Labyrint - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss (více)

Epizody(7)

V druhé řadě kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha podle scénáře Petra Hudského bude tým majora Remeše řešit další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť brutálním a trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je dostává do labyrintu napínavých událostí a přivádí je ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví. (Česká televize)

Horác

Na začátku jsem byl kritický - to je zase předhánění v brutalitě a úchylitě. A rovněž na konci jsem nebyl spokojen - pointa se mi zdála dost slabá a omšelá.Mezitím mě to ale kupodivu bavilo a dobře se mi na to koukalo. ()

Noah07

Nedosahuje to kvality první série, ale i tak je první díl koukatelný,jsou tam i akce,osobně jsem se u toho nenudil...ale hodnotím zatím uvážlivě,nechci hodnotit celou sérii jen na základě prvního dílu. ()

caniferus odpad!

S odpustenim pan Langmajer, mam rad vase herecke umenie, a aj ako cloveka, ale s tym konstatovanim na CT1, ze to robite podla policajnych instruktorov, aby to bolo co najvierohodnejsie k praci Policie prudko nesuhlasim. Uznavam, vy ste povedal, ze vy teda neviete, ako to u policie je. Tak ja vam hovorim, vyhodte poradcu, takto nie! Inak, bohuzial, prudko ma nenadchlo ani navysenie pozitivnych hrdinov a modelkovych hrdiniek. Herci su kvalitni, ich chyba to nie je. Pozname ich z x vynikajucich filmov, serialov a divadiel, ale reziser so scenaristom sa ma za co hanbit. Slabe, fadne, obcas svojou naivitou pripominajuce detsky dobrodruzny serial, avsak aj to sa pokazi dalsimi tzv. dobrodruznymi vstupmi. Pre mna, preboha vypnite to niekto, dviha mi slabodichostou snimku zaludok!!! ()

Pavelkedar

Tahle II. série, to se nedá. Vilhelmová poskakující s poskakujícím culíkem a pistolí v ruce, to je noční můra. Celkově to nesahá ani na podrážky 1. série. Kde se stala chyba? ()

Wartord

Co to jako ten Strach natočil? Sedmihodinovou roztahanou nudu. Jediný, který mi přijde sympatický je lobbista Kříž. Jsem zvědavej, jestli se na to dodívám, abych se dozvěděl ten hroznej twist, jakej je to hroznej dobrák. ()

Fordik

První série mě velmi potěšila a byla svěží, napínavá, prostě fajn. Bohužel druhá série byla velmi předvídatelná, herci takoví toporní, dialogy vyloženě špatné. Bylo tam pár světlých okamžiků (např. pan Dvořák hrál dobře), ale zápletka a příběh velmi špatný. Bohužel lehce podprůměrná detektivka s prvky mysteria, škoda...40% ()

Muttinka odpad!

No tak tohle je opravdu slabý odvar toho na co jsem od J. Stracha zvyklá. Postav je tam tolik, že se už od druhého dílu ztrácím kdo je kdo. J. Dvořák tam byl vlastně jen tak na okrasu. Vůbec nechápu jakou úlohu tam má jeho role. Pořád jenom jezdil z místa na místo pak se nechal postřelit a to bylo vlastně vše. T. Vilhelmová a J. Hájek hrají arogantní blbce a to, že s tím poldou není vše normální bylo jasný od prvního dílu. Z. Kajnarová a M. Dalecký tam jsou jak pátý kolo u vozu. Bez těch dvou by se to tam klidně obešlo a pokud už tam musí být, tak tam nechat jen jedno z nich. Zápletka se hodně podobala Šifře mistra Leonarda. Tam chránili potomka Krista a tady potomka Přemyslovců. Už první série nebyla nic moc, ale tohle je fakt slabý. Celkově se tohle opravdu nepovedlo. Dokonce jsem se dočetla, že by snad měla být 3. série. V tom případě by to chtělo méně postav a více mystičnosti (historie), kterou mám u Stracha ráda a hlavně pořádně propracovaný scénář. Tohle bylo psaný horkou jehlou. ()

malle_babbe

Druhá série bohužel trochu připomíná příběh o pejskovi a kočičce, jak vařili dort. Člověk si - hlavně u již tradičního shakespearovského závěru - úplně představuje tvůrce, jak sedí nad papírem a říkají si: tak co tam ještě dáme? Za poměrně inovativní je možné považovat práci s divákovým očekáváním: zatímco tradiční přístupy filmové tvorby velí diváka pokud možno za každou cenu překvapovat, zde je divák konfrontován s přesně opačným očistným mechanismem: v každý uzlový moment příběhu se takřka modlí: snad je (scénáristy) nenapadne to a to; do minuty se mu pak tato obava zhmotní na obrazovce. Nicméně seriál stále dobře funguje jako Kimova hra na zopakování jmen všech českých herců a některé postavy si lze stejně jako v reálném životě zcela iracionálně oblíbit. ()

TommmyT

Druhá série je o dost slabší než první a to hlavně díky scénáři, který je dost natahovaný. Kolikrát sledujeme delší dobu něco, co s případem souvisí jen nepatrně, viz kluci a studna. To mě děsně nebavilo. Jsou tam ale i místa, která jsou nečekaná, překvapující a divák si říká jak to asi dopadne, což žene diváka to stejně dokoukat. Bohužel ale v Labyrintu 2 jako celku není ta pravá atmosféra, která diváka unese doslova do jiného světa. Celkově pouze průměr. ()

Mistr119

Průměrné hodnocení mi vychází na 3* a ono by to tak i zůstalo nebýt posledního dílu, který z toho obyčejného krimi seriálu opět dělá Stracha. :) Některé díly samostatně působí kýčovitě (vztahy na pracovišti...), ale s posledním dílem přichází řádné vysvětlení, které tomu dává kontext. :) ()

ricous odpad!

Je mi to moc líto, ale obrovsky nesmyslná slátanina. A to jsem se moc těšil. Na vině je především špatný scénář, kdy se musím u některých nelogických dějových posunů a trapných dialogů nechtěně smát. Nepřidá ani zbytečné množství postav a děje, které nemají pro celkový příběh žádný vliv. I samotná práce policie je plná amatérismu a při pohledu na délku titulků s početným štábem je s podivem, že se nenašel zkušený poradce, který by autora usměrnil (EDIT po E07 - chápu, o detektivku tu vůbec nejde, i když se tak 6 dílů může zdát. Ale posledních 30 minut by nechápal ani Dan Brown..). Nepřesvědčivé jsou i herecké výkony (zejména Hájek, Vilhelmová, Etzler, Donutilové). Po shlédnutí kompletu: a já už budu sprostej - to si z nás dělaj prdel? Co tam v ČT poslední dobou hulej? ()

jarousch666

---může obsahovat spoiler--- Jako....já jsem si teď musel pustit poslední 4 díly v kuse abych se zorientoval v postavách. Po pátém dílu dalších asi 6 postav přibylo. Ono to ve finále může do sebe krásně zapadnout, ale doprde1 mám si jako pořídit stejnou tabuli jako v seriálu, dávat si tam fotky a malovat pavouka? Doprde2 opravte mě ale teď jsem googlil "most expensive men's briefcase"...nejdražší kufřík z krokodýla co jsem našel byl za cca 8000 USD. Doprde3 Vilhelmová v roli policajtky néééééé ten způsob jakým drží zbraň a pohybuje se při zásahu by celou jednotku přinutil odhodit výzbroj a prchat z dosahu. Doprde4 co ta vražda přes dveře....se těším na vysvětlení. Nejsympatičtější se mi jeví Zuzana Kajnarová, ale to je můj subjektivní názor poté co jsem se jí jednou podíval v reálu do očí a má je tak modré že by to ani photoshop nezvládl...pokud si to přečte tak můj telefon je 777........:-) ()

Beau

Tak nějak na to 7 dílů koukám, protože čekám, že se z toho něco vyvrbí, a nakonec se nevyvrbí nic a navíc už ani netuším, kdo byl Tůma, Sucharda a další, jak zemřeli a tím pádem už je mi tak nějak jedno, kdo a proč je zabil. To teda Jiří Strach zabil. ()

JerryPilsen

Pobně dobré jako první série,trochu zklamala jen závěrečná potyčka .Postavy a děje hodně rozvrstvené a neustálé naznačování napíná až do konce.A k tomu dávka tajemna,kterou u nás umí jenom Strach. ()

benji66

Semo tamo to škobrtne, ale na české poměry slušná práce... Jen, bohužel.... Donutil.... Jenom ho vidím, v hlavě je jediná myšlenka: Sněhurka!!! Prostitut!!! A je po filmu... Ale za to tvůrci nemůžou. I když trošku jo. Já bych ho neobsadili. Takže za tři.... ()

lineker

Tak moc jsem si přál, ať ten scénáristický chaos najde nakonci rozhřešení v podobě jasného rozuzlení. Bohužel nestalo se tak. Po druhém Labyrintu proto zůstává v ústech určitá hořkost dobře odvedené práce na chatrných základech. ()