Nemám slov. Singer natočil nejlepší komiksový film všech dob. K jedničce jsem ještě pár výtek měl, ale dvojka mě naprosto odzbrojila. Postavy jsou ještě propracovanější. Akční scény ještě nabušenější. Hudba je taktéž bezchybná. Prostě a jednoduše bezchybné a to doslova a do písmene. Singerovi bych zakázal točit do budoucna cokoliv jiného a do smrti by měl točit jenom X-meny.(29.4.2003)

Plnohodnotné pokračování. S nápaditějším příběhem a celkově vymazlenějším zpracováním. Přesto je mi ale trochu bližší první část. Má sevřenější děj a kouzlo z nepoznaného. Každopádně, obě části "X-men" měli stejnou měrou zásadní vliv na počátek renesance komiksového žánru, jemuž vtiskli tvář přirozeně realistické podívané.(5.2.2011)

X-men bol len veľmi slušný rozjazd. V X2 sa do toho Singer oprel už na plno. Postavy z jednotky ďalej rozvíjajú svoj príbeh, ukazujú sa nové ktoré dostanú svoj priestor v trojke. Mystique ukáže svoju ľudskú podobu, Magneto sa dostáva z vezenia, návšteva v dome Bobbyho rodičov je fajn (Policajt: - Odhoďte zbrane. Wolverine: - Nemôžem.), Wolverine sa dozvedá že je nesmrteľný, Pyro sa rozhodne pre druhý tým, a Jean Grey tuší koniec. Magneto je najväčší frajer, Brian Cox je skvelí záporák, Cerebro sa dostáva do nesprávnych rúk a už ide o životy všetkých mutantov ale i ľudí. Singer si neodpustil vložiť do filmu „svoje maličkosti“, narážky na súčasné problémy sveta (resp. Ameriky) tiež hladko zapadli do filmu. Proste vydarené pokračovanie.(31.10.2006)

Poviem Vám že ten úvod v bielom dome je celý jedna z najlepších bojových scén, aké som mal možnosť v živote na filmovom plátne vidieť. Spadnutá sánka, doslova ! Ale teraz k filmu. Oproti jednotke nám rapídne pribudlo postáv a celé budovanie deja dáva jasne najavo, že týmto dielom to nekončí a tentokrát hlavný záporák pôsobí kapku zabudnuto. Trošku zamrzí už menej využitého potenciálu jednotlivých mutantov a celková väčšia uťahanosť (stále musím porovnávať s jednotkou). A aj keď by sa s predchádzajúcich riadkov mohlo zdať, že to celé neklape, opak je pravdou. Celé o šlape ako hodinky a toto sú zanedbateľné chyičky krásy, ktoré nemôžu spôsobiť, že by som strhol čoby len jednu hviezdičku. Vizuálne špičkové, výborne zahrané. Jednotke určite hanbu nerobí, ba naopak. Singer sa opäť vytiahol a ešte som od neho nevidel zlý film a ja sa celkom teším, lebo tu vzniká tu unikátna comixová séria. Spiderman a Batman traste sa !(26.6.2005)

Muselo být od začátku zřejmé, že trumfnout první díl nebude snadné. Elegantně představil hodné i zlé z marvelovské galerie. První dva díly série nicméně jasně ukázaly, že angažovat Bryana Singera bylo velmi dobrým tahem. Samozřejmě potěšil nespočtem triků, ale na nich jeho dítka rozhodně nestojí. Sází na vztahovou a psychologickou linii příběhu, těší fanoušky comicsu i diváky, kteří úplně netouží po postavách, které ovládají magnetické pole, z očí jim vyzařuje ničivý paprsek nebo mají na rukou vysunovací břitvy. Boj za svobodu nicméně pokračuje, na řadu se znovu dostává láska i střípkovitá minulost. Je to sice svižná zábava, která má hlavně vydělat dolary, ale zároveň i zajímavý svět s netriviálními pravidly. Sice neskáču tři metry vysoko, nicméně výsledek je znovu výpravný, stylový, dynamický i příjemně staromódní.(18.6.2018)

• - Neil Patrick Harris chtěl hrát Nightcrawlera, ale nebyl vybrán, protože narozdíl od Cumminga neumí mluvit plynulou němčinou. (fannah)

• - Kvôli Halle Berry prepísali scenár, pretože chcela mať vo filme väčší priestor. (Greenpeacak)

• - Poslední scéna v Xavierově sídle s Cyclopsem, Wolverinem a Xavierem se natáčela v Shepperton Studios v Londýně, protože tam zrovna Hugh Jackman točil Van Helsinga a producenti ho pustili pouze na jeden den, aby dotočil závěrečnou scénu X2. To je taky důvod, proč má Hugh v této scéně více vlasů (ve Van Helsingovi má dlouhé vlasy). (fannah)