„A nevyskúšal si NEBYŤ mutantom?“ Strhujúce voľné pokračovanie výborného komiksového marveláckeho originálu Bryana Singera z roku 2000, ktorému zostal verný Singer a tým pádom tiež IQ. Akcia už v origináli bola poňato zaujímavo, „umelecký“ režisér do nej vniesol "to svoje", no až tentokrát nasadil ostré tempo už z úvodu vo výborne zrežírovanej scéne z Bieleho domu a vrchol akcie dosiahol v scéne, pred ktorou vystríhal mentorský Profesor X (Patrick Stewart) vo vzrušujúcom závere "jednotky": „Boh ich chráň, Eric, ak prídu do mojej školy“. Prišli - a je to mäso. Scenár je zbytočne prekombinovaný, ale ako ukázala smiešna trojka bohužiaľ už v réžii akéhosi Bretta Ratnera, mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Singerovi sa darí udržať našu pozornosť veľkolepými - ale nedôležitými - počítačovými trikmi (pád zo stíhačky), výbornými maskami a hoci je príbeh obohatený o až prehnane veľké množstvo nových postáv, nestrácame sa v nich, čo je zásluha dobrých hercov (Cox, Cumming), kvalitného scenára a "starých známych" (nesmrteľný Jackman, tentokrát takmer „dobrý“ McKellen). Vzrušujúco otvorený záver je stokrát lepší, ako celá blbá trojka. Kino Považan 2003(11.11.2004)

Singer se překvapivě nenechal unést úspěchem prvního dílu a stvořil pokračování, které si ze svého předchůdce vzalo to nejlepší. Druhý díl působí ucelenějším a lepším dojmem, mnohem lépe využívá vlastností jednotlivých mutantů (využití je tentokrát skutečně vychytané - třeba scéna s granáty) a i akční scény vypadají lépe (i když je pravda, že první akční je bohužel nejlepší). Druhý díl X-menů dosáhl na svého předchůdce a předčil ho. Ne o mnoho, ale předčil a to u pokračování hodně kvalitních filmů tak obvyklé není. PS: Málem bych se zapoměl zmínit o výtečném obsazení. Ze starých známých jsem měl největší radost z Jackmana, jehož Wolverin je tentokrát skutečnej drsoň a jeho řež s mariňáky nemá chybu. Z noých mě příjemně překvapil především Alan Cumming, jehož kreace je vskutku nezapomenutená!(2.5.2003)

Nightcrawler nám tehdy v kině se svojí teleportační ekvilibristikou zotvíral huby, na druhé straně ale snímek vybalil svoji nejlepší akční scénu hned v úvodu. Wolverine má sice své drápy nabroušeny excelentně (napínavý adamantiový souboj s Deathstrike, boj v x-menovském domě) a Magneto umí uniknout z vězení ještě elegantněji než ten kluk Copperfieldů, avšak způsob, jakým Noční děs absolvoval prohlídku Bílého domu, mě prostě dostal nejvíc. Natočeno je to opět čertovsky dobře, mutanty se to všude kolem jen hemží a odkrývání Rosomákovy minulosti na pozadí bojů x-faktoráků s lidmi působí chvílemi více než uhrančivě. Herci znovu výborní. Jenom ten závěr mi nějak nesednul. 90% 110 miliónů dolarů(rozpočet)/407,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/93 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

Pokračování je naprosto jako skoro každé jiné pokračování jiných filmů, méně akce, více "keců". Jednička byla daleko lepší :)(15.9.2008)

Další příklad toho, že i dvojka může předčít originál. Psychologie postav a jejich chování je ještě propracovanější, dějové zvraty jsou nečekané a přesto logické a celé to mnohem lépe drží pohromadě. Trojka by už mohla zaútočit na "plnohodnotnych" pět hvězdiček, tohle je spis 4,5.(22.4.2003)

• - V prvním díle měla Rebeca Romijn kontaktní čočky, ale v tomto filmu jsou její oči upraveny digitálně - stejně jako oči Halle Berry. (fannah)

• - V čase 7:20 kamera zabírá chlapce pozorujícího kostru šavlozubé kočky (anglicky Saber-tooth cat), Saber-tooth je přezdívka Wolverinova úhlavního nepřítele. (StarPlate)

• - Replika prezidentova psacího stolu v Oválné pracovně byla tak detailně provedená, že trvalo dva měsíce, než ji vyrobili. (fannah)