Reklama

Reklama

Wataha

(seriál)
Trailer
Akční / Krimi / Drama / Thriller
Polsko, (2014–2019), 14 h 38 min (Minutáž: 38–60 min)

Hrají:

Leszek Lichota, Bartlomiej Topa, Aleksandra Popławska, Magdalena Poplawska, Anna Dončenko, Andrzej Zieliński, Dagmara Bak (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Příslušníci pohraniční stráže jsou zabiti při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije pouze jeden z nich. Mnoho lidí je odhodláno zjistit pravdu... V šestidílném kriminálním dramatu z originální produkce polského HBO. Snímek Wataha, z originální produkce polského HBO, je příběhem o pohraniční stráži v Bukovských vrších, ale také o místě, které je nositelem zvláštních postojů a chování. Toto kriminální drama začíná bombovým útokem, který zabije příslušníky pohraniční stráže nasazené v Bukovských vrších. Přežije pouze jediný. Kapitán Rebrow (Leszek Lichota) přijde následkem této události o svého přítele i milovanou Ewu. Ačkoli je zmatený, snaží se přijít spáchanému zločinu na kloub a zjistit, kdo za tímto neštěstím stojí. Po pravdě dychtí i jeho nadřízení. Oficiální vyšetřování je v rukou státního zastupitelství. (HBO Europe)

(více)

Videa (11)

Trailer

Recenze (28)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Kvalitnejší krimi seriál, ktorý sa tak nejak pomaly rozbehne, ale vždy vo finiši jednotlivých sérií slušne zaberie. Tie síce ponúkajú samostatné príbehy, ale nedajú sa pozerať jednotlivo, nakoľko sa vracajú aj staré veci a súvislosti. Seriál veľmi pripomína aj slovenskú Čiaru, hlavne v súvislosti s prevádzačstvom, ale to spracovanie je na vyššej úrovni. Tri série všetko v seriáli vyriešia a ukončia a musím povedať, že práve tá tretia aj v súvislosti až s tou pravým mafiánskym nádychom je najlepšia. ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kriminální drama Wataha (slovo znamená smečka) začíná napínavě - příslušníci pohraniční stráže zahynou při bombovém útoku v Bukovských vrších. Přežije jen jediný, pevně odhodlaný zjistit pravdu. V Polsku se příběh stal diváckým hitem loňského roku. Děj se odehrává na východokarpatské území na hranici Slovenska, Polska a Ukrajiny, což je jiné káfe než vraždy u Anděla. ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Je to tak 70%. Zpočátku mne velmi zaujalo nahlédnutí do toho, jak se vlastně střeží hranice Evropské unie, připomínalo mi to modernějšího Krále Šumavy a zdálo se to zajímavé. Postupně se však motivy začínaly opakovat, další a další zápletky fungovaly na stále stejných principech, ztrácelo to vynalézavost i tempo. Nicméně příznivý dojem z pohledu na svět unijních pohraničníků, jakkoliv stylizovaný, zůstal, tak tomu trošku přidávám. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V první sérii nekompromisní, depresivní a dost zmatečné drama z ale velice pěkného prostředí polských národních parků na hranici Polska, Ukrajiny a Slovenska. Ještě štěstí, že každá ze sérií má šest dílů, překousnout se to dalo. Druhá a třetí série už za to totiž docela stojí. Postavy jsou pořád poměrně protivný, nepříjemný a otravný, ale ten děj točící se kolem zdejších imigrantů mě začal docela i bavit. První série tak za dvě hvězdy, druhá a třetí za čtyři, dohromady lepší tři hvězdy. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Zůstalo jen u slibného a zajímavého námětu. První tři díly rozvláčné, se zbytečnými sekvencemi (honička s medvědem), pak začnou mrtvoly málem vypadávat ze šatních skříněk a uspěchaný konec (?), kdy se některé postavy (domlácený Grzywa) nejspíš přesouvají teleportem, to dokonale pohřbí. Pokud bude druhá série, tak už bez mé divácké účasti. ()

Galerie (401)

Zajímavosti (1)

  • V Polsku seriál vcelku dobře přijala kritika, ale průměrná sledovanost jednoho dílu byla cca 350 000 diváků, (první díl měl třetí nejvyšší sledovanost na HBO Poland -  964 000 lidí), což ale v konečném součtu pro HBO Poland není tolik, aby investovala do druhé série. Tvůrčí skupina ATM však chce točit druhou řadu a jedná o tom se stanicí Polsat. (joywork)

Reklama

Reklama