Wataha

Polsko, (2014–2019), 14 h 38 min (Minutáž: 38–60 min)

Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Magdalena Popławska, Anna Dončenko, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk (více)

Série(3) / Epizody(18)

Příslušníci pohraniční stráže jsou zabiti při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije pouze jeden z nich. Mnoho lidí je odhodláno zjistit pravdu... V šestidílném kriminálním dramatu z originální produkce polského HBO. Snímek Wataha, z originální produkce polského HBO, je příběhem o pohraniční stráži v Bukovských vrších, ale také o místě, které je nositelem zvláštních postojů a chování. Toto kriminální drama začíná bombovým útokem, který zabije příslušníky pohraniční stráže nasazené v Bukovských vrších. Přežije pouze jediný. Kapitán Rebrow (Leszek Lichota) přijde následkem této události o svého přítele i milovanou Ewu. Ačkoli je zmatený, snaží se přijít spáchanému zločinu na kloub a zjistit, kdo za tímto neštěstím stojí. Po pravdě dychtí i jeho nadřízení. Oficiální vyšetřování je v rukou státního zastupitelství. (HBO Europe)

kolodej1

uměle natahované a pro mě dost nudné, v tomto případě by bohatě stačil film, látky na seriál bylo hodně málo. Nebavilo mě to natolik, že už jsem poslední díl vynechal. Je mnoho lepších seriálů, tento jsem vyhodnotil jako ztrátu času ()

Soth

Vyplati se videt obe serie - po shlednuti prve chapu nizke hodnoceni od lidi, kteri jeste nevideli serii druhou, ktera vse uzavira. Jedna hvezda chybi za obcasnou rozvlacnost a nedotazeni osudu vsech postav na konci. Jinak lepsi prumer a casu nelituju. ()

Kozlowski8

Velmi poutavý a prostředím odlehlé divočiny Bukowských lesů na jihovýchodě Polska atraktivní seriál o boji pohraničníků s převaděči ilegálních migrantů, pašeráky zbraní a drog a také s korupcí a zradou ve vlastních řadách. Výborná atmosféra a po první - trochu rozvláčnější a "seznamovací" sérií - se to ve druhé a třetí řadě slušně rozjede a v závěru graduje. Skvělá práce - od scénáře, režie a kamery po velmi dobře napsané a vesměs i velmi dobře herecky ztvárněné postavy. Bavilo mě to.  Hodnocení jednotlivých sérií : 1.-75 %, 2.-80 %, 3.-80 %. ()

joywork

Na seriál jsem se moc těšil, polské HBO si vybralo zajímavé a neotřelé téma z prostředí ostrahy hranic s Ukrajinou, kde o dramatické a vyhrocené situace asi nebude nouze. Jelikož se o tuto oblast z historického hlediska dlouhodobě zajímám, očekával jsem pořádnou porci napětí a adrenalinu. Výsledek mě celkem zklamal. Tempo šesti dílů bylo velmi pozvolné, indicie vedoucí k vyjasnění kriminální zápletky byly zveřejněňovány velmi sporadicky. Po zhlédnutí závěrečného dílu jsem byl vcelku naštvanej. Motiv bombového útoku a pachatel byl sice odhalen, nicméně u dalších 90% ostatních vedlejších postav nejsou vyjasněny jejich pohnutky, proč jednaly, jak jednaly. Ani o hlavní postavě, kapitánovi Rebrowovi se toho moc nedovíme a jak to s ním a jeho útěkem dopadlo vůbec ne. Čekal jsem nějakou příběhově sevřenou seriálovou minisérii, takto to je jen nakousnutý zajímavý náčrtek děje, u kterého ani není jasné, zda bude mít nějaké pokračování, a pokud ano, budu si muset počkat minimálně 2 - 3 roky. Seriály moc nesleduji, nevím tedy, zda je to běžné, natočit pár dílu a seriál takto ukončit a čekat, zda bude na dílo nějaký ohlas a potom teprve pokračovat..... ()

slovan.mma

Taky priemer. Začína to sľubne. Potom sa to cele zacykli a najviac ma irituje ta slniečkarska vitacska podprahová propaganda. Všetci ilegalni imigranti sú ženy a deti a treba ich ľutovať. Kde mam kybel na grcanie? ()

Hombre8

Atraktivní neotřelé téma zasazené do ponurého, tajemného prostředí Haliče. To už samo o sobě, spolu s poměrně slušnou kamerou slibuje dobrý zážitek. Bohužel to vše kazí značná zmatenost příběhu a spousta chyb. Mnoho scénáristů (režisérů) seriálova smrt. Určitě by to bylo ještě lepší, kdyby to psal a točil jeden člověk. Tohle nebylo téma pro diváka Ulice, který neví, na co čumí a člověk, který sledoval pozorně, se v tom chvílemi ztrácel a musel kousat mnohou nelogičnost a hloupost. Přesto ale dávám čtyři - tyhle témata se musí divácky podporovat. ()

Midu

Určitě to stojí za shlédnutí. Atraktivní prostředí Bukovských hor, povedený scénář i režii stahují dolů nevýrazné herecké výkony. Tohle je největší slabina seriálu. A když vše spěje dramaticky ke konci, tak zjistíte že to vlastně žádný konec nemá...Ani se nedozvíte, jestli hlavní hrdina pří útěku přežíl pád ze strmého srázu! Kam odjel zkrvavený Grzywa vlakem? Na čí staně vlastně stojí prokurátorka Iga Dobosz? Kdo je vlastně tajemný generál? Nedozvíte se vlastně skoro nic... Nezbývá doufat, že se natočí 2 série a uvidíte konec. Pokud bude sledovanost. Za absenci konce dávám 2 hvězdičky dolů. ()

JanniV

Dobře natočená minisérie, napětí graduje až ke konečnému střetu dvou přátel z dětství. Teď na HBOGO běží pokračování z letošního roku - ještě lepší, než první série. Doporučuji. Za mě 4,5* ()

mdf

I když první serie nebyla nějak moc záživná, druhá a  třetí už měla lepší tempo. Koukatelné,ničím extra to nevybočuje,ale na Poláky to nebylo špatné. ()