Napínavý seriál s výbornou Annou Friel v hlavní roli. Velmi zajímavý motiv vyšetřovatele, který si není jist, zda není zároveň i pachatelem. Žádná z knih ani seriálů Hanse Rosenfeldta mne zatím nezklamala. Vytkla bych pouze několik nedořešených bodů (o důvod přemístění těla se už nikdo nezajímá? proč toho pachatel nevyužil ke své obhajobě? co se stalo s vyšetřováním vraždy Bendeka a obchodního konkurenta?). ---- 2. série opět velmi napínavá, i když samotná Marcella mi připadá čím dál víc narušená a hysterická. Výborná policistka, ale v osobním životě nevyrovnaná a poměrně nepoužitelná, občas už mi to připadalo až trochu přehnané, hlavně ten závěr. Nicméně se zdá, že se počítá s 3. sérií, která se bude ubírat trochu jiným směrem.(20.8.2016)

Obecně asi mohu seriál doporučit, ale srovnávat Marcellu se Sarah Lund nebo Sagou neobstojí. První a druhý díl jsou navíc trochu flashbackově přepjaté a pokud by seriál tak pokračoval, tak nevím jak nízko bych nakonec s hodnocením skončil. Pak se to zlepší a závěr už je nudný. Spoiler: Bohužel "hlavní" padouch je podle "ksichtu" od poloviny jasný.(26.5.2016)

Po druhém díle mohu napsat zatím pouze to, že to rozhodně žádná nuda není a já jsem dál zvědavá, co tvůrci seriálů Most a nebo Wallander připravili v dalších dílech a jak se vyvine postava Marcelly, kterou mnozí přirovnávají k severským policejním vyšetřovatelkám jako je například Sarah Lund a nebo Saga. V každém případě je to velmi zajímavá osůbka, která má sice výborný policejní čich, ale současně má i psychické a rodinné problémy. Trochu se obávám, aby to nebylo příliš překombinované, ale uvidíme.......a je tu konec...komentář dopíšu..........(3.6.2016)

Podpis tvůrců Wallandera a Mostu je tu čitelný a to je dobře. Marcella má v sobě něco z depresivnosti a ušmudlanosti Kurta Wallandera a zároveň je tu přítomný ženský faktor a psychické problémy, které v něčem můžou připomínat Sagu Norén. A samozřejmě je tu výrazné rodinné a vztahové linky, které obraz hlavní hrdinky dotvářejí. A tahle nevyrovnaná ženská se musí postavit sériovému vrahovi, do jehož případu se díky osobním pohnutkám nepříjemně zaplete. Anna Friel je tady fantastická a pokud se vyskytnou nějaké nedostatky, v pohodě je dokáže vyrovnat. Líbily se mi i různé odbočky, které poukazovaly na postranní zločiny, které s primárním vyšetřováním nepřímo souvisely. Fajn byla i studená atmosféra ne nepodobná skandinávským detektivkám. A nakonec mě bavila hra na hledání vraha. Ne že by mě jeho totožnost nenapadla, ale jistý jsem si nebyl. Perfektní práce. 90%(3.5.2018)

Nadupaný seriál plný drámy, skvelej hudby a psychicky labilnej Anny Friel ma navnadil hneď po prvej epizóde. Lákadlom pre mňa bola hlavne Anna, pretože som si ju obľúbila kedysi ako veselú a šťastnú Chuck v Pushing Daisies. Marcella je úplný opak, temnota sa rozožiera celý seriálom a občas sa mi zdalo, že to prehnali s počtom postáv a rôznych príbehov, ktoré spolu v podstate nesúvisia, i keď trošku vlastne áno. Napriek malým nedostatkom som sa každý týždeň netrpezlivo tešila na nové časti a nechala sa postupne unášať pomalým odhaľovaním príbehu. A ten úvodný song skvelo doplňuje celú atmosféru.(30.5.2016)

• - První série se natáčela od listopadu 2015 do března 2016. (hansel97)

• - Jméno hlavní protagonistky, Marcella (Anna Friel), je v seriálu vyslovováno „Marčela“ tedy italským způsobem namísto anglického. (hansel97)