Singer se překvapivě nenechal unést úspěchem prvního dílu a stvořil pokračování, které si ze svého předchůdce vzalo to nejlepší. Druhý díl působí ucelenějším a lepším dojmem, mnohem lépe využívá vlastností jednotlivých mutantů (využití je tentokrát skutečně vychytané - třeba scéna s granáty) a i akční scény vypadají lépe (i když je pravda, že první akční je bohužel nejlepší). Druhý díl X-menů dosáhl na svého předchůdce a předčil ho. Ne o mnoho, ale předčil a to u pokračování hodně kvalitních filmů tak obvyklé není. PS: Málem bych se zapoměl zmínit o výtečném obsazení. Ze starých známých jsem měl největší radost z Jackmana, jehož Wolverin je tentokrát skutečnej drsoň a jeho řež s mariňáky nemá chybu. Z noých mě příjemně překvapil především Alan Cumming, jehož kreace je vskutku nezapomenutená!(2.5.2003)

Také myslím, že tentokrát pokračování předčilo originál. Přijde mi to akčnější než první díl, více postav mi moc nevadí ačkoli některé bych přeci jen více rozvinul - nejraději mám Magneta výborného McKellena, popř. Wolverina. Stewart tu byl tentokrát dost nevýrazný a Marsden měl taky většinou smůlu. Nejlepší scény: atentát na prezidenta za doprovodu Mozarta, přepadení školy (můj favorit), jakákoli scéna s Magnetem. Ten film je ale hlavně dobrý proto, že mě zajímají i neakční pasáže, prostě proto, že mě zajímají postavy a jejich vývoj. Navíc konečně je pryč Michael Kamen, mistr nevýrazné hudby a přichází starý dobrý Ottman s pořádnou komiksovou hudbou.(7.6.2003)

Dvojka je ve vsech ohledech lepsi nez jednicka. Vypada to, jako by si herci v jednicce sve postavy jen otukavali a teprve v pokracovani se do nich naplno vcitili a opravu si to uzili. Scenar vice vyuziva schopnosti jednotlivych mutantu a vhodne davkuje ty spravne hlasky, hudba je mnohem propracovanejsi (konecne maji X-Men svuj hlavni a pekne zapamatovatelny motiv), vsak ji taky delal Singeruv dvorni skladatel John Ottman (behem jednicky byl nejpsis zaneprazdnen jinym projektem), a triky samozrejme taky pokrocily. A moc me potesil opet relativne otevreny konec, takze doufam, ze se trojky dockame driv nez za tri roky.(15.5.2003)

V rámci komiksových adaptací jde určitě o tu zdařilejší část, nicméně, jak už napsal Matty, jde o běžné komerční zboží, které mě o bůhvíjakých kvalitách nepřesvědčilo. Singerovi se musí přiznat, že jím režírované první dva díly mají větší ambice a snaží se o určitou myšlenkovou hloubku přinejmenším ve svém žánru než např. ryze popkornový teenagerský Hoodův Wolverine. Jedničce jsem sice dal 4*, ale přiznávám, že jsem nikdy nebyl fanouškem podobných mainstreamových komiksů o superhrdinech a mutantech. Tenhle druh pohádek pro odrostlejší mě zkrátka už unavuje. Po herecké stránce solidní a režii se nedá upřít vysoká profesionalita, ale scénář mi přišel tak nějak ukecaný a rozplizlý. Celkový dojem: 60 %.(2.7.2010)

Scénář: Michael Dougherty, Dan Harris, David Hayter .. ... ihned po prvním díle jsem do svého přehrávače vložil ten druhý a mé potěšení pokračovalo. Naprosto vyrovnané pokračování, bez známého klesání kvality. Opět spíše průměrný scénář, ale brilantní režie, vizuální zpracování a mé oblíbené duo herců tj. sir Ian McKellen a Rebecca Romijn-Stamos drží sérii X-Men na stále zasloužených 80%.(28.2.2005)

• Kelly Hu

• - Podle ranné verze scénáře zachránil Magneto profesora X před Dark Cerebro a utekl s ostatnímy X-Meny. (HellFire)

• - Oválná pracovna je věrnou kopií originálu až na chodby, které byly udělány širší kvůli bojovým scénám. (HellFire)

• - Film je částečně inspirován komiksem"God Loves, Man Kills". (jh666)