Po dost anti-akční jedničce, která byla spíše uvedení do děje následuje komiksové show X-men 2. Skvělý film... ikdyž .... smrt Jean Gray, ale s tim se nic neudělá. Skvělé nové postavy(iceman, pyro ...) Opravdu o dost lepší než "nudnější" jednička. Už se těším na trojku (pokud se každým dílem bude film zlepšovat brzo bude potřeba minimálně 6* :o))(11.6.2004)

Muselo být od začátku zřejmé, že trumfnout první díl nebude snadné. Elegantně představil hodné i zlé z marvelovské galerie. První dva díly série nicméně jasně ukázaly, že angažovat Bryana Singera bylo velmi dobrým tahem. Samozřejmě potěšil nespočtem triků, ale na nich jeho dítka rozhodně nestojí. Sází na vztahovou a psychologickou linii příběhu, těší fanoušky comicsu i diváky, kteří úplně netouží po postavách, které ovládají magnetické pole, z očí jim vyzařuje ničivý paprsek nebo mají na rukou vysunovací břitvy. Boj za svobodu nicméně pokračuje, na řadu se znovu dostává láska i střípkovitá minulost. Je to sice svižná zábava, která má hlavně vydělat dolary, ale zároveň i zajímavý svět s netriviálními pravidly. Sice neskáču tři metry vysoko, nicméně výsledek je znovu výpravný, stylový, dynamický i příjemně staromódní.(18.6.2018)

Optimálnější stopáž pro nejen vyspělou (což jsem psal už u jedničky), ale nyní i inteligentní komiksovou adaptaci přináší oproti jedničce rozvinutější a skutečně plnohodnotný sci-fi příběh, jež oslňuje zajímavými postavami, neustupující svižností vyprávění, efektními akčními scénami a zkrátka všudypřítomnou zajímavostí. X2 nemají slabé místo, Singer použil své nejlepší ingredience v optimálním množství a vytvořil tak perfektní akční film a ve své době nejlepší komiksovou adaptaci, kterou překoná až Nolan. Jediné, co mě napadá k vytknutí je, že X2 oproti TDK tolik nevzbouzí emoce. 9/10(21.7.2011)

Lepší než jednička takřka ve všech sférách. Momentálně už kultovní záležitost, která sází především na rozvinutější příběh, silné emoce a kupu akčních, prakticky nezapomenutelných scén (úvodní akce v Bílém domě, Wolverine vs Yuriko, Wolverine vs mariňáči, Magnetův útěk z vězení). Konkurovat může pouze Nolanův The Dark Knight. Plně využitý potenciál. 10/10(4.6.2009)

Bryan Singer to zase výborně zvládnul, ale nemyslim si že by to bylo lepší než první díl, podle mě jsou na stejný úuovni. Tady je sice víc akce, která je zase úžasná a jsou tady daleko víc promakanější schopnosti mutantů z prvního dílu, zejména Femke Janssen a Ian McKellen ukážou mnohem víc ze svých schopností než v prvním díle, takže je to i lepší triková podívaná (už jenom kvůli těm trikům to stojí za zkouknutí) a hlavně je tam taky pár nových mutantů, za zmínku stojí hlavně Kurt wagner, ta jeho akce na začátku je fakt úžasnů, podle mě ve filmu už lepší nebyla a do ní ještě hrála super muzika, ale ta si udržovala vysokou kvalitu po celou dobu filmu, ale zase na druhou stranu se tady už vytratila originality a ani příběh neni zas tak skvělej, dá se bez problémů skouknout a nemá výrazný hluchý místa ani neni zbytečně prodlužovanej, ale přece jenom něco takovýho bylo už viděný v jedničce. Jinak si ale nemůžu stěžovat a stejně jako jedničce musim dát 5*(26.6.2005)