Upřímně, tohle je jeden z nejlepších komiksových filmů, které jsem viděl (společně s TDK a Watchmeny). Na rozdíl od prvního dílu si X2 mnohem víc dovoluje takřka ve všem, má lepší příběh, několik úžasných, takřka nezapomenutelných scén (Magnetův útěk z vězení!!!) a prostě celkově je to vynikající podívaná. 9/10(25.9.2009)

Scénář: Michael Dougherty, Dan Harris, David Hayter .. ... ihned po prvním díle jsem do svého přehrávače vložil ten druhý a mé potěšení pokračovalo. Naprosto vyrovnané pokračování, bez známého klesání kvality. Opět spíše průměrný scénář, ale brilantní režie, vizuální zpracování a mé oblíbené duo herců tj. sir Ian McKellen a Rebecca Romijn-Stamos drží sérii X-Men na stále zasloužených 80%.(28.2.2005)

Ve druhých X-men už jsme s od začátku s hlavními postavami obeznámeni a tak je více času na akci a demonstraci jejich schopností. V tomto směru si myslím, že je film lepší než jeho předchůdce, protože jak akční sekvence, tak speciální efekty zde vypadají oněco lépe. Přibili noví zajímaví mutanti, na druhou stranu, jsou to právě mutanti, kteří působí až moc fantasticky, na to abych mohl film považovat za dokonalý. Přece jen pohled na Hugh Jackmana a jeho účas ala vkodlak působí až moc úsměvně. Postavy Stana Lee nikdy nebudou tak poutavé jako je třeba Batman, nebo Hellboy. X-men 2 jsou ale velice dobrý film v rámci toho, co nabízí předloha. Lépe už film o těchto mutantech pravděpodobně natočit nejde.(11.5.2011)

Nemám slov. Singer natočil nejlepší komiksový film všech dob. K jedničce jsem ještě pár výtek měl, ale dvojka mě naprosto odzbrojila. Postavy jsou ještě propracovanější. Akční scény ještě nabušenější. Hudba je taktéž bezchybná. Prostě a jednoduše bezchybné a to doslova a do písmene. Singerovi bych zakázal točit do budoucna cokoliv jiného a do smrti by měl točit jenom X-meny.(29.4.2003)

Komiksové filmy o superhrdinech nejde jinak, než se jimi opájet do zblbnutí. Jsem vděčný za takové pojetí X-Menů. Tenkrát v té době nešlo jinak, než to mít za nejlepší film všech dob. Mohli tam hrát jiní herci, mohlo to být podobnější kreslené verzi, ale nevím, jestli bych to tak chtěl. Druhý díl je klasicky naditější, ale to my fandové chceme.(23.4.2011)

• - V čase 7:20 kamera zabírá chlapce pozorujícího kostru šavlozubé kočky (anglicky Saber-tooth cat), Saber-tooth je přezdívka Wolverinova úhlavního nepřítele. (StarPlate)

• - O úlohu vo filme sa uchádzal aj Shaquille O´Neal, avšak tvorcovia jeho žiadosť zamietli. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kde Mystique listuje mezi jmény dozorců Magnetova vězení se objeví i Bryan Singer, Tom DeSanto (producent), Michael Dougherty (scénárista), Lauren Donner (producentka), Rob Young (zvukař) a Dan Harris (scénárista). (fannah)