Singer opäť nesklamal a natočil aj úchvatnú dvojku. Nemám čo by som dodal........... Soundtrack John Ottman: 1. Suite From X2 ,2. Storm's Perfect Storm ,3. Finding Faith ,4. Sneaky Mystique ,5. Cerebro ,6. Mansion Attack ,7. Rogue Earns Her Wings ,8. It's Time ,9. Magneto's Old Tricks ,10. I'm In ,11. If You Really Knew ,12. Playing With Fire ,13. Death Strikes Deathstryke ,14. Getting Out Alive ,15. Goodbye ,16. We're Here To Stay ,(3.1.2011)

Plnohodnotné pokračování. S nápaditějším příběhem a celkově vymazlenějším zpracováním. Přesto je mi ale trochu bližší první část. Má sevřenější děj a kouzlo z nepoznaného. Každopádně, obě části "X-men" měli stejnou měrou zásadní vliv na počátek renesance komiksového žánru, jemuž vtiskli tvář přirozeně realistické podívané.(5.2.2011)

Nightcrawler nám tehdy v kině se svojí teleportační ekvilibristikou zotvíral huby, na druhé straně ale snímek vybalil svoji nejlepší akční scénu hned v úvodu. Wolverine má sice své drápy nabroušeny excelentně (napínavý adamantiový souboj s Deathstrike, boj v x-menovském domě) a Magneto umí uniknout z vězení ještě elegantněji než ten kluk Copperfieldů, avšak způsob, jakým Noční děs absolvoval prohlídku Bílého domu, mě prostě dostal nejvíc. Natočeno je to opět čertovsky dobře, mutanty se to všude kolem jen hemží a odkrývání Rosomákovy minulosti na pozadí bojů x-faktoráků s lidmi působí chvílemi více než uhrančivě. Herci znovu výborní. Jenom ten závěr mi nějak nesednul. 90% 110 miliónů dolarů(rozpočet)/407,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/93 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

X-men bol len veľmi slušný rozjazd. V X2 sa do toho Singer oprel už na plno. Postavy z jednotky ďalej rozvíjajú svoj príbeh, ukazujú sa nové ktoré dostanú svoj priestor v trojke. Mystique ukáže svoju ľudskú podobu, Magneto sa dostáva z vezenia, návšteva v dome Bobbyho rodičov je fajn (Policajt: - Odhoďte zbrane. Wolverine: - Nemôžem.), Wolverine sa dozvedá že je nesmrteľný, Pyro sa rozhodne pre druhý tým, a Jean Grey tuší koniec. Magneto je najväčší frajer, Brian Cox je skvelí záporák, Cerebro sa dostáva do nesprávnych rúk a už ide o životy všetkých mutantov ale i ľudí. Singer si neodpustil vložiť do filmu „svoje maličkosti“, narážky na súčasné problémy sveta (resp. Ameriky) tiež hladko zapadli do filmu. Proste vydarené pokračovanie.(31.10.2006)

Ještě nedávno jsem prohlašoval X-Meny za nejlepší comicsovou adaptaci a Singer přišel znovu a vnesl mi do očí pokračování, ze kterého mi vytryskly slzy úžasem a dojetím ještě více. Nikdy jsem nebyl na reklamní žvásty typu "ještě lepší, ještě nablýskanější", ale dvojka X-Menů tohle vystihuje naprosto precizně bez ztráty jakéhokoliv potenciálně zábavného aspektu jedničky a navíc přidává chumel nových postav, silný příběh a spoustu originálních nápadů, kam až oko dohlédne. Je z toho cítit radost z filmařiny, bezmezná láska ke comixu a hlavně cit pro diváckou duši. Singer povýšil vedle titulu detektivního mága definitivně i na krále filmového comixu...(2.5.2003)

• Kelly Hu

• - Spoiler: Wolverine před kamerou zabije 11 lidí. (Chipsonator)

• - Kameraman Newton Thomas Sigel a dvaja kaskadérsky vodiči takmer umreli pri scéne, v ktorej má Pyro (Aaron Stanford) spor s políciou. (Greenpeacak)

• - Celosvětová premiéra proběhla 24. dubna 2003 v Anglii. (Varan)