Marcella

(TV seriál)
Krimi / Drama / Thriller
Velká Británie, (2016–2019), 18 h 24 min (Minutáž: 43–47 min)

Lorne Balfe

Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya, Nicholas Pinnock, Charlie Covell, Sinéad Cusack, Jack Doolan, Harry Lloyd, Tobias Santelmann, (více)

Série(3) / Epizody(24)

Navzdory manželským problémům, tragické ztrátě, výpadkům paměti a náročné roli matky je londýnská vyšetřovatelka v jedné věci nepřekonatelná: dopadání vrahů. (Netflix)

Fanita

Nadupaný seriál plný drámy, skvelej hudby a psychicky labilnej Anny Friel ma navnadil hneď po prvej epizóde. Lákadlom pre mňa bola hlavne Anna, pretože som si ju obľúbila kedysi ako veselú a šťastnú Chuck v Pushing Daisies. Marcella je úplný opak, temnota sa rozožiera celý seriálom a občas sa mi zdalo, že to prehnali s počtom postáv a rôznych príbehov, ktoré spolu v podstate nesúvisia, i keď trošku vlastne áno. Napriek malým nedostatkom som sa každý týždeň netrpezlivo tešila na nové časti a nechala sa postupne unášať pomalým odhaľovaním príbehu. A ten úvodný song skvelo doplňuje celú atmosféru. ()

Morholt

Podpis tvůrců Wallandera a Mostu je tu čitelný a to je dobře. Marcella má v sobě něco z depresivnosti a ušmudlanosti Kurta Wallandera a zároveň je tu přítomný ženský faktor a psychické problémy, které v něčem můžou připomínat Sagu Norén. A samozřejmě je tu výrazné rodinné a vztahové linky, které obraz hlavní hrdinky dotvářejí. A tahle nevyrovnaná ženská se musí postavit sériovému vrahovi, do jehož případu se díky osobním pohnutkám nepříjemně zaplete. Anna Friel je tady fantastická a pokud se vyskytnou nějaké nedostatky, v pohodě je dokáže vyrovnat. Líbily se mi i různé odbočky, které poukazovaly na postranní zločiny, které s primárním vyšetřováním nepřímo souvisely. Fajn byla i studená atmosféra ne nepodobná skandinávským detektivkám. A nakonec mě bavila hra na hledání vraha. Ne že by mě jeho totožnost nenapadla, ale jistý jsem si nebyl. Perfektní práce. 90% ()

IceQueen

Začnem tým, že Marcella je proste agresívna überpizda s periodicky sa objavujúcimi výpadkami, záchvatmi paniky a halucináciami. Aký lepší dar môže scénarista dostať, ako starý dobrý blackout, keď nevie čo s načatou situáciou? To, že je plnohodnotne nepríčetná je jedna vec, ale ona nemá žiadny problém porušovať zákony a nemám na mysli taký ten roztomilý druh záškodníctva, s akým sa stretávame u iných, ľahko renegátnych hrdinov. Nikto to nerieši a nikdy sa to nevráti, aby jej to napľulo do tváre inak, ako v podobe spomínaných mentálnych porúch. Tá osoba vo mne budila odpor, vlastne ako takmer všetky postavy. Prípady síce boli zaujímavé, ale z každého vymanufaktúrovať 8 dielov muselo dať mnoho tvrdej práce. V závere len toľko, že keby v Marcelle nebola Marcella, za tie štyri by to asi bolo. ()

emma53

Po druhém díle mohu napsat zatím pouze to, že to rozhodně žádná nuda není a já jsem dál zvědavá, co tvůrci seriálů Most a nebo Wallander připravili v dalších dílech a jak se vyvine postava Marcelly, kterou mnozí přirovnávají k severským policejním vyšetřovatelkám jako je například Sarah Lund a nebo Saga. V každém případě je to velmi zajímavá osůbka, která má sice výborný policejní čich, ale současně má i psychické a rodinné problémy. Trochu se obávám, aby to nebylo příliš překombinované, ale uvidíme.......a je tu konec...komentář dopíšu.......... ()

Fanucci

Super první série, geniální druhá...a pak přišla třetí...WTF:-) Totální nelogická, idiotsky napsaná snůžka hovadin, ve které je psychicky ultralabilní Friel geniálním superagentem...škoda. Tvůrci by to měli zabalit nebo svěřit lepším scénáristům, kteří naváží na první dvě série. Ale jak vybřednou ze sraček 3. série...to fakt netuším. To asi ani nejde:-) ()

• Jméno hlavní protagonistky, Marcella (Anna Friel), je v seriálu vyslovováno „Marčela“ tedy italským způsobem namísto anglického. (hansel97)
  • První série se natáčela od listopadu 2015 do března 2016. (hansel97)