Fanoušci originálního marveláckého comicsu, kterým se jednička zdála být příliš akční, mají důvod u pokračování X-Menů uslintávat blahem. Filozofování a přelomových životních okamžiků jednotlivých hrdinů si nyní užijete dosytosti. Což ovšem neznamená, že by akce bylo málo. Postarají se o ni především staronové tváře Iceman, Pyro a hlavně zcela nová akvizice - Nightcrawler. Fanoušky Rebeccy Romijn-Stamos určitě potěší, že nordická kráska zde sehrává podstatně významnější roli než tomu bylo v prvním díle;) A o hudbě Johna Ottmana se nemusím zmiňovat, kolegové o ní napsali vše, co průměrný divák potřebuje vědět:) Ale pořád tu chybí ten Gambit....:)(6.6.2003)

Ve druhých X-men už jsme s od začátku s hlavními postavami obeznámeni a tak je více času na akci a demonstraci jejich schopností. V tomto směru si myslím, že je film lepší než jeho předchůdce, protože jak akční sekvence, tak speciální efekty zde vypadají oněco lépe. Přibili noví zajímaví mutanti, na druhou stranu, jsou to právě mutanti, kteří působí až moc fantasticky, na to abych mohl film považovat za dokonalý. Přece jen pohled na Hugh Jackmana a jeho účas ala vkodlak působí až moc úsměvně. Postavy Stana Lee nikdy nebudou tak poutavé jako je třeba Batman, nebo Hellboy. X-men 2 jsou ale velice dobrý film v rámci toho, co nabízí předloha. Lépe už film o těchto mutantech pravděpodobně natočit nejde.(11.5.2011)

X-men bol len veľmi slušný rozjazd. V X2 sa do toho Singer oprel už na plno. Postavy z jednotky ďalej rozvíjajú svoj príbeh, ukazujú sa nové ktoré dostanú svoj priestor v trojke. Mystique ukáže svoju ľudskú podobu, Magneto sa dostáva z vezenia, návšteva v dome Bobbyho rodičov je fajn (Policajt: - Odhoďte zbrane. Wolverine: - Nemôžem.), Wolverine sa dozvedá že je nesmrteľný, Pyro sa rozhodne pre druhý tým, a Jean Grey tuší koniec. Magneto je najväčší frajer, Brian Cox je skvelí záporák, Cerebro sa dostáva do nesprávnych rúk a už ide o životy všetkých mutantov ale i ľudí. Singer si neodpustil vložiť do filmu „svoje maličkosti“, narážky na súčasné problémy sveta (resp. Ameriky) tiež hladko zapadli do filmu. Proste vydarené pokračovanie.(31.10.2006)

Singer se překvapivě nenechal unést úspěchem prvního dílu a stvořil pokračování, které si ze svého předchůdce vzalo to nejlepší. Druhý díl působí ucelenějším a lepším dojmem, mnohem lépe využívá vlastností jednotlivých mutantů (využití je tentokrát skutečně vychytané - třeba scéna s granáty) a i akční scény vypadají lépe (i když je pravda, že první akční je bohužel nejlepší). Druhý díl X-menů dosáhl na svého předchůdce a předčil ho. Ne o mnoho, ale předčil a to u pokračování hodně kvalitních filmů tak obvyklé není. PS: Málem bych se zapoměl zmínit o výtečném obsazení. Ze starých známých jsem měl největší radost z Jackmana, jehož Wolverin je tentokrát skutečnej drsoň a jeho řež s mariňáky nemá chybu. Z noých mě příjemně překvapil především Alan Cumming, jehož kreace je vskutku nezapomenutená!(2.5.2003)

Už je známe a tvůrci to ví, takže zbylo více prostoru pro práci s jednotlivými postavami a jejich pohnutkami. Mnohem lepší jsou rovněž triky a choreografie, díky čemuž vzniklo hned několik šťavňatých akčních scén (úvodní pokus o atentát, Magnetův útěk z vězení, Mystique v akci). "Profesor X proti své vůli" - výborný nápad.(12.3.2017)

• - Oválná pracovna je věrnou kopií originálu až na chodby, které byly udělány širší kvůli bojovým scénám. (HellFire)

• - V čase 7:20 kamera zabírá chlapce pozorujícího kostru šavlozubé kočky (anglicky Saber-tooth cat), Saber-tooth je přezdívka Wolverinova úhlavního nepřítele. (StarPlate)

• - Nightcrawlerov chvost bol prevažne vytváraný počítačom, avšak Alan Cumming mal k dispozícii aj jeden z gumy. (Greenpeacak)