Ve druhých X-men už jsme s od začátku s hlavními postavami obeznámeni a tak je více času na akci a demonstraci jejich schopností. V tomto směru si myslím, že je film lepší než jeho předchůdce, protože jak akční sekvence, tak speciální efekty zde vypadají oněco lépe. Přibili noví zajímaví mutanti, na druhou stranu, jsou to právě mutanti, kteří působí až moc fantasticky, na to abych mohl film považovat za dokonalý. Přece jen pohled na Hugh Jackmana a jeho účas ala vkodlak působí až moc úsměvně. Postavy Stana Lee nikdy nebudou tak poutavé jako je třeba Batman, nebo Hellboy. X-men 2 jsou ale velice dobrý film v rámci toho, co nabízí předloha. Lépe už film o těchto mutantech pravděpodobně natočit nejde.(11.5.2011)

Komiksové filmy o superhrdinech nejde jinak, než se jimi opájet do zblbnutí. Jsem vděčný za takové pojetí X-Menů. Tenkrát v té době nešlo jinak, než to mít za nejlepší film všech dob. Mohli tam hrát jiní herci, mohlo to být podobnější kreslené verzi, ale nevím, jestli bych to tak chtěl. Druhý díl je klasicky naditější, ale to my fandové chceme.(23.4.2011)

7/10 O level lepšie ako jednotka. Lepšie zrežírované, lepšie napísané. V prvej polovici navyše Singer celkom dobre vykresľuje kladné postavy, škoda že v druhej polovici to všetko hodí do pece a venuje sa asi iba trom charakterom. Na temnej strane sily je to ale bieda. Záporáci sú stále plochí a ich motivácie sa obmedzujú na "som zlý a chcem zabiť všetkých ľudí/mutantov".(15.10.2005)

Malokdy se podari pokracovani prekonat puvodni film, ale X-Menum se to povedlo. Lepsi zapletka i scenar, kvalitnejsi efekty udelali z teto komiksove konverze dobrou podivanou pro chvile pohody. Nadchl me Hugh Jackman, ktery jiz bude asi navzdy spojen s postavou Wolverina, kterou hraje naprosto mistrovsky!(5.9.2003)

Obsahuje spoilery: "S nebezpečnými kluky holky flirtujou. Nevodí je domů. Vdávají se za slušňáky." Příběh navazuje na předchozí film. Mezi lidmi a mutanty stále proudí nenávist. Do toho všeho si začne Wolverine vzpomínat. Nebudu vám věšet bulíky na nos a snažit se vám tvrdit, že je to týmovka jako jednička. Tenhle film je o Wolverinovu původu. "Slyšeli jste ve zprávách o těch nebezpečných mutantech? Já jsem ten nejhorší." Hugh Jackman tu postavy z prvního dílu, které se objevili i tady - zástinil. Dopomáhá mu k tomu i scénář, který ostatní nepustí ani ke slovu. "Wolverine. Musím přiznat, že tady bych tě určitě nehledal. Jak je to dlouho? Patnáct let? Ani trochu ses nezměnil. Zato já... Příroda." Já to hanit nechci, jen jsem tím chtěl říct, že jednička byla lépe napsaná a fungovala jako superhrdinská týmovka. Na druhou stranu je dvojka akčnější. Bavilo mne přepadení školy a Wolverinka. "Válka začala." - 70%.(30.3.2019)

• - Film je částečně inspirován komiksem"God Loves, Man Kills". (jh666)

• - Škola pro nadané mutanty je točena ve stejném komplexu, jako domov Lexe Luthora v seriálu Smallville. (cariada)

• - Celosvětová premiéra proběhla 24. dubna 2003 v Anglii. (Varan)