Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (Bohemia MP)

Stíba

Mdlý film (a místy řekl bych až průser) který i přes téma a postavu Milady Horákové v paměti příliš dlouho neutkví. Svěřit jej do rukou člověka, který točí svojí prvotinu mi přijde poněkud nerozvážné a v podstatě lze souhlasit se vším, co tu ve svých komentářích zmiňuje "bodová špička". ()

FilipStinef

Jak může někdo, kdo prošel těmi všemi školami a školeními v zahraničí, zrežírovat po stránce scénaře, kamery i střihu tak tupě prvoplánové historické velkodrama? Asi do půlky filmu jsem vážně uvažoval nad jednou hvězdičkou. Nemůžu přejít, jak kamera fungovala zvláštně a nedoostřovala a jak střih působil, jako by to střihač dělal naprosto bezduše. Scénář je plný naprosto prázdných scén a dialogů. Vážně netuším, proč tam některé scény vůbec jsou, navíc jsou tam na úkor toho důležitějšího, takže některé důležité momenty v životě Milady Horákové projedeme jen tak letem světem. Herci jsou sice dobří, ale scénář jim příliš nedovoluje své herecké výkony prokázat. Nicméně od chvíle, kdy Horákovou uvěznili podruhé, nabralo to trošku nějakou příběhovou hodnotu, nicméně ne tak silnou, aby dokázala zazdít celkový dojem působící, že scénárista a režisér jsou totální amatéři. ()

Kakho-oto

Snímek mohl být rozhodně dramatičtější a potom i o půl hodinu delší, což by v případě dramatičtějšího pojetí vůbec nevadilo. Moje největší výtka: v roce 1940 si Horáková vezme od manžela seznam lidí z odboje. Její manžel se vyjádří, že na seznamu jsou "všichni, naprosto celý odboj." Proč něco tak nesmyslného film obsahuje? V roce 1940 bylo do odboje (většinou propagandistické akce, špionáž) zapojeny desítky tisíc lidí. To se musí náš protinacistický odboj neustále znevažovat a vykládat tendenčně či zcela lživě? Horáková byla výjimečná, ale neznamená to, že zbytek českého národa byli (míněno za protektorátu i v padesátých letech) ovce či dokonce odpad! ()

Inozuka

První polovina filmu fakt peklo ... střih banálních scén provázený deklamováním ukrutných frází. Druhá polovina trochu lepší, snad kvůli větší akčnosti, ale ani tak nezbavená určitého patosu, který z filmu nepříjemně dýchá. Přišlo mi, že Ayelet Zurer se hodně snažila a spousta věcí se jí i povedla, ale celkově vychází Milada Horáková z filmu strašně ploše. Je zajímavé postavit do protikladu s druhým historickým eposem z poslední doby Masarykem. Ten je totiž zpracován poctivě, moderně a jde do hloubky. Milada je jako jeho naprostý opak - neuměle vytvořený film připomínající minulé století. K tomu pár fakt špatných hereckých výkonů - za všechny Geislerová. Tři hvězdy dávám v podstatě jen kvůli tématu. ()

Sophia

Tohle bych rozhodně doporučila všem školám. Nebylo by špatné, mladým lidem ukázat, jakých svinstev se mohou lidé, na jiných lidech dopustit. ()

LordMysti

Vizuál a práce kamery dobrý, ale to bylo asi to jediné. Opravdu hrozné postsynchrony od začátku tahají za uši. Vlastní vyprávění vás nechytne a celkový koncept filmu je nešťastný. Tomuto tématu mnohem více sluší klasická vypravěčská dokumentární forma s větším počtem dobových záběrů. To se ale bohužel nekoná a autoři se snaží o jakési melodrama. Tohle bylo ale hodně mdlé, roztahané a nudné. ()

Stefi

Na film jsem šla s velkým očekáváním (10 let práce na filmu, spolupráce s dcerou Milady,..!), bez předchozího zhlédnutí recenzí, protože se nerada nechávám ovlivňovat jinými názory dříve, než si utvořím vlastní. Tentokrát to ale byla chyba a já jsem mohla ušetřit dvě stovky a přes dvě hodiny času. Doktorku Miladu Horákovou považuji za jednu z největších osobností naší země, a mám k ní obrovský respekt. Což se nedá říct o filmu. Když pominu americký ohraný formát: začínáme dnes, vracíme se do minulosti a končíme, kde jsme začali, tak celé uspořádání je prostě špatné. Střih je absolutní chybou, jediná scéna není na plátně více než minutu a půl, ale zato dronem snímaná cesta autem je divákovy ukázána vícekrát, než je zdrávo. Všechny tyto záběry se tak řadí k dalším naprosto nepodstatným, viz například, když Milady dcera přijde do školy, sedne si a to je vše, přichází střih. Dalším problémem filmu je absolutní absence násilí. Sama se nijak nevyžívám v drastických filmech, ale bolest bohužel byla jakousi nedílnou součástí života paní doktorky . Pokud nemáte nastudovaný její život a útrapy, kterými prošla, tak na vás film bude působit, jako kdyby vlastně nacisti byli vcelku milí a komunisti jí akorát nenechali vyspat. To samé k smrti Jana Masaryka, u kterého (kéž bych se pletla a podceňovala lidi) cca polovina diváků sotva pozná, že se jednalo o něj. A samotná poprava je udělaná stejně jako celý film - uhlazeně v duchu vzdělávacího pořadu pro děti, bez jakéhokoliv znázornění obrovských hrůz, kterými si prošla, bez přiblížení její politické kariéry a bez jakýchkoliv jejích duševních pochodů, emocí a snů. Celý film byl nicneříkající zklamání. ()

MilesTeg

Na tak velké časové období příliš mnoho dlouhých pomalých záběrů a zbytečně natahované a špatně sestříhané výslechy, než aby se tam vešlo více dobových reálií. Mě osobně by moc pomohlo kromě časového určení také nenápadné označení historických osob, protože třeba Jana Masaryka jsem identifikoval až ve scéně se zrcadlem těsně před smrtí. Ayelet Zurer a Vica Kerekeš výborné, Jitka Smutná a Jiří Vyorálek dobře nesympatičtí, zbytek průměr. Nebyl to špatný film, ale na dobrý byl moc chaotický a zároveň nudný. Přesto rozhodně stojí za vidění. ()

Flexaret odpad!

Českému filmu nechybí peníze. Chybí mu soudnost. >ZATMÍVAČKA< Je třeba zvážit, zda je scénář dostatečně propracovaný, protože i kvalitní téma ještě dobrý film nedělá. >ZATMÍVAČKA< Zvážit, jestli se vyplatí pustit se do jazykového experimentu s čecho-angličtinou.>ZATMÍVAČKA< A hlavně zvážit, jestli snaha vyrobit divácky co nejpřístupnější film dokonale nezničí naléhavost, kterou mohl snímek přinést. ()

255085349

Češi mají tolik úžasných historických osobností, ale ani o jedné se jim zatím nepodařilo natočit skutečně dobrý film. U Milady Horákové to mrzí obzvlášť, jednak proto, že to byla osobnost světových rozměrů a jednak proto, že se snímek o ní chystal tak dlouho. A co z toho vzešlo? Neskutečně fragmentární, horší než průměrný film, u kterého si asi po třiatisícáté zatmívačce říkáte, že někomu vážně zakroutíte krkem. Film, v němž jsou všichni čeští herci obsazení čítankově předvídatelně podle své škatulky, o trapném déja-vu s Ivanou Chýlkovou aka Přítelkyní z domu smutku ani nemluvě. Film, ve kterém Aňa Geislerová a Jitka Smutná přehrávají své komunistky tak zuřivě, až je to nechtěně směšné a chudák Ayelet Zurer nemá lautr vůbec nic co hrát. Postsynchrony jsou jako už tradičně obludné a hudba primitivně návodná. Tomu nejdůležitějšímu, tedy procesu, je věnováno všeho všudy asi tak tři minuty, z toho tři minuty jsou soustředěny na Geislerku. Teda, řeknu vám, nebýt tam na konci Drtinová, asi tomu dám odpad:) ()

Likan7 odpad!

V životě by mě nenapadlo, že jde natočit film o jedné z největších Češek tak příšerně. Nepamatuju si byť jedinou scénu, která by za něco stála.. A Drtinová na konci tomu dala korunu. Ayelet Zurer je možná ok, ale film jako takový, od scénáře po kameru, je zlo. ()

bono22vox

Velmi důležitý příběh pro budoucí generace. Bohužel filmově nezvládnutý. Paní Milada Horáková si zasloužila jiný pomník. Škoda. Nicméně za snahu a ochotu vyprávět tento osudový příběh silné ženy sklanim pochvalu, ikdyz se to nepovedlo... ()

mira.l

No já nevím, tato lekce dějepravy mi přišla poněkud chaotická a nedotažená. Přísně vzato, vezmu-li v úvahu, že jméno Milada Horáková mi říká to (jelikož politika a zločiny komunismu nejsou zrovna mým hobby), že byla popravena na začátku 50. let minulého století ve vykonstruovaném politickém procesu, tak z tohoto filmu jsem se toho moc nového nedozvěděl. Výkon hlavní představitelky asi dobrý, je to taková zajímavým způsobem ani ne snad krásná, ale docela charismatická žena, jen je třeba si moc neuvědomovat to, že jednu z významných československých postav té doby ztvárnila Izraelka... Ale nevím, celkově mi to nějak nic zásadního nedalo. ()

Raijin

Trochu zmateny film pre mna. Mam pocit akoby film bol natoceny pre ludi, ktori o Milade uz nieco pred tym vedeli. Chybali mi súvislosti a mal som problém stihat s konanim postav. Inak to bol pekny pohlad spat do minulosti, na ktoru netreba zabudnut. Film by som vsak nedoporucil. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky