Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

darkrobyk

S každým dalším zhlédnutím se mi líbí trojka víc a víc. Skvělá roztančená scéna s řetězy na operačním sále, bezchybné stažení z kůže, masakr na diskotéce a peklo v ulicích. Prolínání světů, surrealismus, dekadence a vtipný Pinhead v kostele. Tajemnost a bizarnost prvních dvou dílů se sice poněkud vytratila, zato výživné gore nechybí. Snad jen noví cenobiti za moc nestojí a místo metalu či hard rocku bych raději (hlavně na diskotéce) slyšel gothick rock. A nemění na tom nic ani velká jména jako jsou KMFDM či House of Lords, ba ani samotní hardrockoví bozi Motörhead - byť jejich Hellraiser šlape pěkně... ()

LiVentura

Skvělé, originální pokračování slavné kultovné série, lepší díl jako protáhlá dvojka, a ti Cenobité dostanou... ()

juta

Na to že jde o třetí pokračování je to docela dobré. Možná i v mnoha ohledech lepší než předchozí díly, ale samozřejmě že zůstává i trojka v podobném duchu jako předchozí díly, ale to vůbec nevadí. Našlo se tu i pár nových nápadů a nezapomnělo se na staré známé. ()

JohnnyD

Klasický sequel silne ovplyvnený draculovskou sériou od Hammeru (ktorou sa už inšpiroval i Barker v prvom Hellraiserovi). Prvá polovica je preto venovaná postupnému oživovaniu Pineheada, aby zvyšok filmu bol jeho veľkou one-man show, ktorá nemá obdoby v sérii. Po estetickej stránke nie je možné si nevšimnúť silné zhollywoodizovanie série, ale stále je to celkom znesiteľné (aj vďaka tomu, že je tu stále veľa krvi a masiek). Síce to už postráda akúkoľvek atmosféru predošlých dielov, ale Pinhead čoby hláškujúci satan satanov nemá chybu. 7/10 PS: Rebríček série: H2, H1, H3, H4, ... H8, H10, H5, H6, H7, H9 ()

Rover

Všechno dobré z předchozích dílů zničeno, vše špatné zdůrazněno. Třetí Hellraiser je nudná kravina, nelogická slátanina, která mě pobuřovala a urážela. Noví cenobité (uplně náhodně vzniklí z těch, na které se zaměřovala kamera při jejich smrti) WTF? Jedna hvězdička za docela dobrou nemocniční epizodku. HUDBA: Randy Miller - po předchozích povedených soundtracích od Younga působí počin Millera jako hodně velký podprůměr, možná až odpad. Neoriginální, nudné skladby, ale hlavně nový hlavní záporný motiv, který je uplně o ničem a původním disharmonickým akordům nesahá ani po kotníky. ()

S.Quentin QUALE

Pekelná masna už sice nedosahuje ochranné známky Klasa, ale pořád je to ještě důstojné pokračování výborných, kultovních prvních dvou dílů. 75% ()

Ruut

Poslední dobrý Pekelník a i tak to není k ukoukání. Musíte vydržet hodinu relativně o ničem, aby pak teda přišli zas tak nic moc skvělý jatka v klubu. ()

Adam Bernau

Jednička dobrý, dvojka skvělý, trojka o ničem. Různá pokračování úspěšných filmů se mohou nepovést, ale neměla by sérii zabít. Tady se to zvrhává v klasickou sračku neabízející nic než cool příšery. Jedna hvězdička za zbytečky myšlenky a vizuální působivost, druhá za slečnu svlečenou z kůže. ()

mzss1

Tak tohle bylo už o dost slabší než původní dva fvydařené filmy. Změna režiséra se značně projevila. Přesto má film furt hororový nádech. Nejhorší je příběh a strašná ujetost, kdy se člověk moc bát nemusí, ale zase je tu pár nechutných, krvavých scén. Jinač jde většina věcí trochu mimo. Přesto nadprůměr té doby, což ještě tak jde. Zde hodnotím ale jen na 65% = *** ()

kingik

Třetí díl série o pekelníkovi je až příliš prosycen samoúčelnou brutalitou a krví, ale nějaký nápad jakoby si vzal dovolenou. Rovněž konec, který spočívá v utopení prokleté kostky v betonu na mě působil nenápaditě. Výsledkem je drsný, ale nepovedený horor s absencí kvalitního scénáře. 40% ()

Anderton

Oproti pre mňa takmer dokonalým prvým dvom častiam cítim ústup z pozícií do béčkovejších vôd. V tom má ale čo robiť skôr zub času, v 1992 by mi asi masaker v podniku alebo zbytočne akčné (pred)finále nerobili problémy. Každopádne práve podobné veci ma pri prvých dieloch vôbec netrápili, keďže pôsobili komornejšie a atmosféricky hutnejšie. Inak stále veľmi solídne pokračovanie, ktorému škodí snaha o to priniesť niečo väčšie a bombastičkejšie, pretože Hellraiser má byť najmä nepríjemný, čo najtemnejší a bez náznakov akéhokoľvek nechceného humoru. ()

PetrPan

V třetím Hellraiserovi, který byl zjevně natočen s větším rozpočtem než předcházející dva, se opět setkáváme se starým známým Pinheadem, kterému se zde dostává mnohem více prostoru. Trojka je konvenční horor s dobrou atmosférou a některými opravdu vydařenými scénami (Pinhead v kostele...), prostě skvělá zábava, ale to je vše ()

nash.

Jiný než předchozí díly... přesto skvělý.... Pinhead konečně dostal tolik prostoru kolik zasloužil a rozjel svou one man show na plný kule a bez ztráty desítky ji dotáhl až do skvělého finále v kostele, kde publiku nabídl osobitou parafrázi ukřižování... "toto je mé tělo... toto je má krev... " ()

Pedestrian

Typický ranný Hickox konce 80. a začátku 90. let přesně tak, jak ho mám rád. Vše rozehrává ve velkém stylu podobně jako u Voskového muzea a jeho následného sequelu. Přehršel rozmanitých démonů z pekla, spousta akce, výbuchů, krve a čerstvého masa. Závěrečná dvacetiminutovka odstartovaná nevídaným masakrem v klubu plně dostává svému názvu a servíruje skutečné Peklo na Zemi. Je to jiný Hellraiser, ale rozhodně ne špatný Hellraiser. Odpustit si tvůrci ve scénáři rušivé snové sekvence o tatínkovi padlém ve Vietnamu a Pinheada v rozkvetlé přírodě (ach, božínku), nestyděl bych se za ultimátní hodnocení. Fetišisti přes cenobity a páně Pinheada si užijí do sytosti. ()