scenár je zbytočne prekombinovaný, ale ako ukázala smiešna trojka, mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Singerovi sa darí udržať našu pozornosť veľkolepými počítačovými trikmi (pád zo stíhačky), výbornými maskami a hoci je príbeh obohatený o až prehnane veľké množstvo nových postáv, nestrácame sa v nich, čo je zásluha dobrých hercov (Cox, Cumming), kvalitného scenára a "starých známych" (nesmrteľný Jackman, tentokrát takmer dobrý McKellen). Vzrušujúco otvorený záver je stokrát lepší, ako celá blbá trojka. Kino Považan NMnV 2003(11.11.2004)

Poviem Vám že ten úvod v bielom dome je celý jedna z najlepších bojových scén, aké som mal možnosť v živote na filmovom plátne vidieť. Spadnutá sánka, doslova ! Ale teraz k filmu. Oproti jednotke nám rapídne pribudlo postáv a celé budovanie deja dáva jasne najavo, že týmto dielom to nekončí a tentokrát hlavný záporák pôsobí kapku zabudnuto. Trošku zamrzí už menej využitého potenciálu jednotlivých mutantov a celková väčšia uťahanosť (stále musím porovnávať s jednotkou). A aj keď by sa s predchádzajúcich riadkov mohlo zdať, že to celé neklape, opak je pravdou. Celé o šlape ako hodinky a toto sú zanedbateľné chyičky krásy, ktoré nemôžu spôsobiť, že by som strhol čoby len jednu hviezdičku. Vizuálne špičkové, výborne zahrané. Jednotke určite hanbu nerobí, ba naopak. Singer sa opäť vytiahol a ešte som od neho nevidel zlý film a ja sa celkom teším, lebo tu vzniká tu unikátna comixová séria. Spiderman a Batman traste sa !(26.6.2005)

O "X-Men" tvrdím, že je to moja najobľúbenejšia filmová adaptácia komiksovej predlohy. Prvá časť sa mi veľmi páčila. Fakt paráda. No a pokračovanie sa mi zdá ešte o trochu aj lepšie. Príbeh pokračuje ďalej. Prehlbujú sa vzťahy medzi postavami, odhaľujú sa charaktery, pribúbajú ďaľší hrdinovia s novými schopnosťami. Má to spád, žiadne zbytočné záseky. Výborní herci, perfektné filmové triky, profesionálna realizácia... *****(29.6.2011)

Ještě nedávno jsem prohlašoval X-Meny za nejlepší comicsovou adaptaci a Singer přišel znovu a vnesl mi do očí pokračování, ze kterého mi vytryskly slzy úžasem a dojetím ještě více. Nikdy jsem nebyl na reklamní žvásty typu "ještě lepší, ještě nablýskanější", ale dvojka X-Menů tohle vystihuje naprosto precizně bez ztráty jakéhokoliv potenciálně zábavného aspektu jedničky a navíc přidává chumel nových postav, silný příběh a spoustu originálních nápadů, kam až oko dohlédne. Je z toho cítit radost z filmařiny, bezmezná láska ke comixu a hlavně cit pro diváckou duši. Singer povýšil vedle titulu detektivního mága definitivně i na krále filmového comixu...(2.5.2003)

Muselo být od začátku zřejmé, že trumfnout první díl nebude snadné. Elegantně představil hodné i zlé z marvelovské galerie. První dva díly série nicméně jasně ukázaly, že angažovat Bryana Singera bylo velmi dobrým tahem. Samozřejmě potěšil nespočtem triků, ale na nich jeho dítka rozhodně nestojí. Sází na vztahovou a psychologickou linii příběhu, těší fanoušky comicsu i diváky, kteří úplně netouží po postavách, které ovládají magnetické pole, z očí jim vyzařuje ničivý paprsek nebo mají na rukou vysunovací břitvy. Boj za svobodu nicméně pokračuje, na řadu se znovu dostává láska i střípkovitá minulost. Je to sice svižná zábava, která má hlavně vydělat dolary, ale zároveň i zajímavý svět s netriviálními pravidly. Sice neskáču tři metry vysoko, nicméně výsledek je znovu výpravný, stylový, dynamický i příjemně staromódní.(18.6.2018)

• - Film je částečně inspirován komiksem"God Loves, Man Kills". (jh666)

• - Oválná pracovna je věrnou kopií originálu až na chodby, které byly udělány širší kvůli bojovým scénám. (HellFire)

• - Krátce před úvodní scénou útoku na prezidenta můžete vidět záběry na zavražděné prezidenty - Abraham Lincoln, John F. Kennedy, William McKinley. (fannah)