Dobrodružně-akční sci-fi podívaná s pěknými efekty, výbornou režií, solidním příběhem, určitou myšlenkovou hloubkou a plejádou více či méně známých herců, typově velmi vhodně zvolených. Hugh Jackman je zkrátka správně dravý Wolverine, jakému by se jiný asi nevyrovnal, a osobně se mi dost líbí i Ian McKellen v roli Magneta. Dvě hodiny, ve kterých není žádný prostor pro nudu, ještě o chlup povedenější a zajímavější oproti jedničce. Pro mě nicméně nejde o kult, proto uděluji "pouhé" čtyři hvězdičky a krásných 85%.(5.10.2009)

Skvělé. Nejlepším Comicsem pro mne sice stále zůstává Hulk, ale X-Men 2 mu šlapou na paty, a to fest. Lepší než 1ka ve všech možných představitelných i nepředstavitelných aspektech. Děj má fantastické tempo, Herecké výkony všech zůčastněných (vyjma Anny Paquinové, která je dost strašná) jsou skutečně úctyhodné (byť pánové Jackman, McKellen a Stewart stále vedou), triky opět polepšily a trapnej "žabák" z jedničky je vystřídán Kurtem Wagnerem, který je celkově vyveden naprosto fantasticky a už první scéna s ním (vlastně první scéna vůbec) je naprosto strhující. Teď se už jen můžem modlit, aby Brat Rattner udržel úroveň Posledního vzdoru alespoň lehce nad úrovní jedničky.(7.5.2006)

Lepší než první díl nakonec asi přecejen ano, avšak pořád to na plný počet není. Stopáž narostla a s ní stejně tak rádoby hluboké řeči, které přece jen v rychlém závěru vyšumějí tak trochu do prázdna. Vnitřní nevyrovnanost Wolverina je však pořád stejně poutavá a i ostatní postavy jsou vcelku zajímavé. Singer bohudík i napodruhé natočil inteligentní komiksovku a dokáže více než slušně zkloubit efektní popkornovou akci a relativně poutavý děj. Vizuální efekty patří k tomu nejlepšímu, co lze v současné době vidět a nebýt (již zmiňované) trochu přemrštěné délky, byl bych velice spokojen. Takhle je to jen solidní nadprůměr s několika drobnými mouchami, ale i tak stojí tenhle snímek za podívání. V porovnání s Daredevilem, či Spidermanem má jasně navrch.(29.5.2006)

Už je známe a tvůrci to ví, takže zbylo více prostoru pro práci s jednotlivými postavami a jejich pohnutkami. Mnohem lepší jsou rovněž triky a choreografie, díky čemuž vzniklo hned několik šťavňatých akčních scén (úvodní pokus o atentát, Magnetův útěk z vězení, Mystique v akci). "Profesor X proti své vůli" - výborný nápad.(12.3.2017)

O "X-Men" tvrdím, že je to moja najobľúbenejšia filmová adaptácia komiksovej predlohy. Prvá časť sa mi veľmi páčila. Fakt paráda. No a pokračovanie sa mi zdá ešte o trochu aj lepšie. Príbeh pokračuje ďalej. Prehlbujú sa vzťahy medzi postavami, odhaľujú sa charaktery, pribúbajú ďaľší hrdinovia s novými schopnosťami. Má to spád, žiadne zbytočné záseky. Výborní herci, perfektné filmové triky, profesionálna realizácia... *****(29.6.2011)