The Deuce: Špína Manhattanu - Série 1 (série)

USA, 2017, 8 h 30 min (Minutáž: 58–86 min)

Parádní kousek z dílny HBO s téměř filmovou výpravou (70ky z toho doslova čiší), originálním námětem a skvělým obsazením (Francova dvojrole je sice spíš taková filmařská exhibice i když povedená, ale Maggie Gyllenhaal je opravdu výborná a ukazuje doslova všechno). Už dlouho jsem se tak neřešil na každý nový díl.(12.7.2019)

Deuce dokáže oslovit, ale nedokáže vyloženě nadchnout. Je to ve výsledku seriál, který popisuje osudy někdy jednoho bratra, někdy dvou nebo tří bratrů, kteří žijí ve městě, kde vidět kozy je na denním pořádku, a pokud jste neviděli něčí pele, tak jako byste nebyli. K tomu přičteme počátky pornografie, které jsou silně upozaděny, natož, že má jít o hlavní tahák a tím to končí. Své kouzlo to bez pochyb má, ale mě to v zásadních tématech tolik neoslovilo. Věčná škoda jednoduše. Nevím jestli dám šanci druhé sérii.(27.1.2018)

70. roky NYC je podľa mňa úžasné a prekvapivo neokukané prostredie, atmosféra je skvelá, herci výborní - kvalitu HBO proste cítiť. Prostredie prostitútok a začínajúcich pornohercov je odvážne a provokatívne, ale úplne ma nevtiahlo do deja. Svoje pocity by som zhrnul takto: Viem, že každý diel je dobrý, ale nič ma extra nemotivuje sa do ďalšieho dielu dychtivo púšťať. Trošku škoda.(16.8.2019)

První série tohoto ne moc známého seriálu neměla chybu. Je to škoda, že se o něm moc neví, ani nemluví. Prostitutky na ulicích, pasáci, kteří žijou z peněz, které holky vydělají, a do toho policajti, kteří dělají, že nic nevidí. Občas jen tak na oko udělají nějakou přepadovku, ale vždy se to nějak zahladí a Manhattan jede dál. Celé je to natočeno velmi poutavě a já jsem to zhltla ráz na ráz. Zajímavý námět, který divákům umožňuje nahlédnout do atmosféry 70. let.(18.12.2018)

Původně mělo-lépe řečeno mohlo zůstat u ohodnocení Pilotu, ale Deuce mě tak zaujal, že jsem se rozhodl s chutí pokračovat. HBO do toho opět šláplo rovnýma nohama, tentokrát přímo do porna a přesně ve svém tvrdošijném stylu a jsem rád, že seriál nepotkal podobný osud jako Scorseseho Vinyl a dočkáme se druhé série. Už jenom ten dříč James Franco si to zaslouží, jelikož každá jeho scéna (navíc hraje dvojroli) stojí za to a člověk se u jeho první interakce ihned vtáhne do děje. Čeká nás nový kult Špíny z Baltimoru? Ten český název by o to zájem měl. PS : Málo Zoe Kazan, proooklatě málo. Ještěže mě namlsali v Pilotu.(27.12.2017)