Plnohodnotné pokračování. S nápaditějším příběhem a celkově vymazlenějším zpracováním. Přesto je mi ale trochu bližší první část. Má sevřenější děj a kouzlo z nepoznaného. Každopádně, obě části "X-men" měli stejnou měrou zásadní vliv na počátek renesance komiksového žánru, jemuž vtiskli tvář přirozeně realistické podívané.(5.2.2011)

Ještě nedávno jsem prohlašoval X-Meny za nejlepší comicsovou adaptaci a Singer přišel znovu a vnesl mi do očí pokračování, ze kterého mi vytryskly slzy úžasem a dojetím ještě více. Nikdy jsem nebyl na reklamní žvásty typu "ještě lepší, ještě nablýskanější", ale dvojka X-Menů tohle vystihuje naprosto precizně bez ztráty jakéhokoliv potenciálně zábavného aspektu jedničky a navíc přidává chumel nových postav, silný příběh a spoustu originálních nápadů, kam až oko dohlédne. Je z toho cítit radost z filmařiny, bezmezná láska ke comixu a hlavně cit pro diváckou duši. Singer povýšil vedle titulu detektivního mága definitivně i na krále filmového comixu...(2.5.2003)

Nemám slov! První díl mi přišel takovej nemastnej neslanej, prostě něco tomu chybělo. Druhý díl je ovšem totálně odlišnej od jedničky. Akce je hustá, Hugh Jackman je ještě větší borec a nejlepší na konec... Mystique. Když tam zbije partu vojáků, namaluje se mi na tváři úsměv :)) Jedno z mála pokračování, které se zdařilo!(17.1.2007)

Dobrodružně-akční sci-fi podívaná s pěknými efekty, výbornou režií, solidním příběhem, určitou myšlenkovou hloubkou a plejádou více či méně známých herců, typově velmi vhodně zvolených. Hugh Jackman je zkrátka správně dravý Wolverine, jakému by se jiný asi nevyrovnal, a osobně se mi dost líbí i Ian McKellen v roli Magneta. Dvě hodiny, ve kterých není žádný prostor pro nudu, ještě o chlup povedenější a zajímavější oproti jedničce. Pro mě nicméně nejde o kult, proto uděluji "pouhé" čtyři hvězdičky a krásných 85%.(5.10.2009)

Opravdu povedený film, nápaditý, chytrý, s herci, kteří dobře hrají skvěle vymyšlené postavy. Navíc perfektní po vizuální stránce, trikově i hudebně (na samostatný poslech mě soundtrack vůbec nechytl, ale ve filmu ta muzika funguje na jedničku). Potom, co jsem viděla třetí díl a znova první jsem se rozhodla zvýšit hvězdičky na plný počet, protože si to zaslouží, je o třídu lepší než zbylé dva, které ale sami jsou dost dobré a pro změnu si zaslouží ty 4 hvězdičky :-).(1.3.2006)

• - Natáčanie začalo 17. júna 2002 vo Vancouveri. (Greenpeacak)

• - Bojová scéna mezi Wolverinem a Yuriko se natáčela tři týdny. (fannah)

• - Kvôli Halle Berry prepísali scenár, pretože chcela mať vo filme väčší priestor. (Greenpeacak)