Vzhľadom k žánru, v ktorom sa pohybujeme, je slabší spád filmu predsa len jeho handicapom. Viacej postáv, viacej kecov, viacej riešení problémov ináč než akciou. Nevadilo by mi to, nebyť tých 133 minút a keby tie kecy predsa len nevychádzali tak trochu doprázdna. Nie je to tak hlboké, ako sa to tvári byť. Ale ináč je to rovnako inteligentné a postavy sú minimálne rovnako cool ako v jednotke, takže vyslovene sklamania sa obávať nemusíte. O pol hviezdičky slabšie než originál.(23.4.2003)

Bryan Singer je vynikající režisér. Velice si vážím, že jako první tvůrce pochopil, že komixi se nezakládají jen na bezduché akci, ale hlavně na inteligenci a vývoji postav, právě na tom totiž stavý celý příběh. Každý hrdina příběhu má svůj charakter, který se časem pod náporem událostí mění, ale nijak okatě, všechny malé i velké změny se dějí naprosto přirozeně. Stejně jako v prvním díle, na kterém jsem byl v kině vlastně omylem :), se Singerovi skvěle daří zobrazovat svět mutantů, který nejen že není rušivý, ale právě naopak, nikomu se mutanti nezdají divní, ale spíše jakoby do světa patřili. Co na tom, že inspirace utlačování této neustále se rozrůstající menšiny pramení z režisérovi sexuální orientace? Důležité je aby každý prvek příběhu fungovat a přesně to se děje. Přestože jsem hned na začátku předznamenal, že se X-Men nevydává cestou akce, je druhý díl o poznání rychlejší a akčních scén je tam více než v prvním. První z nich se odehraje již pár okamžiků po zmizení úvodních titulek a je třeba jí přiznat jistou originalitu a výjimačnost. Útočící mutant za zvuků vážné hudby působí totiž vážně magicky (rozhodně jedna z nejpovedenějších scén) a ukazuje nám jakým směrem se bude příběh dále vyvíjet. Ač možná nebudou všichni tak docela souhlasit, označuji sérii X-Men za nejlepší komixovou adaptaci všech dob...(13.3.2006)

U komiksových filmů je první díl většinou nejlepší. Popisuje totiž zrod hrdiny. X-meni ale žádný takový zrod nemají, takže první film byl pouze úvodem do série, tréninkem Bryana Singera na první film - X-Men 2. Jednotlivé postavy už známe, takže se můžeme pustit hluběji do jejich nitra. To je totiž největší klad celého filmu. Kdo má rád jednotlivé charaktery, bude určitě potěšen. Akce je oproti jedničce také pestřejší, režie vymazlenější a metafora na minoritní skupiny zřetelnější.(15.5.2003)

Vynikající. X-MEN 2 jsou bezpochyby lepší než jednička a možná vůbec nejlepší filmovou adaptací komiksu. Singer perfektně zvládá psychologii postav a akce je rovněž impozantní (úvod v bílém domě, útok na školu, X-Jet v tornádu nebo Wolverine vs. Deathstrike). Brilantně zvládá vyprávění, ví kdy přitlačit na pilu a ví kdy naopak zvolnit. Všechno zvládá s citem, bravůrou a láskou k původní komixové předloze. Je smutné, že utekl k SUPERMANOVI, kde i přes všechny nesporné klady nedokázal uspět tak jako v X-MENECH. Škoda Bryane.(1.8.2006)

Také myslím, že tentokrát pokračování předčilo originál. Přijde mi to akčnější než první díl, více postav mi moc nevadí ačkoli některé bych přeci jen více rozvinul - nejraději mám Magneta výborného McKellena, popř. Wolverina. Stewart tu byl tentokrát dost nevýrazný a Marsden měl taky většinou smůlu. Nejlepší scény: atentát na prezidenta za doprovodu Mozarta, přepadení školy (můj favorit), jakákoli scéna s Magnetem. Ten film je ale hlavně dobrý proto, že mě zajímají i neakční pasáže, prostě proto, že mě zajímají postavy a jejich vývoj. Navíc konečně je pryč Michael Kamen, mistr nevýrazné hudby a přichází starý dobrý Ottman s pořádnou komiksovou hudbou.(7.6.2003)

• - V čase 7:20 kamera zabírá chlapce pozorujícího kostru šavlozubé kočky (anglicky Saber-tooth cat), Saber-tooth je přezdívka Wolverinova úhlavního nepřítele. (StarPlate)

• - Singer chtěl, aby Brian Cox pojal roli stejně jako v Lovci Lidí. (fannah)

• - Bojová scéna mezi Wolverinem a Yuriko se natáčela tři týdny. (fannah)