X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

BoXBe

Z Marveláckých comicsových adaptací mají X-men opravdovou vnitřní atmosféru. S čím jsem se neztotožnil byl schématický záporák, ten pak určuje celkovou hybnost, která místy nebyla valná. ()

mortak

Singer se rozhodl ve dvojce akcentovat odlišnost (něco o tom ví), a povedlo se mu to výborně. Nejbrutálnější scéna ve filmu je totiž záběr na typickou americkou rodinu za oknem. Proto pět hvězdiček, i když se film občas tváří moudřeji než ve skutečnosti je. Ovšem akční finále zabírá třetinu filmu a není to jen mlácení a střílení (i když Kelly Hu patří k jeho vrcholům), ale každá postava tu má vlastní skvěle akcentovanou linku. ()

KajusaK

U druhého dílu už jsem musela navýšit hodnocení o jednu *.. Perfektní zápletka, o efektech nemluvě..Film mě vcelku upoutal od začátku a ráda mrkn někdy znovu,stojí to zato.. ()

animaxis

I při druhém díle jsem si říkal, že styl X-Menů mi prostě sedne. Celkově mají spíše vážnější tón (aspoň v této době měli), ale zároveň se občas během film objeví nějaká úsměvná scéna. Dále je tu vidět, že tvůrci se rozhodně nedrželi zpátky, protože mi přišlo, že tu jsou i scény, které by se do dnešních filmů o "superhrdinech" nedostaly, ať už právě kvůli hlubší myšlence, násilnějším snénám atd. Vlastně jediní superhrdinové v současnosti, kteří se toho stále nebojí, jsou, a to mě velmi těší, novější X-Meni. A co se týče samotného filmu X2... Děj je poněkud delší a také o mnoho věcí plnější, než první díl. Více se toho dovídáme o postavách známých i méně známých a celý ten zážitek ještě zesilují dobré herecké výkony. Na celém filmu se mi líbilo, že tu dojde ke spojení sil mezi "umírněnými a radikálními" X-Meny, a že film tedy nevidí své postavy černo-bíle. Zajímavá jsou i místa, která tu navštívíme a to jen zvyšuje zábavu při sledování. X2 jsou podle mě tedy o něco lepší, ale přesto ne úplně dokonalý X-Meni. Nicméně se rozhodně jedná o dobře natočený film. ()

otík

Velmi dobré pokračování už tak výborné jedničky. Je to stylové, napínavé, dobře zahrané a je to tu hvězda vedle hvězdy. A hlavně děj dokáže zaujmout. ()

Radiq

Stejně povedený jak první díl, akorát se tady víc zabíjelo. Taky tady přibylo víc digi efektů, který byly moc okatý. A stejně jako v prvním díle mi tady silně chyběla krev. Být víc krve, bylo by to o třídu lepší. Oblíbil jsem si Kurta Wagnera alias Nightcrawlera, kterej se svou německou angličtinou a pobožností neměl chybu. A taky dobře vypadal. Celkově slabší, než jednička... ()

Langsuyar

Wow! Tajně sem doufal, že bude dvojka lepší jak jednička a ono se doopravdy stalo! Řekl bych, že jedna z nejlepších adaptací komixu (nebudu se zmiňovat o Nolanově Batmanovi, to je speciální extra-kategorie). Skvěle propracované postavy (konečně to není jen o Wolverinovi, který tu není neustále v centru dění), dostatek akce, vtipu, zvratů, nápadů, hudby a to celé skvěle zrežírováno! "Call me Iceman" 9/10 ()

Nivenx

Magneto je prostě od tohohle dílu můj mutant číslo jedna, samosebou s Profesorem X. Parádní děj, skvělé efekty a bezchybní herci. Tomuhle filmu nechybí zkrátka nic. Oproti prvnímu dílu se to posunulo o něco víš a je to jeden z mála filmů, kde si myslím že druhý díl, je silnější jak první. Propracovanost děje, mutantů, prostředí a i efektů je naprosto bezchybné. Nevím co u tohohle dílu vlastně kritizovat, jelikož snad ani není co. 90% ()

MJMilan

I když si Xmeni udržují úroveň, přibylo scén, které ve filmu nemuseli vůbec být a jako by byly uměle vytvořeny pro delší stopáž. Co jsem doteď nepochopil je výběr herců a tím nemyslím Jackmana. Samotná Halle Berry mi do své role vůbec nepasuje stejně tak jako Ian McKellen. ()

panMartin

Já jsem spokojen. Tak s tímhle snímkem Singer jen potvrdil, že má talentu na rozdávání. Po velmi velmi dobrém prvním dílu je zde dvojka, která předčila ve všem díl předchozí. Bezvadně propracovaný příběh excelentní scénář, skvělé digitální efekty a mí oblíbení herci - a to vše jen v jednom filmu. Úvodní akce v Bílém domě je tak skvělá. Herecké obsazení je úžasné. Mimochodem, jako vždy famózní Jackman, který se pro roli Wolverina snad narodil. Výborné nápady a skvělé vlastnosti mutantů. Naprosté nadšení. ()

Decker

Pravidlo druhych dilu bylo poruseno. Je to uzasna jizda a nemuzu se dockat na dalsi pokracovani. Pro komixove fanousky je to jasna povinnost, pro ostatni adrenalinova zabava a povedena audiovizualni promenada, avsak nabita dobrym pribehem, ktery ma po zasluze jiste skvele napsany scenar, ale i reziserovo nadseni, talent a jistota s kterou film natocil. ()

Hafran

Navenek hlubší, babrající se v důležitých otázkách a rozšiřující mýtus kmene X-menů. Po vynikající jedničce velké zklamání. Jakoby Singer zapomněl že atmosféra z jedničky byla sama o sobě dobrá a byla pouze vylepšená tím že hlavní postavy byly mutanti - Wolverine byl rebel a vyděděnec jako James Dean či Clint Eastwood, jen místo kvéru měl drápy. Tady už je všechno postaveno na mutantech naprosto samoúčelně a ani jako akční film by to příliš neobstálo. ()

hans500

Výborné pokračování prvního dílu, zachovává si stejné kvality, opět skvělý scénář a prokreslení charaktery a méně akce než v podobných filmech (akce ale samozřejmě nechybí a je lépe natočená než v prvním díle), herci ani Singer opět nezklamali. ()

filmmovier

Celkově mi tenhle díl přijde o něco lepší než jednička, je to asi na **** a půl. Už jenom ten začátek mě skvěle navadil na ucházející filmovou jízdu. I příběh je o něco lepší než minule. herecké výkony jsou opět skvělé, Bryan Cox je dobrý záporák a potěšilo mě, že tu dostali věrší prostor Mystique i Magneto. McKellen byl v tý ,,divný helmě" vážně cool. Triky jsou dobrá, jen to finále mohlo být o něco lepší. ()

chelseaman22

V jistých mezích dost vtipná pohádka. Oproti prvotině se akce nezastaví, což naneštěstí vede k tomu, že ne úplně všechno je skvělé. Na mysli mám několik menších či větších detailů, jež v konečném resumé citelně ovlivňují samotnou kvalitu snímku. Jedním ze stěžejních bodů snímků je ten exkluzivní seznam.cz, jež slouží k vyhledávání mutantů, potažmo lidí. Divák raději uvěří drápům Rosomáka, než-li takové neforemné blbosti. Druhým bodem je obcování s Rosomákem - ta Wonder Woman nemá vůbec soudnost, když jí ani chalán á la Superman nestačí! Nepochopitelné taktéž bylo, že ten zlý plukovník či co, utrácí peníze daňových poplatníků za nesmysly, a PENTAGONU je to zjevně šumák. Celý snímek je Rosomákocentrický. Mystique a Carl von Banhoof z Cirku Le Soil jsou perfetto! P. S. Škoda rozmrdaného kolečka! 78% Celosvětový výdělek k 15. 2. 2013: $407,711,549, což je 3,71 násobek budgetu..........159. nejvýdělečnější snímek historie ()

Motinski

Jeden z tých mála prípadov keď je pokračovanie citeľné aspoň o triedu lepšie ako prvá časť. V porovnaní s týmto vám prvý X–Meni prídu možno až nudný. Nové postavy výborne zapadli a čo sa týka Wolverina, ten film posúva k suverénnym 5*. Jednoznačne najzaujímavejšia postava celej série, so záhadným príbehom plným nevyjasnených vecí. Psychológia postav je tu skvelá a nejde iba o priamočiarú blockbusterovu jazdu. Všetko má svoju hĺbku a keď už príde na akčné scény (ktorých je omnoho viac ako minule) sú natočené bezchybne. Striedanie tempa tiež funguje, Singer si často krát dovolí zvoľniť aby rozvijal charaktery, čo nemuselo vôbec dopadnúť dobre. Možno je ešte skoro o tom hovoriť, ale spolu s Nolanovymi Batmanmi je X-Men 2 najlepší komiksový film aký som videl. ()

LUKICKK

Pokračování povedeného prvního dílu, které se povedlo, tak, jak mělo. Na konci jsem měl slzy v očích, a to jsem se nekoukal poprvé a viděl jsem i následující díly. Řekl bych, že v tomto díle si všichni zamilovali Hugha Jackmana jako Wolverina, jelikož zde měl dost prostoru pro vývoj a dobře ho využil. ()

Magneto

Určite je vo filme posun od ponurej atmosféry jednotky,ale nie až tak dramatický,aby nepasoval do série...Dvojka je jedným slovom veľkolepá,ale Brian Singer nezabudol ani na to,čo robilo prvú časť tak výnimočnou a to sú postavy.Vracajú sa všetky známe tváre a Singer im svojou invenčnosťou dodáva plastické charaktery,ktoré sú uveriteľné...Mojou najobľúbenejšou postavou je ale Mystique,ktorej motív nám ostane stále skrytý a dúfam že v poslednej časti sa dozvieme niečo viac o tejto geniáln napísanej postave.Ináč Jackman je klasicky wolwerinovsky a všetky postavy si udržali svoju cooloosť.Dej je jednojuchý a nezachádza do komplikovaných koľají....Celkovo je to vynikajúci komixový film,ktorý prekonal originál a užijú si ho opäť tí,ktorí sa neobmedzujú iba na veci,ktoré vidia iba vlastnými očami...Proste na tieto filmy je potrebná fantázia... ()

Honzíno

Je to těsně, ale je to tak. Výborný kousek, srovnatelný s jedničkou naprosto ve všem, někdy i přečnívá původní počin. Sekvence útoku na "školu pro nadané" je bombastická stejně jako Magnetův únik z vězení. Jenže vše trošku sráží fakt, že vyvrcholení filmu je zdlouhavé, natahované a ztrácí postupně na tempu, a tudíž na divácké soustředěnosti. Ano je to skvěle napsané, rozvržené, natočené, ale kdyby se ubralo 10 minut z celkové stopáže, bylo by to u mě za pět hvězd. A právě ta zdlouhavost je kamenem úrazu. Tak či onak je to pořád kvalitní zábava! Ian Mckellen je cool!:) 80% ()

LordSnape

Prakticky se jedná o slušné pokračování i když tentokrát ubylo akce a přibylo více filozofických hlodů, které podle mě v komiksových filmech nemají co dělat. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)