Marcella

Velká Británie, (2016–2019), 18 h 24 min (Minutáž: 43–47 min)

Hudba:

Lorne Balfe

Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya, Nicholas Pinnock, Charlie Covell, Sinéad Cusack, Jack Doolan, Harry Lloyd, Tobias Santelmann, Jamie Bamber (více)

Série(3) / Epizody(24)

Navzdory manželským problémům, tragické ztrátě, výpadkům paměti a náročné roli matky je londýnská vyšetřovatelka v jedné věci nepřekonatelná: dopadání vrahů. (Netflix)

Recenze uživatele JohnyD k tomuto seriálu (1)

Marcella (2016)

Fakt neverím, že toto ma na rováši, Hans Rosenfeldt, jeden z hlavných scénaristov Broenu. Ten námet že vyšetrovateľ je svedok a podozrivý zároveň znel dobre na papieri a asi 4 epizódy to bolo fajn, ale potom sa to rozsypalo ako domček z kariet. Toľko scénaristických barličiek, aby človek pohledal. Neviem, koľko mu do toho kecali kluci z BBC, ale som sklamaný. Dúfam, že v poslednej sérii Broenu sa vráti vo vrcholnej forme. Remeslne je to kvalitne zrežírované, ale chabý scénar tomu podkopáva nohy. No Anna Friel proste nie je Saga, aby svoju chorobu zahrala presvedčivo (aj keď jej tu nohy podkopáva scénar) a zase to nie je taký bohém ako Luther, ktorému nevadí ohýbať zákon vo svoj prospech. Milostná linka, čistý fail. 4/10 - nebrať a radšej siahnuť tento rok po River, čo je z podobného prostredia a súdku. ()