Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

PanTumnus

Vezměte své nejoblíbenější gify. Sestříhejte je dohromady. Přidejte vaše oblíbené popové, dubstepové a muzikálové pecky a máte Deadpoola 2. P.S. Josh Brolin je tady hot jak sviň! ()

frolish

Jednotka spomedzi marveloviek vycnievala 1.) hutnym (na komiksovku) a putavo vyrozpravanym (flashbacky) pribehom 2.) vybornym humorom s udernym a castom sebaparodickym hlaskovanim 3.) mensim mnozstvom akcie nahradenym prave bodmi 1.) a 2.). Druha porcia toho isteho vsak spravidla nebyva taka zabavna. Nielenze pokusy hlaskovat za kazdu cenu isli omnoho castejsie do stratena, pritlacilo sa na akciu a ubralo na pribehu, po ktorom sa dieru snazili zaplatat radoby dojemne romanticke/rodinne sceny, posobiace sablonovite a oproti jednotke az necakane neautenticky (hlavne ze sebaparodujeme lazy screenwriting, ze?). Originalitu a sviezost vystriedalo typicke zanrove klise, ktore ako jednohubka v kine pobavi, no uz nema cim ocarit ci prekvapit. ()

TheSpearCZ

Deadpool je zpátky a pokud jsem u prvního dílu řekl, že je "vyhypeovaný", tak teď bych druhý díl popsal jednoduše "královský". Opravdu v tomhle díle je více humoru (kvalitnějšího než v prvním díle), daleko lepší postavy (nemůžu jmenovat, protože pak bych na nějakého zapomněl a bylo by mi to líto), neuvěřitelné kvantum odkazů na X-Meny, ale HLAVNĚ na filmy jako Kokosy na sněhu nebo Saw 7 na začátku filmu a když k tomu všemu dostane parádní příběh a "shots fired" momenty na DC jako třeba scéna se zkrvaveným scénářem ke Green Lanternovi, tak opravdu nemůžu hodnotit jinak. Jo a ty "fourth wall" momenty, které Deadpool využívá po celou dobu filmu jsou prostě skvělý. První díl mě nenadchnul, ale za to ten druhý kompletně všechno vynahradil i s úroky. 5* ()

Israha

První Deadpool byl před třemi lety v kinech docela zjevení, zaujal svižným a originálním způsobem vyprávění, vydatnou kadencí humoru a násilí, a v neposlední řadě i velmi zdařilým představením svého specifického protagonisty na filmová plátna...ale pořád šlo vlastně jen o docela "obyčejný" origin, který pouze naznačil všechny možnosti, které postava postpubertálního superžoldáka nabízí. Dvojka je už plně využívá. Infantilní srandičky, fekálně-erotický humor, cynismus a popkulturní satira fungují jedno vedle druhého naprosto přirozeně (snad pouze Dopinder je na sílu a nevtipně trapný), ale vedle toho všeho se (a to je správně!) nezapomíná ani na to, že Deadpool jako charakter je také antihrdina s velmi silným smyslem pro správňáctví a základní morálku, neignoruje se jeho vážná tvář. Lépe se také využívá širokého X-Men univerza a svůj prostor zde dostává plejáda tu známějších (Cable, Domino, Firefist, nebo také nechvalně známý nevlastní bratr Charlese Xaviera), tu obskurních (Vanisher, Zeitgeist, Shatterstar) mutantů. Dějově se vypráví docela komorní příběh, který by v komiksu vydal tak na pěti až šestisešitovou minisérii, a přesně v duchu komiksů uzavírá svůj oblouk kompletně, aby ale na závěr nechal místo na navazující sešity (v podobě X-Force). A ve frekvenci, brutalitě a přehnanosti akčních scén se už zcela popouští uzda. Zkrátka a dobře - druhý Deadpool už svůj tištěný barevný předobraz adaptuje v podstatě dokonale. A krom toho je to taky audiovizuálně nadupaný, vtipný, odsýpající a prostě celkově strašně zábavný film. ()

Chundys

Nekompromisně pětihvězdičovka... To co chybělo v jedničce nám dvojka přinesla dvojnásob! Captain Deadpool jede na plný koule a vy z kina odcházíte se slzami v očích a udržujíce moč v gatích... Pěkné pěkné pěkně :-) 3....2....1.... FUCK :D ()

Wawer

Reynolds se utrh ze řetězů a to tak moc, že se mi to přejedlo. Je to zábavné, hodně, jen se trochu zapomnělo na to, že by tu měla být zápletka co bude aspoň trochu smysluplně posouvat příběh kupředu. Více není vždy více, navíc druhý Deadpool působí dojemem, že se Reynolds zamiloval sám do sebe a ztratil tak jakékoli pudy sebezáchovy. Lepší 3*, uvidíme po další projekci ()

fisus

V mých očích smázl Deadpool celé Avengers:Infinity war,které nebyly takovou peckou,jakou jsem čekal.Zjistil jsem,že mi v komiksových adaptacích opravdu sedí pořádná dávka humoru,proto bych za nejlepší filmy v téhle kategorii za poslední roky označil Deadpool 2,Thor:Ragnarock a Strážci galaxie 2. ()

gulista

Rozhodne sa nejedná o nekvalitné pokračovanie... Opäť je to super nahláškované s niekoľkými perfektnými scénami, avšak jednotka pôsobila ucelenejšie a zaujímavejšie. Moje dojmy asi najbližšie vystihol komentár Hardyho, hlavne čo sa týka nevyužitého potenciálu akčných scén. Nedostalo ma to tak, ako som očakával (asi trochu prehnane), takže prevláda skôr sklamanie. "Who are you?" "I'm Batman." 65% ()

sirien

Není to tak ztřeštěně šílené jako jednička, příběh je složitější (a zajímavější) a přitom to je pořád Deadpool - jen skutečně "pokračování" a ne jen "znovu totéž a víc". Což je vcelku milé, jen to už není tak revoluční. Už to není film co by bylo "nutné" vidět, na druhou stranu to je pořád film který je značně lepší než valná většina ostatních komiksáren poslední doby. (Prý to je přístupné od 15 let... jako jo, tomu filmu to prospívá, ale pořád mě nějak míjí proč vlastně a co tak hrozného by to udělalo někomu komu je 14 kdyby to viděl bez dozoru.) ()

kamigava

Trochu zklamání. Když před dvěma lety přišel DP poprvé do kin, bylo to něco jiného a odvážného, co jsem od Marvelu dosud neviděl a tleskal jsem. BTW - mám radši DC. Dvojka měla být větší a vtipnější, ale místo toho se DP snaží hrát vážně a zamotává do příběhu svou lásku, která ho trochu oslabuje a snaží se z něj udělat hrdinu, který už ale není tak cool jak býval. Pomalejší rozjezd taky ubývá na dojmu. Nejvíce se mi asi líbila scéna, kdy DP (ne)umírá. Akce byla skvělá v podání Davida Leitche (Atomic Blonde, John Wick), ale další pokračování bych ani nepotřeboval vidět. 60 %. ()

Bozvav

Zatím co jednička byla naprosto nadupaná pecka, dvojka je naprosto vším nadupaná pecka, což rozhodně nevnímám jako klad. Jistě hláky byly, kůůl scény taky, nicméně spousta parodie na parodii z filmu udělali frašku, která díky efektům byla sice zábavná, ale taky úmorná a místy až trapná. Přiznám, že jsem čekala podstatně více. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, kam se má film ubírat, zatím to vypadá, že někam do pr..le. Za mne 55%. ()

warrenur

Dojmy mam zhruba rovnake ako po jednotke. Hoci, co do vyvazenosti a zabavy je to ako druha cast v TV, vysielana hned po reklame. Celkom vtipne hlasky a blazniva, brutalna akcia. Priehrstie menej, ci viac zaujimavych, zbytocnych charakterov (aspon, ze si dlho nepoziju ;) ). Za mna o kusok slabsie ako jednotka. Naopak potesili ma drobnosti, ktore zachyti pozorne oko divaka ( napriklad hrnceky lesbickych X-Girl-iek - I'm with her->). Priemer. V ramci komixu nadpriemer. Fanusikovia si pridu na svoje. Ostatni si bud uziju vizual, alebo celkom podarene hlasky a originalne sposoby umrtia. ()

scarfacer

"What the fuck is dubstep?" *** Pokud by film mohl byt hudbou,tak jakožto posluchač dubstepu :-D, musim rict,ze deadpool 2 ma k dupstepu asi nejbliz. Byla to vtipna podivana,stoji za shlednuti. ()

Saur.us

Deadpool dotažený k dokonalosti. Oproti jedničce mu scházel silnější záporák (J. Brolin vyřešen) a promyšlenější příběh a to vše budiž napraveno. Takže se opět těšíme obrovské dávce humoru, narážek, eRka a nejdelšímu a asi nejtipnějšímu umírání ever! ()

Darren98

Přímá návaznost veškeré senzace prvního Deadpoola se zadostiučiněně rozrostla po celé stopáži tohoto protipólu Loganova žánru. Jednotná kombinace bohatší záporné strany, vysněného X-Force dosazení a maximálně využité posmrtné Take-On-Me linky, nabitá komiksovými odkazy všeho druhu, převyšuje dosavadní kreativní komedie scénami od intra až po bezkonkurenčně odměňující potitulkové záběry. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)