Pimburger

Já nevim. Teda vím, že kdo dává pod tři, tak je Čurda, ale víc se mi teda rozhodně dávat nechce. Rozumím tomu, že jakmile v takovymhle příběhu není romantická linka, tak to v zahraničí neuspěje, ale i přesto se neubráním staročeskému moudru, že Sequens je prostě Sequens. Zabili jsme nejmocnějšího muže Říše, nevadí. Vyhladili kvůli nám Lidice, nevadí. Zabili Lenku - cože, oni zabili Lenku? Ty parchanti! Jdu je okamžitě všechny rozstřílet... Mně se to prostě nelíbilo a ani poslední střílečka v kostele, která vyznívala tak, že tam parašutisti vystříleli půl německý armády (nevím proč, ale na chvíli se mi připomněly scény z filmu Fury), mi nemohla napravit zkažený dojem z první třičtvrtiny, a tak dávám dvě vlastenecké hvězdy a jednu navíc za to, že když se ve filmu parašutisti dozvěděli o smrti Heydricha, tak tam nikdo nezačal tleskat a souhlasně bučet. ()

Lothar

Spracovnaie námetu mne veľmi blízkeho, verný obraz vlastnencov, zradcov a krutosti nacistického režimu. Pôsobivý film o dobe, ktorú predstavovala 2. svetová vojna a pre nás štastie, že v tej dobe nežijeme. ()

Spapanek

Jakkoli chápu a oceňuji Ellisovu snahu o vyzdvižení odvahy Gabčíka, Kubiše, odbojářů a dalších, bojujících proti Němcům, je mi líto, že tato snaha ve velkém narazila na jeho scénáristickou neschopnost (neznám jeho další filmy, takže nemohu soudit, jestli je to všeobecký rys jeho filmů, asi není). Nevystačil si s dostatečně silnými historickými událostmi a pokusil se vybudovat vypjatou atmosféru pomocí těch nejběžnějších klišé. Soustředit se hlavně na oba výsadkáře a začít film bez vysvětlení přímo skokem bylo podle mě skvělé a dalo obrovský potenciál k tomu, vybudovat hodně silných momentů na tom, že jsou konečně doma, ale je noc, zima, nevědí kde přesně jsou a bojí se kohokoli na cokoli zeptat.... Místo toho [SPOILER] použije klišé jak z příručky a to zlotřilého hajného se zcela nenápadně zavedeným telefonem do hájovny... [KONEC SPOILERU]. Úplně stejná neschopnost podle mě vězí za nápadem vykreslit Kubiše jako nervově zhrouceného clověka, který se bojí vystřelit ze zbraně. Po pravdě jsem asi polovinu filmu přemýšlel, jestli není mentálně zaostalý. Další věc, se kterou se Ellis nedokázal vypořádat byl jazyk. Klidně se podívám na film o československých výsadkářích, kteří mluví anglicky s britským přízvukem. Mnohem raději než na Dornana, lámanou češtinou, pronášejícího "kurva" a podobné pokusy. Uvidíme, zda mnou (u dabingu posledních deseti let) nesnášený dabing tenktokrát neprospěje. Neschopnost vykreslit napjatou a dusivou atmosféru už asi nemá smysl komentovat. Není to vše, ale i tak je můj příspěvek dost dlouhý. Dost jsem se těšil a bál. Bohužel bylo čeho. Jedna hvězda za snahu a české herce. Dodatek [07/04/2017]: Opětovné shlédnutí - oba parašutisté se chovají jak totální amatéři, na potkání vykecávají co mají za úkol a další tajné informace, co chvíli je někdo přepadne a celkově se chovají tak, že i já bych je podezříval, být němcem. Navíc jsem získal dojem, že Ellis nevěděl kdo má být jeho publikum. Jestli Češi nebo svět. Hvězda zůstává, ale není jí tu dobře. ()

ReeseB

Kvalitní a skvěle zahraný film, který vás na začátku vtáhne do děje a vyplivne vás psychicky zcela vyčerpaný, což je přesně to, co jsem od toho čekala. ()

JerryPilsen

V podstatě stejně dobré jako český originál.Důležitá fakta zůstala zachována,těch pár ústřelů budiž odpuštěno.Tíživost a agresivita doby prostupuje celým dějem a střízlivě ukazuje realitu. ()

Cathrina

"My jsme Češi! My se nevzdáváme!" - kéž by to tak bylo, ale to nebudu rozebírat... Ale když to řekne Cillian Murphy, tak bych tomu i uvěřila. :) Za mě velmi milé překvapení. Musím říct, že jsem si to představovala jinak a i když k tomu přičtu Aňu (no kdo jinej - ale zafungovala) - všechno to nějak zapadlo a já jsem nadšená. OK, kdyby to byl film - dejme tomu o Finech :) - tak by mě to asi tak nevzalo, ale vždyť je to Gabčík a Kubiš! I když ani pořádně neumějí říct svoje jména. Musím dát 5*, protože chci věřit, že se nevzdáme! ()

MaxPayne

Tohle pro mě bohužel bylo trochu zklamání. V originálním znění totiž všichni češi mluví anglicky a to i čeští herci. A ta česká angličtina pro mě byla dost nepříjemná. Škoda, protože herce Murphyho mám docela rád. Alespoň ta konečná přestřelka částečně ušla. ()

Docktor

Ako zbožňovač filmov s pojmom 33-45 dávam 4*. Ako patriot a hrubý odporca nacizmu dávam 5*. Ako človek, ktorý nemôže vystáť československú angličtinu dávam 2*. /nie v prípade Murphyho a Dornana/ Celkovo dobre postavené ale čakal som viac akcie namiesto romancei. ()

andreas_tool

Film jsem viděl přesně na 75. výročí atentátu. Něco málo mám k téhle, dovolím si říct, jedné z nejdůležitějších událostí našich dějin načteno. Ale i tak jsem ke zpracované látce přistupoval jako k filmu (nikoliv dokumentu). Nejdřív uvedu, co mi vadilo: Ano, tenhle film by prostě měl být v češtině. To vyřeší dabing. Co se mi líbilo: Vlastně zbytek, až na poslední scenu s Geislerovou. Tu bych oželel. Ale co chci hlavně vyzdvihnout: že byl tento film natočen! A snad je i dobře, že se toho ujal cizinec, ne našinec. Je to dobré pro odstup, zvlášť po tom, co jsem viděl Renčovu Lídu Baarovou... ()

Lodovico

Možné SPOILERY! Skúsim popísať čo mi chýbalo k spokojnosti u filmu Anthropoid k výnimočnej udalosti akou bol atentát na Heydricha: 1. samotný Heydrich nie je prakticky vykreslený vôbec, čo robil obyvateľom Protektorátu, ako žil či pracoval, ako sa rozhodoval, čo nariadzoval 2. exilová vláda v Londýne, prečo sa rozhodli pre atentát, ako ho plánovali a realizovali v Anglicku 3. český odboj a jeho akcie proti Nemcom, ostatní parašutisti tiež plnili nejaké úlohy, niekde žili, niekto im pomáhal 4. G+K a ich pobyt v Prahe, nezobrazuje zháňanie jedla, zatemňovanie okien, život Pražanov a ich drobné sabotáže na okupantov. 5. útok na kostol sa jednoducho uskutočnil ako bezduchá strieľačka, Nemci proste nakráčajú pred hlavne parašutistov, ich velitelia nie sú vôbec rozčúlení stratami vojakov, vôbec neplánujú taktiku ako atentátnikov odtiaľ dostať, ani sa medzi sebou neradia čo a ako by bolo lepšie, 6. Prečo Čurda zradil, bolo to pre peniaze, strach o blízkych, zbabelosť? 7. K.H.Frank nie je vôbec zobrazený. Ako reagoval na smrť Heydricha, aké represie nariadil, čo nakázal podriadeným? Dabingové hlasy mi prišli dosť podobné, to tiež nepotešilo, kedže dialógy boli naviac aj mdlo deklamované a bez štavy. Ako film by som hodnotil na 2,5*, ako TV film, ktorým aj je na 3*. ()

Maratonec

Tak to shrneme. Akce jsou tím nejlepším, co zaujme. Dialogy místy působí komicky a vytržené z kontextu, film chvilku zadrhával mezi hraným dokumentem a filmem jako takovým. Dovedu si představit lepší poctu jak obsahově, tak se spádovým dějem. Tady to zůstalo někde na půli cesty, ale nutno dodat, že posledních 30 minut bylo zcela o jeden level vyšší. ()

Matrix44

Hneď na začiatku filmu keď prídu do tej chaty - domu v horách, teda silne pochybujem že tam mali telefón, teda len v prípade že ho nezískali v akcii triple play spolu s internetom a HD televíziou :) Celkom to nebolo zlé, ale niečo tomu chýbalo :( ()

PanIncognito

Jsem trochu zklamán. Z tohoto snímku by se dala vytěžit strhující podívaná, což se bohužel nekoná. Místy film dokonce nudí a to kvůli režii a scénáři, neboť herci a jejich výkony špatné nejsou. :-/ (viděno s dabingem) ()

Drkolnov

Zlatá stará česká produkce, výkonostně film pokulhává, něco jakoby natočili Jana Husa jako horníka, který měl na sobě příliš mouru a náhodou bafnul u krbu. Nezáživné, špatně zahrané, dle mého i historické nevěrohodné. Z Čech za protektorátu dělají taneční sál. Prostě neštěstí. ()

cumimnabednu

Dávám s vypětím sil 2 hvězdy. Jednu za zachycení samotného atentátu a atmosféry a napětí při tom, a jednu hvězdu za část filmu od tohoto okamžiku, neboť to už pak má konečně spád a je tam mnoho zajímavých okamžiků, atmosféry a emočních pochodů hlavních protagonistů. Teď k tomu, jak se dá zkazit film, když o ryze českém tématu s českými reáliemi točí cizinci. 1) Poprvé jsem si u filmu přál, aby neměl titulky a byl dabovaný. Slyšet české herce mluvit rádoby angličtinou, a do toho nečeské herce skvělou angličtinou, to byl úděsný zážitek. Proč proboha nemohli zachovat autenticitu příběhu a mluvit česky, slovensky a německy a k tomu všemu titulky? 2) Herecké obsazení – dle mého katastrofa. Cillian Murphy v roli Gabčíka mi vůbec neseděl. Ten herec na mě působí hrozně žensky a psychicky vyšinutý. Ale do role vojáka? Navíc se domnívám, že pro tuto roli byl přestárlý. Další osoby z odboje podílející se na atentátu mi rovněž neseděli. 3) Atmosféra první poloviny filmu. Působí, jako že Praha je v podstatě super místo. Parašutisté tam chodí do šantánu, kde sedí i náckové. Můžou se producírovat po Praze, žít si v bytě v Praze na sakra vysoké noze... prostě mi to vůbec nesedělo. Tak proč tak chtěli zabíjet Heydricha? 4) Ostatní členové atentátu mimo Gabčíka a Kubiše jsou v podstatě jen šedé myšky ve filmu. Žádné představování, žádné věnování se těmto postavám. Jakoby neexistovali. 5) Už mě sere oslavování tohoto příběhu a jeho protagonistů coby hrdinů. Tak si to zopakujme. Anglie nás nechala ve štychu – mnichovská zrada. A podruhé nás málem vymazala z mapy právě díky nařízenému atentátu na Heydricha. Ne Heydrihc, ale Anglie je zlo. Muselo být jasné, co bude následovat za odvetu a že němci mají desítky takových kandidátů na jeho uvolněné křeslo. Že se nezmění nic k lepšímu, zato teroru, poprav, mučení, přibude o milion procent. Anglie takto rozhodla o masakru na českém národu a to se jí jednou sakra vrátí. Fuck off Anglie. O nás bez nás. A parašutisté? Ti, co vůbec nevěděli, co se v protektorátu děje, vypatlané zelené mozky jen, co chápou, co bude po atentátu následovat, ale protože nemají vlastní mozek, tak si musí vnucovat, že tato akce má smysl protože „je to rozkaz z Anglie“ a „ten musí splnit“. No děs a hrůza. Opravdu bych rád sdělil ostatním to, co osvícení už dávno ví: Že násilí plodí jen a jen násilí“. A to násobně. Proto už se lidé vzpamatujte. ()

Whiterose

Děsný akcent hl. představitelů, nějaké ty nepřesnosti, postarší Geislerová....kecy, kecy, kecy! Zahraničním filmařům stála hrdinská akce Čechů za vytvoření světového filmu za účasti hvězdných jmen, to vše točeno v pražských lokacích! To je přeci něco! A je to hodně dobrý film. Drtivá většina 120 minutové stopáže má spád a drajv. Nedýcháte, bojíte se a jste nervózní s hlavními hrdiny. Každý ví, že to nedopadne dobře, ale tolik to těm statečným chlapíkům přejete. Když přijde tragický konec, jste úplně vyždímaní. Anthropoid se moc povedl. Angličtina byla ve filmu logická, vždyť je to přeci koprodukční snímek a šel do celého světa, takže jakýpak údiv. Hlavní představitelé jsou bez debat skvělí, zejména Murphy válí. A rozhodně si nemyslím, že by Geislerová byla na svou roli stará. Věkem je odpovídající k Murphymu a navíc vypadá stále dobře. Roli (včetně angličtiny) zvládla bezvadně. Líbila se mi mnohem víc než Charlotte Le Bon. Ta mi naopak docela vadila, možná jako jediná věc na celém filmu. Naivní ksichtíček tupoučké husičky, hysterické scénky....Vážně by tohle přitahovalo vojáka Kubiše? Ale jak říkám, to je asi to jediné, co se mi na Anthropoidu nelíbilo. Důstojné a hodně kvalitní zpracování významné události našich (a vlastně i světových) dějin, které musíte vidět, je to bezmála povinnost. Už nikdy nepůjdete kolem kostela v Resslovce jen tak, vždy si vzpomenete, vždy vás zamrazí. ()

Ospalek

Český Atentát jsem viděl několikrát a už jenom kvůli tomu že byl natočen pouhých 22 po skutečném atentátu si mě získal a je to jeden z mých oblíbených čs. filmů. Nelze hodnotit jen tuto část filmu, ale až poté co jsem viděl obranu kostela v této verzi jsem se donutil zjistit si ztráty na německé straně, protože se mi nezdálo, že by SSmani byli tak naivní a vbíhali obráncům přímo do palebné linie. Udivilo mě sice, že nebyl žádný mrtvý na německé straně, ale v internetové encyklopedii také píší, že obránci neměli samopaly, čili fakt, že žádný mrtvý nebyl je celkem přijatelný... Film Antropoid jsem toužil shlédnout vlastně jenom kvůli srovnání s českou verzí a řekl bych, že tato verze je natočená více do hloubky, je tu více emocí a hluboké momenty. Člověka, který zná naší historii samozřejmě film nepřekvapí, konec je jasný. Moje pocity jsou rozporuplné, ale určitě je to důstojné zobrazení naší národní historie. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál