The Deuce: Špína Manhattanu - Série 1 (série)

USA, 2017, 8 h 30 min (Minutáž: 58–86 min)

Jsem nadšený. Celkem rychle jsem pochopil a přijal, že to nebude volný pokračování The Wire a od té doby mi nic nebránilo užívat si každou minutu. Přesto mají oba seriály společnou základní vlastnost - roztříštěnou strukturu, v níž se zdánlivě nesměřuje k nějakému cíli a která nás nenechá o žádné z postav myslet, že je tou hlavní. Jednotlivé charaktery se prostě v daném prostředí potkávají a jejich osudy se různě prolínají, aniž by něčí příběhová linka byla vyloženě závislá na lince někoho jiného. Přesto všechno zvládají tvůrci udržovat nepolevující napětí ze sledování.(1.2.2018)

První série tohoto ne moc známého seriálu neměla chybu. Je to škoda, že se o něm moc neví, ani nemluví. Prostitutky na ulicích, pasáci, kteří žijou z peněz, které holky vydělají, a do toho policajti, kteří dělají, že nic nevidí. Občas jen tak na oko udělají nějakou přepadovku, ale vždy se to nějak zahladí a Manhattan jede dál. Celé je to natočeno velmi poutavě a já jsem to zhltla ráz na ráz. Zajímavý námět, který divákům umožňuje nahlédnout do atmosféry 70. let.(18.12.2018)

Přesně ten typ poutavého seriálu, který k lákání před obrazovky nepoužívá nijak závratně napínavé scény, drsnou akci či padesát šokujících twistů na epizodu, nýbrž pomalé, pečlivě budované vyprávění a postavy promakané do těch nejmenších charakterových detailů. Srovnání s The Wire kupodivu vůbec není mimo mísu - nalaďte se na špinavý rozkvět pornoprůmyslu za mořem v sedmdesátých letech, a nechte se unášet skvělým dramatickým příběhem. P.S. Kdo je sakra Margarita Levijeva a Maggie má fakt nepěkný prsa. Sorry.(9.4.2018)

Deuce dokáže oslovit, ale nedokáže vyloženě nadchnout. Je to ve výsledku seriál, který popisuje osudy někdy jednoho bratra, někdy dvou nebo tří bratrů, kteří žijí ve městě, kde vidět kozy je na denním pořádku, a pokud jste neviděli něčí pele, tak jako byste nebyli. K tomu přičteme počátky pornografie, které jsou silně upozaděny, natož, že má jít o hlavní tahák a tím to končí. Své kouzlo to bez pochyb má, ale mě to v zásadních tématech tolik neoslovilo. Věčná škoda jednoduše. Nevím jestli dám šanci druhé sérii.(27.1.2018)

Seriál nabízí pěkný pokoukání, teda pokud člověku nevadí třeba kluci v písku nebo pěkná Macanda v posteli. :-) Jenže 1. série skončila a já pořád nevím, o čem tenhle seriál má vlastně být. Když nepočítám Maggie Gyllenhaal, tak si jednotlivé postavy žijí odnikud nikam a z nikam zase do odnikud. Četla jsem pár názorů, že prý Špína Manhattanu připomíná Špínu Baltimoru. No ale to prr! Leda tak názvem. Manhattan je samozřejmě natočen precizně, takže vizuálně je výrazně lepší. Akorát, že tam, kde Baltimor byl myšlenkově bohatý, důmyslný, promyšlený a celistvý jako tělo svalnatého kluka z písku, ukazuje nám Manhattan jenom tu Macandu v posteli, hloub za obrázky jít zatím neumí. Zatím slabší 3*(13.11.2017)