Reklama

Reklama

Wataha

(seriál)
Trailer
Polsko, (2014–2019), 14 h 38 min (Minutáž: 38–60 min)

Hrají:

Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Magdalena Popławska, Anna Dončenko, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Příslušníci pohraniční stráže jsou zabiti při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije pouze jeden z nich. Mnoho lidí je odhodláno zjistit pravdu... V šestidílném kriminálním dramatu z originální produkce polského HBO. Snímek Wataha, z originální produkce polského HBO, je příběhem o pohraniční stráži v Bukovských vrších, ale také o místě, které je nositelem zvláštních postojů a chování. Toto kriminální drama začíná bombovým útokem, který zabije příslušníky pohraniční stráže nasazené v Bukovských vrších. Přežije pouze jediný. Kapitán Rebrow (Leszek Lichota) přijde následkem této události o svého přítele i milovanou Ewu. Ačkoli je zmatený, snaží se přijít spáchanému zločinu na kloub a zjistit, kdo za tímto neštěstím stojí. Po pravdě dychtí i jeho nadřízení. Oficiální vyšetřování je v rukou státního zastupitelství. (HBO Europe)

(více)

Videa (11)

Trailer

Recenze (31)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Kvalitnejší krimi seriál, ktorý sa tak nejak pomaly rozbehne, ale vždy vo finiši jednotlivých sérií slušne zaberie. Tie síce ponúkajú samostatné príbehy, ale nedajú sa pozerať jednotlivo, nakoľko sa vracajú aj staré veci a súvislosti. Seriál veľmi pripomína aj slovenskú Čiaru, hlavne v súvislosti s prevádzačstvom, ale to spracovanie je na vyššej úrovni. Tri série všetko v seriáli vyriešia a ukončia a musím povedať, že práve tá tretia aj v súvislosti až s tou pravým mafiánskym nádychom je najlepšia. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Zůstalo jen u slibného a zajímavého námětu. První tři díly rozvláčné, se zbytečnými sekvencemi (honička s medvědem), pak začnou mrtvoly málem vypadávat ze šatních skříněk a uspěchaný konec (?), kdy se některé postavy (domlácený Grzywa) nejspíš přesouvají teleportem, to dokonale pohřbí. Pokud bude druhá série, tak už bez mé divácké účasti. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V první sérii nekompromisní, depresivní a dost zmatečné drama z ale velice pěkného prostředí polských národních parků na hranici Polska, Ukrajiny a Slovenska. Ještě štěstí, že každá ze sérií má šest dílů, překousnout se to dalo. Druhá a třetí série už za to totiž docela stojí. Postavy jsou pořád poměrně protivný, nepříjemný a otravný, ale ten děj točící se kolem zdejších imigrantů mě začal docela i bavit. První série tak za dvě hvězdy, druhá a třetí za čtyři, dohromady lepší tři hvězdy. ()

octopuska 

všechny recenze uživatele

Wataha je v překladu balíček. A je to balíček s poměrně třaskavým a nebezpečným obsahem. Rozbalíte ho na pomezí polsko-ukrajinských hranic, kde zločin a korupce svorně kvetou, jak májová louka, protože peníze nesmrdí, ani trošku. Z balíčku vytáhnete, jak pohraničníky udatný, tak ty parchanty zkorumpovaný, prokurátory, agentury a k tomu tu nej chamraď co si můžete přát. Pašeráky, převaděče, uprchlíky, šlapky, šmelináře a jinou fajnovou společnost. Zasazeno do krásné přírody, hodně syrové, civilní a atmosférické. Tohle Pšontci umí podobně dobře, jako všichni severští filmaři. Musím vypíchnout herce, kteří hrají výtečně a některý ty ksichty jsou extra výživný, až se divím, kde to zas vyhrabali a ještě toho krásnýho hafana Usámu. Měla jsem o něj strach, aby ho nějakej hajzl nezabil. Bez něj by pohraničníci byli celkem nahraní, dokázal odhalit pěkná zvěrstva. Neocenitelnej parťák. Hlavní dvojice Viktor a Iga jsou samozřejmě mašlička na balíčku, který rozhodně stojí za to otevřít. ()

klida 

všechny recenze uživatele

Ač trochu schematická, tak velmi příjemná a vydařená polská šestidílná minisérie, jíž se ze všeho nejvíce podařilo vykreslit atmosféru blat a mlh a neproniknutelných lesů v nejjihovýchodnějším cípu Polska. Škoda, že neexistují titulky, protože moje polština není úplně ideální, ale i tak se to dá krásně zvládnout a ještě poznat místo, kam bych se určitě chtěl podívat. ()

Galerie (401)

Zajímavosti (1)

  • V Polsku seriál vcelku dobře přijala kritika, ale průměrná sledovanost jednoho dílu byla cca 350 000 diváků, (první díl měl třetí nejvyšší sledovanost na HBO Poland -  964 000 lidí), což ale v konečném součtu pro HBO Poland není tolik, aby investovala do druhé série. Tvůrčí skupina ATM však chce točit druhou řadu a jedná o tom se stanicí Polsat. (joywork)

Reklama

Reklama